Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ma 16 lat, a wygląda i zachowuje się jak niemowlę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Robią z chorego dziecka królika doświadczalnego... Długo wieczności się zachciało!! Nie ma to jak mieszać w genach...
  • 0



#17

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak możesz się sprzeciwiać ich zdaniu skoro oni także uważają, że dziewczynka na coś choruję ? :P Chyba nie dość dokładnie obejrzałaś dokument ;p


Ja nie sprzeciwiam się "ich" zdaniu- a jedynie nazywaniu dziewczynki niemowlakiem oraz rzucane hasła "wiecznie młoda" i "nie starzeje się".

Chyba nie ZBYT dokładnie przeczytałaś moje posty :-D
  • 0

#18

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

oj bianka zero w Tobie romantyzmu, wybralas chyba zle forum jak na racjonalistke twardo stompajaca po ziemi
  • 0

#19

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj nieprawda :mrgreen: I daleko mi do racjonalistki twardo stąpającej po ziemi-czego dowodem są inne moje posty. Ja po prostu nie łykam wszystkiego jak młody pelikan :mrgreen:


Zresztą wychodzę z założenia,że każda skrajność jest zła,także są rzeczy nadprzyrodzone,w które wierzę (bo nie umiem racjonalnie wytłumaczyć) oraz rzeczy,które mi śmierdzą na kilometr i wtedy mogę wyjść na sceptyka (którym nie jestem,a jeśli nawet to tylko w tym temacie).

To,że wierzysz w rzeczy paranormalne nie znaczy,że wszystko przyjmujesz z wybałuszonymi oczami i rozdziawioną paszczą jako prawdę. Są rzeczy,których nie można wytłumaczyć,ale są też naciągane "zjawiska paranormalne" tak jak (moim zdaniem) w tym wypadku.

Pozdrawiam :mrgreen:
  • 0

#20

antietam.
  • Postów: 320
  • Tematów: 114
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Brooke Greenberg – dziewczynka zamrożona w czasie

Dołączona grafika

Brooke Greenberg jest 17 letnią dziewczynką pochodzącą z Reisterstown, w stanie Maryland w USA, która pomimo jej wieku pozostaje poznawczo i fizycznie podobna do małego dziecka. Ma 30 cali (76 cm) wzrostu, waży około 16 funtów (7,3 kg), i szacuje się, że jej wiek psychiczny waha się pomiędzy dziewięcioma miesiącami a jednym rokiem. Lekarze określają jej stan jako Syndrom X. Jeżeli obecny stan dziewczynki będzie się utrzymywał, przewiduje się iż może ona żyć nawet 200 lat i jest to przypadek o częstości 1 na 8 miliardów.

Dołączona grafika

Brooke urodziła się 08 stycznia 1993 w Sinai Hospital w Baltimore w stanie Maryland, na miesiąc przed terminem porodu, ważąc zaledwie cztery funty (1,8 kg). Urodziła się z zwichnięciem stawów biodrowych, które spowodowały, że jej nogi były obrócone ku ramionom, lekarze skorygowali to chirurgicznie. Poza tym, Brooke wydaje się być normalnym dzieckiem.

W ciągu pierwszych sześciu lat swojego życia , Brooke Greenberg przeszła serię niewyjaśnionych przypadłości medycznych, z których jednakże wyzdrowiała. Miała min. siedem perforowanych wrzodów żołądka. Przeszła również napady padaczkowe. W ślad za napadami padaczkowymi, rozpoznano u niej również udar mózgu - badania przeprowadzone klika tygodni później nie stwierdziły uszkodzeń w jego obrębie.

W wieku lat pięciu, Brooke miała guza na mózgu, który spowodował że spała przez 14 dni. Jednak kiedy Brooke obudziła się ze śpiączki, lekarze stwierdzili iż guz zniknął. Pediatra Brooke, dr Lawrence Pakula stwierdził, że źródła jej nagłej choroby pozostają tajemnicą.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat, rodzinę Greenberg odwiedziło wielu specjalistów, szukając wyjaśnienia dla dziwnego stanu ich córki. W 2001 r., kiedy to kanał informacyjny Dateline przedstawił dokument o Brooke, była ona jeszcze wielkości sześciomiesięcznego dziecka, ważąc zaledwie 13 funtów (5,9 kg) i mając 27 cali (69 cm) wysokości. Rodzina wciąż czekała na wyjaśnienie zagadki.

Matka Brooke, Melanie powiedziała: „Specjaliści powiedzieli że Brooke musi po prostu nadrobić zaległości. Udaliśmy się do dietetyka, endokrynologa. Próbowaliśmy również hormonu wzrostu” . Leczenie hormonem nie dało żadnych rezultatów.

Howard, ojciec Brooke, powiedział: „Ona nie przybrała na wadze na uncji i nie urosła ani cala ... Wtedy uwierzyłem, że mamy problem”.

Kiedy kuracja hormonem wzrostu zawiodła, lekarze nie mogąc zdiagnozować przyczyn jej stanu, nazwali go Syndromem X.

Greenbergowie złożyli wiele wizyt w pobliskim Johns Hopkins Children's Center , a nawet zabrali Brooke do nowojorskiego Mount Sinai Hospital, szukając informacji na temat stanu ich córki.
Po przeprowadzeniu badan DNA , genetycy stwierdzili, że geny związane z chorobami przedwczesnego starzenia były normalne, w przeciwieństwie do zmutowanych wersji u chorych z zespołem Wernera i progerią.

A oto cytaty z dzisiejszego The Times

„Dziewczynka zamrożona w czasie może być kluczem do długowieczności”

...Do niedawna była uważana za dziwadło, lecz badania DNA sugerują, że jej brak jej wzrostu może być związany z wadliwymi genami, które powodują starzenie się reszty ludzkości.
W przypadku potwierdzenia tego fenomenu, badania naukowców pozwoliły by lepiej zrozumieć proces starzenia, oraz sugerują możliwości nowych metod leczenia chorób związanych z podeszłym wiekiem.

„Uważamy, że ma ona w genach mutacje, które kontrolują proces jej starzenia się i rozwoju, tak że wydaje się być ona zamrożona w czasie”


Dla osób głębiej zainteresowanych tematem - link do medycznej próby wyjaśnienia fenomenu Brooke Greenberg

SRAWA BROOKE GREENBERG


Tłumaczenie na podstawie

Źródło 1

Źródło 2

Źródło 3


Edit Pit:
Tematy scalono

Użytkownik Pit edytował ten post 09.05.2010 - 19:04

  • 1



#21

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panie kolego toż to było: http://www.paranorma...showtopic=20806
Pan Jarecki uprzedził...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych