Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chmury mammatus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#91

Magnolia.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To dopiero chmury... :)) Chiałabym takie zobaczyć pewnego dnia nad moją głową... ;)
  • 0

#92

ImpacT.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam.

Mam wrazenie, ze dzisiaj przed burza(a raczej przed jej chmurami) zobaczylem te chmury.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zrobilem dwie fotki ale nie oddaja tego jak to wygladalo, oczywiscie jezeli w ogole to sa te same chmury...

Sorki za jakosc zdjec ale nie mialem nic innego przy sobie oprocz telefonu.
  • 0

#93

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzisiejszy stratocumulus mammatus z południa kraju.
  • 0



#94

E3`.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lynx widzialem je dzis rano w drodze do szkoly. Byl swit, bylem tak wpatrzony w cudowne niebo, ze omal nie wszedlem na ulice.
  • 0

#95

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie takie spektakularne, jak te z tematu, ale jednak zdecydowanie nie można nazwać ich widokiem codziennym :) To faktycznie może być mammatus. Twoje zdjęcie, Lynx?
  • 0



#96

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Faktycznie, na południu Polski chmury dziś były naprawdę niesamowite. W dodatku strasznie szybko się poruszały. Przyznam ,że ogarnął mnie jakiś irracjonalny strach gdy przez okno zobaczyłam jak jeden z "bąbli" (chociaż nie powiedziałabym żeby to były chmury opisane w temacie) niepokojąco szybko sunie idealnie w stronę mojego domu. Extra to wyglądało. Tak jak na filmach gdy jest widok na chmury w przyspieszonym tempie - tyle ,że one naprawdę tak szybko się poruszały.

Niestety nie wpadłam na pomysł żeby cyknąć fotkę/nakręcić filmik (filmik by dał lepszy efekt bo ruch w tym wszystkim był najciekawszy).
  • 0



#97

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, fotka jest mojego autorstwa. Wymiona (tak meteorologowie tłumaczą łaciński termin mamma ;-) ) tak spektakularne jak na zdjęciach z początku wątku zdarzają się niezwykle rzadko i zawsze są związane z chmurami burzowymi. Te dzisiejsze były pokłosiem chmur związanych z wiejącym halnym. Cieszę się, że je złapałem, bo pierwszy raz miałem okazję widzieć to zjawisko w warunkach innych niż burzowe.
  • 1



#98

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja nie miałem okazji nigdy :( Ale może po prostu za rzadko patrze w niebo?... :roll:
  • 0



#99

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co powiecie na taką chmurę?

Dołączona grafika

http://www.houmatoda...local_residents
  • 2



#100

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niesamowite ! Wygląda jak krater w chmurach.
  • 0



#101

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zarypiaste. A te chmury na początku to wyglądały jak komputerowe.
  • 0

#102

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Istnieje jeszcze inna formacja chmur,którą można zaobserwować jedynie nad kontynentem australijskim i której powstania nie można w żaden sposób wytłumaczyć.
Te tajemnicze,rurowe chmury mogą mieć do 600 mil długości i przemieszczać się po nieboskłonie z prędkością 35 mil na godzinę.
Jak widać natura nie przestaje nas zadziwiać.

Dołączona grafika

http://www.wired.com...inggloryclouds/
  • 1



#103

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Nie takie spektakularne, jak te z tematu, ale jednak zdecydowanie nie można nazwać ich widokiem codziennym :) To faktycznie może być mammatus. Twoje zdjęcie, Lynx?


Przeciez zdjęcia z pierwszego postu sa obrobione w photoshopie
pare zagran i mamy hdr.
High dynamic range imaging

Dołączona grafika
  • 0

#104

Wojtekwolny.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widok niesamowity, ja sam interesuje się grafikom komputerową , fotografiom, ale takie zjawisko oko mojego aparatu Nikona D60 jeszcze nie widziało, jak na oko fotografa przyznam szczerze piorunujące wrażenie :)
  • -1

#105

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Widok niesamowity, ja sam interesuje się grafikom komputerową , fotografiom, ale takie zjawisko oko mojego aparatu Nikona D60 jeszcze nie widziało, jak na oko fotografa przyznam szczerze piorunujące wrażenie :)


Dobra fotografia i pare zabaw w ps i wychodza cuda. Fakt trzeba miec o tym troche pojecia ale tak jest.

Ale to temat na inna dyskusje, nie chce robic offa

Ps mowie o zdjeciach z pierwszego postu,
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych