Skocz do zawartości


Hotlinkowanie zdjęć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Hotlinkowałem fotki. To prawda i przyznaję się bez bicia :roll:
Po ostrzeżeniu zainteresowałem się sprawą i namierzyłem "wał":

7.10 Zabronione jest hotlinkowanie czyli wykorzystywanie plików graficznych z innych serwisów bez wcześniejszego przeniesienia grafik na darmowy serwer hostujący lub na serwer własny

Definicja jasna jak słońce. Nie będę się rozwodził i zapytam wprost:
Co ma oznaczać w takim razie tekst na wklejanych gifach?

Dołączona grafika

przytaczam:
"Zabronione jest hotlinkowanie czyli wykorzystywanie plików graficznych z innych serwisów bez wcześniejszego przeniesienia grafik na imageshack.us lub na własny serwer".

Ustanawiacie regulamin, to dbajcie o jego poprawność. Prawo działa w obie strony. Dezinformacja jest zaprzeczeniem rzeczowości ustanowionych zasad.
Szybka reakcja na błędy userów to jedno. Argumentowanie jej, to drugie dno.
Zadbanie o porządek, to "trzecia" strona medalu. Trudno jednak o niego dbać jak się samemu ma z tym problemy.

p.s.
A może ktoś celowo to robi i pobiera z tego tytułu (reklama) profity?
Gdzie jest telefon do CBA... :censored:

#2 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Na siłę szukasz dziury. Nie widzę tutaj żadnego problemu, bo chociaż treść tabliczki i regulaminu nie jest identyczna, ma to samo znaczenie, więc raczej każdy rozumie w jakim sensie jest napisane. Przetłumaczę na łopatologiczny - Obrazki (gif, jpeg, png, bmp) wrzucaj na serwisy do tego przeznaczone (tinypic.com, imageshack.us, vpx.pl), lub na własny serwer jeśli posiadasz (możesz za darmo założyć konto na yoyo.pl). Linkując obrazki z cudzych serwerów (nie przeznaczonych na hosting obrazków) zużywasz właścicielom transfer, za który mogą słono zapłacić. O co chodzi więc?

Użytkownik androll33 edytował ten post 20.09.2009 - 07:04


#3 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

@up
Daruj sobie te intelektualne wywody, a łopatologicznie to ja Ci wykładam że treści "pij piwo" a "pij tylko nasze piwo" traktują o tym samym- o piciu piwa, ale mają inny przekaz. Nie widzisz tutaj różnicy?
A co do szukania dziury, to powściągnij swoją wyobraźnię. Zwracam uwagę na niedociągnięcia.
Żegnam.

#4 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie napisałem tego w złym tonie, a jeśli tak zostało odebrane to przepraszam. Po prostu "darmowy serwer hostujący" = darmowy hosting obrazków = imageshack.us. Tu nie ma błędu, jeśli zauważysz jaki jest kontekst zdania. ;)

#5

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodzi ci o to, że zasugerowali imageshack.us zamiast napisać "serwer hostujący"? Popraw mnie jeśli źle zrozumiałem.

#6

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No niby tak, tylko że serwerów hostujących grafikę za frei jest w trzy pupy. To nie tylko imageshack :P

Eury mógłby zmienić napis w obrazku z "imageshack" na wyrażenie występujące w regulaminie, a w regulaminie dopisać "np imageshack.us". Wtedy nie byłoby problemu i nie byłoby takiego czepiania się szczegółów, jak ze strony Horror'a.





#7 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Chodzi ci o to, że zasugerowali imageshack.us zamiast napisać "serwer hostujący"?


Dokładnie, tak.
I tylko o to chodziło. Popełniłem szczeniacki błąd Hotlinkując i pierwsze co zauważyłem to sugerowanie imageshack.us. Nie ma sensu jednak tego wyolbrzymiać. Wyszło trochę za mocno.
Detal został zauważony i koniec.
Proponuję zamknąć temat.

#8

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zostanie to poprawione w przeciągu tygodnia, niestety szybciej nie da rady. Gdy tylko poprawię, zamknę temat.



#9

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałbym zauważyć, że punkt regulaminu dotyczący zakazu hotlinkowania zdjęć nie jest na forum specjalnie respektowany. Oczywiście, moderatorzy od czasu do czasu reagują. Ale to tylko od czasu do czasu. Niestety, większość hotlinkowanych, niejednokroć wręcz seryjnie, zdjęć "żyje" sobie spokojnie i ma się dobrze.



#10 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

mariush jeżeli takie sytuacje będą miały miejsce a moderator jeszcze nie zareagował proszę o raportowanie posta. Zdjęcie zostanie poprawione w najbliższym czasie.

#11 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Przepraszam moderatorów za moje detrukcujne zachowanie w temacie - wśród moich postów jest około kilkuset obrazków wstawionych nieprzepisowo.
Moja wina, moja wina, moja przenajwiększa wina :mrgreen:

pozdrawiam


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych