Skocz do zawartości


Pytania do teistów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie. To jest sugestia religijna a raczej przykazanie religijne.
  • 0

#32

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie. To jest sugestia religijna a raczej przykazanie religijne.


Bardzo gryzie i kąsa, prawda ?
  • 0

#33 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Mnie to nie dotyczy, więc mnie nic nie kąsa:)
  • 0

#34 Gość_elektro155

Gość_elektro155.
  • Tematów: 0

Napisano

1. Czy dałbyś się zabić dla Boga?

2. Czy zabiłbyś dla Boga? [powiedzmy że miałbyś widzenie]

3. Czy chciałbyś stać się męczennikiem?

4. Co zrobiłbyś [odnosi się to do twojej wiary] gdyby Twoi bliscy zginęli straszliwą, okrutną, bolesną śmiercią i w kompletnie bezsensownych okolicznościach?

5 .Czy zabiłbyś własne potomstwo gdyby Bóg tego zażądał? [a gdybyś odmówił do piekła na wieczność]

6. Czy któryś wierzący może na to odpowiedzieć? jak mocno wierzy, jak silna jest jego wiara.


Źródło: http://www.forum.ate...read.php?t=4876

Ja jako niezdecydowany odpowiem:
1 nie
2 nie i poszedłbym się leczyć
3 nie, nie jestem masochistą
4 jak by zginęli to pogrążył by m sie w smutku, ale nie przypisywałbym zdarzeń siłom wyższym, tylko wiedziałbym, że zdarzają sie przypadki, kiedy ludzie giną i po porstu to był przypadek. Nie szukalbym na pewno sensu, bo jaki w tym sens?
5 nie i poszedłbym się leczyć
  • 0

#35

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

1. Czy dałbyś się zabić dla Boga?

2. Czy zabiłbyś dla Boga? [powiedzmy że miałbyś widzenie]

3. Czy chciałbyś stać się męczennikiem?

4. Co zrobiłbyś [odnosi się to do twojej wiary] gdyby Twoi bliscy zginęli straszliwą, okrutną, bolesną śmiercią i w kompletnie bezsensownych okolicznościach?

5 .Czy zabiłbyś własne potomstwo gdyby Bóg tego zażądał? [a gdybyś odmówił do piekła na wieczność]

6. Czy któryś wierzący może na to odpowiedzieć? jak mocno wierzy, jak silna jest jego wiara.


Źródło: http://www.forum.ate...read.php?t=4876


Na takie przewrotne pytania, tylko taka odpowiedź.

"Przystąp bliżej złośniku, cóżeś to upatrzył do mnie, żeś mną wzgardził i na stronę moich nieprzyjaciół przeszedł? Jam cię stworzył na obraz i podobieństwo moje, jam ci dał światło wiary, dozwoliłem ci narodzić się chrześcijaninem i odkupiłem cię krwią własną. Dla ciebiem się trudził, pościł, dla ciebie czuwałem, pracowałem i pot krwawy wylewałem; dla ciebiem znosił prześladowania, szturchania, bluźnierstwa, policzki, zniewagi i krzyżowe męki. Świadkiem ten krzyż i te gwoździe; patrz, świadkami żywymi te rany rąk, nóg i mojego boku – świadkiem niebo i ziemia, wobec których cierpiałem. A ty cóżeś uczynił dla tej duszy, której nie byłeś nawet godzien? Ona była moją, jam ją kupił za krew własną – w cóżeś obrócił to, com tak drogo nabył?".
"O bezrozumny, cudzołożny rodzie! czemużeś bardziej upodobał sobie służyć własnemu nieprzyjacielowi z mozołem i uciskiem, niż twojemu Stwórcy i Zbawcy w pokoju i radości? Ileż razy wołałem na cię, a nigdyś mi nie odpowiadał. Ileż razy pukałem do drzwi twoich, a nigdyś mi nie otworzył; wyciągałem ku tobie ramiona na krzyżu, a nigdyś na mnie nie wejrzał – gardziłeś radami mymi, obietnicą i groźbami. Aniołowie, powiedzcie, mógłżem co więcej uczynić dla winnicy mojej nad to co uczyniłem?"
  • 0

#36

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1. Czy dałbyś się zabić dla Boga?

- nie wiem

2. Czy zabiłbyś dla Boga? [powiedzmy że miałbyś widzenie]

- nie. chyba, że kogoś kto też zabija innych.

3. Czy chciałbyś stać się męczennikiem?

- nie

4. Co zrobiłbyś [odnosi się to do twojej wiary] gdyby Twoi bliscy zginęli straszliwą, okrutną, bolesną śmiercią i w kompletnie bezsensownych okolicznościach?

- załamał bym się, ale żył dalej. Widocznie tak miało być. Na pewno bym za to nie winił Boga.

5 .Czy zabiłbyś własne potomstwo gdyby Bóg tego zażądał? [a gdybyś odmówił do piekła na wieczność]

- nie zabił bym

6. Czy któryś wierzący może na to odpowiedzieć? jak mocno wierzy, jak silna jest jego wiara.

- wierzę w Boga, ale nie jestem fanatykiem - bo fanatyzm w każdej postaci to zło i ograniczenie.

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 27.09.2010 - 14:06

  • 0

#37

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślę że te pytania mają sens tylko w przypadku istnienia Boga osobowego (staruszek na chmurce). Istnienie Boga w takiej postaci wydaje się raczej nieprawdopodobne dlatego pytania te dla mnie osobiście nie mają sensu...

Użytkownik Palmaero edytował ten post 27.09.2010 - 18:20

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych