Skocz do zawartości


Zdjęcie

Myślenie o czyms caly dzien - byly takie testy?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

ferdek.
  • Postów: 21
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy byly takie testy w ktorych spisano iles tam slow i kazano komus przez 60 sekund myslec o pierwszym slowie z listy, nastepnie myslec ciagle o kolejnym slowie (tez przez minute), znow o nastepnym slowie przez minute i tak dalej przez caly dzien, po czym koles poszedlby spac i po obudzeniu sie szybko zapisal czy cos mu sie snilo.

Czy w ogole taki test mialby jakikolwiek sens? Czy da rade ustalic jakas konkretna godzine (albo chociaz czy to rano/południe/wieczor) w ktorej jak o czyms pomyslimy, to powinno nam sie to przysnic??
  • 0

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oj. Życie to nie gra komputerowa gdzie jak w odpowiednim momencie wpiszesz kod to zaczną się dziać cuda na kiju.
Fajnie by było, gdyby działała zasada np. "Pomyśl o czymś dokładnie o 14.47 a później ci się to przyśni". Tak nie jest. To, czy motyw o którym myślimy nam się przyśni nie zależy od godziny tylko od intensywności i czasu spędzonego na myślenie o danej rzeczy. Co do właściwego momentu jest tylko jedna zauważalna zależność - im mniej czasu pozostało do zaśnięcia w momencie gdy myślimy o danym motywie tym większa szansa, że nam się przyśni. Ale i tak ważniejsza jest intensywność i czas myślenia.
  • 0



#3

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bawiłem się w takie myślenie i powiem ci że wynik zależy od tego jak bardzo emocjonalnie przywiązujesz się do danej myśli, wspomnienia, wydarzenie itp. Na przykład: czegoś się bardzo obawiasz np. zawalić egzamin to ci się przyśni że go zawalisz ponieważ trujesz tym sobie głowę i jednocześnie się tego boisz, analogiczne jest marzeniami, jak na przykład przed komunią często śniłem o nowym kompie, którego miałem dostać.

Wniosek jest taki że musisz tą myśl wspomóc emocjami i sprawić że ta myśl będzie dla ciebie najważniejsza.
Możesz też spróbować pobawić się symbolami sennymi czy jak to się nazywa(chodzi mi o powtarzające się motywy w snach) i tak jak z testem rzeczywistości, jeśli w śnie widzisz często policję, to jeśli w realu widzisz policję zacznij myśleć o tym o czym chcesz później śnić, twój mózg nauczy się tej czynności i powtórzy ją automatycznie podczas snu, tylko nie jestem pewny tej metody bo nie sprawdzałem.

Ps. sry za chaotyczne pisanie.

Edit Asieńka:

Dołączona grafika
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych