Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ateisci - po co zyjecie?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proste pytanie - gdy ktos wierzy, ze po smierci nie ma zupelnie nic jaki sens widzi w zyciu i ciagnieciu tego bezsensownego przedstawienia dalej? Zginiemy i nic po nas nie zostanie, wszystko to, co przezylismy, co dokonalismy odejdzie w niepamiec na zawsze nieuniknienie, wiec po co to wszystko?
  • -2

#2

-Alucard-.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aha... to teraz ludzie zaczną zaraz popełniać samobójstwa, bo po co się męczyć na tym okrutnym świecie jak po śmierci spotkamy Aniołki, które będą nas uszczęśliwiać na każdy sposób :mrgreen:

- głupie pytanie, głupia odpowiedź.

Użytkownik -Alucard- edytował ten post 03.10.2009 - 21:12

  • 2

#3

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I Ty mnie chyba nie zrozumiales i ja Cie nie zrozumialem. Dlaczego glupie pytanie? Chce poznac tok rozumowania ateistow. I dlaczego ludzie wierzacy mieliby popelniac samobojstwa skoro to automatycznie eliminuje ich z pojscia do nieba?
  • -2

#4

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pytanie ma sens... Ateiści po prostu na razie mają te sprawy w odbycie, ale jednak pewnie mają jakąś małą nadzieję, że śmierć to nie całkowity koniec. Po prostu myślą tak: Niech się dzieje co chce, na razie żyję i chcę czerpać z tego życia jak najwięcej przyjemności.

Alucard nie sądzę bo po samobójstwie "uszczęśliwiać" nas będzie lucyfer, nie Aniołki :D
  • 0



#5

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Proste pytanie - gdy ktos wierzy, ze po smierci nie ma zupelnie nic jaki sens widzi w zyciu i ciagnieciu tego bezsensownego przedstawienia dalej? Zginiemy i nic po nas nie zostanie, wszystko to, co przezylismy, co dokonalismy odejdzie w niepamiec na zawsze nieuniknienie, wiec po co to wszystko?

Cóż, moim zdaniem odpowiedź jest całkiem prosta: ludzie to zwierzęta, które instynktownie dążą do tego, aby przetrwać jeszcze jeden dzień. Tyczy się to zarówno ateistów, jak i chrześcijan, muzułmanów, żydów, stalinistów, Wyznawców Mistycznego Sosu Tabasco etc., człowiek to zwierzę nie potrzebujące żadnego "sensu życia", pod tym względem przeciętny homo sapiens sapiens nie różni się niczym od bakterii, psa albo warana z Komodo.

Ciekawe, czy teraz jakiś ateista wyskoczy z bredzeniem o "wyższych wartościach" takich jak "moralność" (która od religii różni się przede wszystkim tym, że nie jest zinstytucjonalizowana i ma jeszcze mniej sensu) czy "dobro rodzaju ludzkiego" (taaak, bo skoro przestaniesz istnieć po śmierci, to musisz pomagać innym... Którzy też przestaną istnieć po śmierci. Jakież to logiczne - niemal tak bardzo, jak losowo wystukiwane na klawiaturze litery. dfiopg duiojtgwh 89we9gh e )

Przy okazji dodam pytanie od siebie, kierowane do ateistów (i w sumie wierzących też, po części) - skoro, według ateisty, przestaje on istnieć po śmierci, to dlaczego miałby nie zostać natychmiast zabity? Przecież i tak przestanie istnieć, niezależnie od tego, czy "zmarnuje" życie, czy też nie. Nie da się odpowiedzieć na to pytanie bez odnoszenia się do irracjonalnych rzeczy pokroju "moralności" i tak dalej (co jest hipokryzją, bo najpierw ateista odrzuca religię ze względu na brak logiki, a później sam zachowuje się według zasady "PURE RANDOM!!1one"). I pytanie do wierzącego - dlaczego miałby nie zostać natychmiast zabity, skoro po śmierci przecież pójdzie do [nazwa-twojego-ulubionego-raju]? xP

Użytkownik Tekeeus edytował ten post 03.10.2009 - 21:49

  • 0

#6 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Bo życie jest piękne! A życie bez wiary mimo że pozbawione sensu może tez być bardzo przyjemne, prawda? Żyj jak lubisz i nie zadawaj głupich pytań :)
  • 0

#7

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cóż widzę że kretyńskie pytania wszędzie się mogą trafić.
Otóż drogi Mariuszku (jak ja kocham pokemony i ich pismo) Bardzo mi się podoba moje życie mimo że nie jest usłane płatkami róż, a jak coś mi się podoba to raczej nie zależy mi na tym, żeby się to kończyło. Właśnie wszedłem na twój profil i nie mogę pojąć jak ktoś w tym wieku może wyskoczyć z czymś takim. No chyba że podałeś nieprawdziwe dane, co mi się wydaje bardziej prawdopodobne.
A stwierdzenie że jak się umrze to nic po tobie nie zostaje jest już naprawdę debilne do potęgi. Curie Skłodowska była ateistką a jakoś nie trzeba było odkrywać znowu radu i prowadzić nad nim badań jak umarła.
  • 2



#8

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale co z tego, ze zycie jest piekne skoro po smierci i tak Ci nic z tego nie zostanie, zadne wspomnienia, zupelnie nic. Tak, jakbys w ogole nie istnial.

#Tekeeus Ikona
No wlasnie, instynkty, ale jestesmy nieco bardziej rozwinieci od innych zywych istot na ziemi dzieki czemu powstaja takie tematy jak ten i takie rozmyslania. Pies nie zastanawia sie nad sensem zycia, po prostu zyje. My mogac zastanowic sie nad jego sensem i dochodzac do wniosku, ze po zyciu nie ma nic dochodzimy do wniosku, ze zycie nie ma sensu, wiec po co zyc?

edit dla kolegi wyzej:
Kochany Romczynie, temat nie jest od oceniania mojego nicku a zarzucajac mi glupote sam sie nia wykazales nie rozumiejac mojego tematu a oceniajac go. Zakladajac, ze po smierci nie zostaje po nas nic bezsens egzystencji nie odnosi sie do jednostki a do kazdej innej osoby [i nie tylko]. Curie-Sklodowska wynalazla Rad, ktory przyczynil sie do tego, ze Tobie zyje sie lepiej, Tobie, ktory zginie i nie pozostawi po sobie nic, po smierci nie zachowasz zadnych wspomnien, nadal brakuje tutaj sensu. Dalej mam tlumaczyc o co mi tak naprawde chodzi?

#\/
Przekazujesz geny z ktorych koniec koncow i tak pozostanie nic. Sens? Niee.

Użytkownik m4r1u5z edytował ten post 03.10.2009 - 22:02

  • 0

#9

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Żeby przekazać geny jak każdy gatunek...
A właśnie dlatego że z życia nic nie zostanie nie mam zamiaru go marnować.
  • 0



#10 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale co z tego? Żyj tak jak kochasz żeby było przyjemnie albo skacz z dachu jeśli uważasz, że to nie ma sensu. :)
  • 0

#11

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bez sensu to jest ten temat.
Myślę że jednak pozostawię po sobie coś, może swoich potomków, a może tylko kilka ton śmieci które będą się rozkładały 1000 lat. Dalej mam tłumaczyć o co mi chodzi?
Naprawdę nie rozumiem dlaczego mam się zabijać bo, jestem ateistą. Mam w życiu trochę celów do zrealizowania i w nosie mam że tobie biedactwo nie podoba się, że ateiści są na świecie. Raczej to ty masz problem i ty powinieneś ze sobą skończyć :P

Aha i żeby nie było że M@r|u$z nie to miał na myśli, to proszę przeczytać pierwszy post i zweryfikować znaczenie

jaki sens widzi w zyciu i ciagnieciu tego bezsensownego przedstawienia dalej?


Użytkownik Romczyn edytował ten post 03.10.2009 - 22:23

  • 0



#12

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nadal nie rozumiesz, wiec nie widze sensu dalszej dyskusji z Toba, tym bardziej, ze mimo swojego wieku i tego, ze starasz sie uchodzic za osobe dojrzala prowadzisz kretynska dyskusje zarzucajac mi rozne rzeczy wyssane z palca. Bez pozdrowien, jestes glupi.

Dołączona grafika
  • -5

#13

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Temat zamienia się w kłótnię i miejsce do obrzucania się błotem
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych