Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podawanie źródeł


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Choć jestem stosunkowo "młodym" użytkownikiem, to zauważyłem na tym forum pewną niepokojącą rzecz - brak reakcji ze strony moderatorów (w większości przypadków) na kopiowanie artykułów bez podawania źródeł. Userzy potrafią zrobić "kopiuj-wklej" bez podania źródła, mało tego, takie "kopiowanko-bez-źródła" potrafi potem trafić do "bazy artykułów" (podpisane , o ironio, jako "Autorskie publikacje serwisu Paranormalne.pl"). Dochodzi też do absurdów: w jednym temacie user skopiował artykuł jednego z moderatorów udzielającego się w innym serwisie - bez podania źródła. Potrafię postawić się w sytuacji kogoś, kto parę (naście) godzin poświęcił na napisanie czegoś, po czym ktoś wkleja to w innym serwisie bez podpisania autora (bo parę razy mnie to spotkało). A w regulaminie brak stosownej adnotacji o zakazie kopiowania bez podania źródła.

Meritum:
Wyraźne dołączenie do regulaminu "parafki" o podpisywaniu "nieswojej" twórczości danymi autora (lub nickiem) i dokładnym linkiem w przypadku kopiowania z innego serwisu.

#2

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skan, jak widzisz coś takiego, to zawsze raportuj. U nas nie można kopiować bez podania źródła i coś takiego nie jest tolerowane. Chyba, że moderator coś takiego przeoczy. Dlatego apeluję o każdorazowy raport w takich sprawach.



#3

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

kk, choć moim zdaniem odpowiedni wpis w regulaminie powinien być - bo jeśli go nie ma, to jaką mam mieć podstawę do raportowania takich "praktyk" ;)

#4

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Popieram, ostatnio dużo jest tych wklejaczy, którym nie chce się skopiować adresu strony i tym samym uszanować autora artykułu. Tak jak pisała Cisz - raportować, raportować i jeszcze raz raportować.



#5

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To tak a propos tematu.

Jak zmieni sie regulamin i obowiazkowo trzeba bedzie podawac linki to podam koniec "."


http://www.paranorma...mp;#entry316739

#6 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

To tak a propos tematu.

Rzeczywiście odpowiednie miejsce do raportowania... Masz przy poście taki mały przycisk z dwoma wykrzyknikami. Wystarczy kliknąć, napisać, wysłać i już. A swoim zwracaniem uwagi w temacie robisz syf i offtop. To jest jeszcze gorzej widziane niż brak źródła. "Tak a propos tematu"...

#7

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli nie rozumiesz związku pomiędzy komentowanym przez ciebie postem, a moimi pozostałymi dwoma w tym temacie, to sry, ale nie bardzo mam jak ci wyjaśnić na czym polega "kojarzenie".

#8 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Ech... To może spróbuję łopatologicznie. W Twoim poście przedstawiłeś stosunek jednego z userów do problemu wyłożonego przez Ciebie w tym temacie. Chciałeś pokazać, że w swoich spostrzeżeniach się nie pomyliłeś. Zgadza się? Zgadza.
A teraz to co napisałem ja. Zwróciłem uwagę, że wstawianie linku do tematu mija się z celem - takie tematy się raportuje poprzez odpowiedni przycisk. A teraz proszę, ustosunkuj się do dalszej części mojego posta:
"Masz przy poście taki mały przycisk z dwoma wykrzyknikami. Wystarczy kliknąć, napisać, wysłać i już. A swoim zwracaniem uwagi w temacie robisz syf i offtop. To jest jeszcze gorzej widziane niż brak źródła."

#9

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Ehhh" (co ma sugerować pewnie wiesz - użyłeś go pierwszy)

To może ja też to zrobię łopatologicznie:

Post #1 Przedstawienie problemu z możliwym rozwiązaniem

Post #2 Argument na rzecz "niewystarczalności" rozwiązania podanego przez współrozmówczynię

Post #3 Poparcie argumentu przykładem (mówiące: można raportować, ale de facto nie ma podstawy "regulaminowej" taka czynność, ergo cytowany user ma świętą rację)

Jaśniej nie potrafię/nie chcę.

P.S jeśli uważasz, że robię tym postem syf i offtop - oto rozwiązanie:

Masz przy poście taki mały przycisk z dwoma wykrzyknikami. Wystarczy kliknąć, napisać, wysłać i już. A swoim zwracaniem uwagi w temacie robisz syf i offtop.



#10 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Post #3 Poparcie argumentu przykładem (mówiące: można raportować, ale de facto nie ma podstawy "regulaminowej" taka czynność, ergo cytowany user ma świętą rację)

Wiesz co jest najśmieszniejsze? Że jakbyś zaraportował i ktoś by to poprawił, to nie musiałbym tego pisać...

EDIT

czemu służą twoje posty w tym temacie?

Tak jak i w innych tematach wyrażam moje własne, subiektywne zdanie odnośnie treści zawartej w pierwszym poście.

Czy jesteś osobą, która ma jakikolwiek wpływ na zagadnienie poruszane w tym temacie?

Jedyny wpływ jaki mam to taki, jaki masz również Ty. Mogę tylko i wyłącznie pisać.

Czy jesteś osobą, która ma coś do powiedzenia w danym temacie?

Cóż, gdybym nie miał, to bym nie pisał. Jak widać w moich postach dyskutowałem z Tobą na temat zawarty w pierwszej Twojej wypowiedzi. Chciałem zwrócić uwagę na fakt bezsensowności takiego tematu i Twoich spostrzeżeń. Cały ten wątek nie powstałby, gdyby nie brak zauważenia"magicznego przycisku".

A czym są twoje posty biorąc pod uwagę powyższe?

Pełnią rolę swojego rodzaju zachęty do dyskusji nad wyłożonym problemem, tudzież ujawnieniem mojej opinii do tegoż. Do czego jako jeden z użytkowników mam pełne prawo.

Nadal nie doczekałem się pewnej sprawy z Twojej strony :) Mianowicie:

A teraz proszę, ustosunkuj się do dalszej części mojego posta:
"Masz przy poście taki mały przycisk z dwoma wykrzyknikami. Wystarczy kliknąć, napisać, wysłać i już. A swoim zwracaniem uwagi w temacie robisz syf i offtop. To jest jeszcze gorzej widziane niż brak źródła."



#11

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zasadnicze, totalnie offtopowe pytanie: czemu służą twoje posty w tym temacie?
Czy jesteś osobą, która ma jakikolwiek wpływ na zagadnienie poruszane w tym temacie?
Czy jesteś osobą, która ma coś do powiedzenia w danym temacie?

Patrząc na twoje posty w tym temacie i status na forum, zakładam, że odpowiedź brzmi w obu przypadkach "nie". Więc nie bardzo rozumiem jaka jest twoja motywacja. Tym bardziej, że twoje posty mają zwrócić uwagę na mój rzekomy offtop. A czym są twoje posty biorąc pod uwagę powyższe? Krystalicznie czystym offtopiciem - czymś, co można załatwić twoim cudownym "panaceum" - ikonką z dwoma wykrzyknikami. Ale oczywiście lepiej z lekceważącym "echh" pokazać całej społeczności forumowej "jaki-to-ja-mądry". Chill out ;]

edit: Dude, dyskusja z tobą jest totalnie bezpłodna - nic z niej nie wyniknie (co najwyżej zużycie klawiatury). Jeśli faktycznie uważasz, że mój post z linkiem to offtop, zaraportuj go (bo przecież chyba o to ci chodzi - nie pisanie postów, tylko raportowanie jeśli trzeba) - ja z uwagi na powyższe daję sobie spokój. Cenię swój czas ;)

#12

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszystkich użytkowników obowiązują normy zawarte w temacie:
Zanim napiszesz nowy temat, 10 zasad, które warto znać
http://www.paranorma...showtopic=12518



#13

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mało tego, takie "kopiowanko-bez-źródła" potrafi potem trafić do "bazy artykułów" (podpisane , o ironio, jako "Autorskie publikacje serwisu Paranormalne.pl")


Proszę o konkretny link jeśli taki przypadek miał miejsce




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych