Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przebród


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Przebród mała wieś położona w województwie podlaskim, w powiecie suwalskim. Ludzie we wsi znają się od lat. Małe dzieci chodzą po podwórkach, ludzi odpoczywają jak w niedzielę. Wszędzie cicho, ładnie. Tylko jedno małe ale... Trzeci dom , trasa Suwałki ? Olecko, prawa strona jezdni.





Dom stoi opuszczony od wielu lat. Jak potwierdza właścicielka domu, nikt w nim nie mieszkał od lat. Opuszczony , odrapany z farby. Stoi i odstrasza nawet mieszkańców wioski. Nikt nie chce wypowiadać się na temat owego domu. Wszyscy jak by nabrali wody w usta. Zachwalają dom, mówią iż warto go kupić. Tylko reakcja mieszkającej rodziny naprzeciw jest zadziwiająca. Kobieta mówi , abyśmy kupowali ten dom i nie słuchali tego co mówią ludzie.

To Nas bardzo interesuje. Idąc za ciosem wybraliśmy się do właściciela posesji na której stoi 'nawiedzony dom'. Właścicielka, na oko 70 letnia kobieta opowiada Nam historię związaną z tym domem. Wyśmiewa Nas gdy wspominamy o tym iż w domu straszy. Mówi iż to plotki związane ze śmiercią jej syna i męża w tym samym roku. Wspomina też o sąsiedzie z wioski który chciał kupić dom i teren wokół nich za bez cent . Rodzina nie zgodziła się sprzedać go temu człowiekowi więc ten w zamian puścił plotkę iż rodzina tam nie mieszka. Kobieta wspomina też o tym ze sama z chęcią by się tam wprowadziła. Zapytana o sprzedaż domu od razu podaje cenę, co wydaje się podejrzane. Rozmowa zakończyła się tym iż dostałem numer do syna kobiety, który jest prawnym właścicielem ziem i obiecałem zadzwonić w celu ustalenia terminu spotkania i obejrzenia w domu.

Cały czas podawaliśmy się za potencjalnych kupców domu.
  • 0



#2

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy art, mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy ^^
  • 0

#3 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Nice story... daj znać jak coś bendziesz więcej widzieć
  • -1

#4

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Będę

Mam już pewne informacje. Tylko nie udzielam ich do czasu wyprawy do Przebrodu ktora odbędzie się w maju. Do tego czasu informacje na ten temat bedzie można znaleść na mojej stronie.
  • 0



#5 Gość_Untitled

Gość_Untitled.
  • Tematów: 0

Napisano

Nikt nie chce wypowiadać się na temat owego domu. Wszyscy jak by nabrali wody w usta. Zachwalają dom, mówią iż warto go kupić. Tylko reakcja mieszkającej rodziny naprzeciw jest zadziwiająca.

Mam rozumieć, że zachwalanie nie jest wypowiadaniem się na temat domu? Czy tylko ja widze nieścisłości? ;)

To Nas bardzo interesuje. Idąc za ciosem wybraliśmy się do właściciela posesji na której stoi 'nawiedzony dom'. Właścicielka, na oko 70 letnia kobieta opowiada Nam historię związaną z tym domem. Wyśmiewa Nas gdy wspominamy o tym iż w domu straszy.

Skąd podejrzenia, że dom jest nawiedzony? Przecież mieszkańcy nabrali wody w usta, jak więc mogliście pozyska informacje o domniemanym nawiedzeniu tego domu? Internet, prasa czy własne domysły?

Kobieta wspomina też o tym ze sama z chęcią by się tam wprowadziła. Zapytana o sprzedaż domu od razu podaje cenę, co wydaje się podejrzane.

Spójrzcie na ten domek, pewnie bez prądu, wody itp. Jak dla mnie nie jest to najodpowiedniejsze miejsca dla 70letniej kobiety, jak to sobie wyobrażacie? To oczywiste, że chciałaby tam zamieszkać z pewnych niejasnych powodów, ale nie może ze względu na swój wiek i to, że dom jest zaniedbany i wymaga gruntownego remontu. Natomiast to, że podaje cene domu o niczym nie świadczy, zakładając, że próbują ten dom opylić już kilka dobrych lat.

Resumując: Wygląda mi to na szukanie nawiedzenia tam gdzie go nie ma. ;) Po prostu zwykły, rozwalony dom jakich wiele na polskich wsiach. Jednak poczekajmy na więcej informacji, bo to co jest nie rzuca cienia podejrzeń na ten dom.
  • 0

#6

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawy art, mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy ^^


Jaki ciąg dalszy, babka powiedziała że plotka to plotka. Na siłę szukacie tam jakichś
niezwykłych zjawisk :P
  • 0



#7

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miło by było zamieszkać w nawiedzonym domu. Ja osobiście znalazłam, ogłoszenia o sprzedaży tego domu. Oczywiście w ogłoszeniu nie pisze, że dom jest nawiedzony, a cena wcale nie jest zaniżona, lub nisko śmieszna. Dobrze, że właściciel nie widzi, że robimy z jego domu postrach dla mieszkańców. A jeśli zamierzasz to dalej ciągnąc, w sensie poszukiwania, to powodzenia, . Może coś znajdziesz :mrgreen:
  • 0

#8

bialy.
  • Postów: 73
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nikt nie chce wypowiadać się na temat owego domu. Wszyscy jak by nabrali wody w usta. Zachwalają dom, mówią iż warto go kupić. Tylko reakcja mieszkającej rodziny naprzeciw jest zadziwiająca.

Mam rozumieć, że zachwalanie nie jest wypowiadaniem się na temat domu? Czy tylko ja widze nieścisłości? ;)

To Nas bardzo interesuje. Idąc za ciosem wybraliśmy się do właściciela posesji na której stoi 'nawiedzony dom'. Właścicielka, na oko 70 letnia kobieta opowiada Nam historię związaną z tym domem. Wyśmiewa Nas gdy wspominamy o tym iż w domu straszy.

Skąd podejrzenia, że dom jest nawiedzony? Przecież mieszkańcy nabrali wody w usta, jak więc mogliście pozyska informacje o domniemanym nawiedzeniu tego domu? Internet, prasa czy własne domysły?

Kobieta wspomina też o tym ze sama z chęcią by się tam wprowadziła. Zapytana o sprzedaż domu od razu podaje cenę, co wydaje się podejrzane.

Spójrzcie na ten domek, pewnie bez prądu, wody itp. Jak dla mnie nie jest to najodpowiedniejsze miejsca dla 70letniej kobiety, jak to sobie wyobrażacie? To oczywiste, że chciałaby tam zamieszkać z pewnych niejasnych powodów, ale nie może ze względu na swój wiek i to, że dom jest zaniedbany i wymaga gruntownego remontu. Natomiast to, że podaje cene domu o niczym nie świadczy, zakładając, że próbują ten dom opylić już kilka dobrych lat.

Resumując: Wygląda mi to na szukanie nawiedzenia tam gdzie go nie ma. ;) Po prostu zwykły, rozwalony dom jakich wiele na polskich wsiach. Jednak poczekajmy na więcej informacji, bo to co jest nie rzuca cienia podejrzeń na ten dom.


a 70 latka nie będzie mieszkała sama w tak ogromnym domu

bardzo trafne spostrzeżenie :) ("Mam rozumieć, że zachwalanie nie jest wypowiadaniem się na temat domu? Czy tylko ja widze nieścisłości?")
  • 0

#9

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nikt nie chce wypowiadać się na temat owego domu. Wszyscy jak by nabrali wody w usta. Zachwalają dom, mówią iż warto go kupić. Tylko reakcja mieszkającej rodziny naprzeciw jest zadziwiająca.

Mam rozumieć, że zachwalanie nie jest wypowiadaniem się na temat domu? Czy tylko ja widze nieścisłości? ;)

To Nas bardzo interesuje. Idąc za ciosem wybraliśmy się do właściciela posesji na której stoi 'nawiedzony dom'. Właścicielka, na oko 70 letnia kobieta opowiada Nam historię związaną z tym domem. Wyśmiewa Nas gdy wspominamy o tym iż w domu straszy.

Skąd podejrzenia, że dom jest nawiedzony? Przecież mieszkańcy nabrali wody w usta, jak więc mogliście pozyska informacje o domniemanym nawiedzeniu tego domu? Internet, prasa czy własne domysły?

Kobieta wspomina też o tym ze sama z chęcią by się tam wprowadziła. Zapytana o sprzedaż domu od razu podaje cenę, co wydaje się podejrzane.

Spójrzcie na ten domek, pewnie bez prądu, wody itp. Jak dla mnie nie jest to najodpowiedniejsze miejsca dla 70letniej kobiety, jak to sobie wyobrażacie? To oczywiste, że chciałaby tam zamieszkać z pewnych niejasnych powodów, ale nie może ze względu na swój wiek i to, że dom jest zaniedbany i wymaga gruntownego remontu. Natomiast to, że podaje cene domu o niczym nie świadczy, zakładając, że próbują ten dom opylić już kilka dobrych lat.

Resumując: Wygląda mi to na szukanie nawiedzenia tam gdzie go nie ma. ;) Po prostu zwykły, rozwalony dom jakich wiele na polskich wsiach. Jednak poczekajmy na więcej informacji, bo to co jest nie rzuca cienia podejrzeń na ten dom.

Informacje o tym iż dom jest nawiedzony mam, z pewnych źródeł. Osoby, które mówiły mi o tym należą do osób o nie poszlakowaniej opinii. W dodatku miejsce w którym stoi dom jest sam w sobie dziwny. Aura wokół niego jest dosyć dziwna. Stojąc obok tego domu, czuć to coś, pewnego rodzaju strach, dziwne uczucie. 
I nie szukamy sensacji. Ogólnie chodzi o to iż wyszukujemy domy, potencjalnie nawiedzone i przeprowadzamy pewnwgo rodzaju 'badania' mając na celu stwierdzenia autentycznosci danych zjawisk anomalnych.
Wiecej na temat nawiedzonych miejsc, można znaleść na naszej stronie serwisowej.  
  • 0



#10 Gość_Untitled

Gość_Untitled.
  • Tematów: 0

Napisano

W dodatku miejsce w którym stoi dom jest sam w sobie dziwny. Aura wokół niego jest dosyć dziwna. Stojąc obok tego domu, czuć to coś, pewnego rodzaju strach, dziwne uczucie.

Najpierw pozyskujecie informacje od informatora, że dom jest nawiedzony, później się tam udajecie, a na koniec autosugestia robi was w bambuko.

Wiecej na temat nawiedzonych miejsc, można znaleść na naszej stronie serwisowej.

Niestety ale nie było żadnej nowej informacji dotyczącej tego tematu, był natomiast link do zeznań świadków, ale nie byłem upoważniony. :rotfl: 15 sekund poświęcone na rejestracje poszło się hulać na wietrze. ;)

Temat to falstart. Trzeba czekać, a ja taki żądny informacji. No wiecie co.
  • 0

#11

Ireth.
  • Postów: 123
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szkoda, że nie wiedziałam o tym miejscu wcześniej- w niedzielę właśnie wróciłam z 11-sto dniowego pobytu na suwalszczyźnie, to bym zachaczyła wraz z ekipą o tą okolice ;)
  • 0

#12

Smok_.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znajomi przejeżdżając kiedyś tamtędy, zrobili zdjęcie tego domu (nie wiem po co i czemu to miało służyć). Po wywołaniu na zdjęciach widać było podobno "duchy". Osobiście nigdy nie widziałem zdjęcia, ale podobno naprawdę było "coś" na nim widać.

Ha, teraz mi się przypomniało, że wujek w stodole tego domu miał kiedyś stolarnie. Pracował tam kilka lat i nigdy nie widział tam żadnego ducha. Ale to tak na boku.

P.S. jestem z okolic Przebrodu :)
  • 0

#13

naaataliaaa06.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Badajcie to badajcie, bo to się robi coraz bardziej ciekawe :lol
  • 0

#14

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem, czemu każdy dopatruje się we wszystkim czegoś o charakterze paranormalnym.
Być może cała historia brzmi interesująco i zagadkowo, ale kurcze pomyślmy - nawet jeśli ktoś tam kiedyś umarł, nawet jeśli wydarzyła się kiedyś tam tragedia czy coś w tym stylu - to czy nie jasnym jest to, że nasza wyobraźnia dobuduje sobie reszte ? (nawiedzenie)

Moge wam dać milion namiarów na opuszczone domy, które stoją od lat i nikt nie chce ich kupić...
Jak dla mnie nic nadzwyczajnego.

PS.Mad Death Dragon, dając Ci + do reputacji, pomyliłem użytkowników.
Ale po przestudiowaniu Twoich postów, uznałem, iż należał Ci się ;)
  • 0

#15

JaCoOoOoS.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miło by było zamieszkać w nawiedzonym domu. Ja osobiście znalazłam, ogłoszenia o sprzedaży tego domu. Oczywiście w ogłoszeniu nie pisze, że dom jest nawiedzony, a cena wcale nie jest zaniżona, lub nisko śmieszna. Dobrze, że właściciel nie widzi, że robimy z jego domu postrach dla mieszkańców. A jeśli zamierzasz to dalej ciągnąc, w sensie poszukiwania, to powodzenia, . Może coś znajdziesz :mrgreen:


Chyba nie wiesz co piszesz dziewczyno. Zamieszkać w nawiedzonym domu? Pół biedy jeśli trafisz tylko na zbłąkaną duszę, którą na ziemi trzyma jakaś potrzeba. Gorzej jeśli trafisz na negatywną energie, która postrzega dane miejsce jako swoje terytorium i będzie go bronić. Szukasz atrakcji? Idź do wesołego miasteczka albo spróbuj załatwić rentę chorobową w ZUS'ie. Nie życzę ci źle ale jak tak dalej będziesz postępować to twoje zarozumialstwo zostanie ukarane.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych