Skocz do zawartości


Wróżenie kośćmi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Jako, że na stoliku leżą mi kości do gry wklepałem w googlach wróżenie z kości. Trafiłem na tę stronę http://mantyka.blox....ie-z-kosci.html Jeden akapit jest nazwany Astragale. Pomyślałem, że zobaczę jak to działa. Maznąłem okrąg na stoliku i zacząłem wielkie wróżenie. Skupiałem się na pytaniu i rzucałem. Zaskoczyło mnie to, że odpowiedzi były bezczelnie dopasowane. Nie było czegoś takiego, że zadałem pytanie "czy powinienem się wysiusiać", a kości odpowiadały np. "nonsens" czy "szansa" czyli w ogóle nie związane z pytaniem. Czy ktoś się tym bawił?

#2

Oski_m.
  • Postów: 88
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypadek. Jak mogą być dopasowane gdy są tak ogólne i wieloznaczne?

#3

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak może jednocześnie być możliwość wypadnięcia 1, albo 12? Bardzo przepraszam, ale miałem kombinatorykę w liceum i coś mi tu śmierdzi, no chyba że to są jakieś kości z siódmą ścianą na której nie ma oczek.



#4

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

:] A w przedszkolu kolega podstawy czytania miał? :P Bo chyba przeoczyłeś jedno zdanie przed opisami "oczek" - jeśli jedna kostka wypadnie poza okrąg - jej wynik nie jest sumowany -> można wyrzucić "1" ;)

Pozdrawiam!



#5

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A jak obie wypadną? Nie ma interpretacji zera.



#6

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A jak obie wypadną? Nie ma interpretacji zera.


Trzy kostki rzuca się z ręki lub kubka tak, żeby wylądowały w kole. Jeśli wszystkie kostki upadną poza kołem, pozbieraj i rzuć ponownie. Jeśli znowu wyjdą poza koło, trzeba odłożyć wróżenie na czas bardziej sprzyjający i nie rzucać kości po raz trzeci.


Co prawda to jest z wróżenia trzema kośćmi, ale chyba można to zastosować do dwóch. :)



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych