Skocz do zawartości


Liberalizacja dostępu do broni palnej w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1307 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli? (476 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli?

  1. Głosowano Tak (283 głosów [59.45%])

    Procent z głosów: 59.45%

  2. Głosowano Nie (158 głosów [33.19%])

    Procent z głosów: 33.19%

  3. Nie wiem (12 głosów [2.52%])

    Procent z głosów: 2.52%

  4. Nie jestem zdecydowany (23 głosów [4.83%])

    Procent z głosów: 4.83%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#631 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Po wydarzeniach na uczelni Wirginia Tech w Wirginii gdzie zginęły 33 osoby klik władze kilku stanów USA zniosły zakazy wnoszenia i noszenia w ukryciu broni palnej krótkiej przez studentów oraz pracowników uczelni, tych którzy posiadają zezwolenia na noszenie broni w ukryciu. Tak zrobiono w stanie Teksas, Arizona, Utah, Wirginia i jeszcze kilku innych pozwalając ludziom na samoobronę w sytuacjach tego wymagających. Nikt nie mysli tam o odbieraniu obywatelom prawa do obrony swojego zycia czy zdrowia i łaskawym oczekiwaniu prze potencjalne ofiary na nadejście odsieczy.

Zupoełnie inzaczej państwo postrzega obywatela i jego prawa niż np nasz kraj.


Teksas pozwoli wnosić broń na teren uniwersytetów

Ustawodawcy z Teksasu są w większości zgodni co do przegłosowania prawa pozwalającego studentom i profesorom na wnoszenie broni na teren stanowych uczelni wyższych. Gorącym zwolennikiem tego projektu jest także republikański gubernator Rick Perry.


Jeśli ustawa zyska aprobatę senatu (a ten już w 2009 roku opowiedział się za taką regulacją) wówczas Teksas będzie drugim po Utah amerykańskim stanem, który pozwala na noszenie broni na terenie uniwersytetów. Kolorado, które wprowadziło podobną ustawę pozostawia władzom uczelni dowolność w podjęciu decyzji w tym zakresie.Zdaniem zwolenników projektu posiadanie przy sobie broni może zabezpieczyć przed wydarzeniami takimi jak w Virginia Tech w 2007 ( z ręki jednego z uczniów zginęło wówczas 32 osoby) czy z Northern Illinois w 2008 (Steven Kazmierczak zabił 5 osób i ranił 21).

- Jest to wyłącznie kwestia samoobrony – powiedział senator Jeff Wentworth z San Antonio. – Nie chciałbym, żeby na jakimkolwiek uniwersytecie w Teksasie wydarzyła się rzecz podobna do tej z Virginia Tech, gdzie szaleniec wchodzi do budynku i strzela do uczniów w klasie jak do kaczek – argumentuje polityk.

Od 2007 roku pozwolenie na wnoszenie broni na teren uniwersytetów odrzuciły 23 stany. Jednak atmosfera wokół ustawy w Teksasie ma bardzo sprzyjającą jej przegłosowaniu atmosferę, m.in. ze względu na tradycje tego południowego stanu, gdzie do końca 2010 roku wydano 461 724 pozwolenia na posiadanie broni.

Jeśli ustawa zostanie przegłosowana obejmie ona swoim zasięgiem 38 szkół wyższych z ich ponad półmilionową liczbą studentów.

MB

Źródło: www.informacjeusa.com



Utah – stan uzbrojenia

Amisze ze stanu Illinois nie chcą, by w dokumentach, jakie muszą posiadać jako właściciele broni palnej, znajdywały się ich zdjęcia. Tymczasem władze Utah uznały pistolet Browning 1911 symbolem stanu.

Polują na jelenie i używają jej do zabaw. Broń palna służy Amiszom także do odstraszania bandytów. Teraz mogą mieć problem z jej posiadaniem, bowiem władze stanu Illinois nakazały wszystkim właścicielom broni posiadanie dokumentów ze zdjęciem. A tym ubranym na czarno, brodatym ultratradycjonalistom robienia sobie fotek, szczególnie pozowanych, zabrania religia.

Sprawa nie wygląda jednak aż tak źle dla Amiszy. Amerykanie – wbrew temu, co się o nich często mówi – są bardzo tolerancyjni wobec odmienności. W końcu to kraj założony przez samych odmieńców, w którym przez wiele lat funkcjonowały obok siebie najrozmaitsze społeczności. Władze stanu chcą rozmawiać z przedstawicielami sekty, by znaleźć wspólnie rozsądny kompromis.

Wynika to także z tego, że obywatele USA są bardzo mocno przywiązani do prawa do posiadania broni. Nawet jeśli nie zawsze stosują się do 2. poprawki w Konstytucji, która zakazuje zakazywania noszenia broni, to wszelkie restrykcje w tym zakresie spotykają się z dużym sprzeciwem mieszkańców kraju. O tym, jak bardzo lubią nosić i korzystać ze strzelb i pistoletów świadczy także to, że chwalą się własną jej produkcją. Stan Utah uznał kilka dni temu pistolet Browning 1911, od stu lat bez wprowadzania istotnych zmian produkowany na jego terytorium, za swój symbol. A my – jesteśmy dumni z zygmuntówki?

Stefan Sękowski

Źródło: www.fronda.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 13.04.2011 - 19:44

  • 0

#632 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Użytkowników Facebook-a zainteresowanych tematem zapraszam do grupy poświęconej tematowi liberalizacji dostępu do broni dla uczciwych obywateli w naszym kraju:

www.facebook.pl

Uzbrojona 11 - latka obroniła dom przed trzema bandytami

W Polsce wszyscy twierdzą, że jeśli już nawet w domu jest broń, dzieci nie powinny mieć do niej dostępu. Jak widać, mylą się.

http://www.youtube.com/watch?v=tiiQQP4-Ijw&feature=player_embedded

A poniższy film, dedykuję wszystkim tym, którzy twierdzą, że znając sztuki walki można obronić się gołymi rękoma przed takim psycholem uzbrojonym w nóż jak na filmie. Sami oszacujcie swoje szanse w starciu z i bez broni palnej. Film wydaje mi się pokazuje to bardzo dobitnie.

!!! UWAGA DRASTYCZNE SCENY !!!

http://www.youtube.com/watch?v=8ckq6-1ZuaI

Użytkownik Sentinel edytował ten post 14.04.2011 - 18:00

  • 0

#633 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Użytkowników ............zainteresowanych tematem zapraszam do grupy poświęconej tematowi liberalizacji dostępu do broni dla uczciwych obywateli w naszym kraju:

Ciach.

Edycja Przemo.
Wpis został uznany za niezgodny z naszym regulaminem.
8.10 Zabronione jest reklamowanie innych stron internetowych, chyba że regulamin konkretnego podforum wyraźnie na to zezwala. Punkt ten nie obejmuje pola "Strona WWW" w profilu Użytkownika, a także grup Zasłużeni, Adept, Moderatorzy, Super moderatorzy.

Proszę nie rób tego więcej.

Użytkownik Przemo edytował ten post 19.04.2011 - 17:40
Reakcja na raport.

  • 0

#634

Głupiec.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co to ma być? załóż jakiś portal informacyjny ale tutaj ludzie dyskutują (lub przynajmniej mają) o tym czy należy zalegalizować posiadanie broni czy nie , nie jestem przeciwko zamieszczaniu informacji ale nie tak nagminnie jak ty to czynisz i w dodatku spamersko (post wyżej).
  • 0

#635

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cóż nie pozostaje mi nic innego powiedzieć jak to, że jesteś głupi ;) Sentinel wstawia tutaj wszystkie informacje jakie znajdzie o incydentach z bronią przez to w trakcie dyskusji można łatwo i szybko znaleźć kolejny przykład, że broń powinniśmy mieć (mówię o ludziach normalnych). Jakoś żaden z obrońców prawa bandytów do posiadania broni nie może od tak sobie powiedzieć, że bez dostępu do broni jest lepiej. Żadne statystyki nie wskazują na szkodliwość dostępu do broni na bezpieczeństwo obywateli.

Dyskutować ci nikt nie zabrania. Jego posty nikomu nie przeszkadzają bo nikt nie dyskutuje, proste. Jeśli chcesz porozmawiać to napisz z czym się nie zgadzasz to ktoś ci odpowie, bo jak narazie to twój post najmniej wnosi do tego tematu i podpada pod offtopic.

Pozdrawiam

Edycja: Przemo.

Cóż nie pozostaje mi nic innego powiedzieć jak to, że jesteś głupi

Mnie nie pozostaje nic innego jak przyznać warna i jako bonus 48 godzin odpoczynku.

Użytkownik Przemo edytował ten post 16.04.2011 - 23:03
Reakcja na raport.

  • 0

#636

Głupiec.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ja ciebie obrażam? Sentinel wstawia wszystko co zawiera słowo "broń" lub "strzelać", nie czepiałbym się gdyby wszystko odnosiło się do tematu ale news o strzelaninie na okręcie marynarki wojennej raczej pod temat nie podchodzi, do tego dochodzą posty takie jak ten wyżej nad moim wcześniejszym postem.

przez to w trakcie dyskusji można łatwo i szybko znaleźć kolejny przykład,

Jak na razie to nie widzę tutaj żadnej dyskusji, a temat jest zawalany newsami bez komentarza autora. Po co wrzucać tyle tych newsów , gdy ludzie nie dyskutują? To tylko nabijanie sobie postów.

Jednak zgadzam się z Tobą co do tego że posiadanie broni przez obywateli powinno być zalegalizowane i wbrew pozorom nie wpłyneło by to znacząca na poziom bezpieczeństwa w tym kraju , a przynajmniej nie obniżyło by go.

edit/
naprawdę nie mam zamiaru z nikim się kłócić i robić oftopu, wyraziłem tylko swoją opinię i tyle.

Użytkownik Głupiec edytował ten post 16.04.2011 - 11:22

  • 0

#637 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy ja ciebie obrażam? Sentinel wstawia wszystko co zawiera słowo "broń" lub "strzelać", nie czepiałbym się gdyby wszystko odnosiło się do tematu ale news o strzelaninie na okręcie marynarki wojennej raczej pod temat nie podchodzi, do tego dochodzą posty takie jak ten wyżej nad moim wcześniejszym postem.


Tak się składa, że gdybyś "Głupiec" raczył przeczytać od poczatku choćby pobieznie temat, zorientował byś się, że jest to temat założony przeze mnie dawno temu wraz z ankietą i swoje obszerne zdanie na różne tematy związane z dostępem do broni wyrażałem już wielokrotnie, o czym doskonale wie np. PaZi - dziękuję za tak pozytywny odbiór mojego zaangażowania przez Cioebie PaZi oraz słowo obrony :) - natomiast obecnie skupiam się na wstawianiu news-ów związanych z bronią i incydentami aby uświadamiać chcących podjąc trud zapoznania się i włączenia w dyskusję. Poza tym, posty dlatego są wstawiane w całości, gdyż po pewnym mi osobiście nieznanym czasie linki już nie prowadzą do tego konretnego artykułu. Dlatego w ten sposób udaje się zachować w całości treść news-a.

Jedyne czego bym oczekiwał od Ciebie to drobina szacunku dla czyjegoś zaangażowania, znajomości tematu i zapoznanie się choćby pobieżnie z postami kogoś, kogo próbujesz krytykować i oskarżać o nabijanie sobie ilości postów. Szczerze mówiąc, za "stary" jestem na to by przejmować się ilością pisanych postów i gromadzeniem sobie punktów. Uwierz mam ważniejsze rzeczy na głowie niż takie przepraszam za wyrażenie pierdoły.

Miłego czytania Głupiec :)

przez to w trakcie dyskusji można łatwo i szybko znaleźć kolejny przykład,


Jak na razie to nie widzę tutaj żadnej dyskusji, a temat jest zawalany newsami bez komentarza autora. Po co wrzucać tyle tych newsów , gdy ludzie nie dyskutują? To tylko nabijanie sobie postów.

Jednak zgadzam się z Tobą co do tego że posiadanie broni przez obywateli powinno być zalegalizowane i wbrew pozorom nie wpłyneło by to znacząca na poziom bezpieczeństwa w tym kraju , a przynajmniej nie obniżyło by go.

edit/
naprawdę nie mam zamiaru z nikim się kłócić i robić oftopu, wyraziłem tylko swoją opinię i tyle.


Tylko dlatego nie widzisz, bo nie chciało Ci sie zapoznać z tematem. Cieszę, się że jesteś na tak, i cieszę się że nie zamierzasz się kłócić. Wyrażać opinię każdy ma prawo ale dobrą manierą i obyczajem jest podejmowanie krytyki czyjejś osoby, zachowania czy zamiarów po poznaniu i zapoznaniu się z poglądami osoby krytykowanej.

14:11, 16.04.2011 /PAP

Ranił nożem trzy osoby, po wszystkim zasłabł

NAJCIĘŻEJ RANNY MĘŻCZYZNA JEST PO OPERACJI

Trzech mężczyzn poranił w sobotę rano w Dąbrowie Górniczej 30-letni nożownik. Wcześniej z nożem w ręku napadł i obrabował 17-latka. Gdy chłopakowi na pomoc ruszyli przechodnie, nożownik zaatakował także ich. Najciężej ranny został 28-letni mężczyzna. Z poważnymi obrażeniami jamy brzusznej trafił do szpitala w Sosnowcu. Jest po operacji. Nożownik został zatrzymany przez policję.

Jak poinformował aspirant Mariusz Miszczyk z dąbrowskiej policji pozostałych przechodniów - 66-letniego mężczyznę i jego 34-letniego syna - przewieziono do dąbrowskiego szpitala miejskiego. Tam też trafił - w asyście policji - nożownik, który zaraz po zatrzymaniu zasłabł. Wiadomo, że był pijany.

28-latek po operacji

Według informacji, jakie przekazał rzecznik szpitala wojewódzkiego św. Barbary w Sosnowcu Mirosław Rusecki, gdzie trafił najciężej ranny 28-latek, lekarze zabezpieczyli obrażenia tak, że nie zagrażają już jego życiu. Konieczne było m.in. zszycie uszkodzonej wątroby i zatamowanie krwotoku wewnętrznego. Wstępne zabiegi w tamtejszym szpitalu miejskim przeszli też już dwaj pozostali przechodnie - 66-letni ojciec i 34-letni syn. U ojca stwierdzono m.in. obrażenia jamy brzusznej, syn przeszedł już zabieg związany z uszkodzonymi ścięgnami ręki.

Przypadkowa ofiara

Próbę obrabowania siedzącego w samochodzie w pobliżu dąbrowskiego targowiska na ulicy Poniatowskiego chłopaka zauważyło trzech przechodniów. Mężczyźni ruszyli napadniętemu z pomocą. - W tym momencie sytuacja wymknęła się spod kontroli. Napastnik zaatakował pozostałych mężczyzn, raniąc ich nożem, jednego bardzo dotkliwie. Mężczyzna - wcześniej notowany przez policję - został zatrzymany chwilę po zdarzeniu - relacjonował Miszczyk.

Rany jakich doznał najciężej ranny 28-latek mogą zagrażać jego życiu. Dąbrowscy policjanci na razie nie wiedzą, jakie zarzuty usłyszy 30-letni nożownik. Na pewno odpowie m.in. za napad rabunkowy z użyciem broni. Prokurator zdecyduje, jak zakwalifikować jego pozostałe czyny - jeśli będzie to np. pobicie ze skutkiem w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, będzie mu groziło do 8 lat więzienia.

mn/fac

Źródło: www.tvn24.pl



A cała sytuacja powinna skończyć się dla tego "BANDZIORA" tak jak na tym filmie:

http://www.youtube.com/watch?v=8ckq6-1ZuaI

Użytkownik Sentinel edytował ten post 16.04.2011 - 14:37

  • 0

#638

Głupiec.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muszę przyznać że po mojej pierwszej wypowiedzi mogło wynikać że nie mam szacunku do Ciebie i tego co robisz, dlatego chciałbym przeprosić i zapewnić że szanuję wszystkich użytkowników tego forum, (którzy niekoniecznie szanują innych , chociażby nazywając ich głupkami).
Prawdą jest że pobieżnie zapoznałem się z treścią kilku pierwszych stron po czym od razu przeskoczyłem do ostatniej. Rozumiem że chcesz uświadamiać innych użytkowników, chciałbym jednak zwrócić uwagę na to że warto było by skoncentrować się na wartych uwagi incydentach w których uczestniczą zwyczajni ludzie , podczas gdy chociażby w newsie o messim była to sprawka bandytów lub w tym o armii. W tym wypadku gdy skrytykowałem wartość merytoryczną newsów w twoich postach nie uważam że potrzebna mi była znajomość twoich poglądów na temat legalizacji broni palnej. Nie mniej jednak postanowiłem się z nimi zapoznać. Przepraszam jeżeli poczułeś się urażony moim zarzutem o nabijaniu postów, oczywiście nie mam prawa nikomu zarzucać takich rzeczy.

edit// w pełni podzielam twój poglądy , a co do sklepikarza z powyższego filmiku to mogłby chociaż nauczyć sie trzymać broń porządnie , ale dobrze sobie poradził.

Użytkownik Głupiec edytował ten post 16.04.2011 - 14:48

  • 0

#639 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Jednym z elementów dyskusji w tym temacie był podniesiony argument przez kilku przeciwników, że tylko służby mundurowe są predystynowane do posiadania i używania broni. Stąd też pojawiają się takie news-y jak ten o zdarzeniu na brytyjskim okręcie podwodnym. Mają pokazać, że znacznie więcej wypadkó z róznych powodów oczywiście dotyczy właśnie tej niby predystynowanej grupy ludzi, niż cywilnych uzytkowników. Sam też byłem mundurowym, a nadal jestem prywtnym użytkownikiem i posiadaczem broni. I uwierz mi ludzie są bardziej odpowiedzialni niż większości z nas się to wydaje.

Dziękuję za szczerość z Twojej strony, co jest dla mnie niezwykle istotne i budzi szacunek. Dziś to już bardzo rzadka cecha. Myślę, że zagłebiając się w temat a także dyskutując na bieżąco wyrobisz sobie jeszcze jaśniejszy pogląd na sprawy związane z liberalizacją dostępu do broni.

Co do filmiku i sklepikarza - z perspektywy mojego doswiadczenia - zrobił to bardzo poprawnie jak na taką sytuację, stres i to, że sam był już raniony.

Użytkownik Sentinel edytował ten post 16.04.2011 - 14:55

  • 0

#640 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

10:52, 17.04.2011 /TVN24

Ekspert radzi: Nie atakujcie, ale interweniujcie


WAŻNE, ŻEBY NIE BYĆ BIERNYM

W sobotę w Dąbrowie Górniczej nożownik zaatakował i poważnie ranił trzy osoby, które ruszyły na pomoc 17-latkowi, którego bandyta chciał okraść. Były antyterrorysta Jerzy Dziewulski chwali w TVN24 postawę tych ludzi, ale jednocześnie przestrzega: - Nie zawsze atakujcie, ale interweniujcie. Dziewulski dodaje, że "dobrze jest, gdy ktoś widząc niebezpieczne zdarzenie na ulicy może podjąć interwencję. Jeśli nie da się tego zrobić, trzeba prosić o pomoc. Być może ktoś nam jej udzieli".

Dziewulski pochwala aktywne postawy obywatelskie, ale jest też ostrożny:- Nigdy nie zdecyduje się na publiczne stwierdzenie "bądźcie bohaterami – interweniujcie". Nie da się bowiem ponosić odpowiedzialności za to, że ktoś posłucha i dojdzie do tragedii - przekonywał. I mówił, że nie zawsze trzeba atakować przestępcę i próbować go obezwładnić. - Możemy też widząc kradzież próbować śledzić przestępcę, identyfikować jego wygląd, zachowanie, być może samochód jakim się porusza. Jest to bardzo dobra postawa obywatelska. Wszystkie te informacje mogą w parę minut doprowadzić do blokady miasta i zatrzymania człowieka - podkreślał.

Interweniować z głową


Zdaniem Dziewulskiego często słyszymy nawoływania do odpowiedzialnej postawy obywatelskiej i pomoc, gdy komuś dzieje się krzywda. Często też uważamy, że w czasie napadu powinniśmy się sami bronić. - Tak się mówi, że zawsze powinniśmy interweniować. Tylko mówi to zawsze ten, kto nie interweniował. Z doświadczenia wiem, że przeprowadzenie takiej interwencji jest piekielnie trudne i ryzykowne - zaznaczył. I przestrzegał, że jego zdaniem, jeżeli jest się zwykłym obywatelem, nie uczonym walki i nie przygotowanym do niej to powinniśmy "oddać wszystko w czasie napadu, bo nie jest to warte ceny, jaką można zapłacić".

Być jak funkcjonariusz

Jeżeli widzimy, że ktoś jest w niebezpieczeństwie, interweniujemy i zostaniemy poszkodowani, to przestępca odpowie jak za atak na funkcjonariusza publicznego. Taką możliwość daje nowe prawo. - On będzie traktowany tak, jakby zaatakował policjanta. Nowe prawo nie daje szans bandytom, żeby odpowiadali jak za bójkę z innym człowiekiem i zranienie innego człowieka. W momencie, gdy interweniujemy w czyjejś obronie, stajemy się funkcjonariuszem publicznym - zapewnił Jerzy Dziewulski.

mn\mtom

Źródło: www.tvn24.pl



Mimo, że Pan Dziewulski nie jest moim idolem :) i w większości spraw w jakich wyraża swoją opinię absolutnie się z nim nie zgadzam, gdyż prezentuje skrajnie ideologicznie myślenie rodem z poprzedniego systemu (nie ta epoka dla Pana Dziewulskiego, który zagarnia wszystkie możliwe uprawnienia i przywileje wyrażając opinie tylko dla grupy uprzywilejowanych "aparatczyków" i państwa) to w przypadku tej wypowiedzi zgadzam się z tym co wygłosił tylko z prostego powodu - powiedział to co każdy normalny człowiek śledzący zachodzące zmiany na wielu płaszczyznach już wie. O zmianie prawa dla osób podejmujących interwencję w obroni dobra chronionego prawe media trąbią od dawna. Można było darować sobie zapraszania do studia i nazywania Pana Dziewulskiego ekspertem. Nie jest, nie był i nie będzie nim nigdy w oczach wielu ludzi dziś zajmujących się bezpieczeństwem, bronią itp. sprawami. To co robi i jaki nurt komunistycznego myślenia prezentuje nie pretenduje go do grona ekspertów.

Ale mówić każdy może, jeden trochę lepiej a drugi trochę gorzej :)

Użytkownik Sentinel edytował ten post 17.04.2011 - 11:26

  • 0

#641 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Coś mi się zdaje, że producenci ubrań odpornych na cięcie nożem, mogą przeżyć nagły wzrost zainteresowania ich produktami :mrgreen:
  • 0

#642 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

dzisiaj, 09:10 TSz, SG / PAP, TVN24

Strzelanina w Sieradzu, dwie osoby nie żyją

Do strzelaniny doszło dzisiaj rano w jednym z mieszkań w Sieradzu. Na miejsce przyjechała policja i antyterroryści, którzy po wejściu do mieszkania znaleźli dwa ciała. Wcześniej, przebywający tam mężczyzna strzelił do interweniujących policjantów.


Jak poinformowała Joanna Kącka z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi ok. godz. 6 sieradzcy policjanci otrzymali sygnał o awanturze w jednym z mieszkań w bloku na ul. Jagiellońskiej w Sieradzu.

Kiedy pojechali na miejsce usłyszeli strzał w mieszkaniu. Policjanci próbowali wyważyć drzwi i w tym momencie ktoś w ich kierunku strzelił. Dla zapewnienia bezpieczeństwa odstąpiono od próby wejścia do mieszkania. Podjęto negocjacje. Po kilkudziesięciu minutach policyjni antyterroryści weszli do mieszkania. Znaleźli tam ciała dwóch osób: 77-letniego mężczyzny i jego o osiem lat młodszej żony. Według wstępnych ustaleń, mężczyzna zabił najpierw kobietę, a później popełnił samobójstwo.

77-latek nie miał pozwolenia na broń.

Źródło:
www.wiadomosci.onet.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 18.04.2011 - 18:25

  • 0

#643 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

20:48, 18.04.2011 /PAP

Uzbrojona 12-latka napadła na sklep

GROZI JEJ SPRAWA PRZED SĄDEM DLA NIELETNICH

Dwunastolatka z bronią w ręku usiłowała obrabować sklep w amerykańskim stanie Michigan. Próba jednak się nie powiodła się.
Incydent miał miejsce w czasie weekendu w miejscowości Highland Township. Nastolatka uzbrojona w rewolwer kalibru 9 mm, z przepaską zasłaniającą częściowo twarz, weszła do sklepu i zażądała pieniędzy.

Sprzedawca ją rozpoznał


Mimo przepaski została rozpoznana przez obsługę sklepu. Jeden ze sprzedawców obezwładnił ją, rozbroił i oddał w ręce policji.

Ustalono, że dziewczynka ukradła broń z domu zaprzyjaźnionego sąsiada, do którego zdobyła klucz. Po skontaktowaniu się z matką umieszczono nastolatkę w areszcie dla nieletnich.

ant\mtom

Źródło: www.tvn24.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 18.04.2011 - 22:16

  • 0

#644 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

........


Edycja: Przemo.
Treść postu usunięta.
Naruszenie regulaminu pkt 8.10.
Napisałeś ten post dokładnie w chwili, kiedy edytowałem Twój, identycznej treści post z poprzedniej strony.

  • 0

#645 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Poniżej przykład na to, że istnieje w Polsce czarny rynek broni palnej. Mogę się założyć, iż ma się i będzie miał się nadal dobrze.
Najbardziej rozbawił mnie ten fragment

- Członkowie grupy przerabiali /.../ i broń sportową, przystosowując ją do strzelania ostrą amunicją


widać, że albo Pan Fijołek nie zna się na broni albo jest to próba rozpuszczenia nieprawdziwych informacji dotyczących broni sportowej. Po pierwsze broni sportowej nie trzeba przerabiać bo strzela amunicją ostrą po drugie bronią sportową może być tak naprawdę każda broń palna również pistolet Glock, Walther itp. Więc informacje są delikatnie mówiąc nieścisłe i wprowadzają w błąd co do faktu nie znającego tematu broni palnej czytelnika.


11:52, 22.04.2011 /PAP

Rozbili gang handlarzy bronią z Lubelszczyzny

ZATRZYMANYM 4 OSOBOM GROZI DO 10 LAT WIĘZIENIA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z województwa lubelskiego rozbili grupę przestępczą zajmującą się wytwarzaniem i przerabianiem broni oraz handlem bronią i amunicją. Zatrzymane zostały cztery osoby. Grozi im do 10 lat więzienia.
W zabudowaniach gospodarczych pod Łukowem oraz Międzyrzecem Podlaskim policjanci znaleźli kilkanaście sztuk broni palnej różnego kalibru, kilka tysięcy sztuk amunicji oraz proch strzelniczy.

Przerabiali pistolety gazowe i broń sportową

- Członkowie grupy przerabiali pistolety gazowe i broń sportową, przystosowując ją do strzelania ostrą amunicją. Konstruowali także broń używając do tego między innymi starych elementów, pochodzących z czasów wojny - powiedział Andrzej Fijołek z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Lublinie.

Według ustaleń śledczych przestępczy proceder trwał od października 2009 r. do kwietnia tego roku.

Grozi im 10 lat więzienia

Prokuratura postawiła też zatrzymanym zarzuty związane z handlem bronią i amunicją. Przedmiotem nielegalnego handlu miało być co najmniej 19 jednostek broni, m.in. pistolety makarow, beretta, browning oraz karabiny mauser i mosin.

Zatrzymani zostali małżonkowie: 40-letni Dariusz S oraz 35-letnia Iwona S., a także dwaj 40-latkowie Witold W. i Wiesław B. Za wytwarzanie i handel bronią oraz udział w grupie przestępczej grozi im kara do 10 lat więzienia. Prokurator skierowała do sądu wniosek o ich aresztowanie - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

Broń została zabezpieczona

Zabezpieczona broń trafiła do policyjnych ekspertów, którzy będą sprawdzać, czy była użyta do celów przestępczych. Policja i prokuratura ustalają też skąd pochodziła broń i kto był jej odbiorcą.

ant//gak

Źródło: www.tvn24.pl


13:51, 22.04.2011 /Reuters

Zabił żonę, 4 dzieci i dwa psy? Obława we Francji

POLICJA ŚCIGA DOMNIEMANEGO ZABÓJCĘ Z NANTES

Francuska policja urządziła w piątek obławę na mężczyznę, podejrzewanego o zamordowanie swojej żony, 4 dzieci i 2 labradorów i zakopanie ich w ogrodzie. W czwartek w Nantes dokonano tego makabrycznego odkrycia.

Śledczy wykopali w czwartek ciała 49-letniej Agnes Dupont de Ligonnes, jej czworga dzieci w wieku od 13 do 20 lat i dwóch psów rasy labrador. Sąsiedzi mówili, że od początku kwietnia nie widzieli rodziny razem.

Zdaniem lokalnego oskarżyciela Xaviera Ronsina, wszyscy zostali zastrzeleni. Policja znalazła samochód męża zamordowanej na parkingu hotelowym w mieście Roquebrune-sur-Argens, około 10 godzin drogi od miejsca zbrodni. Tam miał wypłacić pieniądze z rodzinnego banku.

Tajny agent?

Domniemany zabójca, na co dzień konsultant turystyczny, napisał przed zniknięciem list do bliskich. Stwierdził w nim, że jest tajnym agentem pracującym dla władz USA nad sprawą związaną z narkotykami.

jak/fac

Źródło: www.tvn24.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 22.04.2011 - 17:12

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych