Skocz do zawartości


Zdjęcie

Starożytne Google Earth


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Starożytne Google Earth


"Google Earth" nie jest nowym pojęciem; Jak się okazje - obrazowanie satelitarne jest znane od tysięcy lat.

Gdy podróżowałem przed paru laty przez Nową Zelandię, dołączyłem do wycieczki prowadzonej przez maoryjskiego przewodnika po Głównym Muzeum w Auckland. Podczas omawiania jednego z niesamowitych eksponatów, pokazał nam latawce, zrobione przez Maorysów. Te starożytne obiekty zafascynowały mnie na tyle, że poprosiłem o wyjaśnienie ich pierwotnej funkcji.

Odpowiedział, że przywódcy plemienia (tohunga) umieszczali siebie [astralnie] w latawcach i przemieszczali się nimi nad wioską. W ten sposób mogli zobaczyć setki mil okolicznych terenów i ewentualnie ostrzec ludność przed zbliżającymi się konkurencyjnymi plemionami.

Dołączona grafika

Fakt, że ludzie posiadają zdolności do projekcji astralnego Ja na zewnątrz swych ciał utrzymując w tym stanie świadomość, nie jest niczym nowym. Przeczytałem setki relacji, zapisków oraz książek, spotkałem wiele osób które miały za sobą tzw. Out Of Body Experiences (OOBE - doświadczenia poza ciałem) i ilość tych dowodów utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest to zjawisko, które raczej trudno byłoby zignorować.

Moim zdaniem fakt posiadania przez Maorysów tego typu zdolności jest zupełnie logicznie uzasadniony, a tym samym prawdopodobny. Nie istnieją żadne źródła zaprzeczające tym informacjom, więc nie mam podstaw, aby nie pokładać wiary w to, że historia opowiedziana przez Maoryjskiego przewodnika miała miejsce naprawdę.

Dołączona grafika

Wiadomości uzyskane w trakcie przemieszczania się latawcem były ich odpowiednikiem obrazów pozyskanych z "satelity", które stanowiły dużą wartość dla plemienia, o wiele wcześniej nim zaistniało współczesne Google Earth. Zapomniałbym dodać: chcąc uniknąć zanieczyszczenia środowiska ich wykorzystywaniem, latawce były wykonane z materiału, który można było powtórnie przetwarzać. W takim razie były gorszą, czy lepszą wersją naszych satelit?

Nauka i technika usiłują naśladować naturę, czy nasze własne, ludzkie zdolności, ogłaszając siebie "stwórcami" tych "nowych" technologii. Powierzanie naszych umiejętności komputerom oraz technice jest, moim skromnym zdaniem, pójściem na łatwiznę. Dużo cięższym zadaniem jest wejrzenie wgłąb siebie i odkrycie potencjału w sobie, tak jak dużo prostszym można nazwać wyjrzenie na zewnątrz i odkrycie potencjału komputera, samochodu albo maszyny do usuwania nasion z jabłek. Te "zewnętrzne" techniki wciąż się rozwijają, ale odsuwają nas tym samym od prawdziwej ewolucji, która musi nastąpić, w naszych umysłach oraz zdolnościach.

Autor:FirePen ([email protected])
Źródło:www.paranormalnews.com
Tłumaczenie: NHolokaust

Użytkownik Traper edytował ten post 22.11.2006 - 14:14

  • 0



#2

samuraj1973.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz rację że "Google Earth" nie jest nowym pojęciem.Moim skromnym zdaniem takie samo zadanie spełniało "OKO RA" które mogło być zwykłym satelitom.
  • 0

#3

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy ten temat według mnie więze sie z ogromnymi rysunkami które towstał na skutek dziłalnosci człowieka. Wiecie które te na płwaskowyzu i nie tylko ;-)
  • 0

#4

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy ten temat według mnie więze sie z ogromnymi rysunkami które towstał na skutek dziłalnosci człowieka. Wiecie które te na płwaskowyzu i nie tylko ;-)

Mówisz o rysunki z płaskowyżu Nazca w Peru, oczywiście? :) Zresztą nie tylko tam powstawały bardzo interesujące, geometryczne wzory.
  • 0



#5

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo fajny tekst :) a wiec "szukajmy w sobie"
  • 0



#6

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy ten temat według mnie więze sie z ogromnymi rysunkami które towstał na skutek dziłalnosci człowieka. Wiecie które te na płwaskowyzu i nie tylko ;-)

Mówisz o rysunki z płaskowyżu Nazca w Peru, oczywiście? :) Zresztą nie tylko tam powstawały bardzo interesujące, geometryczne wzory.



NHolokaust przecież napisałem" i nie tylko" chodziło mi ote rysunki kture są odkrywane na całym swiecie :drink:
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych