Skocz do zawartości


Aaaaaa kozia grypa atakuje. To nie żart.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie uporaliśmy się jeszcze na dobre z tzw. świńską grypą, a już pojawiło się kolejne zagrożenie. Tym razem dla odmiany jest to tzw. kozia grypa.

Informacja o nowej odmianie grypy, która w Holandii zabiła już 6 osób pojawiła się dziś w holenderskim dzienniku „Trouw”. Jak twierdzą specjaliści holenderscy, choroba ta wywoływana jest przez tzw. „gorączkę Q”, która atakuje zarówno kozy, jak i owce. Pierwsze symptomy nowej grypy to zawroty głowy, gorączka i wymioty.

Pogłowie kóz wzrosło w Holandii od 1995 wzrosło czterdziestokrotnie. W tej chwili na terenie Holandii hoduje się około 400.000 kóz. Minister rolnictwa tego kraju zarządził, że jeśli na jakiejkolwiek fermie zostanie wykryty choćby jeden przypadek zakażenia nową odmianą grypy, cała hodowla musi zostać zlikwidowana. Zarządzenie to wywołało w Holandii liczne protesty. Wszystkie zainfekowane zwierzęta zostały już zlikwidowane.


Niektórzy zarzucają holenderskiemu rządowi opieszałość w podejmowaniu działań prewencyjnych twierdząc, że interesy gospodarcze przeważyły nad troską o zdrowie publiczne. Pierwsze ogniska koziej grypy pojawiły się w Holandii w hodowlach kóz mlecznych w 2008 roku. Rygorystyczne środki zapobiegawcze podjęte obecnie przez rząd budzą silne protesty hodowców, którzy powołują się na obietnicę rządu, który kilka lat wcześniej obiecał im, że nigdy nie dojdzie do masowej rzezi zdrowych zwierząt.

W tej chwili nie wiadomo jeszcze czy nowa odmiana grypy stanowi zagrożenie dla reszty krajów europejskich. Po grypie ptasiej oraz świńskiej byłaby to trzecia odmiana grypy odzwierzęcej, która w ostatnim czasie zaatakowała ludzi.


Wirtualna Polska


Ja chcę psią grypę. Ale byłaby panika wśród posiadaczy psów. W końcu psów jest od groma.

Użytkownik Aton edytował ten post 11.12.2009 - 16:59

  • 0

#2

Buger.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tym tekście jest taka mała niejasność, ta choroba to gorączka Q to dlaczego nazywana jest grypą. Tą chorobę wywołują bakterie a nie wirusy grypy.
  • 2

#3

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bosz troche przesadzaja te koncerny z checia zarabiania na baranach :x

Użytkownik crc edytował ten post 11.12.2009 - 17:36

  • 1

#4

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie uporaliśmy się jeszcze na dobre z tzw. świńską grypą, a już pojawiło się kolejne zagrożenie. Tym razem dla odmiany jest to tzw. kozia grypa.
Ja chcę psią grypę. Ale byłaby panika wśród posiadaczy psów. W końcu psów jest od groma.


Mam coś lepszego, istne Nemezis rasy ludzkiej - naiwniacką grypę.

Hmm. Crc, sugerujesz "barańską" odmianę ? Tysz dobre.

Użytkownik Bierdol edytował ten post 11.12.2009 - 17:43

  • 1

#5

Buger.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niedługo zaczną każdą chorobę nazywać grypą, byle by tylko zarobić.
  • 1

#6

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No tak...To teraz odpowiednia propaganda reklamowa, nadmuchanie tematu i koncerny farmaceutyczne zarabiają kolejne pieniądze na naiwnych :) Co za chamstwo. Poczekajcie na najbliższy sezon grypowy-znowu coś wymyślą, jak co roku. Ptasia, Świńska...

Co najciekawsze, łatwo na tą manipulację wpaść posiadając chociażby powierzchowną wiedzę z zakresu Biologii. Nie od dziś wiadomo, że każdy wirus mutuje się uodparnia, jednakże koncerny farmaceutyczne znalazły sobie niezły powód, by zarabiać. Wystarczy wykryć nowy, zmutowany szczep starej grypy, nadać jej odpowiednią, chwytliwą nazwę i gotowe :) Typowy marketing..
  • 1

#7 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

No tak, Holendrzy mają problem z nadmiarem kóz to wymyślili pretekst żeby ich się pozbyć.
A czego u nas jest za dużo.
Urzędników!
To może wymyślmy grypę administracyjną. :mrgreen:
  • 1

#8

Buger.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym polecił grypę skarbową :mrgreen:
  • 1

#9

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja bym polecił grypę skarbową  


Buger zmień avatar na regulaminowy czyli 100x100 (masz 200x200) bo zaraz Cię dopadnie zielona grypa najstraszliwsza z możliwych.
  • 0



#10

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja bym polecił kaczą grypę. Trochę kaczorków by nam wyplewiło (Lechy, Jarki, Donaldy)...
  • 0

#11

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mimo, iż grypa administracyjna baardzo przypadła mi do gustu, to apeluję o powagę drodzy Forumowicze!
  • 0



#12

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cisz, wybacz, ale czasami trzeba się rozerwać :) Po za tym sama sytuacja wymyślania różnych "gryp" przez koncerny farmaceutyczne i nazywanie zmutowanych szczepów wirusowych tejże choroby zakrawa na kpinę. Jeszcze śmiejszniejszy wydaje się być fakt, że spora część społeczeństwa to po prostu łyka. A bezradność w tym temacie powoduje, że temat traktuje się z lekkim przymrużeniem oka i małą dozą humoru :) przepraszam za :offtop: i poważnieję w miejscu.

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za ten, jakże nie na miejscu, post :)
  • 1

#13

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dołączona grafika

Hmm... TVN x3
  • 6

#14

spatium.
  • Postów: 97
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Coś tu się nie zgadza. Przecież następny według grafiku miał być Wirus Zachodniego Nilu :o . Hmmm. Czyżby po remanencie stwierdzili, że Koziflu też by trzeba było gdzieś opchnąć?
  • 0

#15

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kranolt być może zmiany, jakie wystąpiły w grafiku, wynikły z tego, że nie wszystkie grypy jeszcze przestudiowano lub, po takim sukcesie marketingowym, jakim była bez wątpienia świńska grypa, będą to uskuteczniać, dopóki nie przestanie to na ludzi działać. Zatem zrodziła nam się "kozia grypa", na wirus zachodniego nilu musimy jeszcze trochę poczekać :)

Aczkolwiek, w ankietach, które należy wypełnić przed oddaniem krwi w stacji krwiodastwa, jest rubryka "czy chorujesz na chorobę zachodniego nilu?" (czy jakoś tak), więc być może jesteśmy już powoli przygotowywani na tego typu pandemię. Smutne to...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych