Skocz do zawartości


Zdjęcie

stare zdjęcia...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#31

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

oczywiście ,ale niesamwicie to wygłąda,sam przyznasz.....


Przyznam, zawsze chciałem, by to były jakieś organizmy na moim szkiełku ; )

Jeszcze taka ciekawostka - spójrz na to zdjęcie znowu. Na ścianie widnieje cień - mógłbym przyrzec, że tego czegoś.
  • 0



#32

DziewczynkaBezZapalek.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

strzeż tego albumu jak oka w głowie! To bardzo cenne obrazy. Zawsze jestem urzeczony starymi zdjęciami, zapierają dech w piersiach.


Dobra rada. Piękne zdjęcia, niestety podobnie jak skittles uważam, że nie przedstawiają one niczego dziwnego. Mogłabym się zastanawiać nad, już wspomnianym, zdjęciem przy łóżku, jednak biorę pod uwagę wiek tych fotografii, skan, fakt, że prawdziwe zdjęcie tej skazy nie posiada. Mimo wszystko wielkie dzięki za wklejenie, naprawdę obejrzałam je z przyjemnością.
  • 0

#33

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie tak samo jak skittles widać dokładnie cień tego czegoś (widoczny nawet jest ten "rogalik" na środku) ceń jest dokładnie taki sam jak ten rzucany przez kobietę obok - więc jeżeli duchy nie rzucają cienia to ja już jestem w kropce :|
  • 0



#34

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślałam że podziwiacie klimat starych zdjęć, a widzę że doszukujecie się czegoś ... Przyznam ze oprócz zmian powstałych w wyniku upływu czasu, przechowywania nie dopatrzyłam się na tych zdjęciach niczego.
  • 0



#35

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby to było forum fotograficzne lub historyczne to zachwycałbym się tym napewno, jednak to forum o trochę innej tematyce. A zadawać pytania wolno - gdyby nie to że na zdjęciu jest uchwycony cień tej rzeczy to nie było by pytania. Możliwe że ktoś się zaraz pojawi i powie że to chochlik jakiś i też będę zadowolony bo interesuje mnie jedno pytanie "jak?" a nie "co?" ;)

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 05.12.2009 - 16:15

  • 0



#36

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie doszukiwałbym się tutaj niczego paranormalnego,to raczej efekt starej technologii fotograficznej :)
  • 0

#37

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A miałbyś jakiś dowód jak to się zrobiło ? :) Nie mówie z przekąsem tylko po prostu jestem ciekawy jak to wytłumaczyć - a że na forum jest kilku speców od fotografi to może mogliby dostarczyć jakiegoś wyczerpującego wyjaśnienia :).
  • 0



#38

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja się na tym tak nie znam,niech wypowiedzą się fachowcy,ale mnie to wygląda na prześwietlenie kliszy,lub coś w tym rodzaju :)
  • 0

#39

Tekla.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja na tych zdjęciach niestety nie zauważyłam nic podejrzanego, ale podobnie jak i resztę, bardzo mnie one zafascynowały. Bez względu na to, czy coś na nich jest, czy też nie- same fotografie są na 6+. :) Zwłaszcza druga, gdzie wisi zdjęcie dziewczyny, wyglądającej jak diablątko.

I jeśli ktoś lubi tego typu zdjęcia, to gorąco polecam stronę: http://www.old-picture.com/
Przeogromna kolekcja, nie tylko z Europy, ale również Afryki, Ameryki, włączając Dziki Zachód i wiele innych.

:)
  • 0

#40

dagap.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:> :>

Dołączona grafika

Użytkownik Sante edytował ten post 11.12.2009 - 22:07

  • 0

#41

seeyou.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podobają mi się te zdjęcia.....coś w nich jest...
  • 0

#42

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W tych zdjęciach nie widać nic "para" w samych obrazach jako takich, jeżeli oczywiście nie liczyć magicznego klimatu tej odległej i nieznanej dla nas epoki. Jakoś się tak składa, że różne rzeczy "para" zaczęły wychodzić na zdjęciach dopiero wraz z umasowieniem fotografii cyfrowej (kule orbs, dziwne mgły w miejscach śmierci i inne). W fotografii analogowej takie przypadki zdarzały się, ale na zasadzie absolutnych wyjątków.

Do wyjaśnienia pozostaje ewentualnie tylko jedno zdjęcie

Dołączona grafika

które nie tłumaczy się jednoznacznie. Nie będę się kłócił, ale dla mnie ta biała smuga sprawia wrażenie rozlanej kropli płynu do retuszu, która przypadkowo skapnęła z pędzla fotografa. Tutaj trzeba wyjaśnić, że niegdyś i jeszcze do lat 60. ub. wieku, dokonywanie retuszu zdjęć było działaniem rutynowym - nie chodziło tylko o usunięcie plamek, ale również o "upiększenie" twarzy.


P.S. Sądzę, że przed zamieszczeniem tego rodzaju zdjęć na forum, wypadałoby dokonać przynajmniej minimalnych korekt balansu.

Użytkownik Easy_Rider edytował ten post 04.03.2010 - 22:18

  • -1

#43

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

]

jak dla mnie to jest zwykły włos lub jak pisze easy_rider płyn do retuszu
  • 0

#44

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

ZDJĘCIE I
Nie mogę znaleźć nic takiego ciekawego...jeżeli chodzi ci o tę jaskrawość zdjęcia to dlatego ,że jest jak już mówiłeś z 18 roku i aparaty wtedy nie były tak zaawansowanej technologi jaką dziś dysponujemy na co dzień. Zwyczajna wada aparaciku według mnie.

ZDJĘCIE II
Tu muszę przyznać ,że jest bardzo wiarygodne. Myślę ,że do siła nadprzyrodzona, lecz z drugiej strony gdybym skupił się na obróbce tego zdjęcia to wyszłoby na coś innego. Więc dlatego nie mam zdania o tej fotce. Powiem tylko ,że przeraża mnie ten obraz tuż pod tym największym :o .

ZDJĘCIE III
Zdanie o tej fotce mam takie samo jak o ZDJĘCIU I...
  • 0

#45

Ronald.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie też przeraża dziewczyna na drugim zdjęciu... To jej spojrzenie... Obejrzałem fotografię i nie mogłem spać w nocy. Boję się ponownie spojrzeć na to zdjęcie. Naprawdę, niesamowite. To ona jest dla mnie jedyną "dziwną" rzeczą wśród tych fotografii.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych