Skocz do zawartości


- - - - -

Bóg istnieje! Mamy na to dziesiątki dowodów!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#76

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bóg dał nam wolną wolę i sami sobie jesteśmy panami możemy wierzyć lub nie , czynić dobro lub zło , rozwijać sie lub stać w miejscu .
Sam film beznadziejny , po 10 sek nuda , nuda ,nuda...
  • 0

#77

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Dobre, ale po co ironia. Można podać kilka cytatów o wielmożnym i miłościwym Bogu chrześnijańskim ze starego testamentu i każdy katol(ik) staje się ateistą. Albo przeprowadzić dedukcje logiczną analizjąc biblię, bądz też trzeźwo spojrzeć na świat .

Użytkownik Hologram edytował ten post 26.08.2011 - 01:47

  • 0

#78

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nic dodać nic ująć

Dołączona grafika
  • 0



#79

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bóg dał nam wolną wolę


jesteś pewny ?
  • 0

#80

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jestem ... mogę robić to co mi się podoba i to co uważam za słuszne ..." Każda nasza myśl tworzy przyszłość ".
  • 0

#81

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak jestem ... mogę robić to co mi się podoba i to co uważam za słuszne ..." Każda nasza myśl tworzy przyszłość ".


No oczywiście, że dał nam wybór. Albo uwierzymy w Niego, będziemy z nim, albo wybierzemy zło(żeby już nie mówić szatana, chociaż to prawda). To od nas zależy co zrobimy, czy wybierzemy Niebo czy Piekło.

Albo przeprowadzić dedukcje logiczną analizjąc biblię


Pamiętaj, że nie można o tak sobie przeanalizować Biblii, nie można traktować jej jak zwykłej książki.

Można podać kilka cytatów o wielmożnym i miłościwym Bogu chrześnijańskim ze starego testamentu i każdy katol(ik) staje się ateistą.


Podaj te cytaty, zobaczymy czy stanę się ateistą ;)

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 26.08.2011 - 13:56

  • 0



#82

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jestem ... mogę robić to co mi się podoba i to co uważam za słuszne ..." Każda nasza myśl tworzy przyszłość ".


No oczywiście, że dał nam wybór. Albo uwierzymy w Niego, będziemy z nim, albo wybierzemy zło(żeby już nie mówić szatana, chociaż to prawda). To od nas zależy co zrobimy, czy wybierzemy Niebo czy Piekło.


Mam trochę inne podejscie do tego tematu ... po prostu każdy z nas wierzący lub nie , jest dobrym albo złym człowiekiem .
Proponuję przeczytać" Życie po drugiej stronie" Sylvi Browne . Czy będziemy się zgadzać z nią czy nie to pozostanie naszym wyborem.
Ja wierzę że każdy z nas przyszedł tu na świat by wykonać plan który wczesniej sobie ustalił , czegoś się nauczyć , pomagać innym ludziom i mieć z tego satysfakcję .


  • 0

#83

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

po prostu każdy z nas wierzący lub nie , jest dobrym albo złym człowiekiem .


No tak, nie można mówić, że skoro jest niewierzący to jest złym człowiekiem. Nawet ateista lub innowierca trafia jeśli nie od razu do Nieba to do Czyśćca, chyba że udało mu się poznać Boga, dajmy na to, że był w Kościele, ale odszedł, stał się apostatą. Moim zdaniem powinno być tak, że człowiek wystarczy żeby był dobry, wtedy może trafić do Nieba, to np. z kim sypia nie powinno mieć na to wpływu, ale co zrobisz, to nie my ten świat stworzyliśmy, czym Bóg kierował się tworząc takie zasady to dowiemy się po śmierci ;)


Ja wierzę że każdy z nas przyszedł tu na świat by wykonać plan który wczesniej sobie ustalił , czegoś się nauczyć , pomagać innym ludziom i mieć z tego satysfakcję .


Ja w to nie wierzę ;) Bo ja nawet nie wiem co mam ze swoim życiem zrobić ;) Co ja np. będę robił po tym liceum to jest dla mnie ogromna zagadka :D Więc wątpię, żebym zrobił plan przed przyjściem na świat. To się tworzy w trakcie naszego życia. Bo co, np. kobieta zaplanowała sobie przed przyjściem na świat, że spłodzi z kimś dziecko i je usunie? bez sensu.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 26.08.2011 - 14:26

  • 0



#84

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[quote name='WithinTemptation' timestamp='1314364994' post='457620'
Ja w to nie wierzę ;) Bo ja nawet nie wiem co mam ze swoim życiem zrobić ;) Co ja np. będę robił po tym liceum to jest dla mnie ogromna zagadka :D Więc wątpię, żebym zrobił plan przed przyjściem na świat. To się tworzy w trakcie naszego życia. Bo co, np. kobieta zaplanowała sobie przed przyjściem na świat, że spłodzi z kimś dziecko i je usunie? bez sensu.
[/quote]
No własnie może to jest Twoje zadanie , odnalezienie takiej dziedziny w której bedziesz się spełniał , prosta zasada znajdź w życiu coś co sprawia tobie satysfakcje , radość i rób to, a jak jeszcze połączysz to z zarabianiem kasy radość będzie podwójna .
Mysle że im szybciej do tego dorosniesz tym lepiej dla Ciebie .
Widzisz każdy dzień w naszym życiu to doświadczenie nauka na błedach i sukcesach.
Przeczytaj książkę o której pisałem post wyżej , naprawdę warto . A czy bedziesz ją brał na poważnie lub nie zależy tylko od Ciebie !!!:)

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 26.08.2011 - 14:56

  • 0

#85

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jestem ... mogę robić to co mi się podoba i to co uważam za słuszne ..." Każda nasza myśl tworzy przyszłość ".


Robot też może robić co mu się podoba, bo podoba mu sie robienie tego co ma zapisane w oprogramwoaniu. Skąd wiesz że nie jest podobnie z Tobą ?
  • 0

#86

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jestem ... mogę robić to co mi się podoba i to co uważam za słuszne ..." Każda nasza myśl tworzy przyszłość ".


Robot też może robić co mu się podoba, bo podoba mu sie robienie tego co ma zapisane w oprogramwoaniu. Skąd wiesz że nie jest podobnie z Tobą ?


A dlatego że to my skonstruowaliśmy te roboty i TYLKO dzieki nam istnieją to my napisalismy do nich oprogramowanie , gdyby nie nasza świadomość wątpię że pisałbym z Tobą na tym forum :).

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 26.08.2011 - 15:07

  • 0

#87

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli jak ludzie stworzą AI które sami zaprogramują, które bedzie w stanie prowadzić rozmowy na forum, to uznasz też że ma wolną wolę ?
  • 0

#88

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od dawna człowiek bawił się w Boga , skoro będziemy w stanie stworzyć AI które się same ( a nie my ) zaprogramują a raczej będą w stanie uczyć się tak jak my , nauczą sie języka , myślenia , pisania na forum :) , będą miały uczucia i świadomość istnienia , bedzie to kolejny dowód że zostaliśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Boga . I tak uznam że ma wolną wolę.

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 26.08.2011 - 15:26

  • 0

#89 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Sztuczna inteligencja może sama kiedyś osiągnąć poziom wolnej woli, i może się jej nie spodobać to co robią z maszynami ich "ojcowie", ale to już było przerabiane w setkach filmów. Hmm, ktoś wspomniał o szatanie; muszę powiedzieć, że satanizm LaVey'a to filozofia oparta na dobrach doczesnych i dążeniu do samodoskonalenia, gdzie szatan jest tylko symbolem tejże filozofii. Można sobie poczytać tutaj. A te wszystkie te rytualne mordy, ku czci szatana, czy inne, można powiedzieć wprost, idiotyczne praktyki to dzieło 17 letnich pseudo-satanistów, którym ksiądz nie dał rozgrzeszenia. Aha, muszę napomnieć, że jako chrześcijanie możecie czytać to bez przeszkód, bo to nie Biblia Szatana nie była spisywana pod natchnieniem Demonów, odwrotnie do Pisma Świętego jakoby pisanego pod natchnieniem Ducha Bożego.

Użytkownik Anima Damnata edytował ten post 26.08.2011 - 15:26

  • 0

#90

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od dawna człowiek bawił się w Boga , skoro będziemy w stanie stworzyć AI które się same ( a nie my ) zaprogramują a raczej będą w stanie uczyć się tak jak my , nauczą sie języka , myślenia , pisania na forum :) , będą miały uczucia i świadomość istnienia , bedzie to kolejny dowód że zostaliśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Boga . I tak uznam że ma wolną wolę.


Nawet jeśli to AI bedzie dalej realizowało program wgrany przez człowieka ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych