Skocz do zawartości


Zdjęcie

nie działa LD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

juz tyle probuje i nie mam LD, nie ma jakiegos normalnego sposobu?? albo chociaz na ten budzik :( zapisuje sny i nic, mysle o tym przed snem tez nic

dlaczego nie widzicie roznicy miedzy staniem w jakims miejscu (w rzeczywistosci), a zamknieciem oczu i tylko wyobrazaniu sobie tego miejsca?? przeciez co do tego drugiego to nic nie widac i tak wlasnie wyglada sen, LD pewnie tez :/ a czy OOBE inaczej wyglada niz LD?? chodzi mi o to w ktorym z tych (LD czy OOBE) wszystko wydaje sie bardziej realistyczne, czemu nie potraficie napisac czy LD/OOBE wyglada tak jakbysmy byli w danym miejscu czy jakbysmy NIESTETY je sobie tylko wyobrazali?? sny sa beznadziejne, bo wiemy gdzie jestesmy, co robimy, ale nie idzie opisac tego jak to wszystko wygladalo, no bo nic nie widac :/ nawet jesli to bardzo slabo, a nie jak w rzeczywistosci :(

czy naprawde dla was bycie w jakims miejscu w realu A JEDYNIE wyobrazanie sobie tego miejsca to to samo?? :( ech:/jak LD wyglada tak jak zwykly sen, a nie jakbym tam byl naprawde, to ja dziekuje:/ myslalem, ze chociaz osiagajac OOBE wyglada to jakbym w danym momencie chodzil po swiecie, ale jak to tylko mysli, to po co probujecie to osiagnac?? w myslach to go... widac :s

wystarczy maly test, mozesz spojrzec na pokoj po czym zamknac oczy i w myslach wyobrazic sobie ten pokoj, naprawde nie widzicie roznicy?? przeciez w myslach to nic nie widac :/
  • 0

#2

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Za dużo może o tym myślisz i za dużo się martwisz.
Kładziesz się i myślisz kilka minut o śnieniu. O idei śnienia, o przyjemności, o przydatności. O snach, nie o LD, nie o kontrolowaniu. Tylko nic na siłę. Natura, swobodny przepływ myśli. Przestajesz i relaksujesz się; starasz się o niczym nie myśleć. Oddychasz głęboko, oczyszczasz umysł. Naturalnie, lekko, nie ma siłę. Spokojnie. Bez zobowiązań, bez pośpiechu, bez przymusu... jak Ci wygodnie, jak lubisz i jak wolisz. Tak, żebyś po prostu poczuł się zrelaksowany. Ale nie rób tego, jak piszę, jeśli Ci nie odpowiada - zrób tak, żebyś poczuł się po prostu spokojnie. Powtarzasz później kilkanaście razy na głos, w myślach, szeptem, jak wolisz (wskazane kilka kombinacji) takie oto słowa: "Kiedy śpię, doskonale o tym wiem". Znowu się zrelaksuj, znowu lekko, nie wytężaj umysłu... i zaśnij. Uda się. Jak nie za pierwszym razem, to kiedy indziej, ale się uda.
  • 0



#3

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

juz tyle probuje i nie mam LD


Ile? Dzień, dwa?

w LD chodzi o to, że mając świadomość swojego snu (a więc i kontrolę nad nim) to co widzimy, czujemy i przeżywamy staje się bardzo realne, a doświadczenia mogą być nawet silniejsze niż na jawie. Wydaje mi się, że nie pojąłeś dobrze idei świadomego śnienia. W tej świadomości tkwi właśnie "jakość" doznań. Ktoś, kto nigdy nie ćwiczył LD nie tylko nie będzie pamiętał swoich snów, ale także będą one dla niego nijakie, mgliste i krótkie.

jak LD wyglada tak jak zwykly sen, a nie jakbym tam byl naprawde, to ja dziekuje


Hm... a co to znaczy "jakbym był tam naprawdę"? :) Jeśli dla Ciebie być gdzieś naprawdę to doświadczać - widzieć, czuć i pamiętać - to LD jest rzeczywiste :)
  • 0



#4

JaToJa.
  • Postów: 132
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz,ja swoje pierwsze LD miałem gdzieś po 6-7 miesiącach prowadzenia dziennika snów :P I nie było takie mega długie,za bardzo się ucieszyłem i obudziłem xD Ze 3 razy tak miałem. Raz nawet z WILD-a ,ale też szybko się wybudziłem :) Gdzie Ci się śpieszy tam :P Samo pamiętanie kilku snów z jednej nocy sprawia mi przyjemność, Tobie też będzię, tylko prowadź swój dziennik :D
  • 0

#5

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

cierpliwości;p
  • 0

#6

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

juz tyle probuje i nie mam LD, nie ma jakiegos normalnego sposobu??

Nie, nie ma. Już milion razy ci mówiłam ,że do uzyskania LD nie wystarczy machnąć czarodziejską różdżką. Trzeba dużo pracować i nieraz naprawdę długo czekać na efekty.

dlaczego nie widzicie roznicy miedzy staniem w jakims miejscu (w rzeczywistosci), a zamknieciem oczu i tylko wyobrazaniu sobie tego miejsca?? przeciez co do tego drugiego to nic nie widac i tak wlasnie wyglada sen, LD pewnie tez :/ a czy OOBE inaczej wyglada niz LD?? chodzi mi o to w ktorym z tych (LD czy OOBE) wszystko wydaje sie bardziej realistyczne, czemu nie potraficie napisac czy LD/OOBE wyglada tak jakbysmy byli w danym miejscu czy jakbysmy NIESTETY je sobie tylko wyobrazali??

Różnicę dostrzegam. Ale to nie ma tu nic do rzeczy bo sny (zarówno LD jak i sny zwykłe) mogą zarówno przypominać zwykłe wyobrażenie jak i być zupełnie realne, podobnie jest z OOBE. Teoretycznie co prawda OOBE powinno być realniejsze jednakże dużo zależy tu od planu astralnego na który trafimy. Niestety, obserwując twoje nastawienie wnioskuję ,że w swojej pierwszej podróży trafisz na jeden z niższych planów (od naszego poziomu energetycznego zależy na który plan trafimy) a te trudno uznać za rzeczywistość (chociaż pewna nie jestem, osobiście nigdy na żaden z niskich planów nie trafiłam, znam je z opowieści), w każdym razie w rzeczywistości raczej nie napadnie cię larwa astralna i nie będziesz widział dziwacznych kolorów.

Wracając do LD, może ono wyglądać tak jak każdy sen - może być realne ale może również przypominać wyobrażenie. Tak właściwie LD może nawet bardziej przypominać wyobrażenie niż przypomina je zwykły sen, zwłaszcza u amatorów. A to przez nieudolne próby kontrolowania snu. Dopiero po długiej praktyce lub u osób z wrodzonym talentem LD zaczną stopniowo stawać się coraz bardziej realne. Osobiście w swoim dorobku mam ledwie kilka prawdziwie realnych, w pełni kontrolowanych LD (i kilkaset rzeczywistych snów nie będących LD).

Pod względem postrzegania otaczającego świata umiejętnie poprowadzone LD nie różni się zbytnio od OOBE, oba mogą być niezwykle realne, aczkolwiek teoretycznie OOBE jest bardziej realne.

sny sa beznadziejne, bo wiemy gdzie jestesmy, co robimy, ale nie idzie opisac tego jak to wszystko wygladalo, no bo nic nie widac :/ nawet jesli to bardzo slabo, a nie jak w rzeczywistosci :(

I ty się dziwisz ,że nie masz LD. Co to za nastawienie? "Sny są beznadziejne", wydaje ci się ,że takie myślenie pomoże ci w osiągnięciu LD? Nie sądzę. Naucz się doceniać swoje zwykłe sny a LD przyjdzie samo. Póki traktujesz sny jak kiepski film nic nie zdziałasz, nie wystarczy ci motywacji.
LD to kolejny etap w pracy ze snami. Najpierw trzeba poświęcić im sporo uwagi, polubić swoje zwykłe sny. Każdego ranka zamiast myśleć "Co za beznadziejny sen, i na dodatek muszę to dziadostwo zapisać w dzienniku snów. Co za strata czasu! Kiedy ja wreszcie osiągnę LD!?" należy stwierdzić "Świetnie! Miałem dziś sen! Tylko dlaczego tak słabo go pamiętam? <odtworzenie akcji snu w pamięci> O! Przypomniałem sobie więcej szczegółów, ten sen nie był wcale taki zły. Czas zapisać. ".
Nie ucz się biegać zanim nie nauczysz się chodzić.

To nie twoje sny są mało realne tylko twoja pamięć czyni je takimi. To jest twój problem. Nie myśl ,że jeśli w pierwszej chwili po obudzeniu pamiętasz tylko ogólny zarys snu (swoją drogą znam osoby które cieszyłyby się pamiętając choć tyle) to jest to cały twój sen. Po prostu więcej nie pamiętasz bo nie zadajesz sobie wystarczająco trudu. Sny w dzienniku snów zapisujesz "Na odczep się", byle tylko coś zapisać. Nie chce ci się wytężać umysłu żeby przypomnieć sobie resztę snu.
Codziennie gdy się obudzisz staraj się ponownie odegrać w myślach akcję snu, sprawi to ze przypomnisz sobie więcej szczegółów. Po około 2 tygodniach takiej praktyki doświadczysz snu który będzie przypominał rzeczywistość. Dalej już powinno pójść łatwo. Mając raz na kilka dni prawdziwie realny sen łatwiej ci będzie polubić swoje sny i pewnej pięknej nocy dostaniesz wreszcie swoją nagrodę - któryś ze snów zamieni się w prawdziwie realne LD.

Nie licz jednak na wyraźne efekty póki traktujesz swoje zwykłe sny jak zło konieczne. Niby dlaczego miałbyś osiągnąć LD skoro i tak byś tego nie docenił? A co więcej - nawet nie zapamiętał. Bo ty najwyraźniej w świecie nie pamiętasz swoich snów a jedynie ich przebłyski, ogólną treść. Postaraj się trochę!


Wierz mi. Sny potrafią nieraz być bardziej realne niż prawdziwa rzeczywistość. A pamiętanie ich jako "wyobrażenia" nie jest problemem snów a problemem pamięci. Po protu nie jesteś sobie w stanie przypomnieć snu tak realnie.

No, skończyłam moją reprymendę (tak, celowo użyłam tego słowa). Mam nadzieję ,że wyciągniesz z tego odpowiednie wnioski.




juz tyle probuje i nie mam LD


Ile? Dzień, dwa?

Ponad rok, wystarczy przejrzeć posty marcina aby się przekonać. Od kiedy się zarejestrował praktycznie cały czas o tym trąbi.
  • 0



#7

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, zainteresowało mnie to zjawisko. Można na forum jakiś poradnik jak prowadzić dziennik, jak trenować itp. czy lepiej poszukać czegoś na necie jak ktoś zna odpowiednią stronke to bym prosił o umieszczenie w poście albo wysłanie na PW. Jakiś rok temu znalazłem jakiś portal z powyższym zagadnieniem ale było to opisane zbyt krótko i nieciekawie więc się zniechęciłem, ale może bym spróbował chodźmy po to aby pamiętać sny a nie zgrywać w nich bohatera itp. nie które sny są bardzo ciekawe ale niestety zaraz po przebudzeniu zapominam wszystkie szczegóły. Jak zapamiętam że w ogóle śniłem to jest już dla mnie cud.
  • 0

#8

nico17.
  • Postów: 79
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja to mam LD odkąd pamiętam...Jak się dowiedziałam co to jest LD to od razu sobie skojarzyłam, że to mam. Nie wiem jakim cudem. I od razu nasuwają mi się takie pytania: czy każdy człowiek ma LD? Czy LD można mieć w każdym śnie?
  • 0

#9

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm, zainteresowało mnie to zjawisko. Można na forum jakiś poradnik jak prowadzić dziennik, jak trenować itp.

LD - Świadomy Sen - Leksykon
LD - pytania i odpowiedzi
Tu znajdziesz wszystkie odpowiedzi na nurtujące cię pytania dotyczące LD.

PS. Dlaczego u licha forumowa wyszukiwarka nie reaguje na wpisanie "LD"? Zasada "minimum 3 znaki" nie powinna dla tego skrótu istnieć. W końcu to najpopularniejsze określenie dla świadomego snu i występuje w tytule niemal każdego tematu o LD.


Edit.

czy każdy człowiek ma LD?

Teoretycznie każdy człowiek MOŻE mieć LD. To czy przytrafi mu się ono zależy od indywidualnych predyspozycji i pracy nad sobą. Niektórym przychodzi to łatwo nawet bez przygotowania (ilu z nas obudziło się kiedyś z koszmaru poprzez pomyślenie "To sen! Muszę się obudzić!" ?), inni muszą latami czekać na efekty.

Czy LD można mieć w każdym śnie?

Jest to możliwe choć mało prawdopodobne. Jeżeli tak jest u ciebie to może po prostu nie pamiętasz wszystkich swoich snów lub też kontrolujesz swoje sny nawet nie wiedząc ,że to sen (ja tak mam w każdym śnie. Latanie, teleportacja, magia, wyciąganie z kieszeni potrzebnych przedmiotów, likwidacja nieprzyjaznych postaci itp. jest u mnie na porządku dziennym - mimo ,że nie zdaję sobie sprawy ,że to sen).
LD to sen w którym śniący wie ,że właśnie śni.
Sama kontrola snu nie jest oznaką LD. Tak samo jak brak kontroli nad snem nie oznacza ,że nie mamy LD - mamy po prostu LD ze słabą kontrolą (bo. np jeszcze nie nauczyliśmy się nad tym panować lub blokuje nas nasza psychika - podświadomie sądzimy np. że nie można przejść przez ścianę).

Naprawdę w każdym śnie wiesz ,że to sen? Czy też po prostu w każdym śnie wyczyniasz cuda nie wiedząc ,że to sen?
  • 0



#10

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eurycide, z tego co się zorientowałem, bardzo obszernie opisał temat. Jeżeli w tych tematach zawarte jest wszystko o czym powinienem wiedzieć to teraz zostaje przestudiować tekst. Przeszukam jeszcze forum, bo z tego co się orientuje to było na nim sporo tematów na temat LD, ale chodziło mi o podstawy które zapewne są zawarte w leksykonie Eurycide. Dzięki
  • 0

#11

nico17.
  • Postów: 79
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki Ana Mert!
I naprawdę w każdym śnie wiem, że to sen.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych