Skocz do zawartości


Zdjęcie

Księżyc oddala sie od Ziemii :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Inana.
  • Postów: 40
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio ogladalam interesujacy program o naszej planecie Ziemii.Ale co najbardziej mnie w nim zainteresowalo to to,ze nasz Ksiezyc co roku oddala sie od Ziemi o pare centymetrów. I jesli to dalej bedzie nastepowac kiedys w ogole opusci nasza atmosfere i zniknie w przestrzeni :(.To bardzo smutna perspektywa gdyz Ksiezyc jak wiadomo wplywa na bardzo wiele rzeczy,np.reguluje odplywy i przyplywy.Bez niego runie cala ta harmonia.
Mimo,ze takie cos ma sie wydarzyc za bardzo dlugi czas,jednak szkoda.
  • 0

#2

Dootix.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe,nie opuści atmosfery,tylko pole grawitacyjne Ziemi.Z tym oddalaniem to niestety prawda.Wkońcu już nic nie będzie trzymało go na naszej orbicie i być może będzie zachowywał się jak planeta,czyli obierze swoją własną orbitę,ale nie wiem czy tak napewno będzie.
  • 0

#3

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podejrzewam, że zanim stracimy księżyc cała ta harmonia dawno minie tak jak i przeminie rasa ludzka. Kto wie czy w międzyczasie nie trafi w naszą planetę jakąś kometa i wszystko szlag trafi. Z resztą, ludzkość i tak poradziłaby sobie bez księżyca.
  • 0



#4

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Raczej nie "ucieknie"

Zjawisko to będzie trwało dopóki na Ziemi będą pływy lub obrót Ziemi nie zsynchronizuje się z obiegiem Ziemi przez Księżyc.


http://pl.wikipedia....Ĺźyc#P.C5.82ywy

Czyli po ludzku mówiąc - przestania się oddalać gdy:
a) z Ziemii znikną oceany
lub/i
b) Wyhamuje dostatecznie naszą planetę.
  • 0

#5

Pierce.
  • Postów: 153
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na wikipedii: "Przeciętna odległość od środka Ziemi do środka Księżyca to 384403 km, co stanowi mniej więcej trzydziestokrotność średnicy ziemskiej".

Kilka cm rocznie, setki tysięcy lat upłyną [albo i więcej] nim ten moment nastąpi. Nikt z nas nie będzie świadkiem tego zjawiska, chyba że wcześniej ludzkość wynajdzie metodę na długowieczność. Nie ma czym się przejmować, przez taką pokaźną kopę lat ziemska nauka powinna ulec znacznej poprawie, być może sami "naprawimy" naszego satelitę lub znajdziemy sobie nowe miejsce we wszechświecie.
  • 0

#6

Inana.
  • Postów: 40
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajnie jakby ludzkosc przez ten długi czas dojrzala,rozwinela swoja cywilizacje i dzieki temu mogla takim zdarzeniom przeciwdzialac :).
  • 0

#7

vesica.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz, nasz cały układ słoneczny zmierza gdzieś ku górze, więc może kiedyś już nie będziemy mogli równie dobrze widzieć ulubionych gwiazd, nie będziemy w tym samym położeniu.
Tak, wszechświat ciągle się rozszerza, więc pewnie to nieuniknione że nasz kochany Srebrny Glob nas opuści.
  • 0

#8

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W zasadzie, skoro już zauważono, że odległość pomiędzy Księżycem i Ziemią wzrasta, to nie jest tak, że Księżyc sobie fruuu poleci, a Ziemia będzie spokojnie krążyć wokół Słońca jak gdyby nigdy nic. Pamiętajmy, że Księżyc w rzeczywstości nie krąży wokół Ziemi, tylko Ziemia wraz z Księżycem krążą wokół wspólnego punktu. Tylko, że punkt ten jest blisko Ziemi, bo Ziemia ma znacznie większą masę. I skoro Księżyc się od tego punktu oddala, to i Ziemia... Hmm... to w przyszłości może zaowocować tym, że orbita Ziemi wokół Słońca się zmieni... To nie wróży nic dobrego... :> Lepiej, żeby nasz Księżyc pozostał. :P
  • 0

#9

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pamiętajmy, że Księżyc w rzeczywstości nie krąży wokół Ziemi, tylko Ziemia wraz z Księżycem krążą wokół wspólnego punktu. Tylko, że punkt ten jest blisko Ziemi, bo Ziemia ma znacznie większą masę. I skoro Księżyc się od tego punktu oddala, to i Ziemia... Hmm... to w przyszłości może zaowocować tym, że orbita Ziemi wokół Słońca się zmieni... To nie wróży nic dobrego... :>

Chyba Ziemia nie zmieni orbity. Mam na myśli, że punkt, wokół którego krążą Ziemia i Księżyc, nie zmieni swojej orbity. Tylko ciała niebieskie się od niego oddalą. (Ich wspólna prędkość i masa się nie zmieni. Jeżeli Księżyc ucieknie od ziemi, to zmniejszy się tylko masa, a nie prędkość. Każdy kilogram masy jest przyciągany przez słońce, z taką samą siłą. Czyli, chyba nic złego się nie stanie.) Ale mogę się mylić :/ .
  • 0

#10

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiem o jaki program ci chofzi. "Ziemia bez Księżyca" Tak Księżyc oddala się od nas z każdym rokiem o 4 cm. Wiadomo to dzięki wiąsce laserowej wysyłanej na księżyc. Oddala się on z powodu tarć mas wód ocnicznych, albo ma to jakiś mniejszy wpływ... nie pamiętam. ALe spokojnie, mamy kilka milinów lat. Ludzie do tego czasu skolonizują księżyc, a z tamąd do marsa łatwa droga. Do Marsa jak sie ogazuje doleciała by nawet rakieta PAROWA.
Księżyc zwalnia Ziemie a Ziemia księżyc... Niedługo ziemia przestanie się obracać... Doba stajnie się dłuższa.
GhostMan nie bój się, jeszcze twoje pra, pra, pra, pra, pra, pra... wnuki będą oglądać wschody i zachode srebrnego globu :)
Ziemia bez księżyca part 2
  • 0

#11

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hmm... nie zauważyłam :lol3:

Ale tak całkiem poważnie: nie wierzę, że ktoś tutaj zamierza to przeżywać ;) rozumiem: kilka kilometrów. Ale centymetry? Co z tym zrobimy? :D
  • 0

#12

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oj biedna biedna ziemia bez księżyca każdy o tym wie... Księżycu nie odlatuj,nie zostawiaj nas [*]

a tak na serio to życie na ziemi, bez księżyca nie może istnieć dokładnie jeszcze nie zbadano jego wpływu na ludzi (chodzi mi tu bynajmniej o pełnie ,większą ilość zabójstw, samobójstw podczas niej) czas pokaże jak bardzo uleci od nas, chociaż skutków tego nie odczuje raczej za mojej kadencji.
  • 0



#13

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak już pisałem, miliony lat miną... Księżyc ma wielki wpływ na nasze życie. Cykl przypływów i odpływów. Są zwierzęta które rozmnażają się tylko wciągu 1 pełni w roku. Mam tu na myśli zwieręta morskie. Ale do dziśzagadką jest jak "ON" powstał. Jeśli ktoś oglądał film do którego dałem link, a właściwie link do części filmu, którego dotyczy temat, wie iż jest wiele teorii, Ta ziemia na której żyjemy nie jest może tą pierwszą ziemnią... Może żyjemy na ORfeuszu który zderzył się z Protoziemią, a księżyc to tylko okruch skalny? Jedno jest pewne gdy księżycodejdzie to być może ludzkość€ż nie będzie. A gdybyśmy przeżyli, nasza technologia by dała temu radę. Ale nawet niech sobie odlatują... Anunaki nie będą mieli możliwości obserwowania nas z swojej bazy na księżycu xD
  • 0

#14

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Lol, albo moje posty są niewidoczne, albo ludzie ich nie czytają.

Więc może napiszę to "wołami" i dużo prościej:

KSIĘŻYC OD NAS NIE "ODLECI"


A dlaczego - w moim poście na początku ;0
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych