Skocz do zawartości


Przypominam o konieczności przestrzegania ciszy wyborczej trwającej od od północy w nocy z piątku na sobotę (z 7 na 8 czerwca) aż do zakończenia głosowania, czyli zapewne do 21:00 w niedzielę 9 czerwca.

Co to jest?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Kolega nagrał na telefonie komórkowym.
Dziwny krąg na niebie na YouTube
  • 0

#2

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

może to wyjaśni :P
wg mnie coś podobnego ;)
http://www.paranorma...=0
  • 0



#3 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Tyle tylko, że tam są dziury w chmurach, a tutaj mamy dziwny okrąg a w nim jakby dodatkowy i to wszystko zrobione jakby ze smug.
Z czymś takim w necie się jeszcze nie spotkałem.
  • 0

#4

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mimo że Osiris siedzisz sporo w grafice to na tyle mam do ciebie zaufanie że na starcie założę że to nie jest fake.

Obiekt wygląda na raczej naturalne zjawisko meteorologiczne i z pewnością większość forumowiczów będzie tego zdania.

Ale z mojego subiektywnego w tym przypadku zdania musze przytoczyć zjawisko którego byłem światkiem tuż przed zalogowaniem się na tym forum, zjawisko które było w sumie głównym bodźcem skłaniającym mnie do zalogowania się.
O tuż pewnego bezchmurnego dnia, parę lat temu gdy byłem z psem na spacerze, dostrzegłem niemal identyczny obiekt na czystym i bezchmurnym niebie. Składał się z jednego pierścienia, ale poza tym wyglądał niemal identycznie. Uznałem że to chmura, mimo że miała ciekawy kształt i jakby świeciła, gdy spaliłem papierosa i odwróciłem wzrok od obiektu by zgasić papierosa na ziemi (czyli na ok. 5s straciłem go z oczu) gdy spojrzałem ponownie nie było po obiekcie śladu. Nie było go nie tylko w punkcie gdzie go dostrzegłem ale na całym niebie nie było śladu ani jednej chmury, a obiekt był dość spory, było to na polu więc za niczym nie mógł się też schować. Psychologiczne uwarunkowania też spełniam, jestem uznawany na forum raczej za racjonalistę, ale przez to jedno zdarzenie chce wam powiedzieć że prawda czym są te obiekty może być znacznie ciekawsza, niż jak wydaję się na pierwszy rzut oka.

Niestety nie mam żadnych dowodów.
  • 0

#5

koral.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi się wydaje,_że to zwykła lampka sufitowa odbita w szybie i z filmowana w domu od wewnątrz,_ale to tylko moje ale._Taka była moja pierwsza myśl ;]

edit: Burnago
Po znakach interpunkcyjnych w litym tekście zawsze stawia się spację ;)

  • 0

#6

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@osiris
Moim zdaniem kolega zrobił Cię w przysłowiowe bambuko.
12 sekundowe nagranie, żadnego komentarza, żadnych szumów, szmerów, nic.

Zgadzam się tutaj ze zdaniem korala.
IMO zwykła prowokacja, nic więcej.
  • 0



#7

ImpacT.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Raczej to nie jest fejk, juz widzialem na necie podobne formacje. Jak tylko znajde, to od razu edytuje posta.
  • 0

#8

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście, wygląda to na odbitą w szybie lampę.
Ewentualnie może być to chmura o ciekawym kształcie (przypomina mi dymek z papierosa :D ) oświetlona od dołu światłem zachodzącego słońca (coś ala "obłoki srebrzyste").
Stawiam jednak na pierwszą teorię.
  • 0



#9 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

12 sekundowe nagranie, żadnego komentarza, żadnych szumów, szmerów, nic.

Czy brak dźwięku ma zdyskwalifikować film?
Najlepiej żeby krzyczał ktoś "O Boże" czy coś w tym stylu jak to ma miejsce szczególnie na amerykańskich filmikach?
Chyba nie te kryteria są tutaj najważniejsze i nawet szczególnie nie zwróciłem sam na to uwagę.
Mój kolega nie ma zielonego pojęcia jak obsługuje się programy graficzne a ja sam bym miał problem zrobić taki film mając nawet takie doświadczenia w tych sprawach.

A mi się wydaje,_że to zwykła lampka sufitowa odbita w szybie i z filmowana w domu od wewnątrz

Z tego co wiem film był zrobiony na otwartej przestrzeni.

Użytkownik osiris edytował ten post 13.10.2009 - 19:25

  • 0

#10 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

osiris, masz typowy przykład myślenia stereotypowego:)
Jeśli coś nie pasuje do ustalonych ram - JEST NIEPRAWDZIWE.
To jest podstawowy problem ludzi. Sami sobie zakładają pętlę
na szyje.
  • 0

#11 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Mówiąc szczerze nie mam zamiaru bronić tego filmu, bo niby w jakim celu.
Wstawiłem i możecie sobie poużywać do woli.
Każdy ma prawo sądzić wg własnego uznania co widać we wpisach pod filmem.
Gdybym sam nagrał ten film, to broniłbym go jak Częstochowy a tak mam ambiwalentne podejście do tematu.

Użytkownik osiris edytował ten post 13.10.2009 - 20:42

  • 0

#12

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem jest to montaż. Montaż nie do końca dobrze wykonany. Obejrzałem nagranie dokładnie kilkanaście razy razy i zauważyłem coś podejrzanego. W czasie ruchów kamery (a szczególnie w czasie jej ruchu w prawą stronę; od ok. 4-5 sekundy) da się zauważyć spore uślizgi pewnego fragmentu obrazu (zawierającego "UFO" oraz drobny obłoczek po lewej) względem tła. Wygląda to tak, jakby twórca filmu niezbyt dokładnie zsynchronizował ruch wyświetlanych warstw: warstwy tła obejmującej cały kadr (oryginalne nagranie) i warstwy zawierającej owe "UFO" (nałożony fragment). Początkowo myślałem, że te uślizgi to wynik słabej jakości nagrania, jednakże tego efektu nie sposób zaobserwować w żadnym innym miejscu kadru. Reszta wygląda czysto.

Poniżej zaznaczyłem fragment, który wg mnie jest nałożonym elementem:

Dołączona grafika
  • 3



#13 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyżby więc kolega mnie zbajerował? :/
  • 0

#14

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na to mi wygląda. Najlepiej będzie, jak z nim pogadasz. Przedstawisz swoje zastrzeżenia i zobaczysz, co z tego wyniknie. Kto wie, może tylko po prostu chciał na Tobie sprawdzić swoje graficzne umiejętności?
  • 0



#15 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

No cóż czas na prawdę.
Muszę w tym miejscu przeprosić wszystkich zainteresowanych, że nadużyłem ich zaufania, ale była to mistyfikacja z mojej strony.
Gdyby nie Mariusz może jeszcze wiele osób by się na to nabrało.
Całe to zajście miało swój cel edukacyjny.
Gdyby Camera Tracking VooDoo działał idealnie (bez uślizgów) to prawdopodobnie nawet Mariusz by się nie połapał w czym rzecz.
Chciałem przez to działanie udowodnić,, że większość filmów w necie jest lepiej lub gorzej zrobionymi mistyfikacjami.
Jestem daleki od sceptycyzmu, ale uważam, że 80-90% filmów z cudownymi objawieniami na niebie to fake.
Ale na szczęście są też filmy prawdziwe, tylko przez te manipulacje ciężko odsiać ziarno od plew i to jest smutne.
PS
Ja sam byłem świadkiem takiego zjawiska, gdzie w chmurach był wycięty idealny okrąg.
Natura potrafi wytwarzać cudowne zjawiska atmosferyczne, które nie mieszczą się w głowie.
Pozostaje tylko pytanie, czy jest to zbieg okoliczności, czy manifestacja wyższej istoty (istot) lub czegoś co w ogóle nie można zdefiniować?
A może tylko czysty przypadek.

Użytkownik osiris edytował ten post 14.10.2009 - 08:50

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych