Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niesłuszne ostrzeżenie.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kicia.
  • Postów: 41
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żeby nie spamować, ja chciałabym wyjaśnić pewną sprawę… Wiem, że taki temat już jest, ale nie chce, żeby moja wypowiedź została pominięta ^^. Otóż dostałam ostrzeżenie, za post, który nie miał nic wspólnego z tematem.
Wyglądał tak:

Tak? To proszę podajcie mi przykład udaremnienia jakiejś akcji terrorystycznej przez służby specjalne ;)



Kiedyś musi być ten pierwszy raz ^^

Edit Pit:
Post nic niewnoszący do tematu. Ostrzeżenie


Otóż byłam zmęczona, być może Moderator „Pit” też, ale chodziło mi o to, że jeżeli będziemy rozstawiać te wojska, to w końcu kiedyś udaremnimy jakąś akcje… I nie wnoszący pisze się oddzielnie… Dołączona grafika

Równi i równiejsi ^^ Ale to nic, każdemu może się zdarzyć ^^

(nie wlepcie mi warna za link, nie potrafię skasować ^^)

#2

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Daj spokój. Jakby każdy tu zakładał temat po dostaniu ostrzeżenia to...
Najwidoczniej Ci się należało.
Weźcie zamknijcie.

#3

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mod też człowiek - popełnia błędy i działa emocjonalnie.

#4

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I nie wnoszący pisze się oddzielnie…

Pisze się razem. :(

#5

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I nie wnoszący pisze się oddzielnie…


Zasada pisowni:

partykułę nie z imiesłowami przymiotnikowymi - czynnymi i biernymi - piszemy zawsze łącznie, bez względu na znaczenie, tzn. z imiesłowem użytym tak w znaczeniu przymiotnikowym, jak i w znaczeniu czasownikowym, a więc zawsze: niepijący, niepalący, niewierzący, nienaruszony, nieoceniony, nieznany itp.


-----------------------------------------------------------------

Słownik języka polskiego:

wnosić

niewnosząca, niewnoszącą, niewnoszące, niewnoszącego, niewnoszącej, niewnoszącemu, niewnoszący, niewnoszących, niewnoszącym, niewnoszącymi, wnosząca, wnoszącą, wnoszące, wnoszącego, wnoszącej, wnoszącemu, wnoszący, wnoszących, wnoszącym, wnoszącymi


Powinien być drugi warn za wprowadzanie w błąd użytkowników forum i szerzenie dysortografii

xD

#6

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to jest imiesłów przymiotnikowy, który (przed chwilą sprawdziłem) pisało się oddzielnie z 'nie' do roku 1998. Teraz pisze się łącznie, ale pisownia osobno również jest dopuszczalna. Amazing. ;o

Apo5 wpisz w google 'nie wnoszący' a również wyskoczą Ci różnego rodzaju słowniki, gdzie jest właśnie taka pisownia przyjęta jako poprawna. :>

#7

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Teraz mamy rok 2008 i obowiązująca forma pisowni jest łączna. Amen :)

P.S - google nie jest wyrocznią w tej sprawie. Jedynie słownik języka polskiego, gdzie słowo "niewnoszący" pisane jest tylko i wyłącznie razem. :> Jeśli chodzi Ci o MEGA słownik, to według mnie widniejące tam hasło "nic nie wnoszący" jest błędem. Reszta haseł wyskakujących w google z widniejącym "nie wnoszący" to błędy użytkowników. A najśmieszniejszy jest tekst ze strony kobieta wp pl - cytuje "nic nie wnoszący artykół" - to chyba mówi samo za siebie xD Co do rodzaju, to mea culpa - imiesłów przymiotnikowy - już wyedytowałem odpowiedni post. Jeśli chodzi o wyjątki to nie z imiesłowami możemy napisać tylko w przeciwstawieniach np. "nie wnoszący, ale podrzucający" ergo. słowo użyte przez moderatora napisane razem jest prawidłowe gdyż nie jest to żadne przeciwstawienie.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych