Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wszyscy Brytyjczycy zostaną zaszczepieni na "świńską grypę"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

sensyox.
  • Postów: 46
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uwaga, jezeli administrator uzna to za stosowne, prosze polaczyc z tematem "Epidemia swinskiej grypy"

Wszyscy Brytyjczycy zostaną zaszczepieni na "świńską grypę"


NHS planuje zaszczepić przeciwko "świńskiej grypie" całą populację Wielkiej Brytanii. Szczepionka ma być gotowa w ciągu najbliższych dni i dotrzeć do UK w ciągu kilku tygodni - informuje "The Daily Telegraph".
Do końca roku ma zostać zaszczepionych 20 mln ludzi. Pozostali będą mieli możliwość skorzystania z nowej szczepionki w przyszłym roku.


Dołączona grafika



NHS został przez brytyjskie władze poproszony o przygotowanie ogólnonarodowej kampanii - jej zasięg ma być największym przedsięwzięciem dotyczącym promocji zdrowia i szczepień od 50 lat.

- Jeśli wirus przejdzie mutację to wszystko może stać się o wiele bardziej nieprzyjemne. Naszym celem jest ochronienie ludzi przed chorobą, jednak nie można nie docenić komplikacji, jakie niesie ze sobą zaszczepienie 60 mln ludzi - powiedział Peter Holden z British Medical Association.



Plany ujawniono po tym, jak w szpitalu Basildon w Essex na "świńską grypę" zmarł mężczyzna, który nie miał innych problemów zdrowotnych.


onet.pl
  • 0

#2

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Eeee tam. Te szczepienia nic nie dają. Ja nigdy nie byłem szczepiony na grypę czy pochodne i też bardzo rzadko w swoim życiu chorowałem czy choruję na takie właśnie choroby. A znam sporą grupę osób które się szczepią a i tak pózniej się męczą z grypą. Wszystko zależy od organizmu. Pamiętajcie droga społeczności, nie dajmy się bogacić naszemu choremu funduszowi. To oni się powinni zaszczepić przed tą polityczną paranoją.
  • 0

#3

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm 60 milionów szczepionek? Ile to kasy do zainteresowanej firmy farmaceutycznej? ;>

Osobiście nigdy się nie szczepiłem, a grype miałem może 2 razy w życiu. Problem ze szczepionkami na grype polega na tym, że chronią one przed jednym (lub kilkoma) wybranymi szczepami. Wystarczy że wirus nieco zmutuje (a to w przypadku wirusów niebywale łatwe) i nasza szczepionka jest o D rozbić.

Takie narodowe szczepienia miały sens przy czarnej ospie. W ten sposób się jej można było całkowicie pozbyć. Lecz w przypadku grypy żadna szczepionka jej nie wypleni. Wypleni co najwyżej te szczepy przeciwko którym była przygotowana, zostawiając przy życiu tylko te które nie reagują na szczepionke. To jeszcze bardziej przyspiesza tempo mutacji grypy.
  • 0



#4

Hajime.
  • Postów: 81
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Znając życie w ślad za Brytyjczykami pójdą inne rozwinięte kraje. To będą olbrzymie pieniądze które trafią do takich firm jak Sanofi Pasteur który i tak ma już ponad 45% udziału w światowym rynku szczepionek na grypę i jest wstanie wyprodukować przy dobrych układach nawet 510 milionów szczepionek(tylko na H1N1) rocznie.

Jak na razie w Wielkiej Brytanii na świńską grypę zmarło 14 osób i nie tylko chcą zaszczepić wszystkich obywateli, ale przygotowują cały program monitorowania sytuacji i informowania społeczeństwa. Cotygodniowe raporty na temat choroby z Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej przedstawiane przez Departament Zdrowia.Przygotowali już nawet listę kto powinien zostać zaszczepiony jako pierwszy. To będzie niewiarygodne przedsięwzięcie organizacyjne.Ciekawe jak by to w Polsce wyglądało?
  • 0

#5

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Paranoja, no ale cóż - firma produkująca szczepionki na pewno się ucieszy, i w świetle tych faktów łatwiej mi jest uwierzyć w teorię, że H1N1 została zrobiona laboratoryjnie - dla wywołania paniki i w konsekwencji tego co widać w 1 poście... KASA! KASA! KASA!

Apropo szczepienia się - jest dokładnie tak jak mówi mylo - więc lepiej się nie szczepić.
  • 0

#6

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie da się zaszczepić całej populacji UK ;) To nierealne.

Raz ze względu na koszty.
Dwa ze względu na ilość.
Trzy ze względu na postawy ludzi.
I cztery ze względu na to, że to polityka. Jest dużo, o wiele bardziej potrzebnych szczepionek niż ta na świńską grypę...sęk tylko w tym, że o niej się mówi, a o innych-nie.
  • 0

#7

freek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ONZ i WHO pozwane za A/H1N1

"Celem jest wywołanie pandemii medialnej, dzięki której mozliwe będzie przeprowadzenie masowych, obowiązkowych szczepień, a może raczej wszczepień"

http://waldek1984.wo...zwane-za-ah1n1/

dziennikarka, która pozwała ONZ i WHO za spowodowanie pandemii
http://www.youtube.c...feature=related

13 lipca ma odbyć się konferencja, na której WHO ma rekomendować masowe szczepienia przeciw grypie H1N1.
http://www.alertnet....newsdesk/LA1317

nie potrafie tego ogarnac...
Argentum widze tez:>
  • 0

#8

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To się nie daje ogarnąć, ilość sprzecznych danych jest porażająca.
  • 0

#9

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Świat całkiem oszalał. Już widzę, jak Polska idzie za tym światłym przykładem. Wyrzuca w błoto, (albo w NWO - jak kto woli ) miliardy naszych pieniędzy. Jeżeli już chcą ratować nasze życie, to niech nie budują autostrad bez pasów awaryjnych! Mówię z wyprzedzeniem, bo już się boję, o to, co nasi kochani politycy znowu wymyślą. Gdyby, wprowadzono takie szczepienia u nas, to musiano by obciąć fundusze na leki, dla naprawdę chorych ludzi. Czyli, nawet pomijając szkodliwość szczepionki, więcej ludzi umrze z powodu samego przerzucenia funduszy, niż z powodu grypy. Ale mogę się mylić :roll:
Spisek widać jak na dłoni.
  • 0

#10

Maro.
  • Postów: 210
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wojny,kryzysy,pandemie... $$$,
what's next?
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych