Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny Sen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jest to najdziwniejszy z moich snów bo najbardziej realistyczny i nie przyśnił mi się pod wpływem jakiegoś filmy albo co.
Rzecz działa się w jakimś parku, gdzie byłem na wycieczce szkolnej ( przynajmniej tak zapamiętałem). Po pewnym czasie postanowiłem z kolega ze odłączymy się od wycieczki co tez uczyniliśmy.
Biegliśmy takim jakby korytarzem-wąwozem głębokim na 2 metry który w połowie przecinała droga. w miejscach przecięcia tego"wąwozu" znajdowały się furtki aby nikt nie wybiegł znienacka na drogę. Kolega , ponieważ był szybszy, bardzo się ode mnie oddalił aż straciłem go z oczu. Nagle przede mną pojawił się mały chłopczyk ubrany w żółty sweter. Zatrzymałem się gdyż chłopiec wyglądał jakby chciał mi się o coś zapytać, no i zapytał biggrin3.gif Jego pytanie było bardzo dziwne i nie mające sensu "Czy przebiegłeś po książce czy pod książka ? " Zignorowałem go i pobiegłem dalej do pierwszej furtki, otworzyłem ja i przebiegłem przez ulice. Przy drugiej furtce stal ten sam chłopiec tylko ze w czerwonym swetrze i wyciągał do mnie rękę. Nagle usłyszałem skrzypienie furtki za plecami i gdy się obejrzałem leciał na mnie rzucony z wielka silą przez chłopca w żółtym fragment owej furtki i gdy już był przed moja twarzą obudziłem się zalany potem. Była godzina około 4 w nocy i już potem nie mogłem zasnąć.
Czy ktoś znający się na snach może mi wytłumaczyć co nieco z tego snu ?
  • 0

#2

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mi to wygląda po prostu na zwykły sen, a nie jakiś specjalny ;) Wytwór Twojej wyobraźni, dziwaczny i poplątany, i według mnie to jest chyba tyle na ten temat.
Możesz jednak wziąć sennik i posprawdzać interesujące Cię hasła, wystarczy, że wpiszesz w google "sennik".
  • 0

#3

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mnie nie chodzi o sennik, przepowiednie itp. chodzi mi o bardziej psychologiczny punkt widzenia. Dla mnie sen ten nie był zwyczajne miedzy innymi dlatego że zazwyczaj snów nie miewam.
  • 0

#4

ICM600.
  • Postów: 184
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

na snach się nie znam, nie jestem psychologiem ani innym magikiem, spróbuj na goglach poszukać tłumaczeń snów. według mnie to zwykły sen, sam miałem nieraz takie realistyczne sny, np. śniło mi się kiedyś, że siedziałem w samochodzie, do szyby podszedł jakiś koleś, zadał dziwne pytanie (nie pamiętam o co pytał), odpowiedziałem mu, a on strzelił do mnie z pistoletu. obudziłem się i stwierdziłem że żyję, więc zasnąłem spowrotem. być może śnił Ci się wąwóz, w którym rzeczywiście byłeś, może chłopca widziałeś gdzieś na ulicy... gdy biegłeś przez ten wąwóz widziałeś po drodze jakąś książkę? jeśli nie, to nie przejmowałbym się tym snem, mózg podczas snu wytwarza bardzo dużo dziwnych, nielogicznych sytuacji, a jeśli widziałeś to spróbuj przypomnieć sobie tą książkę (okładka, tytuł, autor), zajrzyj do niej, może tam jest odpowiedź (wiem, że to brzmi jak jakieś zadanie w "wiedźminie", ale staram się pomóc).
  • 0

#5

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

BorysMR. Przez ten sen Twoja podświadomość na zasadzie symboli domaga się byś korzystał z wiedzy bez ograniczeń, musisz być bardzo leniwy. Powiedz przeczytałeś, choć jedną książkę, jeśli tak to stanowczo za mało.
  • 0

#6

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jestem psychologiem, ani nie znam się specjalnie na snach, ale po przeczytaniu opisu mam kilka spostrzeżeń, którymi raczej się specjalnie nie sugeruj. Równie dobrze ten sen może znaczyć coś zupełnie innego albo w ogóle nic nie znaczyć. (Albo w ogóle lepiej tego nie czytaj :P )

To wytłumaczenie jest nawet lepsze :P

BorysMR. Przez ten sen Twoja podświadomość na zasadzie symboli domaga się byś korzystał z wiedzy bez ograniczeń, musisz być bardzo leniwy. Powiedz przeczytałeś, choć jedną książkę, jeśli tak to stanowczo za mało.


I tak:
- odłączenie się od wycieczki: odejście, rezygnacja z powszechnego sposobu myślenia, początek własnych przemyśleń, wniosków, decyzji. Sam fakt, że napisałeś ten post na tym forum może świadczyć, że Twój światopogląd może być inny, niż tzw. ogólnie przyjęty.
- wąwóz może oznaczać wybraną drogę życiową, a niemożność wyjścia z wąwozu to mogą być konsekwencje wyboru. Po prostu czasem jeden wybór może ustawić kolejne wydarzenia tak, że nie ma się/nie widzi się innej drogi. Ściany po obu stronach mogą taką "ślepotę" oznaczać.
- bieg może oznaczać po prostu przyspieszenie, pewną intensywność rozwijania się... (trudno mi to wytłumaczyć)
- "ucieczka" kolegi to być może jego wybór, a to że go zgubiłeś może oznaczać, że nie możesz iść tą samą drogą co on. Może to oznaczać usamodzielnienie się (wymuszone?) i samotność, indywidualność.
- furtki: inne, zamknięte drogi, niemożliwe wybory??
- chłopiec w żółtym swetrze: dotychczasowe życie, tzw. ciemna strona osobowości, ograniczenia, strach itp.
kolory pewnie coś znaczą albo i nie. Pytanie pominę.
Rzut furtką (tego jestem akurat pewny) oznacza konfrontację, nie z kimś, ale ze sobą, a konkretnie z tym czego się o sobie nie wie. To rzadko bywa przyjemne (jak oberwanie furtką). Rzut kawałkiem furtki może oznaczać "bolesną wiedzę" i to, że "stary świat" może za wszelką cenę próbować Cię powstrzymać.
- chłopiec w czerwonym swetrze: coś nowego, nowe wartości, idee itp.
- ulica: granica pomiędzy "starym" a "nowym". Ogólnie strefa zamieszek i latających odłamków furtek ( :D )
- pytanie: nie sugeruj się tym co napiszę, ale jeśli jesteś wierzący może to oznaczać wiedzę. Pytanie zadał chłopiec uosabiający "ciemna stronę", więc być może oznacza to religię, schematyczną wiarę, presję otoczenia, które nie koniecznie akceptuje inną drogę.

Zapewne ci, którzy znają się na znaczeniu snów powiedzą, że herezje piszę i totalne bzdury, a potem ktoś mnie zb***** ale co tam ;) Nie korzystałem z senników, ani innych tego typu rzeczy.
Tak wiem, że co drugi sen można tak tłumaczyć.... żyjemy w dziwnych czasach....
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych