Skocz do zawartości


Zdjęcie

ni pies ni wydra czyli dziwna forma życia znaleziona w Meksyku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tesseract.
  • Postów: 145
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


  • 0

#2

Profundis.
  • Postów: 92
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakis Chupacabra, zakładając że to nie fake. Po drugie jest tak że ludzie a szczególnie twardogłowi naukowcy żyją bardziej przekonaniami i wiarą że coś powinno byc takie jakie oni sobie życzą. Duża częśc dzisiejszej nauki nie ma w sobie nic co było na jej początku : chec poznania czegos i zbadania tego nie bacząc jakies coś jest lub nie jest.
Po trzecie to coś ma dużą czaszkę i można wnioskowac że prawdopodobnie miało duży mózg, chodzi mi tu o proporcje od ciała bo to coś było mniejsze od szczura którego pokazywali. Ja obstawiam trzy rzeczy; 1. jakiś okaz zwierzęcia którego my nie znamy, 2. coś co uciekło z laboratorium, 3. niestety ale zakładam fake.
  • 0

#3

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

bardzo fajne, ale nie sądzę, żeby coś człekokształtnego żyło u nas na Ziemii o wielkosci szczura.. więc odrzucił bym teorię o nieznanym nam gatunku. fake albo laboratoryjny wymysł, który uciekł spod kontroli ; )
  • 0



#4

Smokin Aces.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Serio, panowie, widać tam coś na kształt małej zasuszonej małpki i nic więcej. Nie wiem czym się tak bardzo podniecać. Szału naprawdę nie ma.
  • 0

#5

DaMiAn85osg.
  • Postów: 203
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

toć to chyba małpa :D
  • 0

#6

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też mi to wygląda na małą małpkę... niestety
  • 0



#7

Tesseract.
  • Postów: 145
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

weterynarz wyraznie mówi że widział wiele zwierząt ale takiego nigdy-czy jest tu na forum jakiś antropolog lub znawca świata zwierzęcego,który by wyraził opinię na ten temat??jak na razie tylko sami znawcy małp :P
  • 0

#8

Serowy Rix.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie żeby cos... wygląda jak taki fajny, gipsowy odlew.
  • 0

#9

Jay J..
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeciwstawny kciuk + rozmiar + kształt czaszki + miejsce występowania = małpa, Saimiri Wiewiórcza. Obejrzyjcie sobie jej szkielet i porównajcie sami. Oczywiście, zawsze można też założyć, że to wiezione x lat świetlnych zwierzę z kosmosu.
  • 0

#10

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tesseract
Weterynarz nie "wyraźnie mówi (...)", tylko mówi coś po hiszpańsku przez prawie minutę, a komentarz do tego co mówi jest cały czas ten sam:
"According to the vet he has seen a lot of animals but nothing like this one". To nawet nie jest tłumaczenie jego słów, tylko jednozdaniowe streszczenie + interpretacja minutowej wypowiedzi. Więc potrzebujemy nie specjalisty od małpy, tylko kogoś znającego dobrze hiszpański, jeśli mamy się odnosić do słów tego weterynarza ;)

Swoją drogą "specjalistą od małp" nie jestem, ale mam google i umiem liczyć ;)

Wzór zębów z http://pl.wikipedia....iki/Płaksowate pasuje to "obiektu" z filmu, a rozmiar +czaszka + "rozmiar" sugeruje pigmejkę. Czaszka do policzenia zębów + szkielecik do porównania:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Jay J. jeśli to Samiri Wiewiórcza, to dość mała, chyba że to młody osobnik :mrgreen:

Anyway, więcej dystansu do nieprzetłumaczonych filmików z Ameryki Pd.

EDIT: poprawione linki do zdjęć
  • -1

#11

Jay J..
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo możliwe, zrobiłem podobne rozpoznanie w necie, co Ty, ale mogłem źle oszacować wielkość zwierzęcia. Dałbym plusa, ale wyskakuje błąd :(

Anyway, więcej dystansu do nieprzetłumaczonych filmików z Ameryki Pd.

Marzyciel.
  • 0

#12

xenomorph_cat.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tesseract

Swoją drogą "specjalistą od małp" nie jestem, ale mam google i umiem liczyć ;)

Wzór zębów z http://pl.wikipedia....iki/Płaksowate pasuje to "obiektu" z filmu, a rozmiar +czaszka + "rozmiar" sugeruje pigmejkę. Czaszka do policzenia zębów + szkielecik do porównania:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika



Na pierwszy rzut oka podobne, jednak zauważ, że czaszka pigmejki posiada większe oczodoły, niż to 'coś'.
Po drugie, wydaje mi się (albo to kwestia położenie szkieletu), że czaszka pigmejki jest jakby bardziej podłużna w porównaniu z czaszką znaleziska.
  • 0

#13

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przy porównywaniu trzeba pamiętać, że "obiekt" to mumia (stąd różnice w oczodołach).
  • 0

#14

Jay J..
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie tylko oczodoły, stąd też wrażenie dłuższej czaszki u pigmejki (na mumii mamy zasuszoną skórę na i nad nosem, przez co wydaje się gładsza i bardziej kształtna).
-----
Edit: Uważam, że to jednak saimiri; pigmejka nie występuje w Ameryce Środkowej. Saimiri osiągają rozmiarowo od 25 do 35 cm, to niewiele więcej od pigmejek (ok. 15 cm). Porównajcie sobie wielkość szczura (wielkie bydlę), trzymanego tak mniej więcej w połowie filmiku, do truchła małpki. Według mnie, odpowiadają sobie wielkością.
  • 0

#15

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm, a już się cieszyłem z tematu w kryptozoologicznego. (Właściwie czemu to nie jest w kryptozoologii?) No ale takiego rozmiaru małpy (dorosłe) widziałem w ZOO w Krakowie i muszę powiedzieć że wyglądały sympatyczniej od tych :)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych