Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomarańczowe światło


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Rangard.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, Mam na imię Tomek. Mam już 15 lat, lecz przejdźmy do rzeczy. Gdzieś pod koniec lipca, pomiędzy 21:00 - 22:00 (Dokładnie nie pamiętam), w Sosnowcu widziałem pomarańczowe światło nad blokiem. Zanim zaczniecie odpowiadać, nie mówcie że zmyślam bo to prawda.

Oto historia:

Oglądałem sobie film 300, kątem oka zauważyłem pomarańczowe światło i podszedłem do okna. Nie, światło nie było nad moim blokiem lecz nad innym (Dam zdjęcie za niedługo). Szerokości bloku (no może trochę szerszy), no i podszedłem do okna i mi bardzo zabiło serce. Byłem wpatrzony i jak widziałem to leciało trochę w lewo. Szybko pobiegłem po aparat i pobiegłem spowrotem do okna, miałem ustawione na zdjęcie i chciałem ustawić na film. Niestety, nie udało mi się, światło zniknęło.

Zdjęcie które dam za niedługo, nie będzie pokazane z pomarańczowym światłem, tylko narysuje na jakiej szerokości było i w którą stronę leciało.
Pierwszy raz widzę chociaż już od dawna wierzyłem w UFO. I nie, nie mówię że to aktualnie UFO, bo to mogło być raca (ale wątpię).
  • 0

#2

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ah moje rodzinne miasto Sosnowiec :)
W te wakacje nocowałam u babci w sc właśnie i nie mogłam spać w nocy, więc patrzałam sobie na balkon. W pewnym momencie zobaczyłam pomarańczowe światło nad blokiem na przeciwko i z ciekawości aż wstałam i wyszłam na balkon, by się temu przyjrzeć.
Tak, tak, pierwsza moja myśl "UFO!", za chwile wróciłam po telefon i zrobiłam zdjęcie temu światłu. Zdawało mi się, że ono stoi w miejscu, co jeszcze bardziej mnie zaciekawiło.
Po piętnastu minutach zbliżyło się, i okazało się... że był to samolot.
Może też widziałeś samolot?

PS. na tym forum nikt Ci nie powie, że zmyślasz, powiedzą Ci tylko, że to nie było ufo :)
  • 1

#3

Rangard.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No raczej wyklucza się samolot albo helikopter. Samolot często w nocy jak ląduje to świeci naturalnym światłem (reflektor biały czy coś takiego) no i jeszcze dołoży się że samolot ma migający czerwony. Helikopter ma migający biały i czerwony.

Jakieś inne pomysły?
  • 0

#4

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Słuchaj, wyraźnie widziałam z daleka pomarańczowe światło, które jak się zbliżyło zaczęło migać. Poza tym Pyrzowice są niedaleko i samoloty często latają nad blokami.
Jaka szkoda, że nie mam tego zdjęcia, bo bym ci pokazała.
  • 0

#5

Rangard.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak mówiłem, leciało w lewo. Ale nie leciało szybko w lewo tylko wolno. I to było nawet duże światło, większe od normalnych reflektorów jak świecą samoloty w nocy.
  • 0

#6

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Uparty jesteś :D Tamto światło również było duże i tak jak napisałam, wydawało się, że stoi w miejscu... więc też dość wolno leciało.
Ja dalej twierdzę, że był to samolot.
  • 0

#7

Rangard.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem teraz 50/50. Czekam na innych zdanie.
  • 0

#8

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wasze opisy przypominają chiński lampion, chyba kupię sobie takowy na allegro nakręcę filmik, aby każdy przed napisaniem posta mógł porównać to co widział, z tym co on przedstawia.
  • 1



#9

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Uparty jesteś :D Tamto światło również było duże i tak jak napisałam, wydawało się, że stoi w miejscu... więc też dość wolno leciało.
Ja dalej twierdzę, że był to samolot.


Ja jestem teraz 50/50. Czekam na innych zdanie.


W oczekiwaniu na zdanie innych, proponuje wkleić tą fotkę do tematu ;-)
  • 0



#10

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wasze opisy przypominają chiński lampion, chyba kupię sobie takowy na allegro nakręcę filmik, aby każdy przed napisaniem posta mógł porównać to co widział, z tym co on przedstawia.

Ale to był najzwyklejszy w życiu SAMOLOT. Tyle, że jak jest bardzo daleko, to tak właśnie wygląda.
  • 0

#11

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

myślę, ze sąsiedzi zrobili niezłą imprezę :P

czekam na foty.. narazie jestem bez zdania...
  • 0



#12

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mocne światła lądowania z bardzo daleka mogą być widoczne jako pomarańczowe. Przyczyna jest prosta - duża ilość powietrza pomiędzy obserwatorem i reflektorem powodują rozproszenie białego światła. Do tego dochodzą także zanieczyszczenia unoszące się w atmosferze. To zjawisko podobne do tego, które widzimy poczas wschodu i zachodu słońca oraz księżyca. Mam taki pomysł: zaznacz w google maps, zumi czy innym podobnym serwisie miejsce, z którego obserwowałeś obiekt, a następnie obejrzyj teren wokół. Być może widziałeś maszynę podchodzącą do lądowania na Pyrzowicach. Widziałeś błyskające światło, a więc stroboskop (strobe lights) Podczas lądowania z samolotu robi się świecącą choinkę (zapala wszelkie możliwe światła), a wszystko po to, aby maszyna była widoczna tak dla ziemi jak i dla ruchu w powietrzu.

Oczywiście jeśli masz zdjęcia, musisz je wstawić - bez tego ten obiekt będzie miał status UFO i nie chodzi tu o statek kosmiczny, ale o coś niezidentyfikowanego.
  • 0



#13

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Górne korytarze powietrzne nad Polską, może się komuś przyda...
Dołączona grafika
  • 0



#14

Rangard.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgubił mi się kabel do aparatu, spróbuję jakoś załatwić fotę.

A tak pozatym to tam nic nie migało, poprostu się świeciło i potem zgasło.
  • 0

#15

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tą mapkę znam na pamięć :) Tyle, że jest to mapa górnych RNAV, a więc wysokich korytarzy przelotowych. Wokół lotnisk władzę ma procedura SID, STAR oraz kontroler, do którego zawsze należy ostateczna decyzja. Również i w trakcie lotu nie zawsze pilot trzyma się korytarza - istnieją skróty, które mogą być wykorzystane przez kontrolę, wszystko zależy od sytuacji ruchowej. Światła landing lights zapala się podczas podchodzenia do lądowania, a raczej na pewnym etapie zniżania, jeszcze na trasie (każda linia ma inną instrukcję operacyjną w tej kwestii) Jeśli samolot był bardzo daleko, a do tego idealnie na wprost Ciebie, mogłeś widzieć właśnie jego oświetlenie.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych