Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przypadki dezinformacji w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przetłumaczyłem jakiś czas temu artykuł o dezinformacji w ufologii, później artykuł o podobnej tematyce pojawił się w serwisie INFRA. Poruszają jednak one głównie wątek dezinformacji w USA. Co prawda był jeden polski akcent (George Adamski - z pochodzenia Polak), to jednak dość niewiele...

Czy w Polsce był kiedykolwiek jakiś przypadek celowego dezinformowania badacza/badaczy zjawisk paranormalnych?


  • 0



#2

derek.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taka drobna sprawa. Pamiętam gdy w latach siedemdziesiątych miesięcznik "Młody Technik" ogłosił konkurs fotograficzny na fotomontaż przedstawiający UFO i, o ile pamiętam, intencją autora było przekonanie młodych czytelników, że cała sprawa UFO to mistyfikacja i fotomontaże. Napisałem to powyższe w tym roku na forum "Młodego Technika" i natychmiast zostało to skasowane przez moderatora.
  • 0

#3

hm0.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taka drobna sprawa. Pamiętam gdy w latach siedemdziesiątych miesięcznik "Młody Technik" ogłosił konkurs fotograficzny na fotomontaż przedstawiający UFO i, o ile pamiętam, intencją autora było przekonanie młodych czytelników, że cała sprawa UFO to mistyfikacja i fotomontaże. Napisałem to powyższe w tym roku na forum "Młodego Technika" i natychmiast zostało to skasowane przez moderatora.


Trzeba by się przyjrzeć zarządowi "Młodego Technika" - chyba jest "iluminowany"...
Zawsze uważałem, że to czasopismo chce poprzez technikę odciągnąć masy od spraw wiary. Za komuny to jeszcze była szansa, żeby narzucić zmianę tematyki a teraz... a kysz!
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych