Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Zdjęcie

Magia Runiczna


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

Marcelo.
 • Postów: 96
 • Tematów: 33
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

MAGIA RUNICZNA


Czym są Runy?

Runy są najstarszym europejskim pismem. Wg legendy podarował je ludziom bóg Odyn. Futhark to pełny rząd run, czyli nazwa runicznego alfabetu. Nazwa „Futhark” wywodzi się od pierwszych liter pierwszych 6 run (F-u-th-a-r-k). Z biegiem lat w europie powstawało wiele różnych runicznych alfabetów. Futhark składa się z 24 run.

Futhark to alfabet, którym nie służył do pisania dzieł literackich, za jego pomocą możemy napisać własną opowieść życia, jeśli chcemy nad sobą pracować i rozwijać się. Słowo „run” oznacza tajemnicę, sekret. Legenda mówi, że runy zstąpiły z nieba do świadomości Odyna, gdy ten wisiał na kosmicznym drzewie w mistycznym stanie. Zstąpiły pionowym szlakiem spajającym niebo i ziemię wg ezoterycznej zasady "jak na górze tak i na dole", a zasada ta dobrze znana jest wszystkim badającym nauki tajemne. Runy nie są, więc owocem intelektualnych dociekań, a proces "poznania" ich ma wszelkie znamiona oświecenia, kiedy to człowiek wykracza poza granice znanego mu "ja".

Runy układają się w pierwotny kosmiczny alfabet. Wyrażają związek człowieka z wszechświatem. Związek, który człowiek odnajduje poprzez ZNAK. Bo właśnie runy to bardzo silne energetyczne znaki. Przemawiając do naszej nieświadomości, potrafią uwolnić stamtąd niezwykle potężne siły, które pokierowane przez skupiony na celu umysł, w wprost niewiarygodny sposób odmienią twoje życie.

Runy są znakami wyrytymi na miękkiej powierzchni lub na kamieniu, albo na rzeczach osobistych. Niektórzy ludzie uważają, że runy układają się w tajemniczy kod, który w tajemniczy sposób uwalnia moc, za pomocą której spełniają się życzenia, chronią przed złem i dają wgląd w przyszłość. Każda runa nosi w sobie jakąś energię.


Magia Runiczna

Magia run jest jednym z skuteczniejszych rodzajów magii. Symbole runiczne są kluczami energetycznymi i niosą w sobie określone wibracje. Łączenie ich razem w tzw. skrypty lub bindruny daje niesamowicie szeroką gamę zastosowań tych "energetycznych koktajli", to stąd bierze się owa precyzyjność w skutkach.

Ale z drugiej strony wyżej wymienione zalety stawiają dość wysoko poprzeczkę użytkownikowi, właśnie dlatego, że jest to tak precyzyjny, a jednocześnie silny instrument. Należy więc podchodzić do niego z nadzwyczajną uważnością. Niewłaściwe stosowanie może okazać się bolesne w skutkach.


Krótkie BHP zabiegów magicznych

1. Zachowaj czysty spokojny umysł. Jeśli jesteś zdenerwowany, zmęczony, zestresowany, albo pod wpływem silnych emocji, to DAJ SOBIE SPOKÓJ Z MAGIĄ .

Umysł przed zabiegiem powinien być wyciszony, uważny i skupiony na celu.


2. Musisz wiedzieć PO CO to w ogóle robisz, i że BARDZO CHCESZ OSIĄGNĄĆ CEL. Niezbędny jest tu odpowiedni poziom wewnętrznej motywacji.

3. Nikt i nic nie może Ci przeszkadzać w miejscu przeprowadzania zabiegu magicznego

Jeśli spełniłeś powyższe punkty, możesz przystępować do dzieła.Historia Magicznych Run

W zimnych krajach Skandynawii powyżej 2000 lat temu, szamani wymyślili, żeby każde magiczne wyobrażenie zapisać w postaci symboli, znaki te nazwano runami. Te znaki, wyryte na kamienistej lub drewnianej powierzchni, służyły jako talizmany, przepowiadały przyszłość, chroniły od złego i prowadziły tego, który potrzebował ich mądrości.

Od wcześniejszych symboli runicznych wywodzi się germański alfabet Futhark. Nawet gdy znaki znalazły praktyczne zastosowanie to nie zmieniła się ich moc magiczna. Były malowane na domach, by odpędzić zło. Wojownicy ryli je w rękojeści miecza by być silnymi w bitwie. Robiono je na rękach ciężarnych kobiet, by dziecko przejęło zdrowie od matki. Szamani używali je by rozmawiać ze zmarłymi, a nawet by latać.

Wędrowni kapłani i kapłanki chodzili z miasta do miasta, i za pomocą wyrytych w drewnie znaków przepowiadali przyszłość. Podczas chrystianizacji w północnej europie znaczenie run spadło. Dopiero później w 20 wieku zostało „ożywione”. Dzisiaj kapłani zajmujący się runami wierzą i twierdzą, że te znaki nadal mają swoją moc.


FUTHARK - alfabet runiczny

Dołączona grafika

FEHU


Fehu jest pierwszą runą i symbolizuje pełnię. Przedstawia rogi bydła lub wołu i oznaczała wcześniej materialne bogactwo w formie natury. Dzisiaj Fehu wskazuje bogactwo materialne i duchowe w przyrodzie. Jako runa płodności może wskazać na prawdziwe lub symboliczne urodzenie.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: Runa dobrobytu i zamożności. Szczęście w sprawach finansowych. Wpływa także na pozycję społeczną.

Runa zamożności sprawia także złe rzeczy.

Powiększanie się Księżyca: podczas tego zjawiska runa ta przyciąga dobrobyt i pieniądze, a zarazem chroni przed ich utratą.

Zmniejszanie się Księżyca: znosi przeszkody i ludzi, którzy chcą zapobiec wzrostowi naszych pieniędzy.Dołączona grafika

URUZ


Uruz jest ideogramem żubra, który teraz praktycznie wymarł. Uruz oznacza siłę i wolność tych zwierząt i symbolizuje moc twórczą, seksualną i zdrowie cielesne. Gdy ta runa wchodzi w grę to wiemy, ze powinniśmy skierować naszą energię na rozwijanie siebie.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: Oznacza regenerację, wzrost, siłę i zdrowie, a także i uzdrowienie.
Ta runa naciska na przemoc, delikatnie kształtuje siłę.

Powiększanie się: Księżyca: podczas tego zjawiska wspomaga ta runa uzdrawianie. Z jej pomocą mogą życzenia się szybciej spełnić. Runa ta wpływa na innych i wzmacnia inne runy.

Zmniejszenie się księżyca: Kiedy ta runa jest używana, może doprowadzić do zniszczenia niekorzystnej sytuacji. Uwaga, bardzo silne działanie.Dołączona grafika

THURISAZ


Przynosi złe wieści. Mimo to, że ta runa wskazuje na nieszczęście, to informuje też o tym, że droga do nowego początku jest wolna. Runa ta ostrzega przed nieszczęściem, albo przed niespodziewanym wyjawieniem czegoś złego. Z połączeniem z Thorem, bogiem błyskawicy i gromu symbolizuje Thurisaz zniszczenie.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: odporność zostaje uszkodzona. Miłość może się obudzić. Zło zostaje zdominowane.
Ta runa może wspomóc czar miłości, by innych wciągnąć w nasze sidła. Może być także użyta jako runa samoobrony.

Powiększanie się Księżyca: przy tym zjawisku by się bronić może na końcu przyciągać szczęście.

Zmniejszenie się księżyca: może być wszystko zniszczone, na co została ta runa użyta. Jeśli się jednak rozmyślimy to nic to nie da, tej runy nie można zatrzymać.Dołączona grafika

ANSUZ


Ta runa przedstawia biały księżyc boga Odyna, wynalazcy run. Ci, którzy otrzymają tę runę powinni uważać: w niedługim czasie mogą otrzymać ważną wiadomość. Ta runa jest symbolem prawdy, płynności i klarowności wypowiedzi.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: Szczęście w kontaktach międzyludzkich, uprzedzenia znikną.

Ta runa daje przychylność publiczności, przychylność w zakresie komunikacji.

Powiększenie się księżyca: można ją wykorzystać do odbudowania kariery, która ma do czynienia z publicznością (polityk, piosenkarz/arka, pisarz…).

Zmniejszenie się księżyca: podczas nieprzychylności rynku pomaga pokonać strach i nienawiść.Dołączona grafika

AIDO, RAIDHO


Jest runą podróży. Dzisiaj wskazuje na psychiczną lub spirytystyczną podróż lub poszukiwanie. Jeśli ujrzymy tą runę to znaczy to, że powoli zbliżamy się do końca naszej podróży.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: Coś zostaje wprawione w ruch. Kierunek jest prawidłowy.

Szczęście i ochrona podczas podróży. Ta runa wskazuje drogę do harmonii, zdrowia i do wewnętrznej szczęśliwości.

Powiększenie się księżyca: przy tym zjawisku może być wykorzystywana do ochrony podczas podróży.

Zmniejszenie się księżyca: Można przezwyciężać blokady (prześladujący pech).Dołączona grafika

KANO, KENAZ


Ta runa jest związana z Freyą nordycką boginią miłości, ukazuje pozytywne aspekty ludzkich dolegliwości i miłości seksualnej. Zacięte dolegliwości stoją naprzeciw nam, gdy wyciągniemy runę Kano. Kenaz daje oświetlenie, i oświetla drogę przez ciemności.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: Miłość, uzdrowienie, odnowienie. Dla artystów znaczy ona powodzenie.

Jest runą artystów i rzemieślników, będą oni tworzyli pod jej ochroną.
Runa miłości.

Powiększenie się księżyca: proponuje moc i ochronę.

Zmniejszanie się księżyca: wszystko złe zostaje spalone. Powinniśmy zacząć pieczętować zło, a podczas powiększania się księżyca moc odnawiać.Dołączona grafika

GEBO, GIFU


Gebo = dar, odwołuje się na dary bogów, od której niegdyś była magia run. Dzisiejsze interpretacje obejmują wszystkiego rodzaju dary po bezinteresowność. Skrzyżowane linie Gebo wskazują na połączenie, przypuszczalnie seksualnej lub magicznej natury.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: otrzymujemy prezent, możliwe też, że w spirytystycznym znaczeniu?

Wzywa do partnerstwa, wewnętrznej harmonii i zwiększa samoocenę.

Powiększenie się księżyca: zostaje użyta do związkowych pytań.

Zmniejszanie się księżyca: Można tą runę wykorzystać do odłożenia złych przyzwyczajeń, możliwe, że ludzie, którzy nas nie lubią zmienią swoje zdanie.Dołączona grafika

WUNJO


Runa Wunjo nawołuje szczęście i harmonię. Ten, kto uzyska tę runę może oczekiwać zmian na lepsze. Jako symbol odnowienia obiecuje Wunjo, że sprawy dotychczas nieprzewidywalne zostaną wyjaśnione.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: Wszystko dobrze się skończy. Szczęście, powodzenie.

Wunjo powinno w talizmanach szczęścia stać na ostatnim miejscu-dobry koniec (wyjście). Runa, która działa przeciwko każdemu uzależnieniu.

Powiększenie się księżyca: będzie powodowała harmonizację, albo siłę. Energia może być sterowana.

Zmniejszanie się księżyca: niechciane może być zapieczętowane. Problemy w rodzinie mogą być rozwiązane. Uwaga, silne działanie.Dołączona grafika

HAGALAZ


Grad, którzy przynosi niepowodzenia i trudności. Zmiana i wyzwolenie jest częścią informacji: Kiedy się trudności mądrze zastosuje, przyszłość będzie lepsza. Hagalaz obiecuje również szczęście i ciepło-ale tylko przy wystąpieniu odwilży.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: przychodzi czas oczyszczenia i harmonizacji, tan czas może być odczuwany jako nudy i/lub bolesny.

Ograniczenia i granice są łamane, przy kalkulowanym ryzyku może być wywołane szczęście. Za pomocą tej runy można znaleźć partnera.

Powiększenie się księżyca: można ludźmi kierować i wpływać na nich.

Zmniejszenie się księżyca: można wywoływać uzdrowienia, kiedy pieczętuje się choroby.Dołączona grafika

NAUTHIZ


Jest runą potrzebną do osiągnięcia czegoś. Ci, którzy mają tę runę powinni przetestować swoją motywację i swoje prawdziwe cele oddzielić od marzeń. Powinno się zaufać przeznaczeniu, bo doprowadzi nas do tego, co naprawdę potrzebujemy.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: pomoc pod każdym względem, kajdany zostaną rozpięte.

To czego brakuje zostaje zastąpione.

Powiększenie się księżyca: nowe cele.

Zmniejszenie się księżyca: uczy się odpuszczania.Dołączona grafika

ISA


Isa pokazuje zawieszenie w życiu. Ten symbol, pojedyncza linia, wskazuje na indywidualne ego i wskazuje drogę do siły w czasach stresu. Jeśli mamy tę runę, powinniśmy spojrzeć w odcinki naszego życia, które są zamrożone, i radzi powierzać swoją ufność w wewnętrznej sile.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: przychodzi czas zawieszenia, spokoju.

Może wzmocnić wizualizację, wykorzystać ten czas do odbudowania.

Powiększenie się księżyca: Czas do wycofania się i do myślenia. Brońcie się.

Zmniejszenie się księżyca: Blokady mogą być zniesione.Dołączona grafika

JERA


Oznacza lata, wskazuje na cykl pór roku. Ta runa wręcza nam fazę czekania. Podczas tej fazy można wykorzystać tan czas na naturalny wzrost. Cykliczna wydajność i przepływ czasu są słowami kluczowymi dla Jera.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: będzie to czas zbiorów, czas obfitości.

Wynagrodzenie pracy, odnowienie harmonii.

Powiększenie się księżyca: pomoc, gdy trzeba się bronić, albo odparować wierzycieli.

Zmniejszenie się księżyca: można przeprowadzić kontratak do tej osoby, która nas zaatakowała.Dołączona grafika

EIHWAZ


Ta runa symbolizuje cis, na którym wisiał Odyn, kiedy chciał rozgryźć tajemnicę run. Posiadający runę odczuje stały wzrost, mimo wielu sprzeciwów.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: Kilka przeszkód może być cofniętych z drogi. Jest pod górkę!

Runa samoobrony, która wzmacnia i broni niewinnego.

Powiększenie się księżyca: „Mali” ludzie (firmy) mogą się dogadać z większymi by zyskać ochronę, można się przepchnąć.

Zmniejszenie się księżyca: Niszczące energie zostają oddalone.Dołączona grafika

PERTH


Ta runa stanowi element przypadku. Przeszłe działania-indywidualnej albo kosmicznej natury –będą szukały przeciwieństwa. „Powiernik” runy będzie to musiał zaakceptować i swój los złożyć w ręce przeznaczenia.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: Sukces nie jest daleko, ale żadnych eksperymentów! Żadnego ryzyka!

Runa hazardu i ryzyka, przepowiedni i śmierci.

Powiększenie się księżyca: jeśli chce się wygrać w grze bierze się tę runę do pomocy.

Zmniejszenie się księżyca: magiczne tajemnice odkryć na nowo.Dołączona grafika

ALGIZ


Ta runa buduje most między ludzką świadomością i boską świadomością, i powiernikowi każe się przygotować na oświecenie. Symbolem Algiz jest ręka z rozłożonymi palcami, uniwersalny symbol ochrony.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: jeśli idziemy samolubnymi celami to zakończy się to niepowodzeniem. Jeśli przy tym myśli się o innych to będzie się miało sukces.

Boska obrona, prorokowanie (magiczne zwierciadło).

Powiększenie się księżyca: złą energię oddalać.

Zmniejszenie się księżyca: moc nad nami może być zmniejszona.Dołączona grafika

SOWELU


Ta runa przepowiada kolejne etapy wzrostu duchowego i urzeczywistnia nasze najtrudniejsze cele, ale równocześnie obiecuje nam pokazać drogę do tego celu. Sowelu mówi o przemianach, cieple Słońca.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: Zwycięstwo jest wam zapewnione.

Jeśli chce się sukces ochraniać korzysta się z Sowelu. Wzywa dobrobyt i pomaga uciśnionym.

Powiększanie się księżyca: wszędzie tam używać, gdzie potrzebna jest ochrona.

Zmniejszenie się księżyca: można pokonać przeciwników, wrogów.Dołączona grafika

TEIWAZ, TYR


Teiwaz ukazuje cechy nordyckiego boga Tyr, męstwo, prawda i sprawiedliwość. Mit mówi o tym, że bóg Tyr poświęcił jedną z swoich rąk, wrzucając ją do gardła jakiegoś wilka. Przez to chciał ochronić innego boga przed zagładą. Tą runę mając oznacza to, że niezbędne będzie poświęcenie i odwaga.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: w sytuacji konfliktowej będziemy się czuli źle. Sprawiedliwość zwycięży!

Szczęście, zwycięstwo przez walkę.

Powiększenie się księżyca: zwycięstwo.

Zmniejszenie się księżyca: przeciwnik jest osłabiony.Dołączona grafika

BERKANA


Jest obrazem piersi, symbol runiczny dla matki Ziemi. Ta runa odnosi się do życia-narodziny, małżeństwo-śmierć, i obiecuje pokój i dobrobyt. Tutaj w znaczeniu jest materialne i spirytualne otoczenie powiernika.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: odnajdziecie swój wewnętrzny środek, i na nowo uporządkujecie sobie życie.

Ta runa wymaga pokoju i dobrobytu.

Powiększenie się księżyca: życie rodzinne jest faworyzowane.

Zmniejszenie się księżyca: Można rozwiązać relacje.Dołączona grafika

EHWAZ


Ten dwuelementowy znak pokazuje lojalność i zaufanie między jeźdźcem, a koniem, i przepowiada harmonijną współpracę dwóch sił, które dążą do tego samego celu. Ehwaz może również przepowiedzieć związek pomiędzy dwojgiem ludzi.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: coś nowego się zaczyna.

Szybka często zaskakująca zmiana, czasem i przepowiedzenie podróży i dobrobytu.

Powiększenie się księżyca: stosować w połączeniu z innymi runami-jeśli chodzi o czas.

Zmniejszenie się księżyca: można zniszczyć podczas podróży niebezpieczeństwa i przeszkody.Dołączona grafika

MANNAZ


Mannaz jest tajemnicą bożą, która jest skryta. Ten symbol runiczny stoi dla własnego „JA”. Moc ludzkich wspomnień jest tu zwiększona.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: ktoś będzie nam pomocny, by stworzyć jakiś projekt.

Można być pewnym pomocy innych.

Powiększenie się księżyca: złe energie są blokowane.

Zmniejszenie się księżyca: złe wpływy są zapieczętowane.Dołączona grafika

LAGUZ


Laguz jest runą postępowania. Ta runa zwraca nam uwagę, byśmy słuchali naszej podświadomości i byśmy uważali na sny.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: będziecie mieli szczególnie realistyczny sen. Dużo z tego sny stanie się prawdą, spróbujcie ten sen prawidłowo skierować.

Sny, przepowiednie, kobiecość, runa artystów.

Powiększenie się księżyca: ta runa zostaje zastosowana do ochrony.

Zmniejszenie się księżyca: zostaje ta runa wzięta do pieczętowania.Dołączona grafika

INGUZ


Ta runa ukazuje starego germańskiego boga. Znaczenie: płodność i ciąża. Do rozwiązania problemów weźmy sobie wystarczająco dużo czasu. Jest to jakby to powiedzieć, jak okres ciążowy. Jeśli te ciężkie czasu przejdą, zostaje nam dany spokojniejszy czas.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: przeszkoda zostaje przezwyciężona.

Ta runa umacnia wszystko co żeśmy stworzyli. I zapobiega stratom.

Powiększenie się księżyca: Płodność, dobrobyt i przyciąganie mogą zostać zwiększone. Z Wunjo symbolizuje szczęśliwy koniec.

Zmniejszenie się księżyca: Dobrobyt, płodność nie będą za dobre.Dołączona grafika

DAGAZ


Dagaz jest wiadomością budzenia się, klarowności i transformacji. Na zakończenie jakiegoś projekty runa obiecuje krótki czas spokoju. Dagaz oznacza czas budzenia się, mistyczny czas, w którym wszystkie przeciwności-ciemność i światłość, szczęście i nieszczęście, życie i śmierć-łączą się. Kto otrzyma tą runę może oczekiwać jakąś wiadomość.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: nowy początek stoi przed nami. I to jeszcze dla naszej korzyści.

Nowy początek.

Powiększenie się księżyca: odpowiedź na otwarte pytania.

Zmniejszenie się księżyca: Jeśli ktoś chce/musi zmienić zdanie.Dołączona grafika

OTHILA, OTHALAZ


Ojczyzna i własność to oznacza runa Othila. I odwołuje się albo na rodzinę powiernika, albo na jego zawodowy dobytek. Othila radzi nam do zbadania jak przeszłość może wpłynąć na teraźniejszość. Runa ta zaleca nowe tradycyjne przyzwyczajenia.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: runa może coś ogłosić także w spirytualnym znaczeniu.

Do części moce lecznicze.

Powiększenie się księżyca: Kontakt z zmarłymi.

Zmniejszenie się księżyca: Można zmarłemu ułatwić przejście.Dołączona grafika

ODIN, WYRD


Mimo, że nie jest częścią Furthark, jest Odin pustą runą. Ma podobne właściwości co Perthro. Jeśli zostaje wylosowana przez kogoś, to oznacza nieograniczoną wysokość i wspomina nam o tym, że w naszym zasięgu jest ogromna wiedza, ale na zawsze musi zostać w tajemnicy.

Co ona może zrobić, jakie ma znaczenie?

Znaczenie: Przeznaczenie zdecyduje. Wyjście jest nieznane.

Moc przeznaczenia.

Powiększenie się księżyca: można uniknąć czegoś złego, przeznaczenie może i ukarać.

Zmniejszenie się księżyca: podobne znaczenie co wyżej.

Opracowanie Marcelo
Źródła: Polskie ;) Niemieckie ;)

 • 4#2

trupiaczacha.
 • Postów: 7
 • Tematów: 0
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

wiem ze to głupie ale przypominają mi grę diablo II :mrgreen: :rotfl: . A wracając do tematu to nie wierzę w żadną magię etc.
 • 0

#3

Opiart.
 • Postów: 202
 • Tematów: 7
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Zaiste smutne to czasy, gdy dzieci są zbyt zmęczone życiem, aby wierzyć w magię"

Nie radzę nikomu używać run, bo to może obrócić się przeciw niemu i go zniszczyć. Znałem pewnego człowieka... Teraz siedzi w zakładzie psychiatrycznym, tak skończyła się jego zabawa z magią.
 • 0

#4

Paris.

  V.I.P.

 • Postów: 282
 • Tematów: 7
 • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A mnie te runy zainteresowały. W prawdzie, kiedy byłam młodsza te znaki wpadły w moje posiadanie (były gdzieś w książce) i kiedy bawiłam się na klatce w szkołę (ah, lata dziecięce :P) narysowałam kilka na ścianie (nie długopisem czy markerem, ale ściana była taka, że dało się na niej wyryć lekkie, mało widoczne znaki). No i chyba nic się nie dzieje w związku z tym...
Z tego co pamiętam narysowałam na ścianie wunjo, jak tak patrze na te znaki. Reszty nie pamiętam ;p
 • 0

#5

Marcelo.
 • Postów: 96
 • Tematów: 33
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wiem ze to głupie ale przypominają mi grę diablo II :mrgreen: :rotfl: . A wracając do tematu to nie wierzę w żadną magię etc.


Głupie to nie jest, a Twoja wypowiedź udowadnia, że w innych rzeczach są wykorzystywane te runy, czyli nic nowego ludzie nie wymyślają :D
Często się zdarza, że runy są wykorzystywane w grach i często w utworach literackich. Ja tak nawiasem jeszcze dopowiem, że spoglądając na runy utrwalone w mitologi Tolkiena to wydaje mi się, że są one trochę przekształconymi runami alfabetu futhark.

Ciekawe są te wasze historie o dziwnych zdarzeniach z runami. Ja nie wierzyłem w ich działanie, ale kiedy w końcu dla zabawy spróbowałem to trochę jakby działało. Ja mam zasadę: Nie uwierzę, póki nie zobaczę :D (ta zasada towarzyszy mi wszędzie prócz wiary ;))
 • 0#6

Ill.

  Nawigator

 • Postów: 1656
 • Tematów: 40
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A wracając do tematu to nie wierzę w żadną magię etc.

I dlatego ona w Twoim przypadku raczej nie zadziała, bo wszelka magia jest "zasilana" wiarą ;)

"Zaiste smutne to czasy, gdy dzieci są zbyt zmęczone życiem, aby wierzyć w magię"

Nie radzę nikomu używać run, bo to może obrócić się przeciw niemu i gozniszczyć. Znałem pewnego człowieka... Teraz siedzi w zakładziepsychiatrycznym, tak skończyła się jego zabawa z magią.

Ja zabawy z magią nie zalecam osobom nieodpowiedzialnym, bo runy (jak i inne metody) to tylko narzędzia, które mogą zarówno pomagać i szkodzić. Dlatego nie runy ponoszą winę, ale człowiek, który niewłaściwie ich użył.
Jak było wyżej napisane, runy (i nie tylko runy z resztą) działają wg zasady: "jak na górze tak i na dole" lub inaczej: "jak wewnątrz tak i na zewnątrz". Oznacza to, że odzwierciedlają psychikę osoby, która ich używa. Kopanie we własnej psychice jest o tyle niebezpieczne, że można trafić na coś czego się nie spodziewamy i nie zaakceptujemy. Walka z własnymi demonami (rzeczywistymi) za pomocą fałszywej wizji samego siebie, sieje w psychice zniszczenie, co u niektórych może doprowadzić do tzw. "choroby psychicznej" (coś jak psychika z wysoką gorączką).

Ciekawe są te wasze historie o dziwnych zdarzeniach z runami. Ja niewierzyłem w ich działanie, ale kiedy w końcu dla zabawy spróbowałem totrochę jakby działało.

Nigdy nie używałem run mimo, że je posiadam. Gdy już ich użyję, to będą działać ;)

I oczywiście "+" za temat.
 • 1

#7

Marcelo.
 • Postów: 96
 • Tematów: 33
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja zabawy z magią nie zalecam osobom nieodpowiedzialnym, bo runy (jak i inne metody) to tylko narzędzia, które mogą zarówno pomagać i szkodzić. Dlatego nie runy ponoszą winę, ale człowiek, który niewłaściwie ich użył.


Każdy rodzaj magi nie jest do zabawy. Jednym się wydaje, że to tylko zwykła bujda z książek fantasy czy z gier komputerowych. Rzeczywistość może okazać się inna. Zawsze spotykamy się z zaklęciami i rodzajami magi, a skądś się to musiało wziąć... Człowiek sam nie tworzyłby tylu opowieści o tym bez przyczyny. Jeśli posługujemy się magią to powinniśmy uważać. Jak to się mówi: Kto mieczem wojuje, od miecza ginie ;)
 • 0#8

Maayel.
 • Postów: 47
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja myślę nieco inaczej. Jest to tylko i wyłącznie moje zdanie oparte na tym czego udało mi się dowiedzieć jak i po prostu wywnioskować. Nie ma żadnych rodzajów magii. Dlaczego? Dlatego, że wzmianki o magii, umiejętnościach niedostępnych dla innych itp. pojawiają się praktycznie w każdej kulturze, niezależnie od jej położenia przestrzennego czy czasowego. Magia (umówmy się, że tak to będę nazywał z braku lepszego określenia) wszędzie jest jedna i ta sama, jeno sposób jej opisania przez nas, ludzi, jest różny, bo podobnie jak z niewyraźnym obrazem, każdy widzi coś innego. Jedyne, co tak naprawdę ma znaczenie, to właśnie wiara w skuteczność magii, a runy, inkantacje, rytuały, talizmany itp. to środki wzmagające nasz umysł do uznania istnienia magii a także ukierunkowujące nas, tak by efekty działania były zgodne z tym czego pożądaliśmy by się stało. Obalenie stwierdzenia, iż człowiek wykorzystuje zaledwie kilka % mózgu (bo korzysta on praktycznie z całego mózgu, naukowcom chodziło o to, że w danym momencie człowiek korzysta z kilku %) dodało skrzydeł wszystkim niedowiarkom, bo oto przecież skoro korzystamy w całości ze swojego mózgu, niemożliwym jest, by potrafił on zrobić coś o czym jeszcze nie wiemy. Cóż, powiem tak, kalkulatorem można kopać fundamenty, nie znaczy to jednak, iż jest to właściwy czy też jedyny sposób tak użycia kalkulatora, jak i kopania fundamentów. Nasz umysł to wspaniałe narzędzie, a to czego zazdrościły nam biblijne anioły, wolna wola, jest czymś jeszcze lepszym i bardziej niezwykłym, po prostu każdy korzysta z niej, o ironio, wedle własnej woli ;] nadając tym samym wszystkiemu indywidualne znaczenie, sens istnienia i przeznaczenie. Upierając się, że kalkulatorem można wykopać fundamenty, mamy rację bo jest to wykonalne i sami nadajemy kalkulatorowi ideę łopaty... Długo można by tak pisać i pisać, sądzę jednak, że wszyscy pojęli jak ja pojmuję kwestię magii - ona tkwi w nas, nie w runach itp., a jej skuteczność zależy od tego, czy nadamy jej właściwą ideę, przeznaczenie.
 • -1

#9

Beast.
 • Postów: 20
 • Tematów: 0
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od kilku lat mam w domu futhark, ale korzystałam z niego przez ten czas zaledwie kilka razy. Runy to nie zabawki do wróżenia czy rzucania uroków, ale w ważnych sprawach można się do nich spokojnie zwrócić - mnie jeszcze nigdy nie zawiodły.

A jak to działa? Otóż zgadzam się ze stwierdzeniami, które padły tu już wcześniej - magia run, jak każda inna, oparta jest na silnej wierze w ich działanie. Pytanie run o radę czy też próba przepowiadania z nich przyszłości to tak naprawdę korzystanie z możliwości własnej psyche. Runa to symbol, a symbol jest kluczem do podświadomości. Zauważcie, że każdy z tych symboli ma wiele znaczeń i może wywoływać szereg różnych, często bardzo odległych skojarzeń. Interpretacja jest więc stosunkowo swobodna, a odpowiedź, którą z run odczytujemy tkwi tak naprawdę w nas samych, potrzebowała tylko bodźca w postaci symbolu, by przejść z podświadomości w świadomość.

W przypadku wróżenia z run (jak i każdego innego) może zadziałać mechanizm samospełniającej się przepowiedni, kiedy to nieświadomie będziemy dążyć w kierunku, jaki wskazały symbole. Natomiast gdy pytamy o radę, dochodzi jeszcze opcja celowego działania. Z doświadczenia wiem, że droga, którą wskazały runy, nawet jeśli wydaje się trudniejsza czy mniej przyjemna, w ostateczności jest tą najlepszą. W końcu nie została podyktowana przez ślepy los, tylko nasz instynkt samozachowawczy, nasz własny umysł, która gdzieś tam w głębi WIE, co dla nas dobre.
 • 1

#10

mycroft.
 • Postów: 117
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Runy zazwyczaj są przedstawiane w kolorze czerwonym - i prawidłowo. Bo uruchamia się je używając czerwonej energii pranicznej. Jak ktoś nie potrafi - no to runy działać nie będą :)
 • 0

#11

Adept Chaosu.
 • Postów: 22
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każda runa ma swój kolor, głoskę itd.

http://runy.com.pl/

http://www.czarostwo....fc.pl/runy.htm


 • 1

#12

Aidil.

  Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

 • Postów: 4469
 • Tematów: 89
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki za ciekawy artykuł.
Mniej interesowało mnie w runach ich znaczenie wróżebne, bardziej przemawiają do mnie ćwiczenia energetyczne.
 • -1#13

Marcelo.
 • Postów: 96
 • Tematów: 33
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pomyślałem, że warto wrzucić tu obrazek, który trochę przybliży nam stosunek języka polskiego do futharku.

Dołączona grafika


 • 1#14

angelo.
 • Postów: 386
 • Tematów: 18
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Magia i energetyka run działa.Zwłaszcza ciekawe są energetycznie napisy z kilku run zwane "dekretami" lub połączenia run w jednym rysunku jako tzw."binduruny".Sam kilka stworzyłem swego czasu,kiedy się tym zainteresowałem.Zapewne powrócę do nich niebawem.
 • 0

#15

emka.
 • Postów: 16
 • Tematów: 0
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy artykuł, gdybym mogła to bym dodała plusa :D
Kiedyś jak byłam młodsza, kolega opowiedział mi o runach, że mają magiczne możliwości itd, zafascynowana napisałam sobie wg alfabetu run swoje imię na skrawku skóry (nie na swojej, na materiale ;)) i nosiłam to przez jakiś czas. Szczerze mówiąc, nie zauważyłam żadnej zmiany w moim życiu. Może to przez to, że dla mnie runy to taka trochę legenda, nie za bardzo w to wierze.
A co do gier na temat run, to owszem widziałam w Diablo ale również w MMO w Runes of Magic chociażby.
Pozdrawiam
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych