Skocz do zawartości


Zdjęcie

przerażająca noc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1

orzech_włoski.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na początku napiszę, że pragnę pozostać anonimowy.
Dodam także, że nigdy nie pomyślałbym, że napiszę coś na tym forum na poważnie.
Konto założyłem dość dawno, ale raczej żeby prowokować (choć bez przesady), jednakże użyłem go tylko raz i głupi dowcip się nie udał. Od czasu do czasu wchodziłem na to forum, czytałem tematy z uwagą, jednak większość z nich traktowałem z dużym dystansem. Niekiedy przychodziłem tutaj, aby się pośmiać.

Teraz jednak zakładam całkiem poważny temat.
Mam pewne pytanie i bardzo prosiłbym o odpowiedź.

Zazwyczaj śpię o tej godzinie, jednak dzisiaj już chyba nie usnę. Zacznę od początku:
Koło 1:00 położyłem się. Co prawda nie chciało mi się spać, jednak już leżałem i rozmyślałem nad przyszłością (moją przyszłością). Między innymi o pracy. Trochę to trwało. Niepostrzeżenie usnąłem (wiecie, jak to jest...) i przyśniło mi się, że jestem w pracy i rozmawiam z jakąś kobietą na temat jej zatrudnienia, czy czegoś w tym stylu. Chwilę później rozmawiam z inną, drugą kobietą na ten sam temat. Sen wydawał się bardzo miły. Następnie zacząłem rozmawiać z trzecią kobietą, jednak w jej oczach zobaczyłem coś dziwnego, niepojętego. Patrzyła na mnie i wymusiła na mnie pocałunek. Gdy ją całowałem było to niezwykle przyjemne, jednak coś mi się nie podobało. Chciałem przestać, ale nie mogłem. Jakbym dostał bezwładu. Pamiętam, że to jeszcze nie był koniec snu, ale przebudziłem się z przerażającym odczuciem. Złapałem się za serce. Ból był nieopisany. Serce zabiło mi bardzo mocno dwa razy i przestało chwilowo bić, nie mogłem się wtedy ruszyć (to nie paraliż senny, na pewno nie spałem). Miałem problem z oddychaniem. Wreszcie udało mi się złapać oddech, serce zaczęło normalnie bić. Podniosłem głowę do góry i ujrzałem jakiś metr przed sobą (nie spałem) jakąś postać. Nie można powiedzieć, że była to postać ludzka. Nie wiem co to było. Jestem fanem filmów, w szczególności horrorów, ale nawet tam takiego czegoś nie widziałem. Ta postać zaczęła się oddalać i zniknęła jakby w ścianie patrząc wciąż na mnie. Cały czas mam dreszcze.

Może ktoś wie, jak to logicznie wyjaśnić?

Dodam, że nie był to świadomy sen, ani paraliż senny, ani stan przed zaśnięciem, gdzie niekiedy wyobraźnia tworzy jakieś obrazy. Takie rzeczy miewałem nieraz i to całkiem coś innego.
  • 0

#2

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może ktoś wie, jak to logicznie wyjaśnić?


Paraliż senny+sen na jawie. Wersja mniej racjonalna - zobaczyłeś ducha który chciał ci coś przekazać ale byłeś zbyt przerażony żeby to zrozumieć. Wybierz wersję która ci się bardziej podoba.

Edit: Oho, setny post.

Użytkownik Eternal Moonshine edytował ten post 29.09.2009 - 03:26

  • 1

#3

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Eternal Moonshine, do twoich propozycji dołączę jeszcze zmorę, bo przecież takie podobnież duszą ludzi we śnie...
A więc trzy opcje do wybrania.
Co do mnie to jestem za pierwszą propozycją Eternal.
  • 1

#4

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na bank paraliż. Wszystko pasuje, a żeby mieć paraliż senny nie trzeba spać
  • 1



#5

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Poczytaj o Old Hag. Opis twojego przeżycia jest podobny do opisów ludzi którzy twierdzą że odwiedziła ich w nocy wiedźma by odbyć stosunek. Wiem, że brzmi to dziwnie ale to nie ja wymyśliłem :P.
  • 0

#6

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że nie możesz stwierdzić NA PEWNO, że nie był to paraliż senny ;) jak dla mnie raczej typowy przykład ;p
  • 0

#7

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda mi to na senne fantazje. Mówisz ^^, ze śniło Ci się, że zatrudniasz trzy kobiety? Co chcesz ? - jedna stwierdziłeś, jedna z kobiet spełniła Twoje marzenie ;-).

Użytkownik Aidil edytował ten post 29.09.2009 - 08:43

  • 0



#8

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z taghtem, mógł być to Syndrom zmory (Old Hag - stara wiedźma, baba, jędza), Refused świetnie opisał to zjawisko w swoim artykule Paraliż Senny - Geneza i rozwój zjawiska:

Genezę i historię tego zjawiska zachodzącego podczas paraliżu sennego opisałem w pierwszych akapitach artykułu, lecz chciałbym również bardziej niż ogólnie przybliżyć cały ten fenomen. Old Hag, tłumacząc najęzyk polski – Stara Wiedźma (u nas fenomen przyjęty jako ‘nocna zmora’) to ogół halucynacji humanoidalno-podobnych pojawiających się ludziom wstanie paraliżu sennego. Najczęściej są to postacie ukazane jako niewyraźne istoty ubrane w czerń, z długimi włosami, czasami wkapeluszu lub też w kapturze. Istnieją również przypadki, w których motywem przewodnim jest pojawienie się płaczącej małej dziewczynki, ewentualnie chłopca.

Wszystkie te istoty pojawiają się podczas paraliżu sennego wywołanego spontanicznie (w 98% przypadków) i wywołanego indukcyjnie (tutaj już jedynie 40 % przypadków pojawienia się zmory). Opiszę aspekt pojawieniasię zmory w paraliżu spontanicznym.

Budzisz się w nocy nie mogąc się ruszyć, czujesz się cały sparaliżowany, próbujesz krzyczeć, wołać o pomoc, lecz nic Ci to niedaje, nie możesz usłyszeć swoich słów, lecz wiesz że je wymawiasz, jesteś tego pewien, starasz się ruszyć nogą czy ręką – żadnego skutku.W pewnym momencie spostrzegasz zbliżającą się do Ciebie czarną postać spowitą w całkowitym mroku pomieszczenia, powoli zbliża się do Ciebie istaje koło łóżka, co wywołuje u Ciebie pierwotne przerażenie i potęguje strach. Czujesz jak postać ciągnie Cię za nogę, śmiejąc się, ruszatwoją kołdrę – unosi ją i opuszcza, zbliża się do Ciebie nawyciągnięcie ręki, do twojej twarzy, wpatruje się w twoje oczy karmiąc się twoim strachem. Kładzie swoje dłonie na twojej klatce piersiowej i wspina się na łóżko siadając Ci na mostku. Modlisz się, błagasz o pomoc, wzywasz Boga – lecz nic Ci nie pomaga, twój strach powoduje rozluźnienie mięśni krocza i moczysz się, boisz się zamknąć oczu, wolisz widzieć co się z tobą dzieje, chociaż jest to widok nie do zniesienia. Bum ! Czujesz dreszcze przechodzące przez twoje ciało,odzyskujesz kontrole nad ciałem i unosisz tułów – spocony, nadal przestraszony podbiegasz do ściany zapalić światło i już nie starasz się zasnąć, wiedząc to co Cię spotkało. Boisz się ponownego przyjścia postaci z intencjami skrzywdzenia Cię.

Tak właśnie wygląda spotkanie z nocną zmorą nawiedzającą ludzi od zarania dziejów podczas nocnych podróży mentalnych. Jak to tłumaczy nauka ? Tutaj jest kolejny rozłam – sami nie są pewni. Tłumaczą to hipnagogami, które mają za zadanie tworzenie obrazów we śnie jak i podczas zasypiania, dzięki którym łatwiej osiągamy stan snu. Lecz jak jest naprawdę ? Ta, przed chwilą wysunięta teoria zakłada że podczas paraliżu mamy sen na jawie – ciągle śnimy mając stu procentową świadomość i orientację w terenie. Skoro tak, to dlaczego ‘odczuwamy’całe to zjawisko ? Czujemy je fizycznie – słyszymy chód tej istoty, jej szepty, jej śmiech czy płacz, widzimy ją bardzo wyraźnie – nawet znajmniejszymi detalami a nawet odczuwamy fizycznie na naszym ciele –choćby ucisk na klatce piersiowej czy dotyk na naszej twarzy. Istnieją raporty gdzie osoby odczuwają nawet oddech tych istot!


mnie również ów pani kilka razy odwiedziła, sam paraliż senny w porównaniu do tego, to jak wypadzik na Hawaje...



  • 1



#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne ^^, najlepsze jest wytłumaczenie tej sytuacji - kobita = zmora ... ech ...
  • 0



#10

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Jasne^^, gdyby była ładniejsza i nie siedziałaby mi na klacie, to by nie było tematu, bo bym sie nie wystraszył... ;]

...a do "pinknych" to ona nie należy

Dołączona grafika

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 29.09.2009 - 10:51

  • 0



#11

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Naczytacie sie bzdur, później zjecie coś ciężkiego na noc i oto efekty... (ew. %).
Oj dzieci, dzieci.
To zwykły paraliż senny.
  • 0

#12 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Porażenie przysenne (paraliż senny, paraliż przysenny) – stan występujący podczas zasypiania lub rzadziej podczas przejścia ze snu do czuwania, objawiający się porażeniem mięśni (katapleksja) przy jednoczesnym zachowaniu pełnej świadomości. Osoba doświadczająca paraliżu przysennego ma wrażenie ogarniającej niemocy, nie jest w stanie wykonać żadnych ruchów, mówić ani otworzyć oczu. Zjawisku temu towarzyszą zazwyczaj bardzo nieprzyjemne doznania psychiczne, takie jak wrażenie ogłuszającego dudnienia lub dzwonienia w uszach, bezwładnego spadania, wykręcania ciała, przygniecenia klatki piersiowej lub kończyn. Prawie zawsze towarzyszy mu przyśpieszony rytm serca oraz uczucie strachu. Podczas paraliżu możliwe jest również występowanie różnego rodzaju halucynacji, zarówno wzrokowych jak i dotykowych. Notorycznie powtarzający się paraliż przysenny jest zazwyczaj związany z zespołem chorobowym zwanym narkolepsją, ale występuje też epizodycznie u osób zdrowych (różne źródła podają, że około 30-50% populacji przynajmniej raz w życiu doświadczyło paraliżu sennego) jako rzadko spotykana anomalia. W takim przypadku przyczyną porażenia mięśni jest zahamowanie neuronów w rdzeniu kręgowym odpowiadających za utrzymywanie napięcia mięśniowego wywołane przez impulsy z mózgu. Stan taki występuje fizjologicznie podczas snu i zapobiega wykonywaniu przypadkowych ruchów ciała. Ze zjawiskiem paraliżu przysennego mamy do czynienia wówczas, gdy mózg zaczyna wysyłać owe impulsy w niewłaściwym momencie: przy gwałtownym wybudzaniu się ze snu w fazie REM, lub podczas zasypiania, gdy nie doszło jeszcze do utraty świadomości.

W czasie paraliżu przysennego jedyną grupą mięśni, na które można mieć świadomy wpływ, są mięśnie oddechowe. Wykonywanie szybkich i gwałtownych zamierzonych wdechów i wydechów może ułatwić wybudzenie się, jednakże stan paraliżu trwa na ogół krótko i w ciągu kilku minut samoistnie przechodzi w całkowite wybudzenie lub sen.




znam to uczucie wwwwwwwrrrrrrrrrrrr.....


  • 1

#13

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja raz pamiętam jak miałem sen o iluminatach.Śniło mi się że chcieli mnie zabić(przejdę do sedna) w śnie poszedłem spać była noc nagle nade mną zobaczyłeś postać w kapturze z nożem w ręku...pomyślałem że jeśli czegoś nie zrobię to na pewno zginę nagle się obudziłem ale kontury ze snu widziałem dalej przez około 5 sekund nagle rzuciłem się na tego morderce z rękoma prawie wypadłem z łóżka i dopiero wtedy uświadomiłem sobie sobie że to sen.Do dziś się z tego śmieje.Tak więc może to co widziałeś było po prostu jakimś zniekształconym konturem z twojego snu.Jeszcze dodam że często jak się budzę to mam przed oczyma zarysy postaci i przedmiotów ze snu.
  • 0

#14

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


D.B. Cooper
kurcze ^^ - kto Wam taki portret zrobił ?
  • 0



#15

Adamon.
  • Postów: 15
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam kiedyś przeżyłem coś podobnego,tyle że nie dusiłem się i postać mnie nie atakowała. Po prostu nie mogłem się ruszyć,ani wydać dźwięku. Postać przeszła ,uklękła przed łóżkiem i znikła. (była to raczej jakaś mała dziewczynka , cała niebieska)

Nie twierdze że nie był to paraliż senny ,ale artykuł o Old Hag w pewnym sensie odpowiada mojemu przypadkowi.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych