Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny rozbłysk światła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bacha.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Około godziny 21.45 6 września w mieście Oława i okolicznych miejscowościach położonych na dolnym śląsku zaobserwowałam (nie tylko ja ale wszyscy moi znajomi) rozbłysk światła niebo rozjaśniło się bardzo mocno na kilka sekund. W tym samym momencie w całym mieście (i nie tylko) wysiadł prąd.
Latarnie, sklepy i wszystkie sprzęty elektryczne zostały wyłączone ,sekundę po zdarzeniu wszystko wróciło do normy. Nie była to burza brak było jakichkolwiek grzmotów czy błyskawic... zresztą burzę nie trwają 2-4 sekund. Niebo było bardzo mocno zachmurzone, a więc nie było możliwości zobaczenia co to.Proszę o informacje czy gdzieś jeszcze podobna sytuacja miała miejsce i co mogło być jej przyczyną. Słyszałam, że trwają jakieś rozbłyski na słońcu ale nie zawile o tym wiem.
  • 0

#2

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piorun nie potrzebuje speltakularnej nawałnicy,żeby uderzyć i wywołać chwilową przerwę w dostawie prądu ;)
  • 0



#3

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Popieram przedmówcę, nie raz widziałem podobne zjawisko. Tyle, że w moim przypadku nigdy nie brakowało nagle prądu. Ale to o niczym jeszcze nie świadczy xD
  • 0



#4

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak sam napisałeś niebo było bardzo zachmurzone więc to na prawie na pewno piorun
  • 0

#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W nocy pioruny - a w każdym razie oświetlone przez nie chmury są widoczne z całkiem sporej odległości. I nie słychać bynajmniej wtedy grzmotu choć niebo zostaje ładnie oświetlone.
  • 0



#6

whitepatriot.
  • Postów: 68
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

popytaj się znajomych czy może komuś się nie nudziło i nie robił filmiku albo/ i zdjęć, chociaż to był na 99% piorun to zostaje nam te 1%
  • 0

#7

Bacha.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zniszczyliście moje marzenia o tym że to było coś paranormalnego xD ale dzięki za odpowiedzi ^^
  • 0

#8

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widziałem podobny rozbłysk dwa miesiące temu w pobliżu małego stawu, też na Dolnym Śląsku. Tylko, że wtedy niebo było czyściutkie. Sam rozbłysk przypominał flesza z aparatu bo wszyscy na chwilkę zostali oślepieni ;)
  • 0

#9

Defibrylator.
  • Postów: 59
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mógł to być piorun łukowy. Jest to bardzo rzadkie zjawisko, gdy wyładowanie zachodzi nawet w odległości 200 km od chmury burzowej.
  • 1

#10

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja dodam, że chmura burzowa (cumulonimbus) może być wbudowana w jednolicie pokryte niebo (stratus) To, że przygasły światła mogło być spowodowane uderzeniem gdzieś bardzo daleko klasycznego pioruna liniowego, a wraz z nim pojawiło się wyładowanie chmurowe, które dało się zaobserwować. Rozbłyski na pogodnym niebie to po prostu "odblask" z piorunów pojawiających się w dużej odległości od obserwatora. Oczywiście w opisanym przypadku pioruna łukowego nie można wykluczyć, choć o tej porze roku znacznie obniża się współczynnik energii potencjalnie dostępnej konwekcyjnie (CAPE), oznacza to również mniejszą dynamikę atmosfery, a co za tym idzie nikłe szanse na burze z bardzo silnymi wyładowaniami.
  • 0



#11

Bravo.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Faceci w czerni zflashowali dolny Śląsk xD Nie no to był na 100 piorun, tak jak ktos przedemną mówił mógłbyć to ten piorun łukowy, bo u mnie (na górnym śląsku) o tej porze, w tym dniu była dosyć nawałnica.
  • 0

#12

3*Z.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

na 99%piorun,a jeśli chodzi o ten 1% to mogło to być,ale coś z atmosfery
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych