Skocz do zawartości


Zdjęcie

ciekawa baja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

some.
  • Postów: 125
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Przemierzajac youtube natknalem sie na ten filmik:




A ze interesuje sie troche fizyka to bardzo mnie zaciekawil.. Co Wy o nim myslicie? Wg mnie to cos niezwyklego, uwazam, ze moga to byc kroki w kierunku zrozumienia telepatii, wszechswiata, jak i nawet swiadomosci.


Znalazlem tez drugi rownie dobry film:



i jeszcze jeden:

http://www.youtube.c...feature=related
  • 0

#2

darkfurby.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

YYy a czemu zwykła obeserwacja miała na to wpływ...?

właśnie obejżałem wszystkie filmiki poprostu masakra...na początku nie rozumiałem ale potem już mniejwiecej zaczaiłem :D.

Troche to dziwne bo jeżeli nasze mózgi same kreują rzeczywistość, to jeżeli nauczymy się kontrolować je to będziemy mogli sami zmieniac co dla nas jest rzeczywistością tak?
  • 0

#3

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

TZ.patrze w monitor ale go niema.Naukowy nieznajdą czarnej materii bo jej niema x(

ciekawe,każdy tworzy swój al"a matrix.
  • 0

#4

Pietka.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

!!
Ogladalem te filmiki w ogromnym przerazeniu! Zastanawialem sie nad tym wszystkim dosc dlugo i stwierdzilem ze to ma sens.
Hmm tylko jak widze u gory "nauczymy sie tym kontrolowac" oj nie sadze...
Sa ludzie ktorzy potrafia kreowac swiat wg swojej swiadomosci - Schizofremicy. Ich wiara jest na tyle silna zeby samemu cos zobaczyc ale nie na tyle zeby wywolac modyfikacje w swiadomosci innych - i to sie raczej nie zmieni.
Hologram jest zbyt wielki dla jednej jednostki. Pamietajmy ze kreuje go 6mld LUDZI i bog wie kto jeszcze...
Achh te krotkie filmy sprawily ze moja wiara w Stworce sie zwiekszyla.
  • 0

#5

Maayel.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezłe, sam sposób wstawienia tych filmików jest także ciekawy, przypomina mi to pewien rodzaj techniki socjologicznej wywierania wpływu, najpierw przedstawiamy to co odbiorcom będzie najłatwiej zaakceptować jako prawdę, by później zagłębiać się co raz dalej, by ostatecznie przekonać nas do czegoś co w odwrotnej kolejności uznalibyśmy za stek bzdur, to taka mała dygresja, bo oglądając filmiki zaczynając od ostatniego raczej ciężko przyjąć wszystko co jest w nim przedstawione za prawdziwe, oczywiście kolejność wstawienia tych filmików jest zupełnie przypadkowa ale to taka moja mała dygresja :>

Co do samych filmików, pierwszy pozostawia pewien głód informacji, który jest bardzo ciekawie zaspokojony w drugim filmiku. Owszem, wydaje się to być sensowne, jakoby materia w tym sensie jakim to pojmujemy nie istniała, racjonalne i oczywiste się również wtedy wydaje, że to od nas zależy to jak ją postrzegamy (jak to się mówi, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia). Co do stwierdzenia, jakobyśmy potrafili samym naszym sposobem postrzegania kreowali rzeczywistość, jest niewłaściwe, gdyż takowego wpływu nie mamy, jest to ta słynna iluzja, a jedyny sposób byśmy zmienili rzeczywistość przy pomocy świadomości jaką postrzegają inni, jest wpłynięcie nie na rzeczywistość (bo takowej możliwości nie mamy), tylko na sposób jej postrzegania, na świadomość innych. Innymi słowy, nie możemy sprawić by kleks na kartce zmienił kształt, jednak możemy komuś wmówić by sam patrząc na niego przypisał mu określony kształt.
  • 0

#6

Przemek6.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"A my jesteśmy wyobrażeniami samych siebie"- cytat z 2 filmu. To nawet ma sens, gdyż jeżeli ktoś sobie wmawia, kreuje w myślach- "jestem chory", "wszystko mnie boli" to tak się dzieje.
  • 0

#7

Yokuji.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm... polecam zaznajomić się z filozofią kantowską.
  • 0

#8

Evelicious.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

denerwują mnie takie filmy >/ bo jak coś co postrzegam nie tylko zmysłem wzroku, ale także i dotyku, węchu i słuchu może tak naprawdę nie istnieć ?!?!?! to dla mnie bzdura! bo skoro daną rzecz postrzega 15 innych osób bez uprzedniego poinformowania ich o tym, to znak że to coś NAPRAWDĘ istnieje a nie jest jedynie wytworem naszej podświadomości. Jak dla mnie to oni brzmią jak jakaś sekta ! Nie zaufałabym i tyle! to tak jakby powiedzieć człowiekowi żeby odciął sobie dłoń, a później powiedzieć mu, żeby sobie wmawiał że tą dłoń dalej ma. Ale czy ta dłoń będzie dalej? nie, no chyba że wziąć pod uwagę to, że leży obok. Jak dla mnie bujda na resorach, ale żyjemy w XXI wieku i nikt nikomu nie zabrania wierzyć w to co chce :roll: pozdro!

ojjj i tak się przejęłam tym, że zapomniałam, że miałam jeszcze coś napisać. Jak powszechnie wiadomo nauka o atomach, neutronach, elektronach zmienna jest.... Od wieków zajmują się tym naukowcy,począwszy od "ciastka z rodzynkami" po zderzające się ze sobą cząsteczki... to skąd wiadomo, że dzisiejsza wiedza jest nieomylna? wówczas gdy teorie te wchodziły w życie, także uważano, że są one prawdziwe, więc nie można powiedzieć, że te dzisiejsze są JEDYNE i PRAWDZIWE. Dlatego byłabym ostrożna z takim przedstawianiem rzeczy, bo niedługo może ktoś dokonać nowego odkrycia i wtedy może komuś się głupio zrobić :)

to na tyle :) się rozpisałam.....
  • 0

#9

Tesseract.
  • Postów: 145
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jeśli tematem jest fizyka kwantowa to nie obejdzie się bez dr.Quantum :



  • 0

#10

SmugglerFan.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jakoś tak mi się smutno zrobiło jak obejrzałem drugi filmik :(
  • 0

#11

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale taka jest prawda. My żyjąc w 3 wymiarze nawet sobie nie wyobrażamy jak może wyglądać 4 wymiar - tak samo jak dla kuleczki były 2 wymiary.
  • 0



#12

Darkan.
  • Postów: 120
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc istnieje jedna (lub więcej) Główna Świadomość , tak to nazwę, która kreuje i tworzy inne świadomości i cały świat. Tu się na myśl nasuwa bóg (bogowie).

Jeśli nie to, to egzystujemy gdzieś w pustej przestrzeni tworząc cały otaczający nas świat w podświadomości, co jest raczej nieprawdopodobne, ponieważ inni świadomi ludzie też się tam znajdują a nie mamy na nich bezpośredniego wpływu, tzn. nie możemy zmieniać ich siłą świadomości, więc musiała by egzystować tylko jedna świadomość która kreowała by jakby wewnątrz siebie wszystko i wszystkich których rzekomo widzi, słyszy, dotyka, a nawet tych których nigdy nie spotka. Czyli wyżej wymieniony bóg.

Rozumiem przez to że jeśli jakiś człowiek osiągnie najwyższy stopień świadomości stanie się bogiem i będzie w stanie kreować rzeczywistość wedle własnej woli.

Ja to tak widzę ;]
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych