Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brytyjskie obserwacje UFO potroiły się w 2009 roku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Brytyjskie obserwacje UFO potroiły się w 2009 roku
 
Ujawnione przez MOD (Ministerstwo Obrony) dokumenty o UFO, pokazują,
że obserwacje tajemniczych obiektów na niebie w ciągu ostatniego roku niemal się potroiły


Dołączona grafika
 

W 2009 roku zarejestrowano 643 przypadki dziwnych świateł, tajemniczych sfer i zagadkowych orbów na naszym niebach - ilości nie zgłoszonej od 1978 roku. Ekspert UFO Nick Pope powiedział, że 31 lat temu odnotowano 750 zgłoszeń od spanikowanych ludzi. Jednak jest to ostatni raz, gdy MOD ujawnia takie akta. Rząd zamknął gorącą linię UFO tuż przed końcem tego roku, po niemal 60 latach działania.

Archiwa zawierają obserwacje personelu wojskowego, służb porządkowych oraz kontrolerów lotów. Pope, który prowadził projekt związany z UFO powiedział ostatniej nocy: "To niewiarygodne. Wielka Brytania tonie w obserwacjach UFO. Jestem pewny, że rekord zostałby pobity gdyby MOD nie zamknęło projektu przed końcem roku. Ten rewelacyjny wynik pokazuje jak bardzo złą decyzją to było. Są tam obserwacje personelu wojskowego, służb porządkowych oraz kontrolerów lotów"

 

Źródło:
Btir UFO reports triple in 2009
Tłumaczenie: 15 stycznia 2010
Tłumaczenie dla Paranormalne.pl: FCrimson


  • 2



#2 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale ufo przecież nie istnieje. Tego zjawiska nie ma. To tylko balony, jakieś halucynacje też :)
  • -2

#3

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A Słońce krąży wokół Ziemi :rotfl:. A tak na poważnie Muhad UFO to właśnie zjawisko, prawda? Zjawisko ma to do siebie, że żeby zaistnieć w umysłach musi się "zjawić", czyli musi zostać zauważone, zaobserwowane, zarejestrowane :mrgreen:. Nie negujmy istnienia zjawiska, które już jest nim nazywane.

Pozdrawiam
  • 0



#4 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Widać ,że mnie nie znasz. Mój post powyżej był totalną ironią, bo ja w te zjawiska nie tyle co wierzę. Jestem przekonany o ich istnieniu.
  • 0

#5

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

UFO to nie kwestia wiary, tylko niepodważalny fakt. Z definicji wynika, że chodzi o unoszący się w powietrzu obiekt, który w momencie obserwacji był dla obserwatora czymś niezidentyfikowanym. Problem w tym, że w masowej popkulturze utrwalił się stereotyp UFO jako latającego talerza z szarakiem na pokładzie. To najczęściej zabija wszelką dyskusję na ten temat.
  • 1



#6 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx Ty się nie mundruj już, bo doskonale wiesz że nie chodzi o wszystko co nie da się zidentyfikować. Moje zdanie jest takie, że obiekty, których nie da się wytłumaczyć to dwa rodzaje pojazdów: pozaziemskie pojazdy oraz tajne projekty wojskowych pojazdów, które są opracowywane na bazie uzyskanej technologii pozaziemskiej. Dla mnie nagły skok cywilizacyjny w obrębie 100lat zaledwie to nie jest przypadek. Tysiące lat w ciemnocie i nagle bum. Sorka. Bajki to my, ale nie nam.
  • 1

#7

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wkładaj mi w usta słów, których nie wypowiedziałem, proszę. Dla mnie UFO nie jest "czymś, czego nie da się zidentyfikować", tylko czymś, czego nie potrafił zidentyfikować obserwator. Mieści się w tym dosłownie wszystko, od komara po supernową.
  • 1



#8 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

No sam potwierdziłeś moje zastrzeżenie do poprzedniego postu, więc nie umywaj rączek. Kwestia odpowiedniego doboru słów. Masło maślane , pokręć się stoliczku, może coś wyleci różowy króliczku. Chciałeś by wyszło na Twoje a i tak pociągnąłeś myśl w tym samym sensie :)
  • 0

#9

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko że ja nie ograniczam UFO do dwóch rodzajów pojazdów, z których każdy jest dziełem pozaziemskiej cywilizacji ;-)
  • 1



#10 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja wiem, dla Ciebie UFO to nawet latający ozór krowi uwieczniony na zdjęciu uznany jako NOL kosmitów, ale ja nie o tym :)
  • 0

#11

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A o czym?
(Na marginesie: krowi ozór w twoim przykładzie nie jest już UFO, tylko IFO.)

Użytkownik Lynx edytował ten post 15.01.2010 - 22:11

  • 0



#12 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Radzę powrócić do tematu i proszę o konkretniejsze posty.
Jeżeli chcecie tak rozmawiać róbcie to w prywatnych wiadomościach.
  • 0

#13

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja uważam, że wzrost ilości obserwacji niekoniecznie musi przekładać się na faktyczną ilość obserwacji, tzn. może wielkie halo nt. roku 2012 o którym tyle mówiło się w zeszłym roku miało wpływ na wzrost. Bądź też dość znane historie kiedy to Angielska policja nagrała "ufo" na swoje kasety z helikoptera itp..

Nie chcę się bawić w sceptyka, którym nie jestem, po prostu to, że ludzie zaczęli patrzeć w niebo dostrzegać ufo, a nie "wenus" czy "bagienne opary" ;) może mieć swoje podłoże w czymś innym niż tym, że rok 2009 był rokiem odwiedzin. To, że ja tak myślę nie znaczy, że tak jest, ale uważam, że lepiej coś przemyśleć niż ślepo akceptować.

Swoją drogą w dość śmieszny sposób cytat znajdujący się tam hen hen w pierwszym poście podsumowuje sprawę:

"To niewiarygodne. Wielka Brytania tonie w obserwacjach UFO. Jestem pewny, że rekord zostałby pobity gdyby MOD nie zamknęło projektu przed końcem roku.

Cytat brzmi rodem jak z "Faktu" wyrwany, a w ufologi chyba nie chodzi o bicie rekordów czy robienie taniej sensacji, jestem w błędzie? Swoją drogą dobrze zrobili, że zamknęli takową "gorącą linię", po co to komu.


ps. Muhad co Ty taki niemiły jesteś, jak podjąłeś temat, to dyskutuj, a nie obrażaj..

Użytkownik crc edytował ten post 16.01.2010 - 01:44

  • 0

#14 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Człowieku co Ty takie przewrażliwiony jesteś??
W którym miejscu go obraziłem? Użyłem wulgaryzmu?? Może go dyskryminuję rasowo wyznaniowo czy cuś? Wyzwałem jego matkę, ojca, jego samego?? Nie zachowuj się jak Panienka i skończ biadolić. Bądźże facet i zajmuj się czymś bardziej konkretnym, bo Ty chyba nie wiesz czym jest prawdziwa obraza.

edit: Burnago
Ostrzegałem.

Dołączona grafika
  • 0

#15

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Muhad ewidentnie w tym temacie prezentujesz styl agresywno-atakujacy wiec wcale nie musiales nikogo obraznic zeby takie poczucie w czytelniku Twoich postow sie narodzilo. Przeinaczasz wypowiedzi pod siebie. Zreszta Lynx ma racje Twoje rozumienie UFO ogranicza sie do dwoch pojec a tak jak to tlumaczyl Ci Lynx w momencie obserwacji jezeli nie wiemy co to jest nazywamy obiekt UFO ale jezeli za 5 min obiekt zblizy sie do nas i okaze sie ze to jest balon z helem to juz nie bedzie UFO lapiesz? Jak za 200 lat na nasza planete beda przylatywaly statki jakiejs innej rasy to juz nie bedzie ufo bo bedziemy wiedziec co to za statki. Powtorze za Lynxem "ufo to kazdy obiekt latajacy, ktorego w momecie obserwacji nie da sie zidentyfikowac"
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych