Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zadanie na Religie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 replies to this topic

#1

Kompi.
  • Postów: 131
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może dziwne ale:
Katechetka widząc kilku uczniów olewających i nie wierzących postaanowiła zrobic ciekawą lekcje. Wybrała mnie i 2 kolegów(można powiedziec ze ateisci) abyśmy zniechęcili innych do wiary. Zapowiada sie ciekawie, jakich argumentów uzyć? Potrzebuje mocnych, baardzo mocnych argumentów.
Pomoże ktos?
  • 0

#2

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://chomikuj.pl/E...Bog_urojony.pdf

Przeczytaj rozdział czwarty.
  • 0



#3

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wybrała mnie i 2 kolegów(można powiedziec ze ateisci)(...)


skoro jesteś ' można powiedzieć ateistą ' to chyba sam wiesz najlepiej co jest powodem twojego ateizmu. przedstaw swoje subiektywne odczucia, a nie proś innych o argumentację twojej niewiary.

katechetka jest cwana. zrobiła to tylko i wyłącznie w tym celu, żeby pokazać wszystkim, że nie użyjecie swojego subiektywizmu. tym samym bardzo łatwo będzie jej wygrać ewentualną konfrontację, bo tak naprawdę to ' sami nie wiecie, dlaczego nie wierzycie '.
  • 0

#4

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://chomikuj.pl/E...Bog_urojony.pdf

Przeczytaj rozdział czwarty.


A rzucaj się z motyką na słońce z Dawkinsem za rękę... mamy pokaźny poczet polskich wolnomyślicieli, którzy w kwestii filozofii skrobią lepiej niż biolog posługujący się zimnymi terminami naukowymi. Sądzę iż przyda się książka pani Heleny Eilstein "Biblia w rękach ateisty", bądź też Antychrześcijanin Fredericha Nietzschego (Nietzschego mam na swoim chomiku, co do Pani Heleny nie jestem pewien).

Jednakże w gruncie rzeczy, metodologia działania innych na wiele Ci się nie przyda. Stań przed lustrem, zagłąb się w sens swojej niewiary i staraj się wytłumaczyć ją innym tak jak Ty to widzisz, co najwyżej powołując się na jakieś cytaty z literatury popularnonaukowej, religioznawczej czy też filozoficznej. Przekonując innych argumentami, pod którymi sam się nie podpisujesz nie zdziałasz wiele. To wyglądało by z lekka jak masturbacja w condomie.
  • 0



#5

Kompi.
  • Postów: 131
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zacząłem czytać 4 rozdział i powiem zaciekawiło mnie to, na 100% przeczytam to ale nie mam czasu :> mógłby mi ktoś podać jakis argument NIE Z TEGO FRAGMENTU I NIE Z TEJ KSIĄZKI?

chciałbym przedstawić jakieś ?fragmenty z biblii? lub coś w tym stylu, przed napisaniem postu położyłem sie i sporo czasu sie zastanawiałem co powiedzec, nie potrafilem znalesc porządnych argumentów

Użytkownik Kompi edytował ten post 30.11.2009 - 21:19

  • 0

#6

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nikt za Ciebie, tej dyskusji nie poprowadzi, obecny rozwój tematu zamyka dalsze pole do popisu.

Zamykam.
Dołączona grafika
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych