Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fatum?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

borowy92.
  • Postów: 19
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem, czy wybrałem dobre miejsce na ten temat. Jeżeli nie to proszę o jego przeniesienie.

W mojej rodzinie zmarł wujek, było to gdzieś w październiku roku 2007. Moja ciocia się załamała i były problemy z jej zdrowiem, zmarła 20 marca 2008, na raka macicy. Przez te dwie tragedie, moja babcia też się załamała. Zmarła równe trzy miesiące po cioci w maju też 20, też na raka. Właśnie dziś minął rok, i mój dziadek leży w szpitalu w ciężkim stanie, też ma raka. Cała moja rodzina mówi że to jakieś fatum. Czy można to jakoś w inny sposób wytłumaczyć?
  • 0

#2

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niewątpliwie to co Ci się przytrafiło jest wielką tragedią.
Szczere wyrazy współczucia.

Ale wracając do Twojego pytania :
Rak to okropna choroba i zdarza się dosyć często, a to, że przytrafiła się 3 osobom z Twojej rodziny to tylko zbieg okoliczności.
  • 0

#3

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, jeśli to prawda to coś w tym jest. Bo nie wierzę w zbiegi okoliczności :)
  • 0



#4

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To raczej nie fatum, ale bardzo przykry, wręcz tragiczny zbieg okoliczności. Wiadomo, że śmierć kogoś z bliskiej rodziny (szczególnie, jeśli rodzina jest ze sobą mocno związana) powoduje duży stres. Nowotwór także nie pojawia się z powietrza, widocznie te osoby ze względu na bliskie powiązania były obciążone ryzykiem choroby, a silny stres był czynnikiem zapalnym. Depresja powoduje duże osłabienie organizmu, co z kolei przyczynia się do rozwoju nowotworu. Nie każdy nowotwór jest rakiem, ale każdy rak jest nowotworem. Dziedziczna nie jest sama choroba, ale pewne uwarunkowania genetyczne ułatwiające jej powstanie.
  • 0



#5

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak w rodzinie ktoś miał raka, to jego krewni też mają wyższe ryzyko wystąpienia raka. Może gdzieś w genach też to siedzi.
  • 0



#6

borowy92.
  • Postów: 19
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciocia i wujek mieszkali razem z babcią i dziadkiem i w korytarzu stała taka duża stara szafa. I gdy mojego brata 3-letnia córka przechodziła przez korytarz to stała i płakała że w kącie nad szafą ktoś lub coś jest. I moja mama mówi że w tym domu jest fatum, dlatego nie chce tam mieszkać.
  • 0

#7

Ells.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możliwe, że ktoś naopowiadał jej takich historii, żeby ją nastraszyć. Sam kiedyś byłem święcie przekonany, że za moją szafą mieszka czarownica i się jej bałem ;)
Co do raka to faktycznie, uwarunkowania genetyczne mają zapewne sporo do powiedzenia w tych przypadkach.
  • 0

#8

borowy92.
  • Postów: 19
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie mój dziadek zmarł wczoraj. Mama dzwoniła do rodziny i jedna ciocia przyjechała, gdy rozmawialiśmy to mówiła, że babcia go do siebie zabrała. Od teraz będę omijał datę 20 marca i maja. Ale najgorsze jest to, że i babcia i dziadek często się badali i niby byli zdrowi, a tu rak.
  • 0

#9

Half.
  • Postów: 31
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wątpie w to, że jest to fatum. Prędziej zbieg okoliczności. Ja podpisuję się pod wypowiedź Romczyna.
  • 0

#10

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ma też podłoże psychologiczne, w tym wypadku 20 czerwca i maja ( ogólnie 20 dzień miesiąca)... To jest takie podświadome wmawianie sobie, że to pechowy dzień ( coś jak piątek 13). A to tak naprawdę dzień jak co dzień. Oczywiście będą z nim kojarzone przykre wspomnienia, ale to tylko dzień, data ( a nie jakaś nadprzyrodzona moc). Nie mówię że fatum nie istnieje ale takie tragedie jak w twojej rodzinie często się zdarzają. Szczerze Ci współczuje z tego powodu.

Kiedyś oglądałem chyba na Discovery dokument o jakimś plemieniu, w tym plemieniu mieli swojego przywódcę( Szamana, Boga w jednej osobie) i ten szaman potrafił powiedzieć jakiemuś człowiekowi z jego plemienia, że tego dnia i o tej godzinie umrze. I tak też się działo przyszedł ten dzień ta godzina i gościu zszedł z tego świata. Mózg człowieka to taka maszyna, że jak człowiek coś silnie sobie wmawia i podświadomie w to wierzy to to się stanie. Co więcej to działało tylko na tych ludzi z tego plemienia, bo oni w to wierzyli.
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych