Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Zakochany w jej oczach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie zbyt jednolity kolor więc ja także pozwoliłem sobie trochę przerobić Twoje zdjęcie

Dołączona grafika

#17

Hyperion.
  • Postów: 135
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słuchajcie, bardzo dziękuję wam za te rady i za świetną edycję.

Kapuchy > zaczynam zabawę analogową lustrzanką pentax K1000 i praktica super TL. Na pewno nauczę się przy tym bardzo precyzyjnego ustawiania czasów (już nawet się nauczyłem i wiem o co chodzi, ale w nikonie nie umiem tego przestawić), przysłony (wiem o co chodzi, ale jeszcze nie w praktyce), czułości i ogniskowej (umiem ;) ).

Niebawem wstawię na forum piękne zdjęcie rzekotki na kaczeńcach, które zrobiłem godzinę temu. Jest świetne, bo uchwyciłem ją tak, że całą ją widać razem z oczami. Najpierw tylko musi mi kolega przesłać to zdjęcie.

#18

Hyperion.
  • Postów: 135
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam.

Dołączona grafika

I jak? Wiem, że znowu jakość marna, ale nie będę się do tego aparatu już więcej dotykał (chyba). Zacznę fotografować analogowo od jutra.

#19

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

dotykaj dotykaj :), przynajmniej będziesz miał od razu podgląd.
Tutaj ostrość poooszła bokiem :) iście ostre - żabka nie.
Za dużo kadru. za bardzo centralnie.
Duże szumy - prawdopodobnie iso bylo wysokie.
Ustawiaj ISO na poziomie max 200, bardziej otwieraj przyslone.
Co prawda zmniejsza się GO, ale to można sobie wyeksperymentować,
co ustawić, żeby nie spadła za bardzo.
Tu przysłoną mogłeś smiało zjechać do 5.6, pomiar światła punktowy
i byłoby cacy.
A przede wszystkim ustawiaj ostrość na obiekcie, który fotografujesz, a nie obok ;)

Polecam lekture tego wątku (to nie jest reklama innego forum!):

http://www.forfoto.p...ad.php?tid=2578

człowiek wie o makro chyba wszystko ;)

#20

Hyperion.
  • Postów: 135
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko najgorsze w fotografowaniu tej żabki było to, że bardzo fikała. I trudno było wszystko na szybko ustawić. Więc wziąłem na auto :P i makro jak widać nie wyszło najlepiej. Jeszcze się nauczę.

#21

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety często się zdarza, że przy fotografowaniu niewielkich obiektów jakim niewątpliwie w tym przypadku jest żabka :) w dodatku z niedużą głębią ostrości autofocus nie "trafi" i ustawi ostrość na czymś innym, najczęściej za obiektem fotografowanym. Tak stało się właśnie na Twoim zdjęciu, ostrość poczła na liść za żabką.
Poza tym automat dodatkowo podbił ISO, stąd kolorowa "kasza" na zdjęciu.

... wziąłem na auto :P i makro jak widać nie wyszło najlepiej. Jeszcze się nauczę.

Oczywiście, że się nauczysz ale jeśli chcesz się nauczyć to unikaj jak ognia zdjęć na pełnym automacie. Jeśli już to zacznij od półautomatu czyli trybu P, przechodząc z czasem do trybu A (preselekcji przysłony) z którego ja często korzystam lub S (preselekcji migawki) aż do trybu M czyli pełnego manuala.
W trybie A można się bardzo dobrze nauczyć operować przysłoną i w określonych typach zdjęć jak na przykład makro panować nad głębią ostrości uzyskiwaną na zdjęciu.
Tak czy inaczej praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Trzeba robić jak najwięcej zdjęć, analizować wyniki, patrzeć co poszło nie tak i próbować coś zrobić, żeby poszło tak jak chcemy :).

Zapraszam na nasze forum fotograficzne, jest tam dział "uczta sępów" w którym można prezenotwać swoje prace licząc na konstruktywną krytykę. Adres forum podałem w dziale Hydepark w swojej wizytówce.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych