Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wielka szansa dla niewierzących na zbawienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nowy pomysł na telewizyjny show. W jednym z tureckich programów można wygrać "największą w historii nagrodę" - szansę na zbawienie - informuje CNN.
Telewizyjny program "Konkurs skruszonych" pomaga w nawróceniu się na jedną z kilku największych światowych religii, w konsekwencji dając uczestnikowi szansę na osiągnięcie zbawienia i życia wiecznego. W show wezmą udział kapłani muzułmańscy, chrześcijańscy, żydowscy i buddyjscy, którzy będą starali się przekonać dziesiątkę niewierzących do przejścia na "swoją" religię.
Przekonanie jednego z uczestników zaowocuje sponsorowaną przez telewizję pielgrzymką do Mekki, Jerozolimy, Tybetu lub Watykanu (w zależności od wybranej religii).
Show, który już wywołał spore kontrowersje, ma wystartować we wrześniu w tureckim Kanal T.


onet.pl / CNN
=============================================================================
Plus kilka komentarzy z pewnego forum:


Buahahahaha!!! Wygraj zbawienie! Już dziś Jezus (a może Mahomet?) przyjmie Cię na swoje łono! Czy Zdzisio przejdzie do następnego etapu i dostąpi Bożej Łaski?? Wszystko zależy od was, telewidzów! Wysyłajcie SMS-y o treści "płoń!" jeśli uważacie że Zdzisław powinien jednak smażyć się w piekle! Haha!


Ale najbardziej interesuje mnie formuła na podstawie której wyłonią zwycięzcę- będą smsy, czy może na końcu takie koło fortuny, gdzie każdy losuje zestaw pytań ze swojej religii? bo raczej nikt nie uwierzy na słowo, jeśli uczestnik powie, że jest bardziej wierzący, niż jego konkurent :P


O! włączyła mi się wizja tegoż programu:
- januszu, czy chcesz przyjąć chrzest z ręki ojca prowadzącego?
-tak.
-czy to Twoja ostateczna? wiesz, że możesz wiele stracić, ale jeszcze więcej zyskać?
-tak.
-mam zaznaczyć tę odpowiedź?
-tak.
- czy janusz zaznaczył poprawną odpowiedź? dowiemy się po krótkiej przerwie na modlitwę!

Użytkownik Eurycide edytował ten post 09.08.2009 - 09:40

  • 0



#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że uczestnikami konkursu będą nie tyle niewierzący co kapłani chcący ich nawrócić. To oni wygrają przekonawszy niewiernego do nawrócenia i wyeliminowaniu przeciwników (przedstawicieli innych religi). Taka walka o duszę. Kto zdobędzie więcej "duszyczek" spośród 10 dostępnych ten wygra i dostanie "dla nich" sponsorowaną pielgrzymkę.
Oceniającymi natomiast będą sami niewierzący którzy po usłyszeniu argumentów zadecydują czy i komu udało im się ich przekonać i jaką religię wybierają w związku z tym.

W sumie dość ciekawy pomysł. Jakby coś takiego było w naszej telewizji oglądałabym. Ciekawe czy i mnie przedstawione argumenty przekonałyby. <myśli>
;-)
  • 1



#3

Andross.
  • Postów: 98
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jasne poproszę o rzetelne źródło w formie linku bo na Onecie jakoś nie umiem się doszukać... i z czego tu afera? jeśli nawet to prawda to nie ma związku z żadną religią i wątpię żeby papież/dalajlama/ jakiś rabin/ mułła to poparli.


ogólnie dżekson wstyd... po co wklejać na tym forum takie artykuły? żeby zrobić tanią sensacje? szmatławi się to forum ostatnio... kiedyś było można nawet bez wypowiadania się przeczytać coś porządnego a nie w kółko tylko ataki ateistów na katolików/prawosławnych/islamistów i innych wierzących i vice versa... rzadko kiedy znajduje się coś innego i właśnie przez takich jak Ty... ludzie nie o to chodzi żeby za wszelka cenę atakować innych... chyba nie po to zakładano tą stronę...

zwracam honor dżekson nie zauważyłem że dopiski pod spodem to nie twoje wypowiedzi tylko komentarze z forum
  • -2

#4

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie kolego.. wymysliłem to na poczekaniu..
http://wiadomosci.on...4,327,item.html

poza tym.. nie robię żadnej sensacji, łatwo można pokazać, że nawet wiarą można manipulować ;)
pozdro!
  • 0



#5

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od tego że Buddyzm to nie religia tylko filozofia, i nie ma tam czegoś takiego jak zbawienie, nie ma nakazów i zasad są tylko wskazówki. Wiec żaden mnich nie będzie nawracał nikogo bo to się kłuci z jego naukami, więc o czym mowa?
Kolejny komercyjny, reżyserowany i po prostu głupi program żeby zarobić na naiwności telewidzów.
  • 2

#6

Andross.
  • Postów: 98
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie da się manipulować wiarą... da się manipulować ludźmi o słabej/bardzo naiwnej wierze i na takich trzepią kasę ludzie typu Ojciec Dyrektor i ci którzy są producentami tego programu.

a co do taniej sensacji... no cóż a do jakiej sensownej dyskusji prowadzi ten artykuł?? bo chyba nikt nie powie że ten program rzuci jakiekolwiek światło na religie skoro pewnie nawet kapłani którzy będą nakłaniać do swojej Religi będą dobrze opłacani tylko po to żeby zrobić show??
  • 0

#7

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To swiadczy tylko o tym jak nisko upadly religie i ich kaplani, zeby w teleturnieju walczyc wierzacych, nie dziwie sie, ze ludzie mowia, ze swiat gnije. Co pieniadze robia z ludzmi, szkoda slow.
  • 0

#8

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nowy pomysł na telewizyjny show. W jednym z tureckich programów można wygrać "największą w historii nagrodę" - szansę na zbawienie - informuje CNN.
Telewizyjny program "Konkurs skruszonych" pomaga w nawróceniu się na jedną z kilku największych światowych religii, w konsekwencji dając uczestnikowi szansę na osiągnięcie zbawienia i życia wiecznego. W show wezmą udział kapłani muzułmańscy, chrześcijańscy, żydowscy i buddyjscy, którzy będą starali się przekonać dziesiątkę niewierzących do przejścia na "swoją" religię.
Przekonanie jednego z uczestników zaowocuje sponsorowaną przez telewizję pielgrzymką do Mekki, Jerozolimy, Tybetu lub Watykanu (w zależności od wybranej religii).
Show, który już wywołał spore kontrowersje, ma wystartować we wrześniu w tureckim Kanal T.


onet.pl / CNN
=============================================================================
Plus kilka komentarzy z pewnego forum:


Buahahahaha!!! Wygraj zbawienie! Już dziś Jezus (a może Mahomet?) przyjmie Cię na swoje łono! Czy Zdzisio przejdzie do następnego etapu i dostąpi Bożej Łaski?? Wszystko zależy od was, telewidzów! Wysyłajcie SMS-y o treści "płoń!" jeśli uważacie że Zdzisław powinien jednak smażyć się w piekle! Haha!


Ale najbardziej interesuje mnie formuła na podstawie której wyłonią zwycięzcę- będą smsy, czy może na końcu takie koło fortuny, gdzie każdy losuje zestaw pytań ze swojej religii? bo raczej nikt nie uwierzy na słowo, jeśli uczestnik powie, że jest bardziej wierzący, niż jego konkurent :P


O! włączyła mi się wizja tegoż programu:
- januszu, czy chcesz przyjąć chrzest z ręki ojca prowadzącego?
-tak.
-czy to Twoja ostateczna? wiesz, że możesz wiele stracić, ale jeszcze więcej zyskać?
-tak.
-mam zaznaczyć tę odpowiedź?
-tak.
- czy janusz zaznaczył poprawną odpowiedź? dowiemy się po krótkiej przerwie na modlitwę!



najpierw wyśmiewasz a później pytasz o formułę programu. pomijając oczywisty absurd tego programu samemu dałeś popis.
  • -3

#9

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

niektórzy naprawde mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem :/
r3vo polecam jeszcze raz przeczytać ;)
  • 0



#10

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

głupta producentów telewizyjnych niezna granic.
  • 0

#11

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja uważam wręcz przeciwnie asp. Oni doskonale wiedzą, że im bardziej kontrowersyjny temat tym proporcjonalnie większa oglądalność, a co za tym idzie zyski. Wszystko co wzbudza kontrowersje, nie ważne czy w świecie gwiazd, telewizji czy gdziekolwiek indziej przynosi większe pieniądze.
  • 2

#12

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Najprawdopodobniej to będzie wyreżyserowane i ci duchowni pewnie nawet nie będą prawdziwi, ale jak ktoś wrzuci na YT i ktoś inny doda polskie napisy to na pewno obejrzę.
  • 0



#13

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mam dość mieszane odczucia do tego pomysłu. Z jednej strony ciekawy jestem argumentów, których będą używali duchowni. Ale z drugiej strony, czy religia i wiara to odpowiedni temat na taki show? :hm:
  • 0

#14

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja uważam wręcz przeciwnie asp. Oni doskonale wiedzą, że im bardziej kontrowersyjny temat tym proporcjonalnie większa oglądalność, a co za tym idzie zyski. Wszystko co wzbudza kontrowersje, nie ważne czy w świecie gwiazd, telewizji czy gdziekolwiek indziej przynosi większe pieniądze.




napisałem, że głupota, ale sens mojej wypowiedzi, jest w zasadzie identyczny jak Twojej.
  • 0

#15

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kolejny durny, ale w tej durnocie genialny program, którego jednynym celem będzie zapchanie ramówki tudzież nagrabienie sobie widzów w celach propagandowych (jak wypali stacja będzie się napinać, że w takiej a takiej godzinie ma njwiększy udział w rynku) no i oczywiście wpływy z reklam gigantyczne jeśli ludzie będą to oglądać.
Głupota goni głupotę i głupotą pogania..




Jak napisał Ringëril, ktoś wpadł na świetny pomysł by zbić trochę mamony.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych