Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny przypadek.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

wojck.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może od początku...
Pochodzę z górnego śląska[ ZAGŁĘBIE!] W mojej okolicy jest gigantyczna huta katowice.
Ostatnio wieczorem gdy siedziałem z kumplami na skwerze zauważyliśmy [zaś], że chumra się zaświeca [ troszkę idiotycznie brzmi] i pochwili gaśnie i to w cyklach, które są nierównomierne. Dodam, że podobne zjawisko działo się już w roku ubiegłym ale jakoś zapomnieliśmy o tym po czasie. Jestem raczej racjonalistą więc próbuje sobie to jakoś logicznie wytłumaczyć ale widocznie moja wiedza jest uboga ponieważ sobie z tym nie radze.
Jeszcze kilka takich informacji pogodowych z serwisu pogodynka.pl
961 hPa nie sprawdzałem jaka wilgotność ale spora musiała ponieważ kropiło nieustannie zachmurzenie ok. 3/4, radary nie zanotowały wyładowań chmurowych na tym terenie.
Jeśli ktoś dałby rade to jakoś logicznie wytłumaczyć proszę o pomoc. W jak najszybszym czasie postaram sie dodać jakieś fotki.
Z góry dzięki za pomoc.
  • 0

#2

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

że chumra się zaświeca

To jakiś szyfr ? Szkoda że zlikwidowano malinkę....

Dołączona grafika

Sugeruję poprawić.
  • 0



#3

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zagłębie! Zagłębie! Zagłębie!
Mój dom, ahhh... :D

Co do tej chmury, hmm... jest tam dużo najróżniejszych kominów fabrycznych, z kilku nawet bucha nocą ogień. Może to jest rozwiązaniem?
  • 0

#4

Ro-Bhaal.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bardzo chaotycznie to napisałeś.
Mówisz, że chmura, która spokojnie płynęła sobie po niebie zaczęła błyskać (zakładam, że to oznacza słowo "zaświecać" :P), czy dobrze cię zrozumiałem?
Jeżeli możesz, spróbuj napisać to powoli, na spokojnie i postaraj się podać jak najwięcej szczegółów, będzie nam łatwiej wtedy prowadzić dyskusję.
  • 0

#5

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mówisz, że mieszkasz w okolicy huty. Możliwe, że to po prostu był gorący wyziew z tej fabryki, od dołu czymś cyklicznie podświetlany Ostatnio jest dosyć zimno, więc para zawarta w ciepłych spalinach lub pochodząca z chłodni kominowych zaznacza się na tle nieba wyraźniej i zaczyna tworzyć obłoki. Dachy hut czasami są wykonane z przezroczystych materiałów. Wystarczy, że chmura napłynęła nad taki dach, a rozbłyski z wnętrza hali odpowiednio ją podświetliły. Równie dobrze ktoś mógł w pobliżu spawać spawarką łukową. Często na tle ciemnego nieba odblask spawania przypomina błysk, szczególnie kiedy nie widzimy spawacza, bo ukryty jest gdzieś między budynkami.
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych