Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rośliny i jeziora wody na marsie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Najunet.
  • Postów: 51
  • Tematów: 15
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Rośliny i jeziora wody na marsie?

Dołączona grafika

Na obrazku wyżej widać drogę przejścia roślin. Teraz spoglądajmy na ZIEMNE porównanie obrazu poniżej.

Dołączona grafika

/\ Podobieństwo miedzy Marsem , a Ziemią.

Dołączona grafika

/\ Trzeci obraz przedstawiający jeziora wody? , a wokoło otaczające je drzewa.

Źródło: http://www.marsanoma...lants-lakes.htm

Użytkownik Najunet edytował ten post 11.01.2010 - 14:38

  • 0

#2 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

nie wiem co tam jest, ale chyba Ci się coś pomyliło :)
  • 1

#3

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wypowie sie ktos na ten temat? ciekawe :P
  • 0

#4

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Już się nie raz wypowiadali..
  • 0

#5

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to podaj link ;)
  • 0

#6

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witam

Ok, załóżmy, że nie mam pojęcia co to może być. Załóżmy również, że nie wiem skąd pochodzi. Człowiek oczywiście podąży za najbliższymi skojarzeniami. Nie ukrywam, ze moim pierwszym była rafa koralowa. Nie pomyślałem o drzewach, krzakach itd, ale właśnie o morzu.

Jeśli chodzi o pierwsze zdjęcie - te formy są nieregularne, występują w różnych odstępach i z dużym prawdopodobieństwem nie są tworem sztucznym. Przypominają mi między innymi te formacje koralowe:

Dołączona grafika

Zwróćcie uwagę na elementy roślinności i postarajcie się wyobrazić sobie jak wyglądałyby to z góry i przy większym zagęszczeniu.

Dołączona grafika

To również jest bardzo ciekawe. Roślina ta nieco inaczej wygląda w wodzie, ale i tak widoczne jest podobieństwo.

Dołączona grafika

Ostatnia formacja rafy koralowej przypominająca mi pierwsze zdjęcie.

Zdjęcie drugie pomija z wiadomych względów i udając, że go nie widzę idę do ostatniego, trzeciego zdjęcia. Na to znalazłem tylko jedno podobne zdjęcie:

Dołączona grafika

Chodzi mi głównie o same linie kontur rafy. Faktura bywa różna w zależności od tego na jaką rafę trafimy.

Tak więc pospolitemu człowiekowi, który nie słyszał w życiu o Marsie, a w którego wcieliłem się ja prawdopodobnie takie właśnie rzeczy przyszłyby do głowy :)

Pozdrawiam


  • 3



#7

Najunet.
  • Postów: 51
  • Tematów: 15
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

FCrimson

Po Twojej wypowiedzi pomyślałem sobie , że może to też wyglądać na "umarłe morze" , czyli pozostałości po morzu lub oceanie , ale kto wie....
  • 0

#8 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

No z tym bym się akurat zgodził, że to pozostałość, bo tam nie ma warunków na płynność na powierzchni.
  • 1

#9

Najunet.
  • Postów: 51
  • Tematów: 15
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Wygląda to bardzo realistycznie , jeżeli chodzi o wygląd tak jak by raf koralowych.
  • 0

#10

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ma ktoś google earth? tam chyba można oglądać marsa. niech ktoś rzuci okiem ;]
  • 0

#11

cycloneye.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

296.07 W ?? Hehe to dobre zawsze myslalem ze mamy 180 stopni dlugosci geograficznej
  • 0

#12

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

360 stopni to pełny okrąg, czyli obwód planety. Wszystko zależy od przyjętej siatki współrzędnych.
  • 0



#13

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to te zdjęcia nie pochodzą z marsa. One mogą być wszystkim lub niczym.
  • 0

#14

bwarzanek.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do tych "roślin" na Marsie....wystarczy znać skale w jakiej są te zdjęcia-a na pewno są w duużo większej niż zdjęcia drzew na Ziemi które wkleiłeś.
No chyba że wierzymy w jakieś gigantyczne rośliny o wielokilometrowej rozłożystości....
Rozumiem tu że argument w postaci nienadających się warunków do życia to za mało:D?
W każdym razie spiski spiskami ale warunki na Marsie nie podlegają raczej dyskusji wiec takie fotki mogą być co najwyżej ciekawostkami...a co przedstawiają w takim razie? Pewnie to wynik jakiejś erozji ale się osobiście w to nie wgłębiałem więc niech ktoś inny zweryfikuje:D.
  • 0

#15

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te zdjęcia są wyjątkowo podłej jakości i nic z nich nie wynika. Ale faktem jest, że na Marsie woda może występować w stanie ciekłym. Wykryto też niewielkie ilości metanu, więc na Marsie zapewne jest życie. Ale czy mogą tam występować złożone organizmy?
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych