Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samolot


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

ozi123.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Na forum udzielam się pierwszy raz, wcześniej nie było potrzeby. :] Mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział. Jeśli się mylę, proszę o przeniesienie. A teraz na temat...
Niecały rok temu byłem przejść się z dziewczyną i kolegą w okolice torów PKP w Ozorkowie. Podczas spaceru zauważyłem samolot lecący w takim jakby tunelu. Ciągnął się on dosyć daleko od kierunku z którego leciał samolot w stronę lotu. Nikt z nas nie wiedział co to jest, więc wyjąłem telefon i zrobiłem zdjęcie. Pytałem się odnośnie tego kilka osób, ale nikt nic nie kojarzył. O zdjęciu przypomniało mi się wczoraj podczas przeglądania komputera, więc wrzucam dopiero dzisiaj. ;)


Dołączona grafika


Nie uważam, że to coś paranormalnego, ale jestem ciekawy co to jest. :P
  • 0

#2

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Piękne zjawisko, i faktycznie zupełnie normalne. Ten tunel to cień który wytworzyła smuga kondensacyjna i samolot. Tunel ów odbija się na chmurach poniżej (Cirrusy - 6.000 do 12.000 metrów, czyli mniej więcej na wysokości przelotowej) Maszyna musiała poruszać się pod jakimś specyficznym kątem względem słońca, a obserwator znajdował się akurat w pozycji umożliwiającej optyczne "nałożenie się" na siebie cienia i jej smugi. Takie zjawisko powstaje w warunkach lokalnego przesycenia atmosfery wilgocią.
  • 0



#3

cmal.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetnie to wygląda O_O. P{ierwszy raz spotykam coś takiego :D
  • 0

#4

ozi123.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za dokładne wyjaśnienie. ;]
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych