Skocz do zawartości


Zdjęcie

Człowiek sowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Człowiek sowa

Legenda o człowieku-sowie powstałą w Kornwalii (Anglia). Pojedynczy poszukiwacze i badacze zauważyli podobieństwomiędzy opisami o człowieka-sowy a człowieka-ćmy a także czarnego ptaka czarnobylskiego. Te wszystkie opisy sprawiają wrazenie prawdziwych a jednocześnie tajemniczych.

Dołączona grafika

Po raz pierwszy człowiek-sowa został opisany 17 kwietnia 1976 roku przez Vicky i Julie Melling. Widziały one to stworzenie kiedy krażyło wokół wieży kościoła w Mownan w kornwalii. Obserwacje Człowieka-sowy przybrały na sile w latach 1976-1978. Bardzo szczegółowa relację podała Jane Greenwoow, która zgłosiła spotkanie z tym nieznanym stworzeniem 4 lipca 1976 roku.

Pani Grenwood powiedziała, ze był duży jak człowiek, koloru srebrnoszarego, z szerokimi wargami, skosnych czerwonych oczach oraz dużymi krabopodobnymi szponami. Inne relacje z takich spotkan mówiły zawsze o upierzeniu, mimo to opis zawsze był taki sam. Najnowsza relacja pochodzi z 1995 roku, kiedy stwór pajawił sie ponownie na wieży kościoła w Mownan. Świadkowie, którzy chcieli zostac anonimowi, opisywali stworzenie jako "wizję z piekła".

Wszystkie znane relacje o spotkaniach z człowiekiem-sową pochodzą od kobiet, z których żadna nie ukończyła szesnastu lat w chwili obserwacji. Ten fakt skłonił wielu poszukiwaczy do porzucenia tej kryptydy jako wytworu młodzieńczej histerii lub innej mistyfikacji. Można zasugerować pewien stopień wiarygodności doniesień tych młodych kobiet poprzez oczywiste podobieństwo między opisami człowieka-sowy a dużo częściej spotykanego człowieka-ćmy (Mothmana). Co ciekawe, nie tak jak inne, człowiek-sowa nie wydaje się być zwiastunem nadejścia Końca Czasów.

Oryginał na www.americanmonsters.com
Tłumaczenie: Ivellios
http://kryptozoologi...wiska.hosted.pl
  • 0



#2

Szyderca z loży.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mogliby to sfotografować czy nagrać :-/
  • 0

#3

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

słyszałem ciekawa sprawa :]
  • 0

#4

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowiek Sowa - Prawie jak Batman ;)
  • 0

#5

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś mi się wydaje, że korzystamy z tych samych źródeł ;) (moje tłumaczenie)

Co do samej "sówki", to mnie się wydaje, że to raczej były chore wizje nastolatek, bądź jakieś wyjątkowo dziwne ptaszysko...
  • 0



#6

sebcio.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Z nastolatakami czesto sa zwiazane dziwne historie, to pewnie manifestacja dorastania
  • 0

#7

Treve.
  • Postów: 231
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co to za ptak czarnobylski :o Tego jeszcze nie słyszałem . Mógł by ktoś podać link bo nic nie mogę znaleźć.
  • 0

#8

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no nieźle... z niecierpliwością czekamy na relacje o Człowieku-Węgorzu i Tajemniczym Szpadlokrecie. Niewylkuczone ze ten Czlowiek-Sowa to wytwór człowieka no bo w końcu anglicy dostali pozwolenie na łączenie komórek ludzkich ze zwierzęcymi zeby wyleczyc nimi nowotwory i inne takie
  • 0

#9

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kalahan, na Boga, ty sie zastanow zanim palniesz jakas glupote!!! (i zanim ta glupota odswiezysz niepotrzebnie stary temat)

Zastanow sie kiedy sie wydarzyla historia z czlowiekiem-sowa a kiedy Brytyjczycy otrzymali zgode na eksperymenty... to jest odleglosc czasowa wynoszaca kilkadziesiat lat!
  • 0



#10

AngRoss.
  • Postów: 43
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Są ludzie i parapety. Ale o ludziach-parapetach nie słyszałem. Skoro jest mothman to może byc i owlman, sharkman, rhinoman itd. Kocham oszolomów piszących idiotyzmy w mocno przeterminowanych tematach ^^
  • 0

#11

Oski_m.
  • Postów: 88
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowiek sowa istnieje. Nawet udało się go sfilmować





:lol :lol :lol :lol :lol :lol
  • 0

#12

Lubię ciastka.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co ciekawe, nie tak jak inne, człowiek-sowa nie wydaje się być zwiastunem nadejścia Końca Czasów.


A dlaczego niby Mothman jest takim zwiastunem?

Oski_m - Nie wiem, dlaczego uważasz ten filmik za zabawny. Według mnie zachowałeś się jak gówniarz, kumaci ludzie nie śmieją się z czyjejś choroby.
  • 0

#13

Oski_m.
  • Postów: 88
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jaka to niby choroba??
  • 0

#14

spoko11.
  • Postów: 78
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to ja to ja mam tak na nazwisko i da się to wyczuś jak się kołomnie stoi bo kolega mojego kolegi podał mi rękę i coś go naszło żeby nazwać mnie sową!!! koledzy z podwórka też tak mieli a po roku się dowiedzieli że tak mam na nazwisko!!!czy to nie dziwne? pojmowanie pozazmysłowe???
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych