Skocz do zawartości


Opatów - Kolegiata p.w. św. Marcina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_ParalyserX

Gość_ParalyserX.
  • Tematów: 0

Napisano

Witam,
W listopadzie, jak byłem w Opatowie, moja siostra zrobiła zdjęcie Kolegiaty p.w. św. Marcina. Zdjęcie jest trochę rozmazane, ale podczas przeglądania zdjęć siostrę i mnie zaciekawiło coś, co przypomina jakąś postać... Co to, Waszym zdaniem, tak naprawdę jest?

W zdjęcie nikt nie ingerował.

http://img84.imagesh.../1026934gp0.jpg


Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
  • 0

#2

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja postaci żadnej nie widzę, chyba, że mówisz o tej świetlistej smudze na środku zdjęcia ;)
  • 0

#3 Gość_ParalyserX

Gość_ParalyserX.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak, mówię o tej smudze koło okna, która przypomina taką dziwną postać ;) A może to nie smuga, tylko autentycznie duch? Taki... dziwny trochę - z kłami? :P

Nie przypominam sobie, żeby było gdzieś w pobliżu źródło światła.
  • 0

#4

ICM600.
  • Postów: 184
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ekhm..... i gdzie niby jest ta postać?? chodzi Ci o ten refleks świetlny na prawo od okna??? zdjęcie bardzo kiepskiej jakości, więc trudno wywnioskować cokolwiek. wg mnie to latarnia jest. albo latarnie?? wątpię, że to duch... a może chodzi o inny fragment zdjęcia??
  • 0

#5 Gość_ParalyserX

Gość_ParalyserX.
  • Tematów: 0

Napisano

Chodzi dokładniej właśnie o to coś przy oknie - układa się jakby w kontur jakiejś postaci. Tak jak mówię, żadnych latarni w pobliżu nie było. Jedynie to okno i nic więcej.

W sumie jednak można i obok tej smugi zobaczyć jakąś postać.... Sam nie wiem. Faktycznie zdjęcie marnej jakości, ale... Po prostu: chcę wiedzieć, co o tym sądzicie ;) No i ew. co bardziej przykuło Waszą uwagę.
  • 0

#6

ICM600.
  • Postów: 184
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

może nie zauważyłeś latarni gdy byłeś przy tej budowli, dopiero na zdjęciu ją ujrzałeś. piszesz:

W sumie jednak można i obok tej smugi zobaczyć jakąś postać....

- to twój mózg generuje sobie tego "ducha" i tego powstałego z latarni. wystarczy, że są jakieś zarysy nosa, oczu, rąk, tułowia, a umysł dorabia sobie do tych rzekomych części ciała resztę postaci. przyjrzyj się temu i innym zdjęciom. z pewnością zobaczysz jeszcze sporo ludzkich sylwetek, ja na tym zdjęciu zauważyłem Maryję, kościotrupa, jakiegoś rolnika, nawet szarak się znalazł :P
  • 0

#7

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zdjęcie jest rozmazane i widać dzięki temu powiedzmy, że "postać", a to oznacza, że jeśli zdjęcie nie byłoby rozmazane to "postaci" by nie było ;)
  • 0

#8 Gość_ParalyserX

Gość_ParalyserX.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyli podsumowując - to tylko przypadek? Ale może jedna z tych istot, ICM, co napisałeś jest prawdziwa? :P

Hmm, ale nawet jeśli byłaby tam jakaś latarnia - dawałaby może jakiś cień na murze (lub poświatę) czy coś? Bo tak to nie widać, i do tego ew. światło (smuga) ułożyła się bardzo dziwnie - ma kilka koncówek? :D
  • 0

#9

blackmaul.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
Zdjęcie jest trochę rozmazane

ta. Prawie niezauważalnie.
A postać to zwykłe źródło światła wyciągnięte w dół.
  • 0

#10

ICM600.
  • Postów: 184
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale może jedna z tych istot, ICM, co napisałeś jest prawdziwa?


na tym zdjęciu nie ma żadnej postaci ducha, śmierci ani czegokolwiek paranormalnego.

jeśli byłaby tam jakaś latarnia - dawałaby może jakiś cień na murze (lub poświatę) czy coś?


jest za jasno, żeby z odległości, z której zostało wykonane zdjęcie zobaczyć poświatę rzucaną na mur przez latarnię. gdyby Twoja siostra stała podczas robienia zdjęcia (dużo) bliżej, to możliwe, że byłaby ona widoczna, ale bardzo słabo...

ew. światło (smuga) ułożyła się bardzo dziwnie - ma kilka koncówek?


zdjęcie ogniska zrobione przyłożonym do szyby aparatem cyfrowym z wyłączonym fleszem podczas jazdy samochodem:

Zdjęcie

jak widać, wystarczą drobne poruszenia, by rozmazać obraz, tak więc:

postać to zwykłe źródło światła wyciągnięte w dół.


  • 0

#11

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ParalyserX jesteś marnym oszustem, wstydź się.
  • 0

#12 Gość_ParalyserX

Gość_ParalyserX.
  • Tematów: 0

Napisano

Przepraszam bardzo, ale ja nie chciałem nikogo oszukiwać - skąd te wnioski? :/
Chciałem tylko się dowiedzieć, co o tym zdjęciu myślicie. Nie musisz od razu obrażać innych - nawet nie wolno się zapytać?
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych