Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO na Podkarpaciu? Mamy kolejne zdjęcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

Gargamel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda dość wiarygodnie, moją uwagę zwróciło coś jeszcze, a mianowicie ten "dziwny" fragment w kształcie trójąta pod spodkiem, z prawej strony wierzchołka drzewa. W powiększeniu dziwnie to wygląda, niepołączone z resztą drzewa i ma nieco inny kolor, bardziej zbliżony do spodka niż reszty gałęzi :o

voice mnie to przypomina kwiat ostu polnego, wystajacy ponad resztę roślinności ;]
  • 0

#17

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam,
to zdjecie na pewno nie bylo modyfikowane. Mam je zgrane bezposrednio z aparatu, jak zreszta i inne.

No co ty? Byliśmy pewni, że powiesz, że wkleiłeś to w Photoshopie. :D Takie gadanie jest zupełnie bez sensu. Jeśli myślisz, że to zwiększa twoją wiarygodność to się mylisz, wręcz przeciwnie.

Kolejna sprawa jest dla mnie sens wrzucania takich zdjec, jak i tak 3/4 osob stwierdzi ze to fake..

Łaski nikomu nie robisz, nikt cię do niczego nie zmusza. Jeśli nie widzisz w tym sensu, to po prostu tego nie rób. Takie żale na nikogo nie działają. Naprawdę.
To nie jest kółko wzajemnej adoracji i jeśli myślisz, że wszyscy tylko spojrzą i będą przekonani, że pstrykłeś nola to źle trafiłeś.

Nie twierdzę, że zdjęcie jest przerobione, z tego co sprawdzałem to najwidoczniej nie jest, ale nie znaczy to, że musi to być NOL....

Wracając do zdjęcia, to zauważyłem jeszcze coś dziwnego przy drzewie pod tym obiektem. :) Kolory prawie identyczne i na pewno nie jest to część drzewa. :)
Według mnie to mogą być najzwyklejsze ptaki. Nie latają zbyt wysoko i proporcje by się zgadzały. (skrzydła)

Dołączona grafika

Edit: @Garmel: Wyprzedziłeś mnie. :(
  • 0

#18

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jak dla mnie jest to zwykły kolorowy latawiec... puszczany przez tego człowieka na dole ;)
  • 0



#19

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

można powiększyć to foto i wyostrzyć ?
  • 0

#20

Evolution.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://img99.imagesh...zyblizenie2.jpg
Tutaj przybliżenie
http://img403.images...zyblizenie3.jpg
Tutaj poddane kontrastowi

1. Ta biała poświata wokół NOL-a towarzyszy także drzewom
2. Ten trójkąt obok drzewa - ktoś wcześniej mówił że to latawiec puszczany przez człowieka na łące - nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że kierunek wiatru jest przeciwny.
  • 0

#21

AndiDVB.
  • Postów: 118
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy mozna prosic wlasciciela zdjecia zeby pojechal w tamto miejsce i machnol nowa fotke

rozwieja sie watpliwosci co to drugiego malego pojazdu i tej niby postaci

tylko zeby fotka byla tak samo skadrowana
  • 0

#22

ozi123.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie, to co parę osób uważa na tym zdjęciu za człowieka jest zwykłym polnym chwastem/kwiatem. Jak się dokładnie przyjrzymy to widać jeszcze parę takich kwiatków.

Dołączona grafika

Jeśli chodzi o tą obwódkę, to jest ona na całym zdjęciu. Może jakaś wada aparatu, czy coś...

Dołączona grafika

Odnośnie Painta, zabawy z pikselami i kompresji JPEG.

Dołączona grafika

Obiekt po lewej to oryginał, a po prawej to efekt paru kliknięć w Paincie. Po kompresji na pierwszy rzut oka widać który jest domalowany.
(po kompresji jpeg zdjęcie było powiększane i zostało zapisane jako PNG - kompresja bezstratna.)

Czy to latawiec, nowy samolot, czy statek E.T. to nie wiem, ale zdjęcie wydaje się prawdziwe. Chociaż specjalistą nie jestem. :roll:
  • 0

#23

piasto.
  • Postów: 30
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

ogladalem na discavry testerzy. i byl podobny obiekt ale na filmie. uwazano ze to postac z plecakiem odrzutowym na plecach.. na twoim zdjeciu nawet sa zarysy konczyn..

glowcie sie nad tym dalej moze odkryjecie prawde
  • 0

#24 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Ostrość NOL-a na zdjęciu wskazuje na to, że nie porusza się, więc mozna wykluczyć frizbi.

Evolution, przy ekspozycji 1/500s nic dziwnego, ze obiekt wydaje się nie poruszać i ostro wyszedł :) (dla obrazka http://i26.tinypic.com/2a9ts39.jpg ). Z drugiej strony jak na frisbee obiekt wydaje się dość mocno oddalony, a przecież, aby frisbee na zdjęciu miało taką wielkość to musiałoby być stosunkowo blisko.
  • 0

#25

grzegorz07.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejna obserwacja
http://www.nowiny24....ION00/983310684
  • 0

#26

ncpnc.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obserwacja może i była ale to zdjęcie przedstawia jedno wielkie NIC :) Ot pare jaśniejszych pikseli na niebie...
  • 0

#27

Mroczny Mędrzec.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejna obserwacja
http://www.nowiny24....ION00/983310684

Hehe mi to wygląda na maleńką chmurkę. :D
  • 0

#28

supaant.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wyglądają jak motyle nad łąką :-)
  • 0

#29

daf.
  • Postów: 55
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcie z pierwszego postu jest bardzo ciekawe i szczerze powiem, że rzadko można zobaczyć w tym dziale taką realistyczną fotografię (drugie zdjęcie - tego obłoczku - przemilczę...).

Faktycznie, wartym zauważenia jest również obiekt obok drzewa, ten drugi NOL, będący jakby kopią tego właściwego (to znaczy o kolory mi chodzi), tyle, że odwrócony o 90 stopni.
Co do tej 'postaci' - to albo ktoś tam po prostu przechodził (no bo w końcu nic dziwnego w tym nie ma), albo - jak ktoś już zauważył - to jakaś roślinka. Myślę, że nie jest to godne uwagi.


Jeśli jest to fotomontaż, to bardzo dobrze wykonany. Szkoda, że w każdym temacie trzeba zakładać, że jest to podróbka... Psuje to klimat tego forum i ogólnie spraw paranormalnych... ; ) Takie czasy.
  • 0

#30

ariks.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wyglądają jak motyle nad łąką :-)

Rzadko odwiedzam to forum ale przypadkeim natrafiłem na sprawy, ktore osobiscie badałem co do pierwszego zdjecia nie wiem co to jest mój znajomy fotograf oglądał tą fotkę napisał m.in to

‘’Ze wstępnej analizy można powiedzieć, że na zdjęciu widoczne są dwa niezależne obiekty. Jeden z nich prawdopodobnie unosi się w powietrzu. Co do drugiego nie ma jeszcze pewności czy nie jest częścią drzewa. Prawdopodobnie nie jest. Jak na razie trudno przyrównać główny obiekt do np ptaka (jednak ptak nadal nie jest wykluczony). Jest duże prawdopodobieństwo, że owe dwa obiekty, są ptakami. Jednak to będzie wymagało ustalenia po przez bardzo szczegółową analizę. Nie będzie to łatwe ze względu na małą rozdzielczość zdjęcia w porównaniu do wielkości obiektów na nim. Przeprowadzę jednak bardziej szczegółową analizę i spróbuję ustalić jakie obiekty, są na niebie’’.

Jeśli chodzi o fotki jakoby są to ''motyle' 'to tak niestety nie moglem zrobić dobrej ostrości tych obietków, ktore wówczas obserwowałem ale tutaj macie pełny raport z tej sprawy.

http://mmfoto.za.pl/..._16_08_2009.pdf
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych