Skocz do zawartości


Zdjęcie

Objawienie w Al Warraq


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

weedpipe.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bez wątpienia zgadzam sie z moimi przedmówcami, na podstawie zdjęć nie można nic stwierdzić. Tak wogóle to jeśli jest to istota wszechpotężna i nieskończenie dobra to cały ten "cud" jest strasznie płytki i daremny :] Co mi to daje, że bozia zaczął skakać po świątyni? To ma umocnić moją wiarę? To samo sie tyczy tego "cudu" w Sokółce. Szkoda że zamiast kawałka serducha w kubku czy czymś tam nie zmaterializował sie bochenek chleba w brzuchu konającego z głodu afrykańskiego dziecka. Oj coś kiepskie są te cuda dzisiaj i jest coraz gorzej. Niedobrze mi. Czy naprawde są one potrzebne? Nie wiem jak wam, ale mi osobiście one nic nie dają, ba, powiem nawet więcej, są do dupy :], tak jakby były kreowane przez istote próżną a nie kochającego Boga (zresztą kto powiedział, że ta istota nas kocha, co? Ksiądz w kościele? :D)

P.S Wysuwam nową teorie: To "Diabeł z New Jersey" (też skurczybyk podobno skakał po dachach)
  • 0

#17

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oj hubii p :D

Wg Twojego rozumowania (jeśli ja dobrze zrozumiałem) twierdzisz, że jeśli objawienie jest prawdziwe to musi to być NMP z tego względu, że kościół jest pod tym wezwaniem :P

zle mnie zrozumiales ;).. chodzilo mi ze kosciol jest pod tym wezwaniem i pojawil sie: np patron tego kosciola do ktorego wierni prawdopodobnie w tym czasie sie modlili, a nie np Jezus, chodz moze to byl i sam Jezus, moze zle to ubralem w slowa :D, jak ktos mocno wierzy to nie musi mu sie objawiac zdjecie postaci na chmurce, wystarczy cos takiego jak tu.

generalnie podchodze do tego pozytywnie, moze sa to te znaki na niebie, ktore promuja biblyjny the end ?



Oomek

Wysuwa się postulat o usunięcie powyższego artykułu ze strony głównej.

Materiał, jak nadmieniono, miernej jakości... nie psujmy portalu.

to textowe newsy dopiero maja jakosc same bad pixele... zero fotek nic nie mozna udowodnic... masakra .. super by bylo jakby kazde takie niewyjasnione zajscie ktos krecil w HD bylo by fajnie, chodz z drugiej strony jesli ktos przypadkiem nakreci cos niezwylklego w HD, to tez bedzie smiec bo fake za dobra jakosc.. i tak w kolko ;DDDDDD.. hehehehehehe
qrde ludzie, materialy pisane zle, bo wyssane z palca, slaba jakosc to od razu fake, relacje z TV tez sfalszowane ? Interesuje mnie tu bardziej co sie tam stalo a nie jakiej jakosci sa przekazy :D w koncu to chyba paranormalne forum a nie jakis onet ?

Użytkownik hubiii p edytował ten post 06.01.2010 - 00:37

  • 0

#18 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie czytałem wszystkich wypowiedzi, ale ja tam nic nie widzę i dziwię się że można wciskać ludziom taki kit.
No ale cóż, jeśli w naszej jakże wykształconej Polsce bije się pokłony plamom na oknach to nie dziwota że prosty lud z czarnego lądu daje się nabrać na takie tanie sztuczki.
  • 0

#19

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

pomijając wszystkie za i przeciw to kościół bardzo dokładnie bada wszelkie "cuda" i wierni mogą sobie tupać ale nie zmienią postawy kościoła. Wystarczy tylko przypomnieć o wiele bardziej spektakularne objawienie w Medjugorie, gdzie pomipo wiernych, stanowisku lokalnego kościoła, oficjalna odpowiedź brzmiała ""Po trzech latach badań, prowadzonych przez odpowiednią komisję, my, biskupi, uznajemy Medjugorje jako miejsce modlitwy, jako sanktuarium. Jeśli chodzi o nadprzyrodzony charakter objawień, już poinformowaliśmy, że obecnie nie jesteśmy w stanie go potwierdzić. Zostawiamy ten aspekt dalszym badaniom. Kościołowi się nie śpieszy..." (Glas Koncila, sierpień 1993)." Innym bliższym, przynajmniej jeżeli chodzi o nasz kraj stanowiskiej jest beatyfikacja Jana Pawła II. Tutaj chociaż wszystko wskazuje, że nastąpi, to jednak kościół dość długo i wnikliwie przeprowadzał cały proces. W końcu upłynęło mnósto lat i okrzyki "Santa Subito" nie zrobiły na kościele większego wrażenia. Proces musiał być, musiał trwać i musiał być przeprowadzony wg. wszelkich procedur. To że sobie lokalny proboszcz zinterpretuje to jako cud, nie oznacza, że kościół uzna to za cud. Dlatego to kościół nie zawraca sobie głowy plamami na szybie, konarami drzew, a nawet w przypadku tak spektakularnych objawień jak to w Madjugorie raczej nie uzna tego z miejsca jak cud. Tak naprawdę objawień i miejsc kultu z nimi związanymi jest niewiele. Jest Fatima jest Lourdes i pewnie jeszcze tylko kilka, które można na palcach jednej ręki policzyć, które kościół po badaniach, analizach i swojej niewątpliwie wolnej ale skutecznej procedurze odrzucił jako miejsce objawień.
  • 0

#20

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy wiemy jakie są kryteria jakimi posługuje się kk pozwalające uznać jakieś zjawisko za cudowne. Nigdzie nie znalazłam sposobu sprawdzania danego zjawiska, no oprócz - czasu i uznaniowości.
Oczywiście pomijam przesłanki polityczne.
Jezus jest osobą nadprzyrodzoną, sposób przejścia jego się jego matki do nieba odbył się w sposób nadprzyrodzony.

pamiętamy ostatnie cudowe zdarzenia np w Sokółce.


  • 0



#21

Serowy Rix.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, ładne światełka.
Ale nawet przyjmując, że to było rzeczywiste "objawienie", to zastanawia mnie jedno. Dlaczego to jest takie ciche? Te światełka przecież nie wydają z siebie dźwięku.
  • 0

#22

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nasze rodzime "zjawisko świetlne" - Cud na Nowolipiu
  • 0



#23

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

dzis pytalem sie jednej osoby ktora jest w temacie pielgrzymek min. do Medugorie, etc miejsc objawien na temat wlasnie tego "objawienia" w egipcie, to ona powiedziala mi tak: .. ale jakie objawienie? .. ostatnie objawienie jakie mialo sie odbyc bylo w medugorie i wiecej ich mialo nie byc, przynajmniej tak przekazala NMD. Moze dla tego nikt tego nie roztrzasuje .. prawdy sie nie dowiesz : D
takie info
jeszcze mam taka ciekawostke w sumie musze znalezc negatywy i zdjecia bo to bylo x at temu, mianowicie w Olawie kolo wrocka byl czlowiek ktory mial objawienia .. ale kosciol ich nie uznal ,., nawet zakazal ludziom odwiedzac tamtejsze placowki, wiecej mozna poczytac tu:Domanski Olawa pisze o tym, bo kiedys bylem tam z rodzicami.. i malym bratem i zrobilem dwa dziwne zdjecia obok figurki Matki Bozej, mam na nich utrwalona postac blekitna stojaca przy ludziach ktorzy tam na kolanach do okola chodzili .. najdziwniejsze jest to ze robilem to z dwoch miejsc i jakby w plaszczyznie 3d poukladac te foty wychodzi ze postac niebieska stoi w jednym miejscu :D , jak znajde zdjecia to zarzuce
  • 0

#24

Komoduz.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dziwi mnie to ze wszyscy tu piszący są mocno sceptyczni - a wlasciwie uwazaja to za oszustwo. Mnie tez dziwi poco Bóg miałby robic takie cuda. Byc moze jest w tym jakis sens, lub ma to inne nie zrozumiale dla nas znaczenie. Spojzcie na to zdiecie z tego ilmu ( profesj. kamera)

3:05 min, jak to niby ci oszusci zrobili? bo na swiecoca farbe to nieywglada...
Dołączona grafika
  • 0

#25

weedpipe.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po co istota boska miałaby mieć przed swoimi dziećmi tajemnice ? >/ Czy ona nie chce żeby dzieci za wcześnie dowiedziały sie jak sie robi dzidzie? :D Niezrozumiałe znaczenie? Mi sie wydaje, że cos tu śmierdzi ;] Jeśli ktoś ma przed kimś tajemnice i nie mówi o czymś wprost to z reguły ma coś brzydkiego do ukrycia (wiem, że porównywanie bozi w sensie katolickim do człowieka jest nieodpowiednie, ale z tego co gdzieś tam zasłyszałem, to podobno stworzył nas na własne podobieństwo). Mam dość wciskania mi tego, że jestem zbyt prymitywny, niegodny i grzeszny i głupi, żeby to zrozumieć, nawet przez naukę. Wniosek nasuwa mi sie tylko jeden: jeśli doszło do manifestacji jakiejś istoty, to bez wątpienia nie jest to istota boska! Prędzej jestem w stanie uwierzyć, że może to być np; byt z innego wymiaru ale nie istota boska.
  • 0

#26

Komoduz.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a czym sie rozni istota boska od bytu z innego wymiaru?
nie mialem na mysli ze ludzie sa zbyt prymitywni, byc moze przeceniamy Boga i w rzeczywistości to on jest bardziej prymitywny niz to sobie wyobrażamy..
  • 0

#27

weedpipe.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a czym sie rozni istota boska od bytu z innego wymiaru?
nie mialem na mysli ze ludzie sa zbyt prymitywni, byc moze przeceniamy Boga i w rzeczywistości to on jest bardziej prymitywny niz to sobie wyobrażamy..

Mówiąc o istocie boskiej miałem na myśli kreatora wszechświata :] nie moją intencją było atakowanie Ciebie tylko sprzeciwienie sie naukom KK, który (w moim, powtarzam jeszcze raz, w moim odczuciu) trzyma nas w jakimś chorym poczuciu winy za to że urodziliśmy sie miernymi i grzesznymi ,od startu ciąży na nas grzech pierworodny i bez bożej pomocy nic nie osiągniemy, z góry nadajemy sie tylko na zbawienie. Jak dla mnie to jest MOLESTOWANIE PSYCHICZNE tak samo jak ten cały syf z piekłem, i robią to ludziom od małego. Za to powinno sie zamykać w więzieniach :] Z drugiej strony KK ma też zalety (np. święta są wporzo ze względu na to jak zbliżają ludzi:]) i pomógł wielu ludziom stać sie lepszymi osobami:] I apropos cudu omawianego w temacie; mi osobiście nie dał on do myślenia i we własnym odczuciu uważam, że jest to jakis rodzaj fałszerstwa, ALE jeśli ktoś inny potrafi wynieść z niego coś naprawde pozytywnego i dobrego to dlaczego by w to nie wierzyć ? :]

Użytkownik weedpipe edytował ten post 07.01.2010 - 03:28

  • 0

#28 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

jak to niby ci oszusci zrobili? bo na swiecoca farbe to nieywglada...

Czy chodzi Ci o świecący krzyż?
Jeżeli tak to jest on szklany (z plexy) i podświetlany od środka.
Zresztą możliwości technicznych jest zapewne wiele.

Użytkownik osiris edytował ten post 07.01.2010 - 08:21

  • 0

#29

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

(...) jak to niby ci oszusci zrobili? bo na swiecoca farbe to nieywglada...


Tak jak napisa osiris.
Sam mieszkam niedaleko takiego kościoła w którym jest podświetlany krzyż. I przypuszczam, że na całym świecie jest pełno takich. Nic nadzwyczajnego w tym nie ma. Tylko kwestia zastosowanego oświetlenia w tych krzyżach.
  • 0



#30

Komoduz.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a z czego jest zrobiony ten krzyz na kosciele obok ktorego mieszkasz?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych