Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znaleziono nowy gatunek wielkiego szczura


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

hunter22.
  • Postów: 167
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znaleziono nowy gatunek wielkiego szczura

Nieznany do tej pory gatunek wielkiego szczura znaleziono w dżungli Papui-Nowej Gwinei - podaje w poniedziałek portal internetowy BBC.

Szczur, sfilmowany przez naukowców w kraterze Bosawi w głębi dżungli, miał 82 centymetry długości. Co więcej, zwierzę nie bało się ludzi, z którymi prawdopodobnie wcześniej nie miało żadnego kontaktu. - To największy szczur na świecie - ocenił wchodzący w skład ekipy dr Kristofer Helgen z muzeum historii naturalnej.

Ekspedycja kręciła film na potrzeby programu BBC "Zagubiony ląd wulkanu".

ZOBACZ FILM BBC: http://news.bbc.co.u...000/8210394.stm

Krater nieczynnego wulkanu Bosawi ma ściany o wysokości kilometra i stanowi zamknięty ekosystem. Nawet żyjące w pobliżu plemię Kasua, z którego pochodzili przewodnicy współpracujący z BBC, nie znało tej okolicy.

Zdaniem naukowców, gwinejski gryzoń, mający rozmiary dużego kota, należy do tego samego gatunku co pospolite szczury.

Źródło: http://fakty.interia...ci-kota,1363921


Moja mama mówiła mi kiedyś, że w zakładzie rzeźniczym znikały co noc po jednym sporym kawałku surowego mięsa, pewnego razu pracownicy zakładu zostali na noc w zakładzie by sprawdzić kto lub co, kradnie mięso.
Okazało się że to szczur doś sporej wilekośći, co noc przechodził drogą wentylacyjną, surowe mięso sprawiło mutacje i temu szczur był tak duży.
Ale wiadomo czemu szczury mają takie zęby jakie maja, to przez mięso, tak samo jest z rybami, królikami, myszami, wystarczy zamiast tego pożywienia które jedzą, dać im surowe mięso, a zmiany fizyczne zauważymy w następnym pokoleniu.

Użytkownik hunter22 edytował ten post 07.09.2009 - 15:37

  • 0

#2

whitepatriot.
  • Postów: 68
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale fajny, jak zaczną sprowadzać to do Europy to kupie takiego, jak piesek
  • 0

#3

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fajniuchny ten szczur i w ogóle się nie bał. Słodziak, fajowski misio. Też se takiego kupię.
  • 0



#4

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie dlaczego oni nie bali sie tego szczura. Mogl ich przeciez ladnie pocharatac, moj to robi czasem spustoszenie a jest w polowie oswojonym szczurkiem domowym, oni podeszli do niego, dotykali, szturchali, glaskali i lapali za ogon...
  • 0

#5

whitepatriot.
  • Postów: 68
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dlaczego bo są pozytywnie zakręceni...
  • 0

#6

Andross.
  • Postów: 98
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tsaaa kupcie sobie takiego.... widzieliście kiedyś jak może ugryźć zwykły szczur?? to wyobraźcie sobie jak to może ugryźć....
  • 0

#7

jwkmag.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe, czy był to dorosły osobnik :)
  • 0

#8

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wielgaśna bestia. :D Jeśli nie był to dorosły osobnik, to strach pomyśleć, jaką wielkość musi mieć doroślak. ;)
  • 0

#9

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładne miejsce znalezienia szczurka :)
Dołączona grafika

Dołączona grafika
No i szczurek, prawda, że piękny? też chce takiego do domu! :]


  • 1



#10

xenomorph_cat.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż, robi zwierzak wrażenie. No i też jestem ciekawa, czy osobnik był dorosły i jaka jest maksymalna wielkość tych szczurków. Mam nadzieję, że dokładniej zbadają owy gatunek.
  • 0

#11

Darkman-72.
  • Postów: 101
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naprawdę zadziwiające, że nie bał się ludzi i nie atakował, to wręcz niezrozumiałe jeśli chodzi o dzikie zwierze
Nawet pies nie da się złapać obcemu człowiekowi a co dopiero dziki szczur. Może to jest naprawdę nowy gatunek szczura"pacyfista" :D
To teraz zoolodzy mają ciekawy obiekt do badań.
  • 0

#12

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie będę zakładać nowego tematu w kwestii przerośniętych gryzoni,choć w przeciwieństwie do raczej sympatycznego odkrycia na Nowej Gwinei tym razem będzie dosyć makabrycznie.

Gigantyczne szczury zagryzły dwoje dzieci

Gigantyczne szczury zabiły i zjadły dwoje dzieci w slumsach w RPA – informuje dailymail.co.uk.

Lunathi Dwadwa, 3-letnia dziewczynka, została zagryziona we śnie w domu w slumsach pod Cape Town, druga dziewczyna zginęła w mieście Sowetto koło Johannesburga tego samego dnia.

Lunathi spała na prowizorycznym łóżku na podłodze w niedzielę w nocy, kiedy zaatakowały ją szczury. Jej rodzice nawet nie słyszeli jej krzyku. Kiedy matka znalazła martwe ciało dziewczynki, zobaczyła, że 3-latka miała zjedzone pół twarzy.

Policja ujawniła także, że tego samego dnia w Soweto w podobnych okolicznościach zmarło kolejne dziecko. – Zostaliśmy wezwani do martwego dziecka, które zostało zagryzione przez stado szczurów – potwierdził policjant.

Mieszkańcy slumsów w RPA opowiadają, że gigantyczne szczury osiągają nawet do metra długości i mają ponad 2,5 cm zęby.


Nie tylko opowiadają ale i zdjęcia robią...

Dołączona grafika
  • 0

#13

Visenna.
  • Postów: 133
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ulala..zjadające dzieci już nie takie "słodziusie misie", co?

BTW proponuję zmienic tytuł wątku bo : "Znaleziono nowy gatunek wielkiego szczura" I "Zdaniem naukowców, gwinejski gryzoń,(...) należy do tego samego gatunku co pospolite szczury" , trochę się chyba ze sobą kłóci, czego najwyraźniej nikt nie zauważył. Albo nowy gatunek, albo ten sam co szczur pospolity, nie da się obu rzeczy jednocześnie.
A jak dla mnie, ten szczur z wulkanu ma pysk bardziej bardziej jak kapibara i tak tez się zachowuje (powolny, spokojny, łagodny), ten szczur ze zdjęcia powyżej ma zupełnie inny pysk, bardziej szczurzy niż ten pierwszy.

Użytkownik Visenna edytował ten post 03.06.2011 - 18:13

  • 0

#14

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lunathi spała na prowizorycznym łóżku na podłodze w niedzielę w nocy, kiedy zaatakowały ją szczury. Jej rodzice nawet nie słyszeli jej krzyku. Kiedy matka znalazła martwe ciało dziewczynki, zobaczyła, że 3-latka miała zjedzone pół twarzy.

Ostro. A mówią że spanie na podłodze jest zdrowe i dobre dla kręgosłupa.

Powracając do tematu.. Rzeczywiście, nie zbyt ciekawie to wygląda, zwłaszcza że chodzi tu o człowieka. O dzieci.
Bydle jest naprawdę wielkie. Nie spodziewałem się że szczur może osiągać takie rozmiary, ale do cholery, czas chyba zmienić swoje nastawienie do tych zwierząt. I nie mówię tu o pożarciu, bo akurat to mimo że jest ciekawą informacją, to nie mnie aż tak nie dziwi. Bardziej przeraża fakt że zwierzaczki te mogą osiągać takie rozmiary.

Tak na marginesie, te szczury w slumsach w RPA osiągają ogólnie taką wielkość i jest to normalne dla mieszkających tam ludzi czy jak? Aż dziwi że nic z tym nie robią.
  • 0



#15

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nigdy nie bałem się szczurów, może dlatego, że dzikie widziałem tylko martwe. Z domowymi szczurkami całkiem lubię się bawić u kolegi ^^ Ponadto jestem regularnie szczepiony przeciw tężcowi.

No niestety, nawet nasze lokalne polskie szczury mogą osiągać do 30cm samego tułowia z głową, a nawet ponad pół metra łącznie z ogonem... Na oko ten z ostatniego zdjęcia ma z 70cm samego tułowia...


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych