Skocz do zawartości


Calviono Inman


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_PrX

Gość_PrX.
  • Tematów: 0

Napisano

Nastolatek z Tennesse płacze krwią

Dołączona grafika

Calviono Inman jest zwyczajnym, 15-letnim chłopcem, mieszkającym w Tennesse. Na pierwszy rzut oka - nic nie różni go od rówieśników. Przynajmniej dopóty, dopóki nie zauważymy, że kiedy płacze - coś dziwnego dzieje się z jego oczami, które wypełniają się krwią.

Kiedy jego rodzice zdali sobie sprawę z tego, że łzy, które Inman roni płacząc, przypominają krew - natychmiast zabrali go do szpitala. Od tego czasu chłopiec płacze krwią co najmniej trzy razy dziennie. Jak sam mówi: "Czasami czuję, że to nadchodzi. Czuję jak moje oczy wilgotnieją. Często odczuwam piekący, palący ból."

Przyjaciele nazywają go opętanym, a lekarze bezradnie rozkładają ręce. Schorzenia powodujące podobne objawy udało się zdiagnozować już wcześniej i w większości przypadków udawało się znaleźć racjonalne wytłumaczenie krwawych łez. Teraz jest inaczej - żaden z lekarzy badających chłopca nie spotkał się wcześniej z takim przypadkiem.

Rodzice chłopca nie kryją przerażenia sytuacją. Matka Inmana, Tammy Mynat, mówi, iż moment, w którym ujrzała krwawe łzy syna był najbardziej straszną rzeczą, jaka ją spotkała w życiu. Szczególnie dramatyczny był moment, w którym syn wycierając krew z oczu zapytał ją: "Mamo, czy ja umrę?".

Źródło: Niewiarygodne.pl
Krótki film na powyższy temat można obejrzeć tutaj.

Co o tym sądzicie? Czym taki płacz krwią jest spowodowany?
  • 0

#2

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oglądałam kiedyś film dokumentalny o krwawym łzawieniu, niestety nic nie mogę sobie przypomnieć. Pamiętam tylko wzmiankę o tym, że to choroba na którą się umiera...
  • 0

#3

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

http://en.wikipedia....iki/Haemolacria

Haemolacria is a physical condition whereby a person produces tears which are partially composed of blood. This can manifest as anything from red-tinged tears to those which appear to be entirely blood.
Haemolacria is a symptom of a number of diseases, and may also be indicative of a tumor in the lacrimal apparatus. and most often is provoked by local factors such as bacterial conjunctivitis, environmental damage, injuries.

czyli na nasze: leci mieszanka łez i krwi z oczu - jest to objaw "innych" rzeczy
Nie mam pojęcia jak się po polsku to nazywa. I czy w ogóle ma nazwę ;0
Przyczyn może być wiele, stąd czasami lekarze mają problem - tym bardziej, że to dość rzadkie.

Tutaj trochę więcej o tym:
Klik
  • 0

#4

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kurde, mam nadzieję, że zidentyfikują przyczynę i uda im się go wyleczyć zanim będzie za późno :(
  • 0

#5 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Niekoniecznie musi to być coś groźnego. Bo samo krwawienie z oczu raczej nie zagraża życiu, jedynie może je znacznie utrudnić i wpłynąć na kontakty społeczne chłopca. Zagrożeniem może być za to to co wywołuje tą dolegliwość.

Niemniej jednak życzę temu chłopcu zdrowia i pozytywnego zakończenia tej sprawy :)
  • 0

#6 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciekawe, skoro nie wiedzą co mu jest, nie jest powiedziane, że umrze. Chciałbym na żywo zobaczyć ten krwawy płacz. Życzę zdrowia w każdym razie :)
  • 0

#7

Smug.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to być jakaś wada budowy ciała. I gruczoł łzowy pompuje krew do oczu, zamiast łez.
Albo jakieś nieszczelności w ww gruczole, nie wydaje mi się, że to może być śmiertelne.
  • 0

#8

Gall Anonim.
  • Postów: 17
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przypadek tego chłopaka nie jest jedyny na świecie. Niedawno było głośno w mediach o 14-letniej dziewczynie, płaczącej krwią. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że żaden lekarz nie potrafi odpowiedzieć na pytanie "skąd taki płacz się bierze".

Oto opis przypadku i zdjęcie dziewczynki, o której wspominałem powyżej:

Natura wielokrotnie udowodniła nam, że jest specjalistką w zakresie płatania figli. 14-letnia Twinkle Dwiwedi z Indii to już kolejny przypadek przedziwnego zjawiska, jakim jest płacz krwią. Krew jednak wypływa jej nie tylko z oczu, ale także z nosa, szyi, głowy, stóp oraz rąk i to około 50 razy dziennie!

Przypadłości pojawiły się, gdy dziewczynka skończyła 12 lat. Jak twierdzi, sam proces utraty krwi nie jest bolesny, aczkolwiek wiążę się z nim inne dolegliwości, jak choćby mdłości. Jej przypadkiem zainteresowali się już lekarze„To niesamowite. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. To nie zostało jeszcze opisane w podręcznikach do medycyny.To jest fizyczne niemożliwe, a jednak dzieje się naprawdę!” – powiedział jeden ze znanych pediatrów.

Dołączona grafika


Oraz filmik z Calviono Inman w roli głównej:

http://www.youtube.com/watch?v=4QyZzbow-tI
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych