Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teoria ewolucji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tezcatlipoca.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam co sądzicie o teori ewolucji bo ja jakoś nie moge uwieżyć że pochodze od małpy :) dzisiaj tak sobie o tym rozmyślałem i stwierdziłem że ludzie byli podobni do małpy ponieważ inaczej się odżywiali.Na początku ludzie jedli głównie surowe mięso które jak wiadomo podnosi poziom testosteronu który powoduje zwiększenie owłosienia,sylwetka jest bardziej umięśniona.Możecie mi wierzyć ja od niedawna jem surowe mięso i są dużo lepsze efekty niż po mięsie gotowanym(chodzi mi o zwiększenie poziomu testosteronu).Z czasem ludzie zaczęli uprawiać warzywa dzięki czemu dieta nieco się zmieniła i spowodowała że ludzie mieli mniej testosteronu.Natomiast dzisiaj ludzka dieta opiera się głównie na warzywach i dlatego niektórzy ludzie wyglądają jak wyglądają.Nie wiem natomiast dlaczego kształt miała czaszka,być może również z powodu wysokiego testosteronu.Wystarczy spojrzeć na twarz Nikołaja Wałujewa którego czaszka przypomina naszych przodków.

Jeśli już będziecie pisać że piszę głupoty to wytłumaczcie mi jak w tak krótkim czasie narodziła się świadomość istnienia, przypomnę wam że według teori ewolucji nasz gatunek homo sapiens sapiens żyje najkrócej na ziemi i w ciągu swojego krótkiego istnienia zdążył wykształcić świadomość a np.Krokodyl który żył razem z dinozaurami nie wykształcił jej mimo swojego długiego istnienia na ziemi.

jeśli będziecie oglądać wałujewa to zerknijcie jeszcze na Andre The Gianta przypomina homo erectusa
  • 0

#2

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Natomiast dzisiaj ludzka dieta opiera się głównie na warzywach i dlatego niektórzy ludzie wyglądają jak wyglądają.Nie wiem natomiast dlaczego kształt miała czaszka,być może również z powodu wysokiego testosteronu.

Za kształt czaszki, a więc i za rysy twarzy naszych przodków odpowiada właśnie dieta, choć testosteron nie ma tu większego znaczenia.

Istnienie wydatnych wałów nadoczodołowych i szerokich żuchw naszych przodków wynikało z pierwotnej diety opartej między innymi na surowym mięsie. Dieta ta wymagała bardzo silnych szczęk, a zatem i silnych mięśni. A silne mięśnie potrzebują solidnych punktów zaczepienia. Wydatne wały kostne ponad oczami służyły jako solidny zaczep dla mięśnia skroniowego (przy zaciśniętych zębach szczególnie łatwo wyczuwalnego nieco powyżej skroni). Natomiast szeroki łuk żuchwy dawał zaczepienie bardzo mocnemu mięśniowi żuchwy - żwaczowi (przy zaciśniętych zębach wyczuwalny z tyłu szczęki, poniżej ucha).
  • 0



#3

ogr.
  • Postów: 149
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Organizmy żywe podlegają prawom instynktu, co zapewnia im realizację naczelnego celu - przetrwania oraz prawom (ograniczeniom) ewolucji co umożliwia zachowanie równowagi w przyrodzie. Jednak na naszej planecie jest tylko jeden gatunek rozumny i kreatywny – my. Prócz instynktu i zdolności adaptacyjnych, mamy jeszcze w odróżnieniu od reszty gatunków świadomość i kreatywność.
Sama ewolucja nie byłaby (wręcz nie może) tak „niesprawiedliwa”, aby tylko jednemu gatunkowi nadać taki potencjał, władzę i na jego łaskę i pastwę wystawić resztę gatunków planety, gdyż to zbytnio zaburza równowagę w przyrodzie i jest dla niej niebezpieczne.
Miedzy nami, a innymi gatunkami jest za duża przepaść, abyśmy tak jak inne stworzenia podlegali tym samym zasadom rozwoju gatunków i nagle jedynie dzięki ewolucji dokonali tak gigantycznego (na tle pozostałych gatunków) skoku.
  • 0

#4

Tezcatlipoca.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A więc wniosek jest jeden,teorie ewolucji możemy wrzucić do kosza i zastanowić się się co nas stworzyło:p
  • 0

#5

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Samoświadomość nie jest właściwa tylko dla ludzi. Samoświadomość przejawiają prócz naczelnych, chociażby słonie i delfiny (uczciwość nakazuje mi w tym momencie wspomnieć o zastrzeżeniach niektórych naukowców, co do poprawności testu Gallupa).
Olbrzymi skok czy też przepaść jest widoczna jedynie z naszego, ludzkiego punktu widzenia. Wychodzi tu nasz antropocentryzm. Póki z jego okowów się nie wyrwiemy, nie zedrzemy narzucone przez niego klapki z oczu będziemy dreptać w miejscu uważając się (niesłusznie) za pępek świata.
  • 0

#6

Jequon.
  • Postów: 116
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Możecie mi wierzyć ja od niedawna jem surowe mięso

Zastanawiałeś się dlaczego ludzie zaczęli gotować mięso? dlatego żeby dłużej mogło być świeże i żeby zabić bakterie, wtedy jeszcze nie wiedzieli o bakteriach ale po surowym mięsie więcej osób chorowało. Dzisiejsze mięso jest dużo mniej zdrowe i jedzenie go na surowo to duża odwaga. Powodzenia.

Co do samego tematu. Po pierwsze teoria ewolucji to nie tylko teoria powstania człowieka, mówi ona głównie o adaptacji, o tym że najlepiej przystosowani przedstawiciele gatunku przetrwają tym samym zmieniając cały gatunek, co do tego nie ma wątpliwości że jest to prawdziwe.

Ewolucja to zwykłe przypadki. W teorii tej nie chodzi o to że ktoś, coś specjalnie zmienia gatunki i inteligencja musi się pojawić w każdym przypadku. Być może jakiś zalążek inteligencji pojawił się u wspomnianych krokodyli, ale krokodyle i tak nie mają zbyt wielu wrogów, nie muszą specjalnie główkować żeby przetrwać, więc osobnicy inteligentniejsi wcale nie dominowali, ważniejsze były silne szczęki i to silniejsze krokodyle lepiej się odżywiały i tym samym dominowały w populacji.

Człowiek czy tam małpa, nie miał naturalnych predyspozycji do polowania i dlatego inteligencja, kreatywność była taka ważna, to osobnicy inteligentniejsi lepiej polowali, mieli lepsze samice i tym samym zaczęli dominować. W dzisiejszych czasach troszkę to się odwraca ale to zupełnie inna historia.
  • 0



#7

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tezcatlipoca, zauważ różnice potencjału między krokodylem a człowiekiem !
Tą różnice da się wydedukować w prosty sposób, krokodyl nie rozwinął się w tak długim czasie jak nasz gatunek, iż jego gatunek rozwija się baardzo powoli.
  • 0

#8

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proponuję taką lekturę. Zecharia Sitchin w swej serii Kromki Ziemi, czerpiąc z Biblii, tabliczek glinianych i odkryć archeologicznych, tłumaczy wiele jak nie wszystko.
  • 0

#9

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten temat to chyba kopia tego:
http://www.paranorma...showtopic=19885
  • 0

#10

Tezcatlipoca.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jequon nie wiem czy wierz ale surowe mięso zawiera pewne enzymy a gotowane go nie ma wiec dlaczego ci naukowcy o tym nie mówią.
Naukowcom którzy mówią mi co jest dobre a co złe to ja mam gdzieś :P wystarczy że tylko napiszą coś na necie i mam im wierzyć ??? dlaczego??? bo mają przed swoim imieniem np prof. dr hab. dzisiaj wiele ludzi wie z pewnością wie więcej od nich tylko nie mogą dojść do głosu bo nie mają nic przed swoim imieniem.

Bobek według twojej teori krokodyl wolno się rozwija wiec pewnie kiedyś będą na tym poziomie co my teraz :)
Już widze krokodyla stojącego pod sklepem i pijącego piwo hehehe.

SolarWarden musze przyznać tylko po części rację w tamtym temacie jest omawiana książka,a w tym moje przemyślenia

I jeszcze jedno jak naukowcy mogą wiedzieć jak wyglądało życie np 30 tys lat temu ??? wyczytają to z kości?,gdzieś czytałem że datowanie węglem c14 niekoniecznie podaje prawde
  • 0

#11

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

SolarWarden musze przyznać tylko po części rację w tamtym temacie jest omawiana książka,a w tym moje przemyślenia


Chyba słabo przejrzałeś temat, bo bezpośrednio z książką, to związany jest chyba tylko pierwszy post. :-)
  • 0

#12

wujeksam.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wystarczy że tylko napiszą coś na necie i mam im wierzyć ??? dlaczego??? bo mają przed swoim imieniem np prof. dr hab.

Bobek według twojej teori krokodyl wolno się rozwija wiec pewnie kiedyś będą na tym poziomie co my teraz :)
Już widze krokodyla stojącego pod sklepem i pijącego piwo hehehe.

I jeszcze jedno jak naukowcy mogą wiedzieć jak wyglądało życie np 30 tys lat temu ??? wyczytają to z kości?,gdzieś czytałem że datowanie węglem c14 niekoniecznie podaje prawde

stary, specjalnie dla Twojej głupoty sie zalogowałem

gdzieś czytałem że datowanie węglem c14 niekoniecznie podaje prawde


jakiś oszołom gdzies napisał coś i już wierzysz?? a jak ja napisze że Ziemia jest płaska też uwierzysz??


wystarczy że tylko napiszą coś na necie i mam im wierzyć ??? dlaczego??? bo mają przed swoim imieniem np prof. dr hab.

kto CI karze wierzyć? to może lepiej wierzmy chłopu z piwem przed sklepem...


co do krokodyli,ludzi
jak wiesz gatunki mają swoje nisze elologiczne, warunki pożywienie itd w których żyją
widocznie są dobrze dostosowane do warunków w których żyją i nie ma potrzeby większych zmian
nie ma potrzeby większej nteligencji co wiąże sie z dużym mózgiem i ogromnymi koszami energetycznymi (i nie tylko)

jesli kogoś uraziłem to przepraszam, ale głupote trzeba tępić
  • 0

#13

Stevie Wonder.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

stary, specjalnie dla Twojej głupoty sie zalogowałem



Lolz! :rotfl:


wystarczy że tylko napiszą coś na necie i mam im wierzyć ??? dlaczego??? bo mają przed swoim imieniem np prof. dr hab.


To Ty jesteś z neta a nie teoria ewolucji. Prawdę mówiąc jednak, to masz trochę racji, bo to tylko teoria, to układanka, w której brakuje elementów, ale jednak rysuje się jakiś zarys. To co serwują nam w szkole, to tylko pokarm dla ubogich, teoria ewolucji ma wiele nieścisłości lub wręcz przemilczanych faktów, o których nie wie przeciętny mieszkaniec tego globu, ponieważ zostały te fakty wręcz... zatajone. Tak więc, dyskusja o tym czy ewolucja to również fakt <gdyż niektórzy negują istnienie ewolucji w ogóle> nie może się w ogóle odbywac jeśli ludzie nie znają wszystkich szczegółów. Bo to naprawdę rozległy temat.


Możecie mi wierzyć ja od niedawna jem surowe mięso i są dużo lepsze efekty niż po mięsie gotowanym(chodzi mi o zwiększenie poziomu testosteronu).


serio to żresz? skoro to zwiększa poziom testosteronu to pewnie jesteś owłosiony i chętny na dziewiczki. ale na słownik ortograficzny raczej nie.
  • 0

#14

Tezcatlipoca.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wujeksam powiem ci jedno jeśli już masz coś zamiar pisać to najpierw to przemyśl i napisz mi co ty do cholery brałeś ??? Jeđli twierdzisz jeśli twierdzisz że ci wszyscy naukowcy mówią prawdę to wytłumacz mi co ty robisz na tym forum.Przecierz oni twierdzą że w 2012 nic się nie wydarzy,nie wierzą w zjawiska paranormalne tylko jeden jak to nazwałeś oszołom Patrick Geryl wierzy w zjawiska paranormalne więc co mam teraz zrobić uwierzyć tym naukowcom czy
Patricowi ???Nie wiem czy wiesz ale jest tylko jedna osoba nieomylna BÓG i nie mówię tutaj o bogu chrześcijańskim Allahu itp.tylko o tym który nas stworzył jeśli w takiego boga nie wierzysz to go poznasz po śmierci,obiecuje ci to.:)
Opowiem ci krótką historyjkę.
Na pastwisku było stado krów,codziennie na to pastwisko przyjerzdzała ciężarówka i zabierała po jednej krowie,wszystkie krowy myślały że przeworzą je na lepsze pastwiska.Pewnego razu jedna krowa poszła za ciężarówką żeby sprawdzić dokąd ona tak naprawde jedzie.Więc tak sobie szła aż wkońcu ciężarówka się zatrzymała i o dziwo nie woźiła krowy na pastwiska lecz do rzeźni gdzie były zabijane.Krowa szybko wróciła i powiedziała o tym innym krowom lecz te ją wyśmiały.Ta krowa która się o tym dowiedziała postanowiła uciec a reszta postanowiła pozostać na pastwisku nieświadome swojego końca.Co było dalej nie muszę mówić.

Wujeksam najwyraźniej w twoim przypadku teoria ewolucji się sprawdza bo twój umysł jest tak samo rozwinięty jak małpy :)
Jesteś pewnie typem okularnika ważącego 40 kg którego co chwilę tępią w szkole więc chcąć rozładowac swój gniew obrażasz innych na forum.Zgadza sie???

A teraz coś powiem wszystkim to forum schodzi na psy,jeśli jakiś człowiek chce się podzielić jakimiś przemyśleniami to od razu krytyka.Czy to jest normalne? oczywiście są wyjątki,ale mało


a co do błędów z tego co wiem to nie jest forum humanistyczne i błędy nie są ważne :P

Wujeksam jeśli jednak jesteś kafar to spewnością wiesz o reklamach który przedstawiaja suple po których według naukowców będzie duży przyrost masy,brak retencji wody w organiźmie,mięśnie pocięte na maksa.... jednak efekty są zupełnie inne zero przyrostów max 2 kg a w reklamie piosało 10 kg w miesiąc i to nie są byle jacy naukowcy,niektórzy mają nawet nagrode nobla.Tak więc niewarto wieżyć naukowcom
  • 0

#15

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A teraz coś powiem wszystkim to forum schodzi na psy,jeśli jakiś człowiek chce się podzielić jakimiś przemyśleniami to od razu krytyka.

Jeśli to do wszystkich, to się wypowiem.
To forum nie zeszło na psy, wręcz przeciwnie. W moim mniemaniu jest jednym z bardziej wartościowych portali dotyczących tej tematyki. A to dlatego, że mamy tu dość wyważoną reprezentację obu stron: zwolenników i sceptyków, która zwykle potrafi ze sobą prowadzić kulturalną i rzeczową polemikę.

Jeśli marzy Ci się forum-kólko wzajemnej adoracji, na którym dyskutanci prześcigają się w prezentacji swoich coraz to bardziej fantastycznych przemyśleń (a zwykle urojeń), to musisz rozejrzeć się za innym miejscem. Tutaj musisz spodziewać się krytyki, szczególnie wtedy, gdy Twoje przemyślenia będą tylko zwykłym pustosłowiem, stwierdzeniami nie mającymi żadnego rzeczowego uzasadnienia.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych