Skocz do zawartości


Projekt "COLONY"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#61

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

... weź wyjdź, predzej Ci w domu odpala atomówke


Cholernie mnie to śmieszy, dla wielu ludzi 'odpalenie atomówki' to pryszcz, kaprys znudzonego wojskowego, który od niechcenia naciśnie czerwony przycisk, żeby doprowadzić do zagłady ludzkości przez wojne atomową.



#62

Gohanssj5.
  • Postów: 40
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mniemam iz nikt na swiecie nie ma tak pojemnego mozgu zeby moc stworzyc cos takiego samemu dlatego potrzebna jest pomoc ludzi bo jak to sie mowi "w kupie sila".Dlatego potrzebna jest pomoc wszystkich ktorzy chca zeby ten swiat byl inny nawet jezeli ten projekt nie wypalilby to ja nie boje sie w nim brac udzialu bo "co Cie nie zabije to Cie wzmocni".Narazie niestety Kukhuri Sirupate niewiele ci moge pomoc poniewaz nie jestem ani informatykiem, prawnikiem ani psychologiem ale mam dwie sprawne rece do pracy i chec.Nie boje sie ciezkiej pracy wiec na etapie prac budowlanych badz tez jakiejkolwiek pracy fizycznej jak najbardziej jestem zwarty i gotowy nawet na jutro.A co do dyskusji na temat lepszego swiata to niestety nie mam maszyny do wyjmowania mysli z glowy i musze sie nakrecic na jakis temat zeby moc sie wypowiadac. ;) Pozdrawiam.

#63 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Kukhuri Sirupate - popatrz tak. Mamy dużo energii ( ^^ jesteśmy młodzi ), potencjalnie posiadamy dużą kreatywność i jeśli jesteśmy na tym forum, myślenie ponadstandardowe jest również naszą domena.
Twierdzisz że mało łapiemy co nam chcesz przekazać ^^ - przekaz prosto.

Mam pomysł.
Powstaje projekt.
Mam cel.

Poznaliśmy w małym zarysie Twój pomysł. Chcesz zarobić.
Projekt mglisty ale moja - nasza inwencja twórcza podpowiada - chcesz aby powstała grupa elitarna - zarabiająca na takim poziomie aby osiągnąć dużą kasę.
Cel osiągnięty - jest tyle kasy ze można wejść z nią na giełdę.

O taką ścieżkę kariery - Twojego projektu mi chodzi.


Po kolei:
POMYSŁ - tak jest mój w ogólnym zarysie przedstawiłem go
PROJEKT - właśnie go z Waszaą pomoca zamierzam stworzyć nazywa sie dla przypomnienia "COLONY"
CEL - miasto / osada / państwo / terytoruium autonomiczne / jak zwał tak zwał moze być zupełnie nowa nazwa lub po prostu kolonia.

Woli wyjaśnienia może to byc elitarna bądź zwyka grupa ludzi ważne jest to co taka grupa potrafi stworzyć razem.

Nie ma to być żadna firma może być organizacja non-profit żeby wszystko było zgodnie z prawem, ponadto pozwala to na pozyskiwanie kasy na cele badawcze i rozwojowe, a takowe będą stanowić nieodłączny element "COLONY". Na giełdę to mozna wprowadzać firmy, które sobie pozakładacie :) tak pół żartem pół serio.

Dla przypomnienia odsyłam do postu: http://www.paranorma...showtopic=19056
o tym chciałbym porozmawiać:

...
1. WŁADZA I SPÓJNY SYSTEM SPOŁECZNY
2. OPIEKA ZDROWOTNA, SOCJALNA I SYSTEM EMERYTALNY
3. SPRAWY WEWNĘTRZNE, BEZPIECZEŃSTWO, ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE I OCHRONA
4. EDUKACJA, HISTORIA, KULTURA I SZTUKA
5. BUDOWNICTWO I INFRASTRUKTURA
6. ROLNICTWO, RYBOŁÓSTWO, LEŚNICTWO I ŻYWNOŚĆ
7. SPRAWIEDLIWOŚĆ I SYSTEM KARNY
8. ROZWÓJ, BADANIA I NOWE TECHNOLOGIE
9. ENERGETYKA, ZASOBY NATURALNE, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I OCHRONA ŚRODOWISKA

...

może w tych kwestiach coś zaproponujecie a nie dopytujecie się gdzie, ile to będzie kosztowac i tak dalej. To wszystko jest do zrobienia jak się będzie wiedziało czego sie oczekuje. Mi wystarczy drewniana prycza stół krzesło i lampa naftowa a Wam może willa z basenem. I co skąd mam wiedzieć kto czego oczekuje. Wysilcie się zdeka.

dobra a powiedzmy teoretycznie ze sie udalo masz kawalek ziemi i mozna zaczac tworzyc spoleczenstwo.
Jak wyobrażasz sobie kontakt z światem zew. ?


popatrz wyżej albo skocz sobie na 1 strone tematu. Może Ty sie wysil i powiedz jak Ty to widzisz. Masz szanse popisac się inwencją w tej kwesti.

Skąd beda materialy/sprzety ? (w paczatkowej fazie napewno nie bd mozliwosci wykonania ich)
Wziełes pod uwage wplyw swiata zewnetrznego ? Media, turysci...


Ja biorę wiele pod uwagę. Chetnie jednak poznam Twoje zdanie na ten temat i propozycję konkretnych rozwiązań.

Powiem ze taka osada musiala by byc doskonale odizolowana od swiata, a w dzisiejszym swiecie jest to bd trudne - statelity (programy typu google.maps), transport osobisty, media.


a co ja chcę zbudować twierdzę Masada nie do zdobycia czy co. Co wy poszaleliście z tym izolowaniem. Zamknięcie się i izolacja to najgłupsza rzecz jaka robia ludzie ograniczają się w ten sposób.

Musiał bys chyba z rządem USA sie dogadac biggrin3.gif


A to niby czemu z USA, czy oni cos do naszego projektu mają. Jak będą chcieli to bardzo chetnie ich zapoznamy z tym co robimy, bo to żadna grupa terrorystyczna i wywrotowa ani żadna sekta nie będzie.

A np. budowanie domow z drewna itp. mija sie z celem bo wrócimy sie do sredniowiecza, miasto bd trzeba wyżywić + stale rosnąca ilość ludzi wkoncu dojdzie do tego ze trzeba bd albo powiekszyc teren albo zaczac kupowac jedzenie od świata zew. Co z lekami, prądem, laboratoriami ?

Równie dobrze można przeprowadzic sie do Amiszów i zyc z nimi to jest przykład swiata prawie odizolowanego.


Nie nie mozna się przeprowadzić do Amiszów bo to ma być postęp a nie stop. Poczytaj pierwsze posty a szczególnie ten do którego zawarłem tu linka w tym poście.


Kukhuri Sirupate żeby cię nie wyręczać, na razie nie będę podsumowywać całości.
Moim zdaniem mamy do czynienia z próbą zdobycia środków w celu stworzenia własnego(!) kraju


Nooooo teraz to Cię poniosła fantazja :) :) :)

Może autor pomysłu jest zapalonym graczem komputerowym któremu gry przestały wystarczać. A może doskonale przygotowanym twórcą sekty.


wyprowadzę Cię z błędu ani graczem komputerowym jestem na to zbyt dojrzałym facetem, ponadto nie mam czasu na trawienie go na gry. A z sektą mam tyle wspólnego co Ty z lotami w kosmos. I jezeli łaska nie rób głupich wycieczek i nie insynuuj czegoś oczywiście nieprawdziwego. A jeżeli jesteś tak podejrzliwy i nieufny to proponuję Ci udanie się do lekarza psychiatry lub do psychologa na autoanalizę i terapię. Kiedyś to Cie może zniszczyć od środka. Pocztaj moje posty, i zrozum co tam jest napisane. Jak mówię "A" to jest to "A" a nie "Ą"


Na pewno wiem tylko tyle, że coś kręci.

Jak wyżej idź do ... Kręcić to może Ty się kręcisz w swojej podejrzliwości.

Niby prowadzi dyskusję aby każdy mógł coś dodać od siebie. A jednak trzyma się mocno swojej wizji. Odnoszę wrażenie że ta dyskusja, nie ma tworzyć żadnego projektu. Gdy ktoś zauważa jakąś słabość planu Kukhuri Sirupate, to nie jest ten głos brany pod uwagę. Tak było w przypadku krytyki testów psychologicznych. Nie zmieniła ona planu. Po prostu Kukhuri przestał o tym mówić. Zakładam że mogą istnieć jeszcze jakieś genialne pomysły o których nam się nie mówi (bo by się nie spodobały). Dlatego w czarnych barwach widzę efekt końcowy tego projektu.


Bo każdy ma prawo brać udział w tworzeniu tego. A wizja zawsze musi być jasna. na razie to żadnych zapisó i deklaracji nikt nie składał prawda. Więc jak widzisz zagrożenie to do lekarza się udaj od makówki.

#64 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Czytam was i czytam i pojąć nie mogę waszej wyobraźni. Faktycznie ludzie mieli racje - Co krąży w okół Ziemi ? - Mars.

Kukhuri Sirupate - Czy Ty - Przyjacielu - chcesz budować nową, odizolowaną społeczność, do której każdy będzie mógł wejść i każdy będzie mógł wyjść kiedy chce ? Jeżeli tak: to weź pod uwagę, że każdy to każdy - i o tym nie zdecyduje żaden test psychologiczny.


Moje intencje są czyste i prawdziwe, nie ma tu żadnego drugiego dna, podstępu, oszustwa ani tym podobnych spraw. Izolować to można przewody elektryczne :) bez urazy ale to tylko od stworzonej społeczności będzie zależa kształt i zakres wolności czy przyjęcia do tej społeczności nowego członka, czy rodziny. Każdy to każdy byle by był człowiekiem, a to juz robi pewną subtelną różnicę. Każdy kto będzie w stanie wnieśc do tej społeczności, grupy czy jak tam to sobie sam nazwiesz coś wartościowego, w sensie nie kasy ale wkładu, pracy, Ty mozesz udawac że zyjesz i tkwic w stagnacji. Twój wybór. Nikogo do niczego nie zmuszam i nie każe nikomu nic płacić.

Co do samego projektu - zakładam, że celem było by stworzenie osobnego państwa z własną konstytucją i z własnym prawem.



Juz wczesniej pisałem o eksterytorialności więc sie nie będę powtarzał. Poszukaj i poczytaj.

Inaczej wasz projekt w innym celu po prostu jest bezsensowny i moim skromnym zdaniem, lepiej idźcie hodować marchewki w ogródku.


Gdybyś chciał miał byś szansę to robić właśnie w "COLONY" jezeli jesteś specem od hodowli warzyw :)

A co potrzeba żeby stworzyć swoje państwo ? Odsyłam do historii.


Potrzeba terytorium, społeczeństwa i prawa.

I zamiast gdybania, przejdźcie do konkretów - Bo od 4 stron, ja tu tylko widzę "COLONY - Cud Marzeń, który nigdy nie powstał".

Pozdrawiam.


To bądź łaskaw zapoznac się z tematem i napisz cos konkretnego, przydatnego i budujacego z jajami i inwencją, a nie tylko czekasz na kaszę manną z nieba. Jam nie Pan Twój by Ci za darmo dawać schronienie i odziewek oraz napełniac brzuch Twój. Weź się w garśc i pokaż co potrafisz ponad krytykę i klepanie w klawiaturę nie wnoszące nic wartościowego do tej dyskusji.

P.S. - Ciekawe jakby zareagowało USA, gdyby usłyszało o państwie w którym nie ma demokracji, rząd jest jakiś dziwny a ziemia należy do każdego człowieka w państwie i może robić co chce i gdzie chce... Pewnie byście dostali atomówką w tyłek *śmiech*. O innych narodach to ja już nie będę wspominać...


Nie ten projekt i nie doczytujesz w ogóle postów. Jesteś wyrwany z kontekstu tego co tu do tej pory zawarłem. A USA pewnie by mi bombkę na łeb zrzuciło. Idź zapisz się do lekarza człowieku, naprawdę niekonstruktywne banialuki piszesz.

#65 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Mniemam iz nikt na swiecie nie ma tak pojemnego mozgu zeby moc stworzyc cos takiego samemu dlatego potrzebna jest pomoc ludzi bo jak to sie mowi "w kupie sila".Dlatego potrzebna jest pomoc wszystkich ktorzy chca zeby ten swiat byl inny nawet jezeli ten projekt nie wypalilby to ja nie boje sie w nim brac udzialu bo "co Cie nie zabije to Cie wzmocni".Narazie niestety Kukhuri Sirupate niewiele ci moge pomoc poniewaz nie jestem ani informatykiem, prawnikiem ani psychologiem ale mam dwie sprawne rece do pracy i chec.Nie boje sie ciezkiej pracy wiec na etapie prac budowlanych badz tez jakiejkolwiek pracy fizycznej jak najbardziej jestem zwarty i gotowy nawet na jutro.A co do dyskusji na temat lepszego swiata to niestety nie mam maszyny do wyjmowania mysli z glowy i musze sie nakrecic na jakis temat zeby moc sie wypowiadac. ;) Pozdrawiam.


Dzieki Gohanssj5 o to właśnie chodzi. I to staram się uzyskac, choc co niektórzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem oraz z łączeniem informacji w całość.

Krytyka każda ale byle konstruktywna mile widziana.

#66 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli to wszystko wypali to też się piszę :D Ale jaby coś to tylko wyspa na pacyfiku :D

#67 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli to wszystko wypali to też się piszę :D Ale jaby coś to tylko wyspa na pacyfiku :D


Może wypalić, nie koniecznie na wyspie na Pacyfiku :) ale wszyscy co chca już teraz muszą się zaangazować. Na gotowca to ja też się chetnie zapiszę.

#68 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Niech już stracę. Załóż forum związkowe to się zaangażuję. ;) I tak nie mam nic lepszego do roboty ;)


Mam web pełen pomysłów i wizji. Nawet jeśli byłoby to gadanie czysto teoretyczne.

#69 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Niech już stracę. Załóż forum związkowe to się zaangażuję. ;) I tak nie mam nic lepszego do roboty ;)


Mam web pełen pomysłów i wizji. Nawet jeśli byłoby to gadanie czysto teoretyczne.


Byc może jest to swego rodzaju pomysł do realizacji. Zastanowię się tylko nad formą, czy będzie to forum czy może strona internetowa oraz grupa dyskusyjna na googlach.

Dam znać. Wydaje mi się że to dobry pomysł. Administrowanie czymś takim wymaga czasu, którego mam niestety ograniczona ilość. Więc liczyłbym na pomoc kilku zainteresowanych w tej kwestji i pewien harmonogram działania takiej grupy i strony. Opracuję jeszcze dziś ten problem i do roboty..... :)

#70 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Wszyscy, którzy zapoznali się tu na forum z zarysami projektu "COLONY" a są zainteresowani udziałem osobistym w jego realizacji od poczatku, chcą się zaangazować zapraszam do wysyłania e-mail na adres

[email protected]

ze zgłoszeniem akcesu uczestnictwa w projekcie, który roboczo nazwałem "COLONY 2009"
Specjalnie w celu ułatwienia komunikacji, wymiany poglądów, przentacji pomysłów i tworzeniu tego projektu od podstaw załozyłem grupę dyskusyjną na googlach. By móc brać udział w tym projekcie i uczestniczyć w grupie dyskusyjnej, niezbędne jest wysłanie zgłoszenia pod podany adres e-mail, a także założenie profilu na www.google.pl

Każdy z zarejestrowanych członków grupy "COLONY 2009" po dodaniu do listy członków będzie miał możliwość zapraszania nowych osób.

#71

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zablokowałeś się na wiadomościach prywatnych. Mój mail to [email protected]

#72 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Proponuje wszystkim zainteresowanym przesłanie maila na adres: [email protected] z wiadomościa

"COLONY 2009"

#73 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Ponownie dla wszystkich, którzy nie mogli skontaktować się ze mna na PW

Wszyscy, którzy zapoznali się tu na forum z zarysami projektu "COLONY" a są zainteresowani udziałem osobistym w jego realizacji od poczatku, chcą się zaangazować zapraszam do wysyłania e-mail na adres

[email protected]

ze zgłoszeniem akcesu uczestnictwa w projekcie, który roboczo nazwałem "COLONY 2009"
Specjalnie w celu ułatwienia komunikacji, wymiany poglądów, przentacji pomysłów i tworzeniu tego projektu od podstaw załozyłem grupę dyskusyjną na googlach. By móc brać udział w tym projekcie i uczestniczyć w grupie dyskusyjnej, niezbędne jest wysłanie zgłoszenia pod podany adres e-mail, a także założenie profilu na www.google.pl

Każdy z zarejestrowanych członków grupy "COLONY 2009" po dodaniu do listy członków będzie miał możliwość zapraszania nowych osób.


Można też wysłac maila z informacja "COLONY 2009" i swoim adresem mailowym na adresy:

[email protected]
[email protected]
[email protected]

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w tym projekcie zapraszam.

#74 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Ponownie dla wszystkich, którzy nie mogli skontaktować się ze mną na PW

Wszyscy, którzy zapoznali się tu na forum z zarysami projektu "COLONY" a są zainteresowani udziałem osobistym w jego realizacji od początku, chcą się zaangażować zapraszam do wysyłania e-mail na adres

[email protected]

ze zgłoszeniem akcesu uczestnictwa w projekcie, który roboczo nazwałem "COLONY 2009"
Specjalnie w celu ułatwienia komunikacji, wymiany poglądów, prezentacji pomysłów i tworzeniu tego projektu od podstaw założyłem grupę dyskusyjną na googlach. By móc brać udział w tym projekcie i uczestniczyć w grupie dyskusyjnej, niezbędne jest wysłanie zgłoszenia pod podany adres e-mail, a także założenie profilu na www.google.pl

Każdy z zarejestrowanych członków grupy "COLONY 2009" po dodaniu do listy członków będzie miał możliwość zapraszania nowych osób.


Można też wysłać maila z informacja "COLONY 2009" i swoim adresem mailowym na adresy:

[email protected]
[email protected]
[email protected]

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w tym projekcie zapraszam.


Liczyłem na znacznie większe zainteresowanie takim pomysłem i realizacją projektu jak "COLONY", szczególnie na takim forum jak paranormalne.pl gdzie z gruntu rzeczy spotykają sie ludzie o otwartych umysłach i nietuzinkowym sposobem myślenia. Widzę jednak, iż jest to raczej pewnego rodzaju ranking kto poda ciekawszy temat, kto kogo przebije w dyskusji poda więcej argumentów na poparcie swoich racji i kto więcej zdobędzie punktów do swojej reputacji.

Dziękuję wszystkim tym którzy wypowiadali się w tym temacie i którzy wnieśli coś wartościowego do dyskusji. Dziękuję także za okazane zrozumienie i zainteresowanie.

Proszę admina o zamknięcie tematu.

#75

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kukhuri Sirupate -
spójrz na to tak - nie czas, nie ta grupa ludzi ( pomimo otwartego, lotnego umysły ), może " towar jest zareklamowany i takie tam...

Oceniasz forum - przecież jest to luźna grupa ludzi o może, możne podobnych zainteresowaniach.
Twoja ocena mogła by się odnosić do ludzi pracujących w grupach tematycznych, forum zamkniętym.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych