Skocz do zawartości


Liberalizacja dostępu do broni palnej w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1307 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli? (476 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli?

  1. Głosowano Tak (283 głosów [59.45%])

    Procent z głosów: 59.45%

  2. Głosowano Nie (158 głosów [33.19%])

    Procent z głosów: 33.19%

  3. Nie wiem (12 głosów [2.52%])

    Procent z głosów: 2.52%

  4. Nie jestem zdecydowany (23 głosów [4.83%])

    Procent z głosów: 4.83%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#691

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do noża i gazu to stosunkowo mało niestety. Nożem walczy dość mało osób z powodów raczej psychiczno-moralnych. Nie każdy (w szczególności płeć piękna) jest w stanie zabić kogoś nożem - niektórym ciężko zaszlachtować świniaka a co dopiero człowieka. Gaz to śmieszna sprawa, zazwyczaj nie działa (pomijając gaz w żelu ale to też trzeba wiedzieć jak tego użyć).


Miałem na myśli gazy profesjonalne, których normalni Polacy nie mogą posiadać legalnie. Znam kilka osób, które przy ich pomocy skutecznie się obroniły i uratowały sobie być może i życie.

Co do noża, to sam widok takiego narzędzia gotowego do "użycia" może zniechęcić napastnika. Niektórym może być trudniej bronić się nożem, ale wiele osób będzie potrafiło to zrobić.
  • 0

#692

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miałem na myśli gazy profesjonalne, których normalni Polacy nie mogą posiadać legalnie. Znam kilka osób, które przy ich pomocy skutecznie się obroniły i uratowały sobie być może i życie.


Bawiłem się nimi i wiem o jakie chodzi ;] .

Co do noża, to sam widok takiego narzędzia gotowego do "użycia" może zniechęcić napastnika. Niektórym może być trudniej bronić się nożem, ale wiele osób będzie potrafiło to zrobić.


Zależy. To wcale nie jest takie proste. Mówię, ze strony ulicznika (byłego bo byłego ale w końcu coś tam się przeżyło) jeżeli ktoś wyciąga na ulicy nóż, to jest to dla mnie prosty sygnał do tego, że jest gotowy zabić. I wtedy nie ma czasu na uciekanie, musisz się zmobilizować do ataku - podam Ci przykład.

Kiedyś z 2 kumplami włóczyliśmy się po osiedlu. Nagle wyskoczyła na nas banda 5 chłopaków (żadnych podrzędnych złodziejaszków tylko zaprawionych w bojach uliczników). Jeden z moich kumpli wyciągnął kosę - i na całe szczęście tamci tego nie zauważyli bo skończyło by się to tak, że pewnie teraz bym tego nie pisał, a tak to udało się całą sprawę rozwiązać polubownie. Wyciągnięcie sprzętu na ulicy to naprawdę ryzykowna zabawa.

Inne pytanie : dałbyś radę zabić (zaatakować) nożem ? ;) Bo ja nie jestem taki pewien czy umiał bym to zrobić ;)
  • 0



#693

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Inne pytanie : dałbyś radę zabić (zaatakować) nożem ? ;) Bo ja nie jestem taki pewien czy umiał bym to zrobić ;)


Raczej nie. Dużo zależy od nastawienia psychicznego. Poza tym w podświadomości zawsze tyka mi kwestia nieprzyjemności jakie będę miał za zabicie człowieka. Dawniej ludziom, którzy zabili albo złapali przestępcę przyznawało się nagrody. To były takie limfocyty chroniące społeczność przed chorobami. Teraz nasze społeczeństwo ma raka i zamiast niszczyć chore komórki, niszczy zdrowe.
  • 0

#694

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zależy gdzie.
W stanach, w których obowiązuje "castle doctrine" albo jeszcze lepiej "stand your ground" myślę że nie miał bym problemu jeśli bym się musiał bronić.
Najbardziej boję się konsekwencji ze strony władzy.
  • 0

#695

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poza tym w podświadomości zawsze tyka mi kwestia nieprzyjemności jakie będę miał za zabicie człowieka.


Dokładnie, dlatego najważniejsze to zmienić prawo. Walka nie kończy się na ulicy ale bardzo często na sali sądowej i niestety trzeba mieć tego świadomość. A, że państwo chroni bandytę a nie ofiarę to jest to niestety wiadome od dawna.
  • 0



#696

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ooo, dzisiaj nagonka na nielegalne oprogramowanie.
Ponad połowa polaków ma nielegalne oprogramowanie, a to jest absolutna większość demokratyczna, co teraz?
Śmiechu warte że do 5 lat grozi za to.

Użytkownik lambo edytował ten post 15.05.2011 - 18:14

  • 0

#697

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy to już było:




  • 0

#698 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Kolejny news w stylu źle się dzieje, że można kupić nóż bo wtedy na ulicach masakry są - zabrońmy sprzedaży wszystkich ostrych narzędzi i każmy ludziom jeść plastikowymi wtedy My będziemy zadowolleni i poparcie będzie nam rosło. A media jak to media, jak młode rekiny łykają wszystkie kąski co policja podrzuca bo w sejmie ustawa PiS - owców o zmianie ustawy o broni i amunicji by noże uznać za nielegalne. A i trzeba atmosferę strachu rozkręcić by większe społeczne poparcie było dla tego działania.

wg, PAP - 2011-05-16,

Bili się maczetami w centrum miasta.
Siedmiu pseudokibiców zatrzymanych


Policja zatrzymała siedmiu mężczyzn podejrzanych o udział w bójce z użyciem maczet w centrum Białegostoku. Trzy osoby trafiły do aresztu. Wśród zatrzymanych są miejscowi pseudokibice.

- Wśród zatrzymanych są osoby podejrzewane o zakłócenia porządku w trakcie meczów piłki nożnej i uczestnictwo w tzw. ustawkach - poinformował rzecznik prasowy podlaskiej policji Andrzej Baranowski.

Jednak ani policja, ani prowadząca śledztwo Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe nie chcą na razie mówić o motywach zdarzenia. Z informacji z tych źródeł wynika jednak, że nie chodzi o porachunki pseudokibiców.

Krwawa bójka miała miejsce nad ranem 26 kwietnia w centrum miasta. Zanim zawiadomione patrole dojechały na miejsce, uczestnicy rozbiegli się, zostawiając na miejscu ciężko rannego mężczyznę.

Po analizie zapisu miejskiego monitoringu zaczęto identyfikować uczestników bójki, w której używano maczet. Gdy okazało się, że są wśród nich pseudokibice, do sprawy włączono też funkcjonariuszy ze specjalnej grupy do walki z przestępczością takich osób.

W sumie w Białymstoku i okolicach zatrzymano siedmiu uczestników bójki w wieku 20-33 lata, wśród których - jak podała policja - są skinheadzi, powiązani ze środowiskiem miejscowych pseudokibiców. Główny zarzut, to udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, jeden z mężczyzn jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa. Trzy osoby zostały aresztowane.

Źródło: www.gazeta.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 16.05.2011 - 17:57

  • 0

#699

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W sumie jeśli było to za zgodą ich wszystkich to niech się tłuką. Gorzej by było gdyby postronnych ludzi atakowali.
Obawiam się że oni przepchną te nowe obostrzenia. :(
My to sobie zapamiętamy.
  • 0

#700 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Spox lambo :) nie przepchną bo Ci "mądrzy" nie biorą pod uwagę, że polskie społeczeństwo zaczyna otwierać "oczy" i patrzyć coraz trzeźwiej na te machloje i paranoje które nam są serwowane. Już nie tak łatwo zastraszyć Polaków i wcisnąć im obietnice w stylu gruszki rosnącej na wierzbie. Ale do ideału jeszcze daleko.

Użytkownik Sentinel edytował ten post 16.05.2011 - 18:05

  • 0

#701

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pali licho z dostępem do broni - w tym kraju to niemożliwe. Co do płci pięknej - skoro nie można nam mieć nic co mogłoby uniemożliwić/odeprzeć napaść, to niech wprowadzą lekcje samoobrony do szkół, chociaż podstawowej. Nie każdy ma pieniądzę żeby zapisać się na crav magę, nie każdy ma kolegę, który nauczy podstawowych chwytów, mało tego, nie każdy potrafi zachować zimną krew w przykrej sytuacji.

Użytkownik livin edytował ten post 16.05.2011 - 21:21

  • 0



#702

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety samoobrona dla kobiet to mit. Ważąca około 60/70 kg kobieta nie będzie w stanie obronić się przed zdeterminowanym (zazwyczaj cięższym od niej) przeciwnikiem. Pytałem się kiedyś mojego trenera co poleca kobietom, które chciałby się czuć pewnie na ulicy, odpowiedź była prosta - "znaleźć sobie silnego chłopaka".

O to właśnie chodzi w tym dostępie do broni. Colt w stanach nazywany jest "wyrównywaczem szans" bo malutka kobieta ma równe szanse w starciu z potężnym karkiem.
  • 0



#703

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Shinij tu faktycznie jest problem - sama mam 160, w porywach do 163 cm wzrostu i faktycznie, ciężko w jakikolwiek sposób bylo mi się rozprawić z kolegą, ktory uczył mnie jakiś tam podstawowych chwytów, a mierzy 190 cm. W każdym razie nauke wyniosłam jedną - bądź opanowana i wal pomiędzy nogi, mimo wszystko myślę, że dobrze wyszkolona dziewczyna potrafiłaby sobie poradzić - nie mówię o rozłożeniu na łopatki, ale chociaż o zastosowaniu takiego ataku, który da choćby minimalny czas na ucieczkę.

Bo nie ukrywajmy - wyjęcie broni i wystraszenie napastnika w naprawdę dramatycznym momencie jest szczytem marzeń.

Użytkownik livin edytował ten post 16.05.2011 - 21:51

  • 0



#704

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

w porywach do 163 cm wzrostu


Rozumiem, że w glanach :mrgreen: (to jakieś +50 do siły)

bądź opanowana i wal pomiędzy nogi, mimo wszystko myślę, że dobrze wyszkolona dziewczyna potrafiłaby sobie poradzić - nie mówię o rozłożeniu na łopatki, ale chociaż o zastosowaniu takiego ataku, który da choćby minimalny czas na ucieczkę.


Masz rację to dobre rady, i faktycznie kopnięcie w krocze to jeden z niewielu ataków, które mogą poskutkować (drugi to nadepnięcie delikwentowi na śródstopie - jeżeli dziewczyna nosi wtedy szpilki to kości idą w drobny mak ;)) i dać Ci szansę na ucieczkę i wezwanie pomocy. Aczkolwiek tak jak już mówiłem, to tylko pół-środki bo prawdziwa walka zaczyna się w sądzie. Np. ofiary gwałtu (jeżeli w ogóle chcą mówić) traktowane są w najlepszym wypadku jak "puszczalskie, prowokujące swoim ubiorem dziwki" :| .

Podsumowując :

Dołączona grafika


I mały tekst autorstwa mojego trenera, odnośnie właśnie "skutecznej samoobrony" :

Skuteczna samoobrona

Autor : Wojciech Niezgoda

Prawo do samoobrony jest niczym innym, jak jedną ze cnót wolności. Agresja fizyczna musi zostać odparta, to rozumie się samo przez się, z prostego powodu: pewnego razu przejście na drugą stronę ulicy nie da nic - przejdą za tobą... To samo dotyczy obrony własności, tzw. miru domowego. Jednak co to znaczy skuteczna samoobrona? "Racjonalny prawodawca" określa ramy tej samoobrony do tego stopnia, że to broniący się musi udowadniać swą niewinność. (Praktyka dość szeroko stosowana na wielu innych płaszczyznach życia, ale o tym w innym wpisie w przyszłości). Zatem posiadamy prawo do samoobrony, ale... zawsze jest jakieś ale. To ale wynika z nierozerwalnych ze sobą kilku czynników: arogancja, strach, wspólnota interesu. Arogancja, to widoczny gołym okiem sposób traktowania każdego z nas przez władzę co do ochrony własności, godności i fizycznej nietykalności, strach, to obawa władz, przed tym, ze lufa suwerena wypali w stronę demokratycznych przedstawicieli, wspólnota interesów, to nic innego, jak skuteczne szachowanie tego właśnie suwerena, mimo bezbronności strachem przed przestępcami wszelkiego rodzaju, od wyrostków osiedlowych, na tzw. zorganizowanej przestępczości kończąc. Coś za coś... ( Z pozoru dość zawiłe, ale proszę wczuć się w rytm swojego serca i na chwile zamknąć oczy przypominając sobie wydarzenia , ba z ostatniego półrocza... ) Proszę mi wierzyć, ale znajomość walki wręcz wcale nie ułatwia dokonania samoobrony niegroźnej dla napastnika, wręcz przeciwnie - wiesz, czym grozi zabawa z draniem, więc tego nie robisz; bam i po sprawie, bo kumple w bramie czekają by cie dorwać(jego kumple). No a napad na dom, to czytając kroniki policyjne horror, bo i siekiera w użyciu, albo po prostu łobuz ma spluwę. Najczęściej właśnie on ją ma. Widzimy zatem, że samoobrona nie wynika sama z siebie, lecz z potrzeby odparcia przemocy fizycznej, a co za tym idzie trzeba zastosować skuteczną groźbę, jeśli mamy na to czas, albo zastosować siłę fizyczną. Tu jednak powstaje problem, bo klienci najczęściej bywają więksi, ciężsi, albo lepiej uzbrojeni. Zatem, jak ma obronić się kobieta, dajmy na to, żona posesjonata, wracająca z wywiadówki gdy zostanie napadnięta np. przez wyznawcę wolnego dostępu do ludzkiego ciała? Zawołać: wzywam policję? Przecież szybciej oberwie jak krzyknie. No co? Otóż najlepszy sposób, to wyjąć coś co ma 9mm i wypalić. Szybko i skutecznie, no i nie wymaga chodzenia na dziwne kursy samoobrony w walce wręcz. Wystarczy co sobotę pochodzić z mężem na strzelnicę.
Zostawię jednak marzenia w spokoju, a wrócę do sprawy. Skuteczna samoobrona wiąże się ściśle z karą śmierci. Niestety państwo pozostawiło tą skuteczną broń przeciwko najgorszym przestępcom w ich właśnie rękach, co oni oczywiście skwapliwie wykorzystują. Dlatego bandzior, gangster zawsze będzie górą wobec aparatu państwa, bo on może, a państwo nie. Tu pozostaje zadać pytanie, czy posiadanie broni przez służby policyjne wszystkich sortów mundurowych ma uzasadnienie, kiedy władze nie karzą morderców śmiercią? Kogo on chce zastrzelić? Żyjemy w państwie absurdu, lecz to nie znaczy, że musimy się do tego dopasować.
Każdy z nas ma prawo do skutecznej samoobrony, a wynika ona nie z tego, że władza nam na to pozwala, czy nie, lecz z tego, że Bóg uczynił nas ludźmi wolnymi i wartymi tego, by odpowiadać za siebie. Potrzeba nam tylko mądrych, logicznych praw. Praw, które chronią obywatela, a są okropne dla przestępcy... bo przecież nie o zemstę tu chodzi, ale o zasady.

Źródło


Użytkownik Shinji77 edytował ten post 17.05.2011 - 11:54

  • 0



#705

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Livin, powoli idzie wszystko w dobrą stronę (oprócz durnego projektu pisiorków) i będzie dalej tak szło, o ile nie przejdzie dyrektywa unijna 2012 planująca całkowite rozbrojenie, gorsze niż za komuny.
Jak już ktoś wspomniał, broń wyrównuje szanse i nie ma wtedy znaczenia wzrost, waga, siła, kondycja itd., każdy ma równe szanse.
Co do straszenia napastnika bronią, lepiej jednak żeby broń była załadowana i gotowa do strzału, przecież mamy do czynienia z niebezpiecznym przestępcą.

Użytkownik lambo edytował ten post 17.05.2011 - 19:17

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych