Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka uwag technicznych o drobiazgach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Korzystając z tego zacnego forum zauważyłem kilka mankamentów, które (moim zdaniem) trochę utrudniają forumowe życie.

Pisanie postów
Mam ograniczony transfer i często zrywające się połączenie, dlatego wcześniej przygotowuję tekst, który następnie wklejam do okna edycji. Umieszczanie na forum postów zawsze wywołuje u mnie dużą irytację. Powodem jest układanie w jeden blok całego tekstu, mimo podzielenia go na akapity. „Zjadane” są również spacje między wyrazami i po kropkach kończących zdania. Żeby post miał w miarę przyzwoity wygląd, trzeba go kilkakrotnie edytować, co z kolei powoduje dodatkowe komplikacje z wstawionymi znakami bbcode.
Przeglądając forum zauważyłem, że podobne problemy mają inni użytkownicy.
Czy nie można coś z tym zrobić?

Odnośniki do innych stron
Bardzo niewygodne i (uważam) archaiczne jest linkowanie w tym samym oknie. Żeby wrócić na forum z przekierowanej odnośnikiem strony, trzeba się trochę naklikać. Myślę, że łatwo będzie zmienić w skrypcie programu target linków na otwieranie w nowym oknie/zakładce.

Format fotografii
Mimo zalecenia korzystania z programów zmniejszających rozmiary wstawianych zdjęć i grafik, wielu użytkowników publikuje obrazy w bardzo dużych rozmiarach przestrzennych i bajtowych, co bardzo spowalnia ładowanie strony, zwłaszcza kiedy takich grafik – ściąganych na ekran z różnych miejsc – jest kilka lub kilkanaście.
Pokazanie „czegoś” małego na małym obrazku mija się z celem, bo przecież chodzi o to, żeby właśnie to „coś” zaprezentować w pełnej krasie i oryginalnej (sfotografowanej) wielkości .
Na pewno można tak zmodyfikować skrypty programu, żeby wstawiać małą fotkę jako „zajawkę”, po kliknięciu której otwierało by się duże zdjęcie.
Oczywiście, wymagałoby to nieco innej techniki wstawiania w posty grafik oraz więcej pracy ze strony użytkowników – przygotowanie kompletu pokazowego, np.: miniatura 320x240 i właściwe zdjęcie w formacie nie przekraczającym rozmiar standardowych ekranów, powiedzmy 1280x1024.
Sądzę, że to opłacalny trud, bo przeglądana strona zyska na przejrzystości i szybkości ładowania, ku zadowoleniu użytkowników.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :)

Użytkownik equilibrium edytował ten post 18.09.2009 - 05:09


#2

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak taki zbiorowy temat to ja bym prosił o usprawnienie wyszukiwarki. Dla przykładu wpiszcie sobie: "Chupacabra w Polsce" powodzenia w znalezieniu tematu o tym tytule wśród wyników. No a wiadomo potem są pretensje że taki temat już był i uwagi o korzystaniu z szukajki.



#3

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pisanie postów
Mam ograniczony transfer i często zrywające się połączenie, dlatego wcześniej przygotowuję tekst, który następnie wklejam do okna edycji. Umieszczanie na forum postów zawsze wywołuje u mnie dużą irytację. Powodem jest układanie w jeden blok całego tekstu, mimo podzielenia go na akapity. „Zjadane” są również spacje między wyrazami i po kropkach kończących zdania. Żeby post miał w miarę przyzwoity wygląd, trzeba go kilkakrotnie edytować, co z kolei powoduje dodatkowe komplikacje z wstawionymi znakami bbcode.
Przeglądając forum zauważyłem, że podobne problemy mają inni użytkownicy.
Czy nie można coś z tym zrobić?


Kliknij na swój nick (na górze po prawej) -> Ustawienia -> Ustawienia główne (domyślnie) -> znajdź ramkę "Edytor tekstu" i odznacz " Rozbudowany edytor tekstu"
W tym prostym edytorze nie będziesz widział od razu efektów bbcode, ale nie będziesz miał żadnych problemów. Ma to też swoje plusy np. widzisz gdzie jest jakiś niepotrzebny bbcode i gdzie jest błąd. Zawsze możesz przed dodaniem postu zrobić jego podlgąd i zobaczyć jak wygląda.

Odnośniki do innych stron
Bardzo niewygodne i (uważam) archaiczne jest linkowanie w tym samym oknie. Żeby wrócić na forum z przekierowanej odnośnikiem strony, trzeba się trochę naklikać. Myślę, że łatwo będzie zmienić w skrypcie programu target linków na otwieranie w nowym oknie/zakładce.


To chyba nie jest problem kliknąć link prawym przyciskiem myszy i wybrać "Otwórz w nowym oknie/ na nowej karcie"? Albo prościej (w operze i chyba w firefoxie) kliknąć link kółkiem od myszki?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych