Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korea Płn. dokonała nuklearnego przełomu


  • Please log in to reply
196 replies to this topic

#181

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Korea Północna wystrzeliła dwie rakiety krótkiego zasięgu - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap. Według agencji, test miał miejsce na wschodnim wybrzeżu kraju ok. godz. 10.20 czasu polskiego. Nie są znane żadne inne szczegóły kolejnego północnokoreańskiego testu.

Niech sobie wystrzeliwują ich ile chcą. Polska armia też lubi sobie postrzelać, amerykańska jeszcze więcej. Do nich, jakoś gazety się nie przyczepiają. Wszystko to jedna wielka propaganda. Skierowana w nas, ażebyśmy się nie zdziwili i nie zaprotestowali, kiedy USA zbombarduje instalacje w Korei Północnej, lub zrobi coś podobnego. O to akurat nie będę miał żadnych pretensji. Lecz, ta ciągła nagonka na koreańskie rakiety jest niedorzeczna. W przestarzałym, ale jarym, arsenale Północy rakiety stanowią nikły procent. Ci dziennikarze to jacyś rakietofile na głodzie- podniecają się nawet rakietami krótkiego zasięgu. Natomiast, starcia z armią koreańską, już nikt nie rozpatruje. Może dlatego, że jej siły konwencjonalne wcale nie są słabe. Może, nawet zagrażają Południu bardziej niż kilka rakiet. Ale tego nikt oficjalnie nie omówi. Bo ludzie mogli by przypadkiem nabrać więcej respektu, czyli przestraszyć się. Zdrowym strachem, nie zaś politycznym teatrzykiem, który ma tę cechę, że jest kątrolowany przez rządzących. Do tego właśnie służy propaganda. Do kątroli! ( tak wiem - Ameryki nie odkryłem :) )
  • 0

#182

Mrozik.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Należy zbombardować czułe punkty Korei Północnej, czyli wszystkie elektrownie, lotniska, bazy wojskowe, poligony, porty, stolicę (mam tu na mysli budynki rządowe) i bedzie po kłopocie. Poddadzą się szybciej niż świat by pomyślał...

Ciekawy film warto zobaczyć:
http://www.youtube.c...4...2EE&index=0
  • 0

#183

C4Dick.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli oni nie zaatakują pierwsi, nikt nie odważy się ich ruszyć tak samo ot tak ... Takie bombardowanie przez "prowokacje" w ich czułe punkty mogłoby rozpętać niezły hardcore na skalę światową - myślę.
  • 0

#184

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Należy zbombardować czułe punkty Korei Północnej, czyli wszystkie elektrownie, lotniska, bazy wojskowe, poligony, porty, stolicę (mam tu na mysli budynki rządowe) i bedzie po kłopocie.


Myślę że zmasowany nalot dywanowy z użyciem 200-megatonowych bomb atomowych (najlepiej ze 100, wtedy mamy pewność że półwysep koreański wyparuje w części północnej a część południowa stanie się od dawna wymarzonym rajem nieutraconym jak Tajwan) -

jest znacznie lepszym pomysłem. Można by przy okazji zrzucić kilka bomb na inne kraje, w Norwegii jest ropa a w Oslo trenowani są terroryści.

:D Tylko że ja żartuję, a Ty mówisz poważnie...
  • 0

#185

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Należy zbombardować czułe punkty Korei Północnej, czyli wszystkie elektrownie, lotniska, bazy wojskowe, poligony, porty, stolicę (mam tu na mysli budynki rządowe) i bedzie po kłopocie. Poddadzą się szybciej niż świat by pomyślał...

Elektrownie których prawie nie ma, lotniska bez samolotów, baz wojskowych nie szkoda, poligony to goła ziemia, porty nie są potrzebne do dostarczenia pomocy z Chin (I przy obecnych sankcjach)- a ich brak utrudni ewentualne zajęcie kraju, budynki rządowe to już lepszy pomysł, lecz całej władzy nie zabijesz. (O ile cała partia nie zdąży czmychnąć do schronów.) Nie wiadomo jak zareaguje Pekin. Ale powiedzmy, że bardzo nie namiesza. Zyskasz w swoim kraju wojnę domową, zamach stanu, lub wcześniejsze wybory. :P Nagle, mogło by się okazać, że USA można wywalić z ONZ. Chociaż ONZ ma siedzibę w USA :rotfl: . Znalazło by się inną. Wszystkie równo: Bruksela, Pekin i Moskwa, są gotowe oddać działkę w centrum i pokryć koszt przenosin. Do tego, spadną zyski ze sprzedaży broni. Dlatego, poślą najwyżej B-2, żeby załatwić wyrzutnie rakiet i zakłady atomowe.
  • 0

#186

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Korea Północna wystrzeliła kolejne dwie rakiety krótkiego zasięgu, co stanowi pogwałcenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ - podały południowokoreańskie władze. Łącznie tego dnia wystrzelono już sześć północnokoreańskich rakiet.
Ministerstwo obrony Korei Płd. potwierdziło informacje o wystrzeleniu rakiet i oceniło, że przeleciały one około 400-500 km zanim wpadły do morza.

Według południowokoreańskiego dowództwa armii trzy rakiety wystrzelono w sobotę wcześnie rano, a trzy dalsze po południu (czasu lokalnego).

Ministerstwo obrony Korei Południowej uważa, że były to prawdopodobnie rakiety krótkiego zasięgu typu Scud.

- Rakiety zostały wystrzelone w ramach ćwiczeń, lecz był to także ze strony Korei Północnej sygnał dla USA - powiedział wysoki rangą przedstawiciel administracji prezydenckiej w Seulu.

Zgodnie z rezolucją ONZ Korei Północnej nie wolno wystrzeliwać żadnych rakiet balistycznych - scudów, średniego i długiego zasięgu.

Ocenia się, że Korea Północna ma ponad 600 rakiet typu Scud - w tym rakiety Hwasong-5 o zasięgu około 300 km i Hwasong-6 o zasięgu 500 km.

Wywiady państw zachodnich od kilku tygodni ostrzegały, iż Phenian przygotowuje się do takich prób. Według wywiadu południowokoreańskiego, Korea Północna miałaby przeprowadzić w tych dniach m.in. test rakiety dalekiego zasięgu, mogącej razić cele w USA. Rakieta Tepodong-2 zostałaby wystrzelona w kierunku Hawajów.

Władze w Phenianie ostrzegły obce jednostki by w pierwszej dekadzie lipca trzymały się z dala od wschodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego.

W maju Korea Północna dokonała swej drugiej już próby jądrowej; w tym samym czasie testowała też pociski rakietowe o krótkim i średnim zasięgu.

Źródło: http://wiadomosci.on...30,12,item.html
  • 0

#187

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jak dla mnie to zabranianie czegokolwiek Korei jest czymś śmiesznym. Niby dlaczego oni nie mogą sobie postrzelać, a wszyscy inni mogą? Zabrońmy USA testowania rakiet, bo dlaczego nie? A jak już tak zabraniają, to czemu nic nie robią? Straszą tak samo jak Korea. Zabraniają, ale jak ci nie słuchają, to i tak nic nie robią, więc po co te zakazy?
  • 0



#188

Mrozik.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie moga wystrzeliwać rakiet bo ich krajem rządzi niezrównoważony psychicznie dyktator, który prawie całe PKB przeznacza na zbrojenia, głodzi i zabija swoich obywateli, którzy już za życia muszą odpokutowywać grzechy tego świata można by rzec... Mam jeszcze jedną propozycję 0odnośnie Korei Płn. może oddać ją Chinom ?? Mam tu na myśli aneksję ??
  • 0

#189

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiem Mrozik wiem, bardziej mi chodzi o to całe zabranianie, które można sobie olać, bo i tak nikt nic nie robi.
  • 0



#190

Mrozik.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i to jest właśnie głupie, skoro ktoś nie przestrzega postanowień rady ONZ to powinien zostać "uspokojony" prewencyjnym uderzeniem. Takie uderzenie mogłyby przeprowadzić Chiny, Rosja i USA... Przy okazji zużyłoby się trochę zalegającej od lat amunicji i napedziło zbrojeniówkę :) byłoby po kryzysie :P
  • 0

#191

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No i to jest właśnie głupie, skoro ktoś nie przestrzega postanowień rady ONZ to powinien zostać "uspokojony" prewencyjnym uderzeniem. Takie uderzenie mogłyby przeprowadzić Chiny, Rosja i USA... Przy okazji zużyłoby się trochę zalegającej od lat amunicji i napedziło zbrojeniówkę :) byłoby po kryzysie :P

Po pierwsze i najważniejsze, zamieniło by to ONZ w rząd światowy. Który, ma moc karania każdego na ziemi, tylko za nie przestrzeganie nakazów i zakazów tej organizacji. Do tego, moim zdaniem, władza ustawodawcza(róbcie to i tamto, zabraniamy tego i owego :roll: ), sądownicza(ci i tamci, w ogóle nas nie słuchają! :grr: ) oraz wykonawcza("uspokójmy" ich prewencyjnym uderzeniem!!! :mrgreen: ) znalazły by się w rękach jednej grupki ludzi. Mogli by z nami zrobić, co tylko by chcieli. Dlatego, myślę, że broniąc prawa reżimu Korei Północnej do szczelania w wodę, tak naprawdę bronimy własnej d**y.
Po drugie. Pozbycie się wroga i strachu przed nim, tylko na chwilę napędzi zbrojenia. Bez wroga zbrojenia przestaną być potrzebne, więc trzeba będzie znaleźć następnego. A obecny wróg jest całkiem sympatyczny. Jest agresywny, cywile go nie lubią, zagraża małemu i cywilizowanemu krajowi, nie zagraża USA, a tak w ogóle to komuniści.
W tym wszystkim zapominamy, że to jednak bardzo długa wojna domowa. Szkoda, że Koreańczycy sami nie potrafią jej przerwać :(
  • 0

#192

Zibi.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

asp Mądry jesteś przecież bron atomowa takiemu krajowi jak Iran to wielki błąd, po co USA chce wybudować tarcze bo się boja Korei i Iranu. Kiedyś był program na Discovery ze USA ma bombę termojądrową jak przewidują może mieć nawet sile wybuchu ok. 120 megaton lub nawet więcej, to jest jak 2 razy tsar bomba. Posłużę się wikipedią ze 10,4 megaton (MT) czyli około 700 bomb jądrowych zrzuconych na Hiroszimę.
Wrócę się do twojej wypowiedzi Iran nie wywołają wojny jak USA się odczepi, oni chcą mieć swój kraj niepodległy nikomu

Za wszelkie błędy ortograficzne przepraszam
  • 0

#193

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W ostatni poniedziałek niedostępne były niektóre amerykańskie witryny rządowe. Okazuje się, że podobnych problemów doświadczyły serwery w Korei Południowej. Wywiad tego kraju twierdzi, że doszło do ataku, z którym stoi Korea Północna lub jej sympatycy mieszkający w Korei Południowej.

W USA były problemy z połączeniem się m.in. z witrynami Federalnej Komisji Handlu, Secret Service i Departamentu Skarbu, w Korei Południowej zaatakowano m.in. witrynę prezydenta czy Ministerstwa Obrony.

Z nieoficjalnych danych wywiadu wynika, że do ataku użyto 12 000 zainfekowanych komputerów w Korei Południowej oraz 8000 w innych częściach globu.


Autor: Mariusz Błoński

Źródło: http://tech.yahoo.com

www.kopalniawiedzy.pl


Coraz gorzej się dzieje!
  • 0

#194 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Reżim testuje broń biologiczną na dzieciach
W Korei Północnej na fizycznie i psychicznie chorych dzieciach testowane jest działanie broni biologicznej - wyznaje kapitan północnokoreańskiej armii, który uciekł z Korei w 1999 roku. - Jeśli macie to nieszczęście, że urodziliście się w Korei Północnej niepełnosprawnymi, władze widzą dla was tylko jedno przeznaczenie - zostaniecie wykorzystani w charakterze królików doświadczalnych w eksperymentach nad bronią chemiczną lub biologicznej broni - mówi w wywiadzie do Al Jazeera wojskowy.

Uciekinier mieszkający w Korei Północnej od dziesięciu lat, mówi że nadal lęka się o własne życie. Pytany dlaczego dopiero teraz przerwał milczenie, wojskowy stwierdził, że w momencie, gdy wzrastania presji międzynarodowej na Koreę Północną, świat powinien poznać inne przestępstwa komunistycznego reżimu.

Wojskowy opowiada, że ofiarą testów była córka jednego z towarzyszy jego ucieczki. Reżim testuje na niepełnosprawnych dzieciach sposób w jaki sposób umierają i szybkość działania broni.

Źródło: www.onet.pl


Kolejny powód by dać temu pseudo-krajowi czas na rozwiązanie wszystkich problemów i postęp[owanie jak nakazują nowoczesne standardy albo powód by zrobić to co powinno być już dawno zrobione.
  • 0

#195

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak czytam te wiadomości to coraz bardziej wydaje mi się że to jest humanitarne średniowiecze. Ktoś powinin to w końcu przerwac! USA atakuje Irak, pod pretekstem broni atomowej, a tutaj takie rzeczy. Aż niedobrze się robi ile tego "zła" na świecie ($$$) :< !
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych