Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Otwartość umysłu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Profundis.
  • Postów: 92
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Tytuł filmu - Otwartość umysłu
Czas trwania - 9:40
Polska lokalizacja - tak
Tagi - umysł, myśli, filozofia, mózg, człowiek, logika, racjonalizm, rozsądek, teoria, dowody, sceptycyzm
Krótka recenzja - Spojrzenie na pewne błędne rozumowania, które prowadzą ludzi wierzących w nienaukowe koncepcje do zwracania uwagi innym na to, że nie mają otwartych umysłów...

Link do filmu: http://www.youtube.c...h?v=yohNn4gsxDQ
Link alternatywny: -

Usunięto powtarzający się link.
Blitz Wolf


  • 7

#2 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Dzięki piękne za film!

Najpierw zobaczyłem plakat który dał mi wiele do myślenia:

Dołączona grafika

po obejrzeniu filmu już zrozumiałem swoje błędy.

Teraz myślę nad listem otwartym do społeczności forum gdzie przeproszę za wygłaszanie lub popieranie teorii które w oczywisty sposób nie mogą być prawdziwe.

I zapomnę że ktoś już wyciągnął dywanik:

http://www.youtube.com/watch?v=pckFVRmYo4g

pozdrawiam

Użytkownik radoslaw edytował ten post 19.01.2010 - 10:32

  • 3

#3

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Radosławie, a czy mógłbyś teraz prostymi słowami wyjaśnić na czym polega to wyciągnięcie dywanika?
  • 0

#4 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Witaj Mamma!


Wyciągnięcie dywanika polega na tym że przesunięcie ku czerwieni niekoniecznie oznacza że coś jest dalej - może mieć większą gęstość.

Idąc dalej - podróżując naszą bryką wokół centrum galaktyki (około 250 mln lat jedn obieg) możemy kiedyś natrafić na chmurę obszaru o większej gęstości - podejrzewam że bardzo ciekawym przeżyciem byłoby oglądanie takiego kwantowego przeskoku z naszej pieknej Ziemii (przyznam Ci się że była to główna motywacja do odrodzeniu się w moim wcieleniu).

Odpowiesz: Niezłe bzdury!!!

Polecam więc Ci zapoznanie się z pracami DR. ALEXIEGO N. DMITRIEVA który dość poważnie zajął się badaniem heliosfery i otoczenia naszej bryki, wysnuł ciekawe wnioski i przemawia jak najbardziej naukowym językiem do tych co chcą słuchać. prace napisał po około 30 latach zbierania danych mając do dyspozycji całkiem nieźle wypasiony ośrodek na Syberii:

link

Mam nadzieję że obnażyłem choć część mej pokretnej natury i będziesz uśmiechnięty!!!
  • 2

#5

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zawsze jestem uśmiechnięty :)
  • 1

#6 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Zawsze jestem uśmiechnięty :)


:beer2:

mam tak samo

pozdrawiam
  • 3

#7

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo fajny ten tytułowy filmik. :)

Radosławie, już nieraz mnie zadziwiłeś. Teraz także. Masz szczególnie wyrafinowany sposób dobierania prezentowanych treści.

Wpierw wstawiasz jakiś katolicki plakat, z którego wyraźnie sobie kpisz, a zaraz potem podpierasz się filmem prezentującym wypowiedź osoby, która pod treściami zawartymi na tym plakacie podpisałaby się zapewne obiema rękoma. Mało tego, pierwsze kpisz sobie z katolickiego, wrogiego podejścia do kwestii związanych z szeroka rozumianą tzw. nową duchowością, czy jak kto woli kulturą duchową New Age, żeby za chwilę już zupełnie poważnie potraktować argumentację kogoś, kto neguje dopplerowską, związaną z rozszerzaniem się Wszechświata, interpretację redshiftu z tego tylko powodu, iż koliduje to z wyznawanym przez niego, wynikającym z literalnego traktowania pierwszego rozdziału Genesis, młodoziemskim kreacjonizmem (6 dni stworzenia i tym podobne kwestie...).

Naprawdę trudno za Tobą nadążyć.
  • 3



#8 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Naprawdę trudno za Tobą nadążyć.


Czasem też mam z tym problem Bracie!!!

Widzisz po pierwsze staram się pamiętać słowa DESIDEARTY:

"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu, pamiętaj jaki spokój może być w ciszy.
Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi.
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchając też tego, co mówią inni: nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swą opowieść....
"

Dla mnie nie istnieją żadne granice. Nawet narciarz może wpaść na pomysł że w atomie jest czarna dziura i mieć rację:

Dołączona grafika




Granice są tworzone w naszych głowach, a przykładem takiej sztucznie podtrzymywanej nawet na tym forum jest (sorry Aquilla ale jesteś doskonałym przykładem) np dzielenie ludzi na "znających się na nauce" i "poszukiwaczy prawdy co to niczego nie sprawdzili a więc gówno wiedzą więc można ich zwymyślać od tępaków".
To już przeszłość, dziś za wiele się dzieje w nauce żeby dyskredytować kogokolwiek.



A Chuck Missler momentami ma przebłyski świadomości z zupełnie innej bajki:

http://www.youtube.com/watch?v=zhCHiwVRPXo


pozdrawiam

Użytkownik radoslaw edytował ten post 20.01.2010 - 23:47

  • 0

#9 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

O tym właśnie mówiłem często. Skoro wierzę w ufo i ingerencje obcych oraz inne kwestie odnośnie starożytnego świata i jego przekazów, o ingerencji, to jestem mało wiarygodny, chociaż przesłania niejako istnieją pod postacią owych przekazów, lecz strona, która nie dopuszcza do siebie alternatywy wynikającej z braku chęci rozważenia takiej opcji, co ma miejsce na forum (w niektórych przypadkach) - to zaczyna się problem i brak porozumienia.
  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych