Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moje obserwacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

szariczek.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na wstępie chciałbym się przywitać więc witam wszystkich :P .

1. Czerwiec 2006 (dokładnej daty nie pamiętam) było około 1 - 2 niebo było lekko zachmurzone ale co jakiś czas było dobrze widać księżyc. Wyszedłem na balkon postałem chwile popatrzyłem w niebo w końcu odwróciłem sie i szedłem w stronę okna balkonowego akurat spojrzałem na wielką topolę która rosła niedaleko a zza topoli (przynajmniej tak to wyglądało) wyleciała w górę z bardzo dużą prędkością jakaś bardzo czarna kula i pomknęła w stronę nieba po nie zbyt długo ją widziałem ponieważ zaraz znikła.

2. To samo lato 2006 tylko sierpień niebo gwieździste bezchmurne brak księżyca wziąłem teleskop wyszedłem na pole i zacząłem sobie patrzeć. Po jakiejś godzinie obserwacji zobaczyłem na niebie bardzo jasny punkt po chwili punkt powiększył się sekundę później zaczął maleć i znikł.
  • 0

#2

Kurdupel.
  • Postów: 35
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W jakiej odległości od ciebie sie to znajdowało?
Czy wydawało jakis dźwięk?Jakiej mniej więcej było wielkości?Jak wysoko obiekt przeleciał.Czy oddczuwał pan coś?
Jakis dziwny zapach może coś innego?Czy obiekt wykonywał jakies manewry?Jakbys ocenił jego prędkość??
  • 0

#3

Taco.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Nie mam pojecia co to bylo, jednak intryguje mnie jedna rzecz, mianowicie, skoro topola była bardzo wysoka, część drzewa musiałeś już widzieć na tle nieba, w takim razie jak zobaczyłeś Czarną kulę na tle ciemnego (no bo nie czarnego) nieba (bylo zachmurzone, jak sam mowiles, nie mogla zaslaniac gwiazd :P ) i to jeszcze zza i tak pewnie nieoswietlonej topoli? :P

2. na 99,9% jestem pewien ze to był bolid ("kamyk" spalający sie w atmosferze)
  • 0

#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Prawdopodobnie powidok od księżyca (podobną rzecz można zobaczyć w dzień patrząc prosto w słońce i nagle odwracając wzrok). Takie złudzenie optyczne.

2. Bolid lub stacja ISS. Zależy jak szybko się poruszało i ile trwała obserwacja.
  • 0



#5

szariczek.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ok kula może i była spowodowana tym że patrzyłem w księżyc ale światło nie poruszało się stało w miejscu.
  • 0

#6

Taco.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po jakiejś godzinie obserwacji zobaczyłem na niebie bardzo jasny punkt po chwili punkt powiększył się sekundę później zaczął maleć i znikł.

Bolid lub stacja ISS. Zależy jak szybko się poruszało i ile trwała obserwacja.


ISS zwykle leci przez cale niebo, i jakos za specjalnie nie zmiena jasnosci co sekundę ;)

[edit] A jak długo trwała cała obserwacja? bo rownie dobrze mogła to być iridium
  • 0

#7

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[..]
[edit] A jak długo trwała cała obserwacja? bo rownie dobrze mogła to być iridium

Powiem więcej - to na pewno był iridium, i to wynika z opisu autora tematu.
Proponuje autorowi zapoznać się z tą tabelką:
next_7_days_iriduim_flares
Tabelka dla Warszawy. Proponuję również wcześniej ustawić swoją miejscowość ( bo w profilu jej bark - podczas opisywania obserwacji autor również nie podał miejsca _co_jest_karygodnym_błędem_ kiedy zgłasza się obserwacje ).
i jeszcze komentarz do Intensity ( Mag) - im mniejsza albo bardziej ujemna tym mocniej "świeci" na niebie. Jak będą niejasności jak odczytywać tabelkę chętnie wytłumaczę na PW.

Edit: Opis oczywiście dotyczy drugiej obserwacji - pierwsza wygląda dość dziwnie ;)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych