Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zjawisko nad Moskwą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obrazy rodem z filmu Dzień Niepodległości zaskoczyły mieszkańców Moskwy kilka dni temu. Czy to chmura? Nieznane zjawisko atmosferyczne? Efekt testowania nieznanej broni czy może...

http://www.youtube.com/watch?v=KOWyZUI8a0g

Cytat z: http://niewiarygodne.pl

Świadkami przedziwnego widowiska byli niedawno mieszkańcy Moskwy. Na spowitym chmurami niebie ukształtował się w pewnym momencie jasny okrąg, kontrastujący z pozostałą częścią nieba.

Niesamowite zjawisko przywołujące skojarzenia z filmem "Dzień Niepodległości" czy innymi wysokobudżetowymi produkcjami, udało się zarejestrować za pomocą telefonu komórkowego jednemu z mieszkańców, który jechał w tym czasie samochodem.

Po tym jak film dokumentujący ten niezwykły fenomen pojawił się w sieci, na wielu forach zawrzało. Internauci nie są zgodni w opiniach, co tak naprawdę widać na klipie. Nie brakuje komentarzy obracających się wokół teorii spiskowych. Zdaniem niektórych, idealnie okrągły obłok jest efektem prac prowadzonych nad nowymi rodzajami broni. Według innych, może to być symbol zwiastujący apokalipsę, która ma nadejść w 2012 r.



Edit: Jarecki był pierwszy z tą informacją na forum, ale uważam, że news zasługuje na osobny temat tym bardziej, że nie ma pewności czy to rzeczywiście chmura.
  • 1



#2

Dreamer.
  • Postów: 69
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi to wygląda jakby promienie Słońca chciały się przedrzeć przez ciemne chmury ;)
  • 0

#3

Nath.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A Słońce skupiło by swoje promienie w okręgu idealnie na pewnej przestrzeni? Raczej nie.
  • 0

#4

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może testują Project Blue Beam? Tylko jeden człowiek to nagrał? Dziwne... :hm:
  • 0

#5 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli nagrano by ten dziw natury z paru ujęć, to jeszcze ewentualnie można by wierzyć, że jest to prawdziwy film a nie spreparowany.
Inną sprawą jest fakt, że osobiście spotkałem się z tak dziwnym zjawiskiem, gdzie w chmurach była dziura wycięta w idealny okrąg.
Niestety, było to jeszcze wtedy, kiedy nie posiadałem aparatu cyfrowego pod ręką, żeby uwiecznić tą dziwną formę chmur.
Możliwe, że są to rzadko spotykane, ale naturalne zjawiska atmosferyczne.

Użytkownik osiris edytował ten post 10.10.2009 - 16:28

  • 0

#6

Hajime.
  • Postów: 81
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widział w internecie kiedyś coś podobnego, nawet zapisałem sobie zdjęcie.

Dołączona grafika

Zjawisko nazywa się "hole punch clouds", nie wiem niestety jak takie cudo powstaje.

Użytkownik Niall edytował ten post 11.10.2009 - 09:20

  • 3

#7

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

link do strony, gdzie można sobie takich dziwów pooglądać więcej i poczytać o nich :

http://www.wkrg.com/...ch_clouds/4097/
  • 1

#8

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To podobno jest efekt optyczny. Jakieś dziwne załamanie światła , nic więcej. Jak wiadomo nad Moskwą jest wiele "syfu" i to jest wina tego.
  • 0



#9

Kossmitka xD.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eee no dziwne to troche ^^
-Przypomniało mi się jak w tamtym roku zimą- wieczorem, wyszłam na dwór. Księżyc mocno świecił, była wtedy pełnia. I co najlepsze w koło księżyca była jasna łuna i to ładnych kilkaset kilometrów. Troche mnie to zdziwiło, bo nigdy wczesniej takiego czekoś nie widziałam ;|
Niestety zdjęć nie mam -.-' ale wyglądało to jak po jakimś wybuchu. pzdr ;)
  • 0

#10

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypomniało mi się jak w tamtym roku zimą- wieczorem, wyszłam na dwór. Księżyc mocno świecił, była wtedy pełnia. I co najlepsze w koło księżyca była jasna łuna i to ładnych kilkaset kilometrów.


To akurat tylko zjawisko "halo". Faktycznie, ciekawie to wygląda. Poczytasz o tym pytając "wujaszka google" o wyrażenie "halo wokół księżyca". Jest też sporo grafik ;)
  • 0



#11

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hole punch clouds na 100%, wyglad pasuje i w ogole, ciekawe jak to powstaje.
  • 0

#12

Mroczny Mędrzec.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hole punch clouds na 100%, wyglad pasuje i w ogole, ciekawe jak to powstaje.

To jest bardzo DZIWNE nie wiem co o tym sądzić
  • 0

#13

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cały świat obiegło nagranie wideo na którym widoczna jest dziwaczna chmura wisząca na niebie nad Moskwą. Chociaż od razu pojawiły się głosy, że jest to efekt manifestacji obcej cywilizacji, to jednak my uspokajamy, że to tylko zwyczajne zjawisko atmosferyczne nazywane potocznie dziurkaczem lub po prostu chmurą w chmurze. O podobnym wydarzeniu niedawno informowaliśmy na łamach cyklu "niezwykłe chmury". Omówiliśmy wówczas zjawisko, które obserwowano w grudniu 2003 roku na południu USA. Na niebie pojawiła się nie jedna, lecz kilka takich dziwacznych chmur. Zdjęcie, które zamieszczamy pod artykułem, ukazuje całe piękno i zagadkowość tych obłoków. Niebo pokrywają chmury o nazwie cirrocumulus, które potocznie nazywane są barankami. W niektórych miejscach pojawiają się dziury w których znajduje się chmura pierzasta o nazwie cirrus. Nie jest to zjawisko naturalne, ponieważ żadne warunki atmosferyczne nie są w stanie tego dokonać. Ich źródłem jest człowiek, a dokładnie maszyna, którą zbudował - samolot. Nie każdy samolot potrafi jednak stworzyć tak niezwykłe chmury. Obłoki te muszą być silnie wychłodzone, a więc temperatura w nich musi przekraczać minus 30 stopni, a przy tym kropelki wody nie mogą zamarzać. Kiedy samolot pozostawi za sobą spaliny wchodzą one w kontakt z przechłodzonymi kroplami wody, które natychmiast zamarzają tworząc kryształki lodu, które pod wpływem ciężaru zaczynają opadać, ale nie docierają do powierzchni ziemi, ponieważ przy wysokiej temperaturze wyparowują. Tworzą one charakterystyczne koliste lub eliptyczne dziury w chmurach cirrocumulus, a wewnątrz tych dziur rodzi się chmura cirrus zbudowana z miniaturowych kryształków lodu. Takie właśnie zjawisko pojawiło się nad stolicą Rosji. Poniżej zamieszczamy nagranie z Moskwy oraz zdjęcie tego samego zjawiska wykonane w 2007 roku w Gunnison Valley w amerykańskim stanie Kolorado. Film i zdjęcie pokazują te zjawisko z dwóch perspektyw, z daleka i z bliska.

www.twojapogoda.pl
Zdjęcia do obejrzenia na stronie.
  • 1

#14

goldi77.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie, to wygląda jak epicentrum jakiegoś huraganu pomniejszony o dużą skalę. Ja bym obstawiał chmurę, bo to ani błysk, ani broń tylko chyba najprawdopodobniej to jakaćś chmura, czyli zjawisko przyrodnicze byśmoże związane z zanieczyszczeniem w danym miejscu i/lub dużej aktywności czegoś tam (jestem dopiero w 6 klasie, jeszcze nie mam chemii ani fizyki...) A co do apokalipsy, myślę, że to bujdy, ale każdy film i opowieść przegrywa z Biblijnym scenariuszem.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych