Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Twój dom jest nawiedzony?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy Twój dom jest nawiedzony?

Czy może jest to wytwór Twojej wyobraźni? Czy oglądasz za dużo strasznych filmów? W naszej pracy i badaniach spotykaliśmy się z wieloma rodzinami które z uporem twierdziły iż ich domu są nawiedzone. W trakcie śledztw odkrywaliśmy iż to nie są zjawiska paranormalne , a są to wytwory ludzkiej wyobraźni , nie kiedy problemy psychiczne. .

Poniższe pytania powinny być odpowiedzią na dręczący temat:
  • Czy Ty lub ktoś z Twojej najbliższej rodziny kiedykolwiek zajmował się praktykami okultystycznymi? Czy bawił się tabliczką Ouija , brał udział w seansach spirytystycznych, odwiedzał medium w celu kontaktów z duchami , czytaniu z kart tarota, czytaniu z fusów herbaty, etc?
  • Czy miałeś dziwne sny i świadomie wiedziałeś iż nie są Twoimi?
  • Czy w domu można spotkać dziwne zimne powietrze? Dla przykładu , w pokoju jest normalna temperatura nagle następuje dziwne ochłodzenie? A później ciepłe znowu?
  • Czy zwierzęta w domu zachowują się dziwnie bez przyczyny? Na przykład przerażone uciekają bez wyraźnego powodu?
  • Czy występują dziwne dźwięki , których nie da się i logicznie wytłumaczyć? Mogą one zaliczać się do tłuczenia czy pukania? (To są najpopularniejsze czynniki które świadczą iż owy dom jest nawiedzony. Wiele dźwięków da się logicznie wytłumaczyć, to jest. Gorąca woda z rur, obsiadanie budynku, coś upuszczonego lub dotykanego przez zwierzęta domowe, etc.) To musi być wykluczone.
  • Czy Ty i Twoja rodzina jesteście podatni na sugestie?
  • Czy zauważasz cienie , figury , jakieś ruchy kątem oka? Na przykład oglądasz coś a kątem oka dostrzegasz cień?
  • Czy przedmioty które zaginęły nagle pojawiają się ponownie? (Dla przykładu, zostawiasz klucze na stole a potem nie możesz ich znaleźć, a później wracasz w to samo miejsce i je tam znajdujesz?
  • Czy byłeś dotykany przez nie widzialne dłonie?

  • Czy słyszałeś szepty albo rozmowy ? Czy te szepty i rozmowy były zrozumiałe?

  • Czy czułeś się przerażony we własnym domu bez wyraźniej przyczyny?



Odpowiedź pozytywna na jedno z tych pytań , nie musi oznaczać iż Twój dom jest nawiedzony.. .ale odpowiedz 'tak' na 3 lub więcej z tych pytań może oznaczać iż coś dzieje się w Twoim domu i nie można tego zignorować.


Is Your House Hunted?
tłumaczenie : Sante


Użytkownik Sante edytował ten post 06.07.2009 - 16:40

  • 0



#2

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Większość tych pytań do mnie się nie odnosi, ale pytanie 11 mnie ujęło. Przerażenie takie czasem u mnie występuje, ale nie ma ono związku z nawiedzeniem domu. Aczkolwiek nie jest to też naturalne zjawisko związane z chorobą. Kiedyś bawiłem się tabliczką Ouija ale mi się zaczęło nudzić więc wyrzuciłem i to tyle z zabawy z duchami :| Aha jeszcze na temat pytania ósmego się wypowiem. Otóż gdyby to był jeden z czynników, że dom jest nawiedzony to większość ludzi miała by nawiedzone domy. Przecież często czegoś nie zauważymy.
  • 0

#3

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co jeśli dochodzi do sytuacji, w której podczas kąpieli spada mi z brzegu wanny gąbka na podłogę i po chwili sama przemieszcza się z powrotem na to samo miejsce (brzeg wanny)? Widzę jak delikatnie zmienia swój kształt, tak jakby ktoś ją trzymał, ale nie widzę nikogo. Co myśleć o takim przypadku?
  • 0



#4 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

U mnie 3 się zgadzają ale jakoś nie będę do tego przywiązywał większej wagi.
  • 0

#5

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi tam wydaje się, że nawet odpowiedź na wszystkie tak nie oznaczałoby że dom jest nawiedzony :)

Paweł, masz nawiedzoną wannę :D
  • 0



#6

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy Twój dom jest nawiedzony?

Czy może jest to wytwór Twojej wyobraźni? Czy oglądasz za dużo strasznych filmów? W naszej pracy i badaniach spotykaliśmy się z wieloma rodzinami które z uporem twierdziły iż ich domu są nawiedzone. W trakcie śledztw odkrywaliśmy iż to nie są zjawiska paranormalne , a są to wytwory ludzkiej wyobraźni , nie kiedy problemy psychiczne. .

Przed przecinkiem, kropką, wykrzyknikiem i innymi znakami interpunkcyjnymi nie stawia się spacji. Stawia się ją po znaku interpunkcyjnym. Nie istniej znak interpunkcyjny, który tworzą dwie ustawione obok siebie, w poziomie kropki. Jest kropa . wielokropek ... i dwukropek :

Niekiedy (w sensie: czasem; w niektórych przypadkach i tym podobne) pisze się razem, a nie osobno.

Poza tym - na przyszłość nie zaszkodziłoby, gdyby tekst miał mniej skomplikowane formatowanie - bardzo utrudnia to cytowanie poszczególnych fragmentów artykułu.

Poniższe pytania powinny być odpowiedzią na dręczący temat:
[/list]

  • Czy Ty lub ktoś z Twojej najbliższej rodziny kiedykolwiek zajmował się praktykami okultystycznymi? Czy bawił się tabliczką Ouija , brał udział w seansach spirytystycznych, odwiedzał medium w celu kontaktów z duchami , czytaniu z kart tarota, czytaniu z fusów herbaty, etc?

Jedyne pytanie, które ma tutaj jako taki sens - o ile oczywiście wyjdzie się z założenia, że "nawiedzenia domów" w ogóle mają miejsce.

  • Czy miałeś dziwne sny i świadomie wiedziałeś iż nie są Twoimi?

  • To jest sen - cechą snu jest to, że może on robić wszystko. Wrażenie, że to nie jest "twój" sen może być elementem snu (wiem, trudno to wytłumaczyć - mózg sam tworzy "iluzję", że ta iluzja jest "cudzą" iluzją).

  • Czy w domu można spotkać dziwne zimne powietrze? Dla przykładu , w pokoju jest normalna temperatura nagle następuje dziwne ochłodzenie? A później ciepłe znowu?

  • Zależy jakie ochłodzenie. Jeśli w całym pokoju jest 30*C, ale nie wiedzieć czemu na podłodze tuż przy kaloryferze zaczyna powstawać lód - to znaczy, że coś jest rzeczywiście nie tak. xP Jeżeli natomiast ktoś poczuł, że nagle "zrobiło mu się przez chwilę chłodno", to mogą to być różne rzeczy. Mózg płata figle (bo jest zmęczony - wprawdzie bardzo rzadko to się zdarza, ale jednak), sugestia, działanie hormonów, grypa etc. mogą powodować wrażenie takiego "ochłodzenia", że nie wspomnę o otwartym oknie i powiewie zimnego powietrza, wentylacji, powietrzu które dostawać się może przez jakąś małą szczelinę etc.

  • Czy zwierzęta w domu zachowują się dziwnie bez przyczyny? Na przykład przerażone uciekają bez wyraźnego powodu?

  • Mogę uciekać, bo wyczuły jakiś zapach, którego człowiek nie czuje (niektóre zwierzęta, na przykład psy, mają bardzo czuły nos), usłyszały niesłyszalny dla człowieka dźwięk (czułe uszy - patrz znowu: psy) etc.

  • Czy występują dziwne dźwięki , których nie da się i logicznie wytłumaczyć? Mogą one zaliczać się do tłuczenia czy pukania? (To są najpopularniejsze czynniki które świadczą iż owy dom jest nawiedzony. Wiele dźwięków da się logicznie wytłumaczyć, to jest. Gorąca woda z rur, obsiadanie budynku, coś upuszczonego lub dotykanego przez zwierzęta domowe, etc.) To musi być wykluczone.

  • Moim zdaniem takie coś jest skrajnie trudno wykluczyć - może to być sąsiad, który ma włączony telewizor, ktoś na ulicy, wiatr/przejeżdżające niedaleko samochody, które generują jakieś mikrodrgania, robal w ścianie, który miał pecha wleźć na jakiś osuszony kawałek zaprawy pomiędzy tynkiem a cegłami i spadł razem z tym kawałkiem, mysz na strychu etc.

  • Czy Ty i Twoja rodzina jesteście podatni na sugestie?

  • Jeśli są - to oznacza, że o wiele łatwiej ich oszukać, są w stanie sami sobie "wymyślić" "objawy" domu, w którym straszy (autosugestia) etc., ogółem - jeśli ktoś jest podatny na sugestie, to szansa na to, że jego dom rzeczywiście jest nawiedzony, jest jeszcze mniejsza.

  • Czy zauważasz cienie , figury , jakieś ruchy kątem oka? Na przykład oglądasz coś a kątem oka dostrzegasz cień?

  • Cień mógł być spowodowany przez przelatującego ptaka, trwające ułamek sekundy wyłączenie się lampy (szczególnie popularne w starym budownictwie - znam to z autopsji), długie wpatrywanie się w jeden punkt (sami sprawdźcie - patrzcie się w jeden punkt, nie mrugając i nie ruszając oczami, a po pewnym czasie wszystko się zacznie "rozmazywać") , zmęczenie wzroku i mnóstwo innych przyczyn.

  • Czy przedmioty które zaginęły nagle pojawiają się ponownie? (Dla przykładu, zostawiasz klucze na stole a potem nie możesz ich znaleźć, a później wracasz w to samo miejsce i je tam znajdujesz?

  • Często się to zdarza. Fachowa nazywa się to "zamotanie" albo "nieuwaga". xD

  • Czy byłeś dotykany przez nie widzialne dłonie?

  • To również da się wytłumaczyć - autosugestia, zaburzenie czucia, powiew powietrza, zmęczenie etc.

    Czy słyszałeś szepty albo rozmowy ? Czy te szepty i rozmowy były zrozumiałe?

    Powinno jeszcze być: czy jesteś pewien co do akustyki twojej okolicy i odgłos ten na pewno nie pochodzi od sąsiadów mieszkających trzy piętra wyżej? Czy w okolicy kilkudziesięciu metrów nie ma włączonego telewizora/radia/innego źródła dźwięku? Czy w okolicy kilkudziesięciu metrów nie ma żadnej osoby?

  • Czy czułeś się przerażony we własnym domu bez wyraźniej przyczyny?

  • Mi to wygląda na jakieś stany lękowe.

    Odpowiedź pozytywna na jedno z tych pytań , nie musi oznaczać iż Twój dom jest nawiedzony.. .ale odpowiedz 'tak' na 3 lub więcej z tych pytań może oznaczać iż coś dzieje się w Twoim domu i nie można tego zignorować. (...)

    Dlaczego trzy? Czy jeśli ktoś był rano rozproszony i nie zauważył kluczy na biurku (pomyślałem, że ich nie ma), ktoś w mieszkaniu niżej/wyżej/[wstaw_tutaj_inne_dowolne_dane_dotyczące_twojego_domu), jest podatny na sugestie, a wczoraj wieczorem, po spędzeniu całego popołudnia przed PC/TV wydawało mu się, że widział "cień", to oznacza, że jego dom jest "opętany"?

    Ogółem - tekst wygląda mi na próbę wzbudzenia sensacji/histerii (o jakości tłumaczenia już się wypowiedziałem).

    A co jeśli dochodzi do sytuacji, w której podczas kąpieli spada mi z brzegu wanny gąbka na podłogę i po chwili sama przemieszcza się z powrotem na to samo miejsce (brzeg wanny)? Widzę jak delikatnie zmienia swój kształt, tak jakby ktoś ją trzymał, ale nie widzę nikogo. Co myśleć o takim przypadku?

    To nie duchy. Rozwiązanie jest prostsze - masz w domu własnego służącego klasy Igor. Jeśli go sam nie wynająłeś, to prawdopodobnie zrobili to twoi sąsiedzi, chcąc ułatwić ci życie. Jest to najprawdopodobniej najuboższa wersja pakietu, obejmująca tylko podnoszenie gąbki kiedy ta zostanie opuszczona. Za dodatkową opłatą Igor będzie mógł nie tylko podnosić gąbkę szybciej, ale nawet przynosić ci śniadania do łóżka, otwierać drzwi gościom, odkurzać, dbać o twoje antyki, a w wersji Extra - stanie się nawet widzialny i będzie się do ciebie zwracał z charakterystycznym, snobistycznym ("Tak jest, fir!" "Fłucham, pfoszę pana?") akcentem.

    A bardziej na poważnie (i mnie praczetowo) - na razie żadne wytłumaczenie mi nie przychodzi do głowy, więc przydałby się filmik, na którym pokazane jest, jak owa gąbka sama idzie pod górę i udowodnisz, że nie ma tam żadnej żyłki, a w gąbce nie ma kawałka metalu, który jest przyciągany przez magnes umieszczony poza kadrem. xP
    • 0

    #7

    Moltenlair.
    • Postów: 423
    • Tematów: 8
    • Płeć:Mężczyzna
    Reputacja ponadprzeciętna
    Reputacja

    Napisano

    Od jakiegoś tygodnia (nigdy wcześniej to nie występowało) słyszę u siebie w pokoju, podkreślam, pokoju, dźwięki pdoobne do dźwięku otwieranych starych, szkrzypiących drzwi. Na początku myślałem, że to normalne, jednak przypomniałem sobie, że w całym bloku takich drzwi nie ma.
    Ale wziąłem klucze od wszystkich pralni i piwnicy, otwieram i żadne z nich nie skrzypiały. Drzwi sąsiadów też raczej są w dobrym stanie.

    Ciekawe co to ;) Nie zakładam, że to duch, zaciekawiło mnie źródło dźwięku :)
    • 0

    #8

    Krwawy5.
    • Postów: 14
    • Tematów: 3
    Reputacja neutralna
    Reputacja

    Napisano

    (11.) ten punkt ostatnio często mi się zdarza :).
    • 0

    #9

    Dzieciołek.
    • Postów: 24
    • Tematów: 0
    • Płeć:Mężczyzna
    Reputacja neutralna
    Reputacja

    Napisano

    pkt. 2,3,5,7,9,11 sie zdarzają :grr: wg. mnie mój dom jest nawiedzony :P
    • 0

    #10

    Ivellios.

      ÓSMY ZMYSŁ

    • Postów: 1625
    • Tematów: 401
    • Płeć:Mężczyzna
    • Artykułów: 109
    Reputacja znakomita
    Reputacja

    Napisano

    Proponuję trochę bardziej się rozpisywać, bowiem odpowiedzi takie jak dwie powyższe podpadają pod spam - są to paruzdaniowe posty, nic nie wnoszące do tematów. Co wam daje, że napiszecie "punkty 1,2,3 mi się zdarzają"? Rozwijajcie trochę bardziej swoje wypowiedzi, inaczej mogą się warny posypać.
    • 0



    #11

    Dzieciołek.
    • Postów: 24
    • Tematów: 0
    • Płeć:Mężczyzna
    Reputacja neutralna
    Reputacja

    Napisano

    to tak :
    pkt 2. Miałem kilka snów gdzie nie patrzę swoimi oczami i mam ciało kogos innego.
    pkt 3. Wg. mnie to , że jest raz zimniej a raz cieplej nie oznacza , że dom jest nawiedzony, gdyż można być np. chorym, mieć gorączkę itp.
    pkt 5. Czasami w nocy słyszę skrzypienie drzwi , dziwne pukanie. Może to być sąsiad , ale raczej nie.
    pkt 7. Kiedyś około godziny 19 w zime , więc było juz ciemno, lezałem na kanapie zobaczyłem przed sobą dziwny cień był to mężczyzna w cylindrze (kanapa ona koło okna tylko 4-5m od okna więc cienie z latarni wykluczam)
    pkt 9. "niewidzialne dłonie" wg mnie do były zwykłe podmuchy wiartu ale dziwne że ochłodziło mi tylko pewien mały punkt ciała .
    pkt 11. W swoim domu jak siedzę sam czuje sie jakby nie swojo; czuje jakbym był obserwowany.
    • 0

    #12

    Shunkan.
    • Postów: 24
    • Tematów: 5
    • Płeć:Mężczyzna
    Reputacja neutralna
    Reputacja

    Napisano

    U mnie na działce zawsze jak ktoś nocuje to myśli, że są duchy. Mam tam bardzo stary dom, który już z patrzenia wygląda na nawiedzony. Jak się obudzi o 2-3 to wyraźnie słychać chodzenie kogoś po wyższym piętrze, często widać cienie, uczucie jakby ktoś przechodził obok, dziwne sny, czyjś wzrok. U mnie w domu również mogą być duchy ale mi to zupełnie nie przeszkadza, jak jest jakaś zagubiona dusza to niech sobie będzie tylko żeby mi nie kradła rzeczy.
    • 0

    #13

    CrisS.
    • Postów: 17
    • Tematów: 1
    Reputacja neutralna
    Reputacja

    Napisano

    Przeglądam forum od bardzo długiego czasu. Zarejestrowałem się, lecz nic nie piszę, gdyż wolę nie mieszać innym w głowach :). Lecz te pytania trochę mnie zaintrygowały. Do rzeczy:

    1) Czy Ty lub ktoś z Twojej najbliższej rodziny kiedykolwiek zajmował się praktykami okultystycznymi? Czy bawił się tabliczką Ouija , brał udział w seansach spirytystycznych, odwiedzał medium w celu kontaktów z duchami , czytaniu z kart tarota, czytaniu z fusów herbaty, etc?

    Pewnego razu z czystej głupoty chciałem wywołać ducha. Skonstruowałem tabliczkę Ouija i resztę potrzebnych przedmiotów do seansu. Zacząłem 'zabawę' gdyż wtedy tak to traktowałem. Będąc młody i głupi nie myślałem o tym poważnie. Zacząłem przywoływać duchy w zasadzie, bo po każdym wywołaniu nic się nie działo więc próbowałem z różnymi (wiem, głupia sprawa, ale będąc młodym i wtedy mając inny pogląd na świat nie zdawałem sobie z tego sprawy). Siedziałem we własnym pokoju, byłem sam i robiłem wszystko co napisane w instrukcji. 'Wywołałem' ducha Hitlera, Stalina, Presleya i jeszcze kogoś, lecz nie pamiętam. Za miejsce wybrałem kąt pod oknem. Kiedy nic się nie działo zwinąłem 'interes' i się skończyło. Od tamtej chwili w tym miejscu pojawia się grzyb na ścianie (tylko w tym miejscu, chociaż dom został ocieplony) nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego.


    3) Czy w domu można spotkać dziwne zimne powietrze? Dla przykładu , w pokoju jest normalna temperatura nagle następuje dziwne ochłodzenie? A później ciepłe znowu?


    Tak. Nawet gdy drzwi i okna są pozamykane, wykluczając tym samym przeciąg w pewnych miejscach co jakiś czas można doświadczyć chłodu, po którym następuje gęsia skórka.


    4) Czy zwierzęta w domu zachowują się dziwnie bez przyczyny? Na przykład przerażone uciekają bez wyraźnego powodu?


    Pies ma dziwne napady agresji. Czasami kiedy chce go zabrać na spacer staje w progu jakby zamurowany i trzeba go 'ciągnąć'. Poza psem posiadam inne zwierzęta terraryjne, które nie posiadają mózgu (ptaszniki) więc nie wliczam ich zachowania.


    5) Czy występują dziwne dźwięki , których nie da się i logicznie wytłumaczyć? Mogą one zaliczać się do tłuczenia czy pukania? (To są najpopularniejsze czynniki które świadczą iż owy dom jest nawiedzony. Wiele dźwięków da się logicznie wytłumaczyć, to jest. Gorąca woda z rur, obsiadanie budynku, coś upuszczonego lub dotykanego przez zwierzęta domowe, etc.) To musi być wykluczone.


    Jeżeli zaliczyć do tego pewne zdarzenia, które miały miejsce, to owszem. Zdarza się to po tym seansie właśnie. W pokoju mam komin, w którym jest kratka taka plastikowa (komin nie używany). Zdarzyło się kilka takich sytuacji, że w nocy zbudziło mnie stukanie (tłumaczyłem to przeciągiem, w końcu najbardziej prawdopodobne). Lecz zdarzyło się też słyszeć od razu po przebudzeniu głos wydobywający się z tego miejsca. Zidentyfikowałem go jako kobiecy, bardzo niski. Dodam, że dźwięk słyszę jedynie w łóżku, ale! Jest ale. Leżę i głowę mam w tym miejscu, gdzie miały 'pojawić' się duchy. Nic więcej nie wiem na temat głosów..


    7) Czy zauważasz cienie , figury , jakieś ruchy kątem oka? Na przykład oglądasz coś a kątem oka dostrzegasz cień?

    CZĘSTO! Mam wrażenie, że coś szarego się przemieszcza obok, czuje wtedy chłód (najprawdopodobniej spowodowane autosugestią, gdyż przed zauważeniem tego czegoś nie czuje chłodu). Piszę, ponieważ może to również być istotne..


    10) Czy słyszałeś szepty albo rozmowy ? Czy te szepty i rozmowy były zrozumiałe?

    Już pisałem. Jednak nie rozumiem słów, a zdarza się to różnie i nie mam pojęcia kiedy mam się wsłuchiwać..

    11) Czy czułeś się przerażony we własnym domu bez wyraźniej przyczyny?


    Zdecydowanie mam taki objaw. Po wyjściu z niego to ustaje. Kiedy jadę do dziewczyny 180 km ode mnie, to również czuje się wyśmienicie. Jednak po powrocie mam taki dziwny lęk przed własnym domem..


    Krótka historia mojego domu: Zbudowany 35 lat temu przez moich rodziców. Nikt w nim nie zmarł. Rodzina nie bawiła się nigdy w rzeczy typu wywoływanie duchów itd. Ojciec ma mistrze w murarstwie, posiada firmę budowlaną, ma ogromne doświadczenie, więc wykluczam ewentualne błędy w budownictwie (mam na myśli ten grzyb).


    Ważna sprawa: Od kiedy próbowałem wywołać duchy, to w mojej rodzinie zapanował chaos. Ciągłe kłótnie, w których nie mam żadnego interesu, gdyż jestem bardzo pogodny, lecz moja siostra popada w euforię od tamtego czasu i dzień w dzień (poważnie..) są kłótnie o byle co.


    Nie wiem co o tym myśleć. Proszę o jakieś komentarze w tej sprawie, gdyż chciałbym bardzo to wszystko powiedzmy 'naprawić' o ile cokolwiek zepsułem. Wiem, że gdyby to było prawdą, to ewidentnie jest moja wina. Lecz nie oczekuje teraz zarzutów, lecz konstruktywnych porad, które mogłyby się przyczynić do wyjaśnienia, lub zniwelowania tego zjawiska. Dodam, że obecnie mam 17 lat.


    Pozdrawiam!

    Użytkownik CrisS edytował ten post 23.02.2010 - 22:26

    • 0

    #14

    Ambicja.
    • Postów: 20
    • Tematów: 3
    • Płeć:Mężczyzna
    Reputacja neutralna
    Reputacja

    Napisano

    Witam , u mnie wygląda to tak że czasami słychać różne dźwięki , niekiedy naprawdę przeraźliwe. Nie jednokrotnie przyprawiały mnie o gęsią skórkę i przerażenie , ale wiem że w 99% są to naturalne dźwięki takie jak opisał autor tematu w punkcie 5. Natomiast nie raz przed zaśnięciem zaczynam się bać , jest to straszne i nie miłe uczucie. Nie wiem czym to jest spowodowane , czy za dużo już się o tym wszystkim naczytałem i sam to sobie wkręcam ? Tak mi się właśnie wydaje , lecz trudno mi jest sobie wmówić że to tylko moja rozbujana wyobraźnia i nie wiem jak mam na to patrzeć. Teraz moja wypowiedź odnośnie postu CrisS'a : wiesz co dokładnie nie wiem jak Ci pomóc , ale jeżeli jesteś osobą wierzącą to pomódl się o spokój , poproś o to Boga , swojego anioła stróża , ja bym tak zrobił na twoim miejscu i nie tylko raz. Jeżeli jesteś przekonany że dokuczają Ci duchy kiedy niegdyś wywoływałeś to zwróć się do nich podczas modlitwy i przeproś - powiedz im to co nam napisałeś czyli że byłeś młody itd. poproś o spokój. Wydaje mi się że ta opcja nie jest opcja złą , a może coś poprawić w twoim życiu - bo zepsuć to na pewno nie. Pozdrawiam.
    • 0

    #15

    ChocolateCassie.
    • Postów: 16
    • Tematów: 0
    Reputacja neutralna
    Reputacja

    Napisano

    6 mi się zgadza 0_0
    • 0



    Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

    0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych